Şimdi Ara

iş güvenliği uzmanlığı hakkında bilgi (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
126
Cevap
5
Favori
25.088
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • konu sahibi olarak, iş güvenliği uzmanlığı hayalimden vazgeçmiş bulunmaktayım. Piyasada bu işi yapan çok fazla insan olması nedeniyle ve şirketlerin bu işi yapan bireysel ve daha yeni kurulmuş kurumları kendine uzman olarak almamasından dolayı vazgeçtim. Ama bu yolda canla başla çalışan kaliteli hizmet verip şirket yöneticileri ile samimi diyaloglar kurabilecek uzmanlar iyi yerlere gelebilecektir. Çalışan her zaman emeğinin karşılığını alacaktır.
  • ülkemizde bu işi yapmak çok riskli hergün onlarca insan iş kazalarında ölüyor ve bunun sorumlusu olarak iş güvenliği uzmanları sorumlu tutulup hapis cezaları alıyor. bana göre en az 10 yıl bu iş yapılmaz iş yerlerindeki mantalitenin değişmesi lazım öncelikle
  • akula06 A kullanıcısına yanıt
    ben çalışmaya başladım arkadaşlar.dediğiniz gibi ülke istatistiğimize göre hergün 4 çalışan hayatını kaybediyor, 7 çalışanda iş göremez hale geliyor.Ama durum bu diye kaçmak değil, önünde durmak gerekli.Daha da ilerlemeden dur demek lazım.Hiçbir şey o çalışan kadar değerli değil.Birileri taşın altına elini koymalı.
  • sen tek başına bir şirketin yapısını değiştiremezsin yıllarca üretin sektöründe satınalma yöneticisi olarak çalıştım, patron milletinin mantalitesi değişmeden bu işler düzgün ilerlemez, iş güvenliği uzmanlığı yasası, meydana gelecek aksiliklerde patron milletinin işin içinden sıyrılmasına yönelik çıkarılan bir yasa daha 40 fırın ekmek yenmesi lazım özetle
  • Yazılanları şöyle bir okudum. İnsanımız ne kadar garip.

İşin adı "İş Güvenliği Uzmanı". Adam seni iş kazaları azalsın diye yetiştiriyor, sen iş çok riskli diye burun kıvırıyorsun. El insaf arkadaş zaten sana insanları ölmesin, sakat kalmasın diye para ödeniyor olacak. Elini taşın altına sokmadan hangi sektörden para kazanılıyor?

Ayrıca C sınıfı az tehlikeli alanlara bakıyor. Yani ölüm riski az alanlarda uzmanlaşıyorsun. Seni sınava sokmadan kara kaşının gözünün hatırana B yada A sınıfı yapmıyorlar. B için 3, A için 4 yıl deneyim sahibi olacaksın. (Deneyim dediğimde senin sözüne bakılmıyor. SGK ya ödediğin primlerden hesaplanıyor.) Birde A sınıfı için İngilizce lazım sanırım. Tam bilgim yok.

Kısacası üniversite okumuş bir adam olarak o işe girecekseniz az çok kafanız çalışıyordur. Ahlaki değerleriniz de varsa işinizi düzgün yaparsınız. Zaten ahlaki değerleriniz yoksa hangi sektöre, hangi işe girerseniz girin aldığınız her kuruş haram size.

• arkadaşlar uygun fiyatlı ve devam zorunluluğu olmayan bir kurs biliyor musunuz?

varsa böyle bir yer özel mesajla iletişime geçin lütfen.
  • istanbulda en uygun ücretli taksit yapan kurum nerdedir acaba? internette fiyat bilgisi bulmak zor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: berkayacan

konu sahibi olarak, iş güvenliği uzmanlığı hayalimden vazgeçmiş bulunmaktayım. Piyasada bu işi yapan çok fazla insan olması nedeniyle ve şirketlerin bu işi yapan bireysel ve daha yeni kurulmuş kurumları kendine uzman olarak almamasından dolayı vazgeçtim. Ama bu yolda canla başla çalışan kaliteli hizmet verip şirket yöneticileri ile samimi diyaloglar kurabilecek uzmanlar iyi yerlere gelebilecektir. Çalışan her zaman emeğinin karşılığını alacaktır.

dostum ne iş yapacaksın ben de senin gibi düşünüyorum
  • Belli bir sayıda işçi çalıştıran işletmeler nasıl iş yeri hekimi çalıştırmak zorundaysa iş güvenliği uzmanı da böyle bir zorunluluk olacak ve geleceği çok parlak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TuVNeRa

Belli bir sayıda işçi çalıştıran işletmeler nasıl iş yeri hekimi çalıştırmak zorundaysa iş güvenliği uzmanı da böyle bir zorunluluk olacak ve geleceği çok parlak.

geleceği parlak falan değil arkadaşım. patronlar 3 kuruşa bütün sorumluluğu yıkacak isg uzmanlarına.

• Merhaba arkadaşlar sınav tarihleri ne zaman nette herhangi bir bilgi bulamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TuVNeRa

Belli bir sayıda işçi çalıştıran işletmeler nasıl iş yeri hekimi çalıştırmak zorundaysa iş güvenliği uzmanı da böyle bir zorunluluk olacak ve geleceği çok parlak.

Herhangi kazada senin o kazayla ilgili rapor verip vermediğine bakıyolar ve iş yeri patronu yerine seni sorumlu tutuyorlar. Okuduklarıma göre Hapse girenler olmuş. Bu konuda daha bilgili olan arkadaşlar bilgi verirse iyi olur.
  • isgbirlik İ kullanıcısına yanıt
    İstanbul’da İş Güvenliği Uzmanlığı Eğitimi veren yerlerin listesi
    http://www.kaliteliste.com/yasam/istanbulda-is-guvenligi-uzmanligi-egitimi-veren-yerler/

Siz de beğendiğiniz eğitim kurumlarına oy vererek yardımcı olabilirsiniz.
  • merhaba

beyler ben turizm mezunuyum ve şuan turizm işletme üni. okuyorum bu sene girdiğim ygs puanım iş sağlığı ve güvenliği üni. tutuyor ama anladığım kadarıyla bunun için mühendis veya mimar vs. mı olmak gerekiyor

ve bir soru daha para iyi diyor herkes ama okumaya değer mi sizce yorumlarınız neler eğer başka tavsiyelerinizde olursa açıgım
  • quote:

Orijinalden alıntı: beko843

merhaba

beyler ben turizm mezunuyum ve şuan turizm işletme üni. okuyorum bu sene girdiğim ygs puanım iş sağlığı ve güvenliği üni. tutuyor ama anladığım kadarıyla bunun için mühendis veya mimar vs. mı olmak gerekiyor

ve bir soru daha para iyi diyor herkes ama okumaya değer mi sizce yorumlarınız neler eğer başka tavsiyelerinizde olursa açıgım

Bu işin içinde olan birisi olarak hiç tavsiye etmiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: beko843

merhaba

2 yıllık isg bölümü okursan sınava girip uzman olabilirsin. Bunun dışında mühendislik mimarlik vs bölümlerden mezunlar uzman olabiliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanıyım, sorularınız varsa yanıtlayabilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: set

A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanıyım, sorularınız varsa yanıtlayabilirim.

Hocam yaşınızı öğrenebilir miyim? Ben de önümüzdeki sınava gireceğim. İşi kalpten ve namusumla yapacağım için kendi açımdan sıkıntı yok ama komplo tarzı oyunlara düşürülüp içeri girme korkum var. Ve artık önüne gelen İGU olmaya çalışıyor ve oluyor da. Bu yüzden saat başı ücretler inanılmaz düşüşe geçti. Alacağımız riskin bir bedeli olmalı..

Bu saydıklarım hakkında siz neler düşünüyorsunuz?

Ek olarak hocam; uzmanlar maaşlarını işverenden aldığı sürece kendilerini sürekli bir baskı altında hissedeceklerdir. Halbuki maaşları Bakanlık verse işverene lafımızı çok rahat geçirtebilir hale gelebilirz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Angelica -- 21 Haziran 2014; 0:00:00 >

• İnşaat Mühendisiyim İstanbulda uygun fiyata nasıl iş güvenliği uzmanı olabirim ayrıca bu sınıflar arasında ki farklar nelerdir ben hangi sınıf iş güv. Uzmanı olmam gerektiğine nasıl karar verenilşrim?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: RedKidx

İnşaat Mühendisiyim İstanbulda uygun fiyata nasıl iş güvenliği uzmanı olabirim ayrıca bu sınıflar arasında ki farklar nelerdir ben hangi sınıf iş güv. Uzmanı olmam gerektiğine nasıl karar verenilşrim?

mayıs ayındaki sınava girebilirsiniz.. Hangi sınıf olduguna sizin karar verme durumunuz yok C sınıfı ile başlarsınız. Muhtemelen kurs ücreti 1000 lira civarında olur.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.