Şimdi Ara

İrritabl Barsak Sendromu ( Hassas Barsak , İbs , Spastik Kolon ) (479. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
12.378
Cevap
199
Favori
1.899.410
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 477478479480481
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bizde sanırım strese bağlı gazman durumundayız.. ama tatilde olsamda bu durum geçerli en mutluyken bile gaz var..
    Galiba bagirsak ayarımız bozuldu.. az gazi bile uyarı verip gaz çok diye sinyal veriyor..

Bir süredir yediklerimi not ediyorum cebimde sürekli taşıdığım cevizin gaz yaptığını keşfettim.. kestim gaz yok..
    Bizim gıda hassasiyetimiz var atlatmak için de bende bir diyetisyene gitmemiz gerekiyor..

Lifli beslensem sürekli yulaf yesem at gibi normallesiyor ama bir kahvaltı yapsak peynir omlet vs.. full gaz..

Allah yardımcımız olsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Birde saf sahici çörek otu yağı bulup deneyin, geceleri yatarkene sadece 1 tatlı kaşığı...

(basuru olanlar ilaveten, %50 hindistan cevizi yağlı karışımı fitil yaparak da kullanmalı)

aMa MuTLaKa İLLaKi yerli tohumdan, hilesiz, katkısız, doğal, soğuk sıkım olmalı,
    yoksa semizotu kadar bir etkisini göremezsiniz...

(Unutmayın, üstünde çörek otu yağı yazan, bakanlık onaylı, markalı yağların %96 sı para tuzağı)
  • UzakDiyardanYemekler U kullanıcısına yanıt
    Hocam meteospasmyl kullanabilirsin bnde faydası oldu. Birazda yedgine dikkat et o sesi % 70 halledersin. 2-3 güne etkiyi anlarsın.

• Bu arada bugün öğlen saatlerinde 1 paket sakliköy aldim sütlü. Sağolsun iyi yellendim yediğim zamandan beri. Cidden süte karşı bu kadar hassasiyet geliştiğini bilmiyordum vücudumda.

Bu arada seste geçti sayılır. Biraz düzgün beslenmek gerekiyor. Cidden buraya gelip yazanlar bunun bir çaresi olmadığını söyleyenler ne kadar uyuyor beslenmeye. Yani ciddi anlamda psikolojimi bozdu bu hastalik ve bu forum. Sabahtan akşama kadar bu konuları tartışıyoruz. Herkes garip garip şeyler deniyor. İlk günde etki falan bekliyor. Cidden bi dönem bu hastaliğa benzer sıkıntılar çeken ama şu an çekmeyen kişilerin çoğu eminim buralarda takılmamıştır. Burası ciddi anlamda insansın psikolojisi bozuyor. Ömür boyu çekecekmişiz gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UzakDiyardanYemekler -- 4 Aralık 2019; 22:9:40 >
  • Şişkinlik ve gaz için ilac ve tavsiyeleri olan var mı

• Arkadaşlar ara ara göbek deliğimin sağ hizasında zonklama ya da donuk pis bi ağrı oluyor bazen solda da oluyor ama genelde sağda, aynı his yaşayanlar var mı acaba

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • UzakDiyardanYemekler U kullanıcısına yanıt
    Kimse istemez ki ömür boyu çekmeyi ama oluyor insan bi dertleşmek veya sorunlarına çare aramak için yazıyor. İnsan hasta olmasa yazar mı. Tamam beslenme önemli de ya iş yerinde oluyorsun ya dışarıda herşeyide kendine göre ayarlayamıyorsun ki. Valla bi ilaca başlıyon ağrılar bitti diyon bu sefer kabızlık farklı farklı şeyler gerçekten bu hastalık çok kötü hayatı etkiliyor.

• gren kullanıcısına yanıt
    Meteospasmyl şişkinliği 2 günde aldı bnde. Gaz var ama ağrı sikskinlik kramp vs %80 azaldı.

• Meteospasmy ile spasmomen arasında bir tercih olcak bakalım

• Beyler bu ibs emilim bozukluğu yapıyor mu? Dıskının yagli sarı olmasi gibi seyler yapıyor mu?

• Ibs hastası arkadaşlar cevaplarsanız sevinirim

1- yemeği hızlı mı yersiniz
    2- genelde evde uzanarak mı takılırsınız
    3- sürekli kafaya birşey takar misiniz
    4- gaz ve kabızlık mı/ ishal mı
    5-akşam erken mı uykunuz gelir 9-10 gibi
    6- gurultu var mı karnında (bu yolunu bulamayan osuruk olur)
    7- genelde ağızdan mı nefes alırsın (çok hava yutarsin)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acemiweb -- 8 Aralık 2019; 11:44:47 >
  • Şu kadarını söyleyeyim
    hareketsizlik ve stres en buyuk problem. bu oldugu surece beslenmeye dikkat etmek kismen ise yarıyor.
    spasmomen kramp ve agrılarda iyi ama şişkinlik ve gazda cok etkili degil gibi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Solien 200 ve çörekotu yağı işe yaramıyor....🙁

• Aynen bendede ani tuvalet gibi sorunlar yok. İsha kabız sorunum yok. Dışkı biraz sert tabi ama kabız değil. Tek derdim sağ alt daha çok ağrı pıtırtı guruldama...Mahvetti beni herşey Allah'tan ama bir ömür boyu ise eğer yandık....

• acemiweb A kullanıcısına yanıt
    1 Yemeği yavaş yerim.
    2 Yarı yarıya daha çok oturarak..Ama uzanasım geliyor.
    3 Evet takarım. Takıntılıyım eyvah tüh ne yapcaz n'olacak gibi...
    4 Gaz evet.. Ne ishal ne kabız..
    5 Hayır geç uykum gelir
    6 Gurultu var ama çok değil. Ama oluyor.. Yellenme çok oluyor..
    7 Ağız ve burun...

• quote:

Orijinalden alıntı: acemiweb

Bende de durum sendeki ile aynı..

Bizde sanırım strese bağlı gazman durumundayız.. ama tatilde olsamda bu durum geçerli en mutluyken bile gaz var..
    Galiba bagirsak ayarımız bozuldu.. az gazi bile uyarı verip gaz çok diye sinyal veriyor..

Bir süredir yediklerimi not ediyorum cebimde sürekli taşıdığım cevizin gaz yaptığını keşfettim.. kestim gaz yok..
    Bizim gıda hassasiyetimiz var atlatmak için de bende bir diyetisyene gitmemiz gerekiyor..

Lifli beslensem sürekli yulaf yesem at gibi normallesiyor ama bir kahvaltı yapsak peynir omlet vs.. full gaz..

Allah yardımcımız olsun
    Aynen bağırsak ayarı bozuldu.. Şuan sağ alt tarafım kaşınıyor mesela...

• Hastalığın sebebi çok et ve yağ tüketmek. Biriken demirden bağırsakların yapısı değişiyor. Daha çok sebze yemeniz gerekiyor. Öğün dengesini posalı lifli yağsız gıdalar lehine çevirmeniz gerekli.

• Gaz sıkışması ve gurultu olan arkadaşlar her yemekten 2 saat sonra taze zencefil çayı hazırlayıp soğuduktan sonra içip deneyebilir mı.. bana biraz fayda sağladı..

1lira kalınlığında 2 dilim taze zencefili 5dk kaynat iç.

• Mete Can Karahasan kullanıcısına yanıt
    Türk milletinin ne kadar et tüketebileceği ortada kurbandan kurbana..

• acemiweb A kullanıcısına yanıt
    Benim bildiğimi bana anlatma, orada sırf et mi demişim? Lıkır lıkır yağ tüketiliyor. Çiğ meyve, sebze tüketimi sıfır.

• 
Sayfa: önceki 477478479480481
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.