Şimdi Ara

İrritabl Barsak Sendromu ( Hassas Barsak , İbs , Spastik Kolon ) (588. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
10 Misafir - 10 Masaüstü
5 sn
12.378
Cevap
199
Favori
1.899.156
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 586587588589590
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Hocam guruldama bende baya azaldı ama bazen öyle felaket oluyor ki sanki karnımda davullu zurnalı düğün oluyor   sanırsın ama bence az az ve sık sık yiyip aç kalmamak. Aç olunca daha fazla gurultu oluyor bende.

2. İsali kantaron önlüyor hatta sürekli isalde 1 çay kaşığına kuru kahve ve üzerine 1 2 damla limon damlat hatta acı olmasın dersen azda toz şeker koy hemen kesiyor. Aslında doktorların verdiği bir çok ilaç beni kabız yaptı spamsmomen colidur falan

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: i_brahi_m

Hocam guruldama bende baya azaldı ama bazen öyle felaket oluyor ki sanki karnımda davullu zurnalı düğün oluyor   sanırsın ama bence az az ve sık sık yiyip aç kalmamak. Aç olunca daha fazla gurultu oluyor bende.

2. İsali kantaron önlüyor hatta sürekli isalde 1 çay kaşığına kuru kahve ve üzerine 1 2 damla limon damlat hatta acı olmasın dersen azda toz şeker koy hemen kesiyor. Aslında doktorların verdiği bir çok ilaç beni kabız yaptı spamsmomen colidur falan

30 dakika önce yemek yedim anında ishal oldum gene :(

Hocam guruldamayı nasıl azaltıyosun kullandığın ilaç var mı?

Kantaron nasıl önlüyor?Reçete ile mi satılıyor bu ilaç?

• turkuaz999 T kullanıcısına yanıt

Kantaron normal bitki aktarda satılıyor çayı da iyi oluyor diyorlar ama ben çay gibi değil kaynatıp 1 gece bekletip aç karnına yarım çay bardağı içtim. Baya acı ama alışmak zor oluyor bende siz gibi yemekten sonra aniden karın ağrısı ve isal oluyordum ama şuan sürekli olmuyor arada. Gastroentroloji gitmeni öneririm ama verdiği ilaçlar beni kabız yaptı 6 7 gün lavaboya gitmediğimi bilirim. O yüzden ilaçları bıraktım ama guruldama geçmiyor günde 3 4 saat oluyor mutlaka. Ani isale kuru kahve de iyi gelir dediğim tarifi dene hatta leblebi ve kolada isale iyi gelir derler yine geçmezse doktora git derim. Bunlar anlık geçici çözümler ayrıca spasmomen simflat kullandım baya iyi geldi

• quote:

Hocam zaten lavabo gelmeden gitmemek lazım bende çoğu zaman dışarıya çıkarken ya gelirse diye 2 3 kere giderim ama yapmamak lazım.

Hocam zaten 3-4 gün oluyor anca az geliyor gibi oluyor gidiyorum, tane tane gelip kanıyor. Ne güzeldi aynı saatte günü gününe çıkardım, bol su içmeme ve yemem düzenli olmasına rağmen böyleyim. Can'a tak etti

• Profeson kullanıcısına yanıt

Bende de aynı düzen bozuldu ya isalim ya kabız ortası yok ayrıca stres de önemli. Yemeklerinize de dikkat edin lifli gıdalar yemeğe çalışın posalı gıdalar kabızlığa iyi gelir.

• Bende sürekli geğirme,karında şişkinlik, ara sıra ishal oluyor endoskopi de gastrit çıktı,kolonoskopi temiz çıktı sersemlik vs de oluyor acaba ibs olabilir mi? Ibs olsa kolonoskopide çıkar mıydı?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Dişle ilgili gelişmeleri yakında yazacağım.

Ibs kolonoskopi de çıkmıyor ibs de temiz oluyor kolonoskopi.

Gastroenteroloji bölümüne gidin bir takım testler daha gerekiyor başka hastalıkları elemek için.

Çölyak testi ( Amilaz ve lipaz ) , H.plori enfeksiyonu, gaita mikroskobisi ( paraziti elemek için ) , tam kan sayımı , filmler v.s zaten isteyecektir bu testleri istemesi de lazım.

@deliyürek54

Tabi ibs demeden önce ibs ile karışan hastalıklara da bakmanızı öneririm ;

https://www.mynet.com/ibs-veya-huzursuz-bagirsak-sendromu-ile-karisan-hastaliklar-110103321932

Bu hastalıklara diş sorunları ( SIBO gibi aşırı bakteri büyümeye sebep olur genelde ben bu yoldan gidiyorum artık) , bağırsak parazitleri de eklemeyi unutmayın.

Son olarak ;

Sisli beyin, kulak ve burun tıkanıklığı, göz kuruluğu , baş ağrısı, gastrit ve insülin direnci bu hastalığın psikolojik değil genelde parazit, başka bir hastalık ve en yüksek ihtimalle aşırı bakteri durumu ile bağlantılı olduğunun zaten kanıtıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi birkan9666 -- 28 Haziran 2021; 21:32:49 >

• birkan9666 kullanıcısına yanıt
    Iç hastalıkları yapar mı hocam bu testleri? Doktorun ilgi alaninda bağırsak hastaliklarıda var.
    Birde hocam bu ibs nin tam olarak nokta atısı teşhisi hangi tetkik ile konuluyor bilginiz var mı?

• Hocam iç hastalıkları gastroenteroloji ye yönlendirir sizi iç hastalıkları ilgilenmez aslında ilgilenen de ilaçtan para kazanmak için ilgilenir emin olabilirsiniz onların alanı değil.

Aslında aşırı gaz, ara sıra kabız ve ishal olmanız ile teşhis konulur ama ben 2 senedir uğraşıyorum doktorlar size psikolojik diyecek ve burada ki insanlar da hiç birisine inanmayın.

Bu forum da parazit teşhisi alan da oldu, yabancı forumlarda diş çektirdikten sonra kurtulanda.

Gastroenteroloji ye gidin endoskopi, kolonoskopi, tam kan sayımı, filmler , mr v.s , çölyak testi, h.plori , pankreas ile ilgili testler ( şüphelenirse) bu ve bunun gibi testleri isteyecektir.

Ayrıca sağlıksız bir beslenme tarzınız var ise dişçiye görünmenizi de öneririm.

Ben bu testlerden sonuç alamadım ve yıllardır çekilmesi gereken dişlerimin olduğunu öğrendim.

Bilimsel çalışmalarda anladım ki diğer hastalıklar bu işin az bir kısmı, bir kısmı parazit ama en büyük kısmı aşırı bakteri (SIBO) hastalığı ki buna sebep olan en büyük etkenlerden birisi çekilmesi gereken ölü dişler .

@deliyürek54

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi birkan9666 -- 28 Haziran 2021; 21:41:8 >

Valla hocam bende sersemlik,bilinç bulanıklığı,fenalaşma hissi vs de var bu şikayetleri bağırsak veya mide hastalıkları yapar mı noroloji vs bütün bölümlere gittim teşhis konulamıyor.

• Teşhis konulmaz zaten hocam bu bir hastalık değil aslında bir sendrom böyle düşünebilirsin.

Bu laneti yaşadığımda insanlar bana geçmez dediler ama sayısız iyileşen insanla konuştum.

Buna bir şey sebep oluyor ama herkeste sebep farklı bir ve ya birden fazla sebepte olabilir bu bir ihtimal tabi.

Bu beyin sisi (sersemlik) gibi şeylere zaten bağırsak sebep oluyor.

Şöyle örnek verebilirim mesela ölmüş bir dişin var ve iltihap kapıyor (bu sadece örnek bak) .

Bu iltihap seni ibs yapıyor ve ağızdan yayılan bakteriler sende gastrit , kulak tıkanıklığı , burun tıkanıklığı , gözlerde aşırı çapaklanma, baş ağrısı, insülin direnci , pankreas enzim yetmezliği ( pey ) gibi hastalıklara sebep oluyor.

Sırf dişlerini ihmal ettiği için bakterilerin diğer organlara yayılması sonucunda ölen insanlar da var.

Ama sende parazitte olabilir iyi değerlendirmen gerek.

Bunun için de gaita kültürü ve mikroskobisi vermeni öneririm.

Parazit konusunda farego arkadaşımız vardı forumda iyileşti 675 tl ye gelişim lab da test yaptırdı (multipleks pcr ile dışkıda 18 patojen arama testi) bende yaptırdım bende negatif çıktı maalesef bakteri konusundan yürüyorum o yüzden her yolu dene derim baktın diğer hastalıklar değil, devlette ve özelde parazit testleri sonuç vermedi o zaman dişlerine baktır ben kurtulacağıma inanıyorum kurtulamazsam da buradan bir veda mesajı yayınlayacağım ya herro ya merro durumu umarım sende iyileşirsin iyileşemezsin diyen insanı psikolojik diyen insanı sakın dinleme .

@deliyürek54

Son bir not : Tanıyı gastroenteroloji doktoru koyacak kesinlikle ona görünmen lazım iyi bir doktor bul devlette vardır illa ki ona git faydasını göreceksin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi birkan9666 -- 28 Haziran 2021; 21:53:32 >

Valla hocam geçen e nabızdan baktım 208 kere muayene olmuşum :) hepside bu hastalık yüzünden. Enfeksiyon hastaliklarına gitsek sonuç alabilirmiyiz?

• Parazit varsa en azından bu ihtimalı ekarte edebilirsin. Diğer hastalıklardan sonuç yok ise bunları denemeni öneririm.

Gaita mikroskobisi ve gaita kültürü kesinlikle iste zorla yaptır hatta. (Enfeksiyoncu bu testleri yaptırıyor genelde ve gaita kültürü her hastanede olmuyor bu test nerede yapılıyor diye arat google a gaita kültürü yapılan bir hastanede enfeksiyoncuya gitmeyi unutma) .

Bunun yanında devlette testler çok iyi değil Ankara da isen gülhane hastanesinde multipleks pcr testi var ama diğer illerde maalesef yok. Parazitten kesin şüpheleniyorsan dediğim testi özelde yaptır ama garanti vermiyorum bende negatif arkadaşta pozitifti ama ilaçtan sonra hemen iyileşti bunu da unutma.

Baktın parazit değil ise dişlerine baktır çünkü ölmüş dişler belirti vermiyor çok sinsi oluyor anlamıyorsun ben dişten şüphelendiğim için dişçiye gittim ve bingo 3 dişimin de çekilmesi gerekiyordu kaldı 1 bakalım ne olacak.

Bu dediklerimi yapmanı öneririm illa ki bir sonuç alacağına inanıyorum :) .

@deliyürek54

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi birkan9666 -- 28 Haziran 2021; 22:9:14 >

• Profeson kullanıcısına yanıt
    Aynı durum bendede var kardeşim hala sürüyor

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Aniden tuvaletin gelmesi ve dışkı tutamams sorunu nedir acaba

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • quote:

Kantaron normal bitki aktarda satılıyor çayı da iyi oluyor diyorlar ama ben çay gibi değil kaynatıp 1 gece bekletip aç karnına yarım çay bardağı içtim. Baya acı ama alışmak zor oluyor bende siz gibi yemekten sonra aniden karın ağrısı ve isal oluyordum ama şuan sürekli olmuyor arada. Gastroentroloji gitmeni öneririm ama verdiği ilaçlar beni kabız yaptı 6 7 gün lavaboya gitmediğimi bilirim. O yüzden ilaçları bıraktım ama guruldama geçmiyor günde 3 4 saat oluyor mutlaka. Ani isale kuru kahve de iyi gelir dediğim tarifi dene hatta leblebi ve kolada isale iyi gelir derler yine geçmezse doktora git derim. Bunlar anlık geçici çözümler ayrıca spasmomen simflat kullandım baya iyi geldi

Ben gastroenteroloğa gittim.kolonoskopi yapıldı bağırsak temiz hiçbir şey yok dedi uzman doktor bende gördüm.

Bu bağırsaklardan gelen guruldamaları yok etmenin bir yolunu bulan arkadaş var mı?Ben seneye dgsye giricem üniversitede ne yapıcam onu düşünüyorum.Bu bağırsak guruldamalarından mutlaka kurtulmam lazım.Çünkü insan yelleniyormuş gibi ses çıkıyor.Rezil olmaktan korkuyorum.

Bu yüzden yardımlarını bekliyorum arkadaşlar.

Belki doktor dışı yani hiç bir veriye dayanmayan bir tavsiye olacak fakat şunlar flora açısından önemli.

Elma sirkesi (analı)

Probiyotik ayran (Ozerhisar ve Silivri aslan)

Son olarak vücudun alkali yani ph seviyesi kontrolü

Burada da sorgulanması gerekilen mide asidinin dengesi.

Vucut asidik mi ph mı? Bu denge nasıl bunu sorgulamak gerekir.

Tüm bunların yanında gluten ve şeker belli bir müddet kesilmeli.

Ek olarak florür içeren diş macunlarından da uzak durmalı.

Bkz; Epifiz bezi kireçlenmesi

Ve ve magnezyum ve d vitamini de bunların toplamıdır bence.

Sevgiler.

Hocam o guruldama bende nerdeyse 2 yıldır devam ediyor genelge isal olduğum zaman çok fazla oluyor. Daha önce de söylediğim gibi az az sık sık ye aç kalınca daha çok guruldama oluyor. Sters yapma yaptıkça daha da artar o yüzden giderim yaparım de yoksa bu işi hiç başaramazsın.

• i_brahi_m İ kullanıcısına yanıt

İbrahim abi bu arada sen de kolonoskopi ol. Önceden yaptırmamıştın. Evet ibs'sin çok net ama şöyle diyeyim acayip rahat bir işlem. Uyuyorsun hiçbir şey hissetmiyorsun zaten. Ben dün endoskopiyle beraber oldum. Midede h pylori bakterisi çıktı, kolonda 4 mm çapında küçük bir polip. Yani bu polipler ileride büyüyüp kanserleşebiliyorlarmış, o yüzden kolonoskopiye girip varsa aldırmak en güzeli.

• KaiserCloud K kullanıcısına yanıt

Aslında ben geçen sene ciddi ciddi olacaktım hatta doktora sordum hem genel cerrahi hemde gastroentroloji gerek yok dedi. Hatta ısrar ettim hocam başka bir şey varsa diye yok dedi belirtiler ibs boşuna canını yakmayalım demişti. Korkuyorum ama sanırım tekrar gideceğim özel hastane de bayıpta yapılıyormuş üniversite hastanesini geçen sene sordum baymadan yapıyoruz dediler belki de o yüzden korktum. Guruldama bende devam ediyor yediklerime dikkat etmezsem gaz ve ağrı da çok oluyor

• 
Sayfa: önceki 586587588589590
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.