Şimdi Ara

İrritabl Barsak Sendromu ( Hassas Barsak , İbs , Spastik Kolon ) (380. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
10 Misafir (1 Mobil) - 9 Masaüstü1 Mobil
5 sn
12.378
Cevap
199
Favori
1.899.207
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 378379380381382
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Kesinlikle katılıyorum ama eklenecek şeyler var..

Nette ibs semptomlarına bakıl tamam ben ibs yim ; stresstendir diyip doktora gitmemek en büyük hatalardan birisi..

Tamam stress çoğu hastalığın tetikçisi ancak tahliller, kolonoskopi, endoskopi gibi tetkikler kesinlikle uzun süreli ibs belirtisi olanların yapması gerekenler..

Örneğin benim gittiğim prof eğitimini japonyada almış ve dediği orada abdominal bölge de olan ne ağrısı , gazı olursa olsun kolonoskopi yapılmadan aspirin bile yazdıramazsınız dedi. Ama burda bana ağrımdan dolayı başka bir gastro doktoru 2 tane en ağır antibiyotiklerddn yazdı ve o ilaçları kulllandıgımdan beri ibs liyim. Ağrılarımda geçmedi..

Şu an ki doktorum 1 ay daha geçmezse kesinlikle ileri tetkik, kolonoskopi yapacağım çünkü stresstende olsa bizim içimizin rahat olması 1. Öncelik dedi..

Bu arada antibiyotik alımı konusunda ciddi bilinçlenmemiz lazım.. geçen hafta eşim gribi erken bitsin diye doktoruna antibiyotik yazdırdı.. bugun de kulak iltihabı oldu ve doktor antibiyotik yazdı. Yazarken son 2 ayda kullandın mı dince söyledik ve adam ciddi kızdı ki haklıydı.. gribal enfeksiyonlarda vs çok ağır olmadıkça bile kullanmamak lazım antibiyotik

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Doktorun adını öğrenebilir miyim

• Hilalozalp H kullanıcısına yanıt
    Kime sordunuz?

• Size

Prof dr. Vedat göral

Medipol mega da çalışıyor kendisi

https://www.doktortakvimi.com/vedat-goral/gastroenteroloji-ic-hastaliklari/istanbul

• Shafter kullanıcısına yanıt
    Size soruyorum

Memnun kaldınız mı iyileşme oldu mu

Kendisi ile tanışana dek hergün ağrım vardı

İlaç tedsvisi uyguluyor şu an. Ve ağrılarım çok azaldı.ancak bir süre daha %100 geçmezse kolonoskopi yapacağım dedi.

Kolonoskopi endoskopi vb herşeyi kendi yapan bir doktor bu arada.

Ancak hepsini geçtim bu doktordan daha pahalısına da gittim 5 dk bile yüzüme bakmadı.fakat vedat bey ile tek seansta yaklaşık 30 dk konuştuk ve aklıma gelen herşeyi cevapladı..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shafter -- 1 Ağustos 2018; 0:48:37 >
  • Anladım teşekkür ederim

• Çok teşekkürler beni aydınlattınız

Rica ederim. Doktor işi şans işi birazda. Çok araştırdım bu doktoru

Ama şahsen babasını bile kanserddn kaybetmiş ve hastane fobisi olan birisi olarak vedat bey gel yarın kolonoskopi yapıcam dese hiç düşünmeden giderim.çünkü kendisine görüşmem sonucu baya bir güven oluşturdu..

• Anladım baya memnun kalmışsınız anlaşılan fiyat hakkında bilgi alabilirim

Anladım baya memnun kalmışsınız anlaşılan fiyat hakkında bilgi alabilirim

Hastaneyi ararsanız bilgi veriyolar fiyat konusunda.

• arkadaşlar ebe gümeci çayını deneyen oldumu hiç

• quote:

Orijinalden alıntı: Shafter

Kesinlikle katılıyorum ama eklenecek şeyler var..

Nette ibs semptomlarına bakıl tamam ben ibs yim ; stresstendir diyip doktora gitmemek en büyük hatalardan birisi..

Tamam stress çoğu hastalığın tetikçisi ancak tahliller, kolonoskopi, endoskopi gibi tetkikler kesinlikle uzun süreli ibs belirtisi olanların yapması gerekenler..

Örneğin benim gittiğim prof eğitimini japonyada almış ve dediği orada abdominal bölge de olan ne ağrısı , gazı olursa olsun kolonoskopi yapılmadan aspirin bile yazdıramazsınız dedi. Ama burda bana ağrımdan dolayı başka bir gastro doktoru 2 tane en ağır antibiyotiklerddn yazdı ve o ilaçları kulllandıgımdan beri ibs liyim. Ağrılarımda geçmedi..

Şu an ki doktorum 1 ay daha geçmezse kesinlikle ileri tetkik, kolonoskopi yapacağım çünkü stresstende olsa bizim içimizin rahat olması 1. Öncelik dedi..

Bu arada antibiyotik alımı konusunda ciddi bilinçlenmemiz lazım.. geçen hafta eşim gribi erken bitsin diye doktoruna antibiyotik yazdırdı.. bugun de kulak iltihabı oldu ve doktor antibiyotik yazdı. Yazarken son 2 ayda kullandın mı dince söyledik ve adam ciddi kızdı ki haklıydı.. gribal enfeksiyonlarda vs çok ağır olmadıkça bile kullanmamak lazım antibiyotik
    Kesinlikle doğrudur. Bende endoskopi, kolonoskopi dahil bütün tetkik lerimi yaptırdıktan sonra tedavi sürecine geçildi.

Özellikle IBS kesin tanısı için kolonoskopinin mutlaka yaptırılması taraftarıyım. Biraz sıkıntılı olsada aklınızda soru işareti kalmaması için bunu yaptırmanız tavsiye ederim. Bu hastalığı çekmektense insan her şeye razı oluyor. Ama son söz yinede doktorunuzundur tabiki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi torpido41 -- 1 Ağustos 2018; 16:48:33 >

Peki doktorunuz ibs için ne söylüyor gerçekten bağırsak florasımı daha çok etkiliyomuş yoksa psikolojimi yoksa her ikisi iç içemi acaba doktorunuz bu konu hakkında ne söylüyor

• Modl1 M kullanıcısına yanıt
    İbs yi tetikleyen-başlatan olayların başında stress veya ciddi bir travma yatıyor.Fakat yaşanan ciddi bir olay sonucu oluşan ibs farklı şeylere de dönüşebilir bu yüzden tetkikler şart; tamam stressten ibs oldum diyip bırakmamak lazım dedi

Benim ibs başlangıcım 20 mayıs. Ve o tarihte 10 gün içinde çok yakınım 3 kişiyi ard arda kaybettim bu olaylsrın ardından başladı.

Hatta doktorumda bizzat kendisini örnek verdi ; docentlikten profluğa geçiştemiydi neydi tam hatırlayamıyorum ağrılardan, mide ve bağırsak kramplarından öleceğini bile düşünmüş ama olayları atlatınca hepsi zamanla düzeldiğini söyledi.

• Bağırsak florası > Psikoloji

• ibsli İ kullanıcısına yanıt
    bundan Bir süre önce 2 haftalığına en ufak bir ağrı olmamıştı

Bir telefon geldi bankacımdan müşterimin 130k tl çeki döndü karşılıksız diye. O an bi ağrı başladı size anlatamam.. o an ki ağrıyı o güne dek hiç hissetmemiştim.. ve o gün anladım ki benim için stress = bağırsak ağrısı..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shafter -- 1 Ağustos 2018; 22:23:33 >
  • 
Sayfa: önceki 378379380381382
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.