Şimdi Ara

İşlemci Değişimi Sonrası Ekran Gelmiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
16
Cevap
0
Favori
3.518
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar 1 yıl kadar önce işlemcimin ayaklarından 1sini kırdıydım dün bi işlemci alayım dedim aldım pc ye benden daha nazik birisine taktırdım fakat ekran gelmiyor ? kimileri bios update felan diyor ama benim bios ekranı da gelmiyor arkadaşlar ?

• Ekran kartım yok onboard takılı.
  • Selam
    Bilgisayarınızı açın ve biraz bekleyin. Bu arada @Bios denetim yapacak ve bilgisayar birkaç defa kendiliğinden açılıp kapacaktır. Hiç bir şeye dukunmayın ve kendi haline bırakın.

Ekran görüntüsü geldiğinde @Bios setup isterse, @bios'a girin ve gerekli ayarları yaptıktan sonra F10 tuşuna basarak ayarları kaydedin.

Önemli Not: En üstteki(Genelde PSU altında olur) 4lü veya 6lı CPU power kablosunun düzgün takılıp takılmadığına dikkat edin.
    Kolay gelsin
  • Suan mevcut biosunuz yeni takdıgınız işlemci ile uygun degilse calısmaz yeni bios yukleyip sonra işlemciyi takınız.Simdi yapacagınız eski işlemciyi takın internetten son biosu indirin yukleyin bir kez yeniden baslatın kapatıın yeni işlemcinizi takın biosu resetleyin ve sistemi acın ilk acılısta biosa girin ve ayarlarınızı yapın.

SAYGILARLA
  • @Rockrage eski işlemcim bozuk yani öyle bi imkanım yok ?
    @Bay_KG deniycem ve yazıcamoldumu olmadı mı diye

teşekkürler yardımlarınız için.
  • @Bay_KG yaptım dediğini bi 10 dk bekledim ama açılmadı ? şimdi değilde ondan önce fan 1 kere kendi kendine hızlanmıştı ama tekrar başlattım yavaşladı şuanda yavaş dönüyor ?
  • Biosu update etmeden ekranda goruntu alamazsın.Eski model bir işlemci takacaksın yukselteceksin yada bios cipini sokup harici bir makinede yazıp update edeceksin sonra kendi makinen tekrar takacaksın.

SAYGILARLA
  • Oy oy bilgisayarcıya götüreyim de yapsınlar bari teşekkürler yardımlarınız için.
  • Ya benim bilgisayarcıya götürmem biraz zahmetli kasabada yaşıyorum burada yok acaba clear_cmos la felan hallolmazmı bu sorun ? Bu Arada Yardımlarınız için teşekkürler
  • eski cpu nuz ile pc yi açarak bios update yapınız ardından yeni edindiğiniz cpu yu takınız
  • @positive bilgi için teşekkürler fakat eski işlemcimin bir ayağı kırık bu yüzden takma imkanım yok :|
  • 1 ayagı kırık cok taktım atıyorum 2,4 se 2,4 değilde 2.1 felan görüyor açar yani
  • Bilmiyorum benimki açmıyor?
  • anakartınız aldığınız işlemciyi destekliyormu bi kere onu kontrol edin
    yirmi nin üzerinde cevap gelmiş bi kişide bunu sormamış
    arkadaşların yazdığı öneriler tamamen desteklemesi yönünde
    eğer destekliyorda bios update gerekiyorsa tama ama eğer anakartınız aldığınız işlemciyi desteklemiyorsa ne yaparsanız yapın açmayacaktır
    işlemci ve anakartına marka ve modelini yazarsanız yardımcı oluruz
  • Destekliyor evet baktım Anakartım Mercury Kn61P Mercurynin kendi sitesinde kn6100 diye de geçiyor işlemci amd athlon x2 64 4800+
  • Arkadaşlar desteğiniz için sağolun bilgisayarcıda kontrol ettik herşeyi hiç birşey de sorun yok power kablosunda sorun varmış. artık bilgisayarı tornavidayla açıyorum direk anakarttan
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.