Şimdi Ara

İrritabl Barsak Sendromu ( Hassas Barsak , İbs , Spastik Kolon ) (468. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
12.378
Cevap
199
Favori
1.899.380
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 466467468469470
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Evet burda biçok kişi isyan edip intihar edecem vs diyor haksız da değiller ben bile zaman xaman düşünmüştüm. Düşünsenize dışarda insanlar hayatın tadını çıkarıyor, istediğini yiyip içip sıcıyor eğleniyor flört ediyorlar ama biz her daim hayatı kaçıranlar oluyoruz yani o intiharı düşünen insanlara hak vermemek elde değil gerçekten.
    Ama siz yine de intihar vs etmeyin yani adfsda
    Ben de düşündüm kkaç kere ama düşünmekle kaldı.
    Kaldı ki kanser hastası ya da daha beter bi hastalığımız yok evet süründürüyor ama napalım yapacaak bişe yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bartender19 -- 15 Ekim 2019; 20:47:49 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sizin şikayetleriniz tam olarak ne?

• leviosami L kullanıcısına yanıt
    Aşırı bağırsak gazı sürekli yellenerek atıyorum sayısız şekilde sürekli şiş ve rahatsızım sizin?

• benim de gaz problemim var maalesef. ama benim karnım şiş değil karında ağrı da yok bütün gaz problemini makat bölgesinde hissediyorum saçma bi şekilde, çok sinir bozucu. yarın doktora gidicem bakalım ne dicek umarım daha kolay atlatılabilicek bi problemdir. siz doktora gittiniz mi yoksa kendinize koyduğunuz bi teşhis mi

Gittim tabi doktor diğer hastalıkları(crohn veya ülseratif kolit gibi) elimine yöntemi yaparak ibs sin dedi hatta ben gaza çok iyi geldiği söylentn coliduru da doktora ısrarımla yazdırdım vf baya kullandım da ama hiçbir işe yaramamıştı.

• hadi ya. üzüldüm umarım bi tedavi yöntemi bulursunuz ben de bulurum sfdgfhg

• Geçmiş olsun hikyhiky & leviosami arkadaşlar; size Aynısefa çayı denemenizi öneriyorum.
    Buna ilaveten yerli tohumdan, hilesiz, katkısız çörekotu yağı ve tahin tüketiniz.
    (not: markalı ürünler işe yaramıyor) +Yemekleri daha fazla çiğneyerek daha yavaş yiyiniz.
  • çok teşekkürler. sizde de mi gaz problemi var? işe yaradı mı bunlar

• Çok doğru 👍 Benzer olayları bende yaşadım. Ve doktor kolonoskopi sonrası ibs tanısı koydu. Tribudat verdi nafile... Geçmezse psikiyatri dedi. Git git o da fayda etmiyor. Benim ishal kabız sorunum yok fakat sağ karın alt şiddetli ağrıyor. Uzun yol yürüyemiyor ağır iş yapamıyorum. Guruldama oluyor belli aralıklarla ve yellenme ihtiyacı duyuyorum. Tam olarak bir buçuk yıl uğraşıyorum. Zaten teşhis konulana kadar on ay geçiyor. Orda mı burda mı diyerek... İntihar umutsuzluk ben ne olacak vs. vs. gibi gibi.. Birde bununla uğraşıyor insan...

Bu sabah fakülteye gidicem birde... Gastroenterolojiye bakalım o ne diyecek.. Ağrıma çare bulmam gerekiyor..

Allah hepimize şifa versin..

Umarım siz de bulursunuz 🙏🏻🙏🏻

• yunus2tr Y kullanıcısına yanıt
    Aynısefa çayınınasıl tüketiyorsunuz?
    Nasıl demliyorsunuz? Günde kaç kere aç tok farkediyor mu?

• tkar kullanıcısına yanıt
    Umarım siz de şifa bulursunuz 🙏🏻🙏🏻

Bu rutin testleri genellikle tüm ibsliler yaptırıyor ve genellikle temiz çıkıyor. Bu testleri yaptırmadan zaten ibs'sin diyemiyor doktorlar. Yani mevcutta başka bi hastalığın vs var mı onlara bakılarak daha doğrusu elenerek ibs tanısı konuyor. Keske bu hastalığın kesin bir testi olsa da bizde devlette özelde sürünmesek aylarca. Bu arada ilaç gaza iyi gelirse burdan yazarsan iyi olur herkesin faydalanabilmesi için.

• tabiki söylerim zaten şuan tek dileğim işe yaraması. stresten mi başka bi şeyden mi bilmiyorum ama gün içinde tuvalete gitme sayım da arttı. iyileşememekten çok korkuyorum. umarım düzeliriz, geçmis olsun tekrar hepinize

Bana da verdi bir işe yaramadı... ☹️

• bu arada ben gaita testi yaptırmadım ama bağırsak kurdundan şüpheleniyorum. dişlerimi çok gıcırdatıyorum, iştahsızlık var, karın ağrısı var, gaz ve şişkinlik var. tipik kurt belirtileri yani. sadece kaşıntı yok o da hepsinde olmuyormuş zaten. hiç gaita testi yaptırdınız mı? nasıl çıktı sonuçlarınız? gerçekten şuan kurt olması için dua edicek hale geldim en azından çözümü var

• quote:

Orijinalden alıntı: bartender19

Aynısefa çayınınasıl tüketiyorsunuz?
    Nasıl demliyorsunuz? Günde kaç kere aç tok farkediyor mu?
    Bende gaz sorunu yok, gaz yakın bir arkadaşımda ve Aynısefa çayı ile çözdü.
    benim derdim sizden daha farklı, merak ederseniz 2 sayfa gerideki (LiNK vereyim)
    --► https://forum.donanimhaber.com/mesaj/yonlen/140296012
    mesajımda biraz bahsettim, ben çörekotu yağı ve tahinden fayda gördüğümü belirteyim.

Aynısefa çayı: 1 su bardağı su kaynatıp içine 1 tatlı kaşığı bitki atıp üstü kapalı
    10 dk. demleyin. günde 1 defa aç karına 3 gün deneyin, fayda olursa devam edersiniz.

♥╠╬╬╬ Vee 1 ReKLaM ╬╬╬╣♥

Gaz için şu sıra TV de reklamı dönen Gaspass adında bir ürün var, bilmem işe yarıyormu!
    varsa kullanan arkadaşlar, sonuç ve yorumunu paylaşırsa hepimize yararlı olur.

Wellcare Gaspass Plus --► http://www.wellcaretr.com/tr/urunler/gaspass

--► https://urun.n11.com/saglik-destek-urunleri/wellcare-gaspass-plus-20-tablet-probiyotik-P271814081

Gaspass Plus, sindirim sisteminde aşırı gaz birikimine bağlı (şişkinlik, dolgunluk, ağrı,
    geğirme, gaz çıkarma, vb..) şikâyetleri hızlı ve güvenilir bir şekilde rahatlatan Sağlık
    Bakanlığı bünyesinde bulunan Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu'ndan onaylı bir üründür.

İçerik

Her bir tablet;
    50 mg Simetikon
    300 mg Aktif Kömür içermektedir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yunus2tr -- 28 Ocak 2020; 2:20:18 >

• quote:

Orijinalden alıntı: leviosami

bu arada ben gaita testi yaptırmadım ama bağırsak kurdundan şüpheleniyorum. dişlerimi çok gıcırdatıyorum, iştahsızlık var, karın ağrısı var, gaz ve şişkinlik var. tipik kurt belirtileri yani. sadece kaşıntı yok o da hepsinde olmuyormuş zaten. hiç gaita testi yaptırdınız mı? nasıl çıktı sonuçlarınız? gerçekten şuan kurt olması için dua edicek hale geldim en azından çözümü var
    Gaita testi yaptırmana hiç gerek yok çünkü verdiğin numuneye parazit yumurtası
    denk gelmezse parazit olsa bile yok sayılıyor yani daha çok seni yanıltıyor.
    Eczanye gidip 1 kutu KONTİL ya da PIRANTEL Çiğneme Tableti alıp 3 tanesini
    (aç, tok farketmez) çatır çutur ye. Kalan 3'ünü de 15 gün sonra yemeyi unutma.
    hiçbir zararı yoktur, ben her 3 yılda 1 kere test yaptırmadan kullanırım.
    Tenya varsa ki onu zaten kendin farkedersin, dışkıda yumaklanır, hemde hergün
    bikaç tane kilota çıkar yassı solucan görürsün. onun ilacı başka; Andazol 200

• hiç farketmedim öyle bir şey ama dikkat etmediğim için de olmuş olabilir. internette üç gün üst üste yapılması gerek denmiş zaten demek o yüzdenmiş. o zaman doktora gittiğim de sorarım eğer gerek görürse kendi yaptırır. peki bağırsaktaki kurtlar böyle belirtiler veriyor mu gercekten bi bilginiz var mı? yıllardır hep su “zayıf celimsiz istahsız kızlardan” oldum bi de karın ağrısı gaz hazımsızlık diye görünce internette kuskulandım tesekkür ederim size de

• yunus2tr Y kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkürler cevap için ilk işim bu bitkiden almak olacak aktardan. Bahsettiğiniz gaspass'a da baktım fiyatı neyseki çok yüksek değil ondan da sipariş edecem internette satılıyor gözüküyor.

• 
Sayfa: önceki 466467468469470
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.