Şimdi Ara

İrritabl Barsak Sendromu ( Hassas Barsak , İbs , Spastik Kolon ) (553. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
11 Misafir - 11 Masaüstü
5 sn
12.378
Cevap
199
Favori
1.899.246
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 551552553554555
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Hayır hocam kanserle alakası yok eğer büyük abdeste kan vs yoksa tabi. ibs sadece gaz gurultu karın ağrısı ve tuvalete çıkmada değişiklik olarak belirti gösterir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Normalde günde 1 tuvalete çıkan ben bu aralar 2-3 kere çıkıyorum sürekli gaz var ama psikolojik biliyorum evdeyken sıkıntım yok
  • Feel The Difference F kullanıcısına yanıt

Aynı şekilde evde bende rahatım ama bi yere gidecek olursam o çok kötü oluyor evden çıkmak bi zulüm geliyor. Keşke günde 1 kere veya 2 ye de razıyım İrritabl Barsak Sendromu ( Hassas Barsak , İbs , Spastik Kolon ) ama en erken 3 4 gün lavaboya gitme aralığı ne yaptımsa çözemedim şimdi de kestane balı aldım bakalım onu deneyeceğim. Kargoda şuan gelmedi biraz etki eder umarım yorumlar da kestane balı bağırsaklara ve sindirim sistemine çok faydalıymış.

• i_brahi_m İ kullanıcısına yanıt
    Fayda ederse bende alayım sosyal hayatım sallantida şuan
  • Feel The Difference F kullanıcısına yanıt

Bakalım gelsin de deneyeceğim aynen hocam sosyal hayat mı kaldı yaklaşık 1 yıldır evden dışarı çıkmak büyük korku her an karnım ağrıyacakmış hissi vs ile yaşamak.

• İbrahim benim abdestte kan var ama bazen. Sırtta ağrı, arada bir ateşim geliyor. Büyük tuvalete düzensiz çıkıyorum ve gaz da çıkarıyorum ama sarımsak ve limon sonrası düzeldim ama yeterli değil yine de hayat kalitem biraz arttı. Doktor ilaçlar etki etmezse kolonoskopi yaptır dedi. Devlette kim bilir ne zaman o da yani keseniz dolu değilse endoskopi de kolonoskopi de zahmetli tabii devletin bünyesinde ucuza yapan yerler var iyi bakmak gerek.

• birkan96 B kullanıcısına yanıt

Hocam kan her seferinde mi görünüyor bu basürle de alakalı olabilir dışkıda kan görmek başka sebepden de olabilir doktora gitmek lazım. Ben de 2 kere gittim doktor kolonoskopiye gerek yok dedi boşuna canını yakmayalım demişti. Tabi pandemiden dolayı da devlette yer bulamazsın demişti.

• Arkadaşlar merhaba İstanbul özel şafak hastanesinde çalışan doktor hamit çelik ibs yi 10 günde tedavi ettiğini iddia ediyor bu doktora önceden giden varmı yada İstanbul da yaşayıp gitme imkanı olan varsa bu konunun gerçekliği hakkında bizi bilgilendire bilirmi doktorun instagram hesabı drhamitcelik34 tedavi ettiğine dair bir çok video var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mrhztrk -- 27 Aralık 2020; 12:12:43 >
  • ibrahim her seferde kan olmuyor cevap için teşekkürler. Guruldama büyük abdeste düzensiz çıkma ve gaz var ama sırtta ağrı da oluyor. İşin garibi iştahım da sorun yok kilom da var kolonoskopi gerekli mi bilmiyorum hastalığımı bilmiyorum açıkçası. Hepimiz düzeliriz umarım endoskopi de kronik gastrit ve duodenit dediler ama onlarla alakası yok sanırım anladığıma göre şimdilik ibs sin dedi ilaç verdi düzelmezse ki düzelmiyor başka bir şey olabilir dedi.

Geçmiş olsun aynı guruldama gaz ağrı hatta benimde belimde ağrı oluyor ama kanama vs yok kabızlık var. Aslında kanama kabızlık varsa ondan olabilir onu doktorunuza sordunuz mu ayrıca bakmak lazım önemli olabilir.

• Mrhztrk M kullanıcısına yanıt

Hocam doktoru bilmiyorum ama 10 günde mümkünatı yok ben yaklaşık 1 yıldır ne yaptımsa olmuyor denemediğim şey kalmadı. 10 günde geçeceğini düşünmüyorum ben ikinci kez oluyorum ama yine ağrı gaz gurultu devam ediyor.

• Hafifleyebilen ama gecmeyen bir hastalık ibs.
    stresli hareketsiz ve kötü beslenen insanların hastalıgi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • gren kullanıcısına yanıt

Aynen hocam beslenmeme dikkat ediyorum ama stres ve hele ki pande mi de hareketsizlik etkili oluyor tabi.

• Benim olay garip ya çözemiyorum bazen büyük tuvalete fazla çıkma bazen de gaza fazla çıkma var. Ara ara kabızlık ve ishal de var. Ama bende gariptir ki kilo kaybı yok ve iştahım var gerçi insülinim çıktı ama. Çeşme suyu da içmiştim zamanında ve sağlıksız çok beslendim. Şimdi dikkat etsem de geçmiyor yani geçiyor da mesela sabah biraz kötü oluyorum akşam iyi bunun tersi de olabiliyor.

Garip yani ibs miyim bilmiyorum kolonoskopi için para arıyorum o durumdayım.

Ayrıca karnımdan benimde sesler geliyor ama ibs ye benzeyen hastalıklar da var bağırsak kanseri gibi. İyi araştırın her türlü tetkiği yapın .

Ben ibs isem zaten elma sirkesi içer yediğime dikkat ederim ki inşallah değilimdir çok bela bir rahatsızlık.

Hepimize geçmiş olsun çok yemek yemeyin yiyince kötü oluyorsunuz ben de oluyorum bunu anladım.

Hocam korkmayın kanser falan değilsindir o sesler genelde herkes de var dediğim gibi bu hastalığın en büyük belirtisi gaz ve büyük abdest düzensizliği. İnsan hem isal olup 2 saat sonra kabız olur mu İrritabl Barsak Sendromu ( Hassas Barsak , İbs , Spastik Kolon )  düşünün artık o derece. Bu hastalık öyle he deyince geçen bir şey değil ki gelişi aylar alıyor aslında geliyorum diye bağırıyor ama biz aldırış etmiyoruz. Hali ile geçmesi veya hafiflemesi yıllar alabiliyor.

Niçin para biriktiriyorsunuz eğer sizin dediğiniz kadar sıkıntı varsa en geç 1 aya üniversite hastanelerinde randevu veriliyor. Gittiğiniz doktor hastalığın seyrine göre daha da ileri alabilir bu kadar düşünmeye gerek yok.

Genel cerrahi de bakıyor gastroenteroloji de ikisinden birine al randevu erteleme derim ben yine de sen bilirsin tabi.

• Sağolasın hocam valla nedir böyle insan oğlu hastalığa ne kadar müsait. Çeşme suyu da içtik zamanında düzensiz yedik tekrar teşekkürler hepimizin en kısa sürede iyileşmesi dileğimle.

• quote:

Orijinalden alıntı: i_brahi_m

Hocam doktoru bilmiyorum ama 10 günde mümkünatı yok ben yaklaşık 1 yıldır ne yaptımsa olmuyor denemediğim şey kalmadı. 10 günde geçeceğini düşünmüyorum ben ikinci kez oluyorum ama yine ağrı gaz gurultu devam ediyor.

karın ağrısı bazen ve hafif oluyor bende. ibs lilerde kramplar şeklinde mi hep?

şişkinlik su içince de oluyor mu? ben de su içince de var, üstten gaz çıkarma isteği oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gimmeluck -- 28 Aralık 2020; 17:33:31 >
  • gimmeluck kullanıcısına yanıt

Karın ağrısı bazen çok şiddetli oluyor oda 4 5 gün lavaboya çıkamayınca oluyor genelde. Su içince gaz olmuyor çay baya bi gaz yapıyor bende.

Amin hocam en iyi yöntem kendinize dokunmayan şeyleri belirlemek öyle yapınca ağrı gaz biraz daha az oluyor.

• @i_brahi_m Hocam çok geçmiş olsun en kısa sürede düzelirsiniz umarım.

Kronik gastrit ve duodenit çıkmıştı endoskopi de. Ama bunlar da sebep olabilir mi sizce ağzıma ekşi su geliyor iştahta var baya ama.

• 
Sayfa: önceki 551552553554555
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.