Şimdi Ara

İş nasıl bulacağız? Torpil mi bulmamız gerek...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
268
Cevap
3
Favori
10.678
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
46 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kocaeli üni mekatronik mühendisliği mezunuyum..

Kariyer.net gibi yerlere CV gönderdim, hiç bir yerden cevap gelmiyor.

Sadece avcılar da bir tekstil firması var oradan cevap geldi(hangi firma olduğunu beni aradıklarında öğrendim, ilanı gizli vermişlerdi, çevremdekiler ailem, hocam vs ilanı gizli verdiyse ordan cacık çıkmaz, merdiven altı işler vardır gitme dediler ve gitmedim oraya)

Artık yeter, çalışmak istiyorum, parasında da değilim, kira ve yemek param çıksın...

düştüğümüz hale bak anasını sattığımın ülkesi...

• hereiam kullanıcısına yanıt
    hereiam demiş ki;
    Mesajı Yerinde Gör
    quote:

Orijinalden alıntı: hereiam

nerden bulmuş 3000 tl lik işi...

nasip..

hangi okul mezunu? mekatronikte en iyi okul kocaeli, orası bile iyi değil. Diğerleri kim bilir nasıldır.

Ama nasip işte

mekatronikte en iyi okul kocaeli, orası bile iyi değil.

okuyorum okuyorum bu cümleyi çözemiyorum. iş bulamama konusunda sorun sende olmasın?
    Gelecekteki halim ne olur bilmiyorum, Allah bilir, umarım çok iyi yerde olurum,
    Ama şu an ki görünüşe göre iyi ki bunu okumamışsın diyebilirim.

Yurtdışına gitmemiz için de para lazım, parasızsan köpekten farkın yok bu hayatta.(üzücü ama durum böyle)

statüsü düşük adama kim değer veriyor?
    Durum kötü maalesef. Ben de 1.5 yıllık çalışmadan sonra istifa ettim (sebep; şehir değişikliği) ve yaklaşık yarım yıldır iş arıyorum İşsiz de sayılmıyorum sanırım TÜİK'imize göre, yüksek lisans öğrencisiyim şu anda; öğrenci sayılıyorum (meslek mühendislik). Daha ne kadar iş ararım bilmiyorum, artık zahmet edip Kariyer.net'de başvur butonuna bile basmamaya başladım. Zaten bir anlamı da yok, bassam da bir şey değişmiyor.

Gizli ilanlara ise başvurun. Ne olacağı belli olmaz. Büyük firmalar da zaman zaman gizli ilan veriyor. Olmadı gidip görüşüp reddedersiniz Biraz da siz reddedin. Ben ettim, güzel bir şey
  • Bimden 25 kuruşa su alıp satabilirsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mühendislik bile ne hale geldi vay be.
  • vatan computere gir

bizim arkadasta senin bolumden mezun 3000 lira maasla basladi

• Rumpelstilzchen kullanıcısına yanıt
    adam gibi cevap verirsiniz diye düşündük, burda milletin alay konusu oluyoruz
    doğru sen de haklısın
  • Night King kullanıcısına yanıt
    öyle malesef

okunacak meslek değil, bi hayalle girmiştik...
  • isyankar97 kullanıcısına yanıt
    nerden bulmuş 3000 tl lik işi...

nasip..

hangi okul mezunu? mekatronikte en iyi okul kocaeli, orası bile iyi değil. Diğerleri kim bilir nasıldır.

Ama nasip işte
  • Forumda konusunu açtık, bu saatten sonra ülkede üniversite okunmaz.
  • Stand Alone kullanıcısına yanıt
    Öyle ama bu ülkede üniversite okumasan da okusan da bişey yok...

Amaç adam bulmak olmalı, dayı amca torpil kısacası
  • hocam şuan sürekli kendini geliştir hep bir adım ileriye adım at , tanıdıklara sordur tavsiyeyle filan iş görüşmesine çağrırlarsa şansın olabilir belki

bilemedim zor durumlar.
  • Vay anasını..Benim en gözde mesleklerimden biri.Demek siz bile iş bulamıyorsunuz ha.Robotik teknolojilerle uğraşması gereken meslek ne hale düşmüş.Böyle sağlam işler yapıyım diyorsan yurtdışına git.

• Blizzard Days kullanıcısına yanıt
    Çok zor durumlar kardeşim. Allah herkesin işini rast getirsin.

Ama o kadar emek verip gidiyorsun zamanında, şimdi o kadar emek vermeyen bile aynı paraya hatta daha iyi paraya iş buluyor.

21 binle gittiğim yer, şu an 70 75 binde. Küçümsemek değil bu yaptığım, ama anlıyorsundur umarım..

2 yıllık mezun kişi 1.5 tan aşağı çalışmaz, kötü üniversite de değil bitirdiğim yer, ama bilmiyorum ne kadar verirler.

Bir iş görüşmesine falan çağrılsam da görsem ne kadar...
  • valla kasiyer.net den bende kaç yere başvuru yaptım hiçbir ses çıkmadı torpilin olacak bu ülkede devir syasi parti devri....
  • Bir tanıdığım İngilizce verilmiş gizli bir ilana başvurmuştu.

Geri dönüş telefon ile yapıldı arayan kişi sadece ingilizce konuşuyordu .

Yüz yüze mülakat için verilen adres ise 3. köprü adresiydi.

Cv de şu an dünyanın en geniş asma köprüsü yazıyor.

Ne varsa gizli de var kardeş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mırat01 -- 12 Aralık 2017; 19:38:52 >
  • Blizzard Days kullanıcısına yanıt
    Ayrıca abi, kendini geliştirmek işe girmeden olmuyor, ne kadar geliştirebilirsin ki bir yere kadar...

İş hayatı farklı, herkes söylüyor zaten. İşe girip öyle gelişmemiz gerek. İngilizce anlamında geliştiririz işe girmeden, teknik bilgiler, programlar hakkında gelişmemiz daha çok iş hayatında olur.
  • Gelecekteki halim ne olur bilmiyorum, Allah bilir, umarım çok iyi yerde olurum,
    Ama şu an ki görünüşe göre iyi ki bunu okumamışsın diyebilirim.

Yurtdışına gitmemiz için de para lazım, parasızsan köpekten farkın yok bu hayatta.(üzücü ama durum böyle)

statüsü düşük adama kim değer veriyor?
  • mırat01 M kullanıcısına yanıt
    O yine ingilizce verilmiş bi ilan hocam, yani az çok bişey vardır bu ilanda diyebilirsin..

Ama bana cevap gelen ilan gizli ilan ve tekstil sektörü, vardiyalı.. Makine onarımı vs için yetiştirilmek üzere makine/mekatronik mühendisi arıyorlarmış

Bana gitme, merdiven altı iş vardır dediler
  • GND_ G kullanıcısına yanıt
    Aynen, malesef.

Çok hayallerim vardı, mühendis adam özel sektörde çalışır devlette göbek büyütmez derdim,

Ama hayat bana şu an, devletten iyisi yok, al sabit maaşını boşver gerisini dedirtti...
  • quote:

Orijinalden alıntı: hereiam

Aynen, malesef.

Çok hayallerim vardı, mühendis adam özel sektörde çalışır devlette göbek büyütmez derdim,

Ama hayat bana şu an, devletten iyisi yok, al sabit maaşını boşver gerisini dedirtti...

aynen katılıyorum bende elektrik-elektronik teknisyeniyim ne özel de nede devlette adam kıllı iş bulamadık.. :( :( :(
  • Kardeşim bu iş bulma siteleri var ya . Neyse biz sadece platformuz diyor neden geri donuş yapmadıklarını şirketlerle gorusun diyor.Arıyorsun sirketi sizin ilanınız vardı geri dönüş alamadım hatta cv me dahi bakılmamış ama ilan kapanmış.Onlar da diyecek biz uygun kriterdeki adayları alırız.Orada mekatronik mühendisliği yazar ama oradaki ik cı bayan derki biz mekatronik mühendisliği ni şu departmanlar için çağırıyoruz.Senin anlayacağın torpilli birileri getirilmiştir.Bana sorarsan sizin işle alakalı bütün şirketlere cv ni gonder geri donuş olmadı mı yurtdışı.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.