Şimdi Ara

İş fikirleri önerisi olan?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.135
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selamlar. Ben endüstri mühendisliği mezunuyum. Bizim meslek esas olarak üretim bazlı. Ama farklı bir çok dalda da gitmek mümkün. Ben bu aralarda kalem üretimi ile kafayı bozdum. Sizce bu iş nasıl? Karlılık oranları nasıldır? Girmeye değer mi? Aklıma bundan daha kolay yapılacak üretim fikri gelmiyor. Aylık ortalama 3.5milyon adet üretim kapasitesi var bir üretim hattının %90 i otomasyon. Bir başka konu, elimde Asus ROG laptop var. Bununla ne gibi işler yapabilirim? Kodlama öğrenmek istiyorum ama heves gelmiyor çok sıkılıyorum. Odaklanamiyorum.

Sizde öneriler yapabilirsiniz :)

Farklı dallarda ne gibi iş fikirleri önerirsiniz?
    Mining falan demeyin.

• Millet fikirdende soğumuş 😂
  • hocam nedense bana kalem çok mantıklı gelmedi ama bir yandan da her sene yeni öğrenciler sürekli güncel olan bir şey valla bilemedim bir tavsiye vercek olsam aşırı özgün tişört diyebilirdim sanırım
  • dr.13 kullanıcısına yanıt
    Biraz detaylandirsana
  • Togrul99 kullanıcısına yanıt
    hocam durduk yere kafanda saçma bi heves oluşturmuş olmayayım ama

şu tarz ince kamuflaj detayları olan tişörtler

ve şu tarz fresh ürünler yaratıp kendi ismini duyurabilirsen ben güzel şeyler olabileceğini düşünüyorum ama bence burada isim ve kalite çok önemli

• dr.13 kullanıcısına yanıt
    Yaygın bir girişim modeli aslında. Ama konunun şöyle bir ammasi var ki sizin ad soyadlariniz markalasmaya yatkın oluyor genelde. Ama bizim yani azerbaycanlilarin soyad ve adlari markalasmaya çokta musait değil. Yani sokakta birisi bu gömlekte Toğrul veya Gurbanov tarzı marka ismi görürse pazarda satılan 15 20tl lik gömleklerden satıyorlar işte vs tarzı düşünür bakmaz bile. Aslında sorun tam olarak marka ismi bulma öyle bjr isim olması gerekir ki olduğu tüm sektörlerde yadırganmasin. Mis: Samsung, Nokia, Apple vs tarzı. Söylerken bir havası olacak kısaca. Yinede bunu bir kenara yazayım ben
  • Togrul99 kullanıcısına yanıt
    hocam sizce o saydığın marka isimler gerçekten güzel mi yoksa zaten dünya devleri olduğu için yıllardır onbinlerce defa duyduğumuz için mi kaliteli geliyor apple mesela ne bir manası var ne bir çekiciliği ama öyle bir isim yapmış ki artık en kaliteli marka isimlerdinden bu arada gurbanov bayağı kaliteli ama onunla 100-200₺’lik şeyler satamazsın ya balenciaga gibi aşırı yüksek olan bir marka olacak o zaman bak insanlar nasıl diyor of abi gurbanov ya da tam tersi çokk ucuz olacak abi ne gerek var 30 liraya gurbanow giyiyoruz diyecekler eğer tasarım olarak güzel şeyler yaratabilirsen ve ürünler de ciddi anlamda kaliteli olursa bi düşün derim
  • Oku memur ol

• BenYoruldumHayat B kullanıcısına yanıt
    Hayatta olmam. Memur dediğin polislik vs işte. Hayatta devlette çalışmam ben.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Togrul99

Hayatta olmam. Memur dediğin polislik vs işte. Hayatta devlette çalışmam ben.

türkiyede memur olamazsın ki zaten azeri olduğun için

• izayoi kullanıcısına yanıt
    Bizim burdada olmam
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.