Şimdi Ara

İrritabl Barsak Sendromu ( Hassas Barsak , İbs , Spastik Kolon ) (378. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
12.379
Cevap
199
Favori
1.898.762
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 376377378379380
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kaç defa yazdım diyetle ve takviyelerle büyük rahatlama oldu 4 aydır yapıyorum henüz tamamen bitmedi o ayrı ama bitecek şansı yok :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ibsli

Kaç defa yazdım diyetle ve takviyelerle büyük rahatlama oldu 4 aydır yapıyorum henüz tamamen bitmedi o ayrı ama bitecek şansı yok :)
    Her sayfayı okumak mümkün değil ne yaptın da rahatladın?
  • tipta devrim yaratip otomatik popo purjöru yaptiricam :D

toptan ibs ye cozum..
  • Candida diyeti + AntiKandida besinler..

• quote:

Candida diyeti + AntiKandida besinler..
    Biraz daha açık yazar mısın?Nasıl oluyor bunlar?

Birde bağırsak guruldaması geçti mi?
  • Göbek deliğinin 15 cm sol yanında ki sabit ağrı haftalardır geçmiyor ve doktor ibs dedi.. ilaçlarda çok etki etmedi..

Yarın da tatile çıkıyorum acaba iptal edip kolonoskopi mi direk olsam çokkararsızım.

Doktor bile tatile çık düşünmemeye çalış çünkü kanında ve ultrasonda hiçbirşey yok dedi ama ağrıyı nasıl kafaya takmam ki. Resmen bıçak saplıyolar sol yanıma..

• kandidabyebye.wordpress.com

• Arkadaşlar ibs ishal ve gaz için nasıl bir diyet programı takip etmeliyim? Kabızlık fazls yaşamıyorum. Diyetisyene gittim o bi diyet verdi ama diyetin içerdiği bazı şeylerde sorun yaşayan insanlar okumuştum o yüzden o diyeti bıraktım. Ne tavsiye edersiniz?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kahvaltı : 2 Yumurtalı Omlet + Fındık Ceviz Badem Salatalık Tahin

Öğle : 1 Yumurta + Yoğurt

Akşam : max 1 tabak Esmer pirinç yada Karabuğday + Et yada sebze + Salata + Yoğurt

Ara öğünde ayçekirdeği kabak çekirdeği yenilebilir ancak tuzsuz alın ve cevizlerle birlikte buzdolabında saklayın.

Not : Bu diyete domates biber patlıcan zeytin eklemedim bunlarda histamin var bana dokunuyor siz kendiniz deneyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ibsli -- 21 Temmuz 2018; 19:9:43 >
  • Candidayi Öldüren Doğal Besinler ;

1-Sarımsak Soğan

2-Hindistan Cevizi yağı

3-Aynısafa rezene kişniş ekinezya gibi bitki çayları

4-Zerdeçal zencefil tarçın gibi baharatlar

5-Ev yoğurdu

6-Ev Elma sirkesi

7-Çörekotu karanfil yağları

8-Defne

9-Arı ürünleri bal hariç

10-Kekik suyu

11- taze her türlü sebze

Takviye ;

1-Probiyotik (Probien kullanıyorum)

2-Pharmaton kullandım şuan redoxon c kullanıyorum(hangi vitamin eksikse onu test yaptırın)

3-Balık Yağı

Bunları Diyetle uyguladığınızda o zaman etki eder dostlar.

Hem ekmek yiyeyim hem probiyotik alayım işe yaramaz!

• quote:

Kahvaltı : 2 Yumurtalı Omlet + Fındık Ceviz Badem Salatalık Tahin

Öğle : 1 Yumurta + Yoğurt

Akşam : max 1 tabak Esmer pirinç yada Karabuğday + Et yada sebze + Salata + Yoğurt

Ara öğünde ayçekirdeği kabak çekirdeği yenilebilir ancak tuzsuz alın ve cevizlerle birlikte buzdolabında saklayın.

Not : Bu diyete domates biber patlıcan zeytin eklemedim bunlarda histamin var bana dokunuyor siz kendiniz deneyin.

Kırmızı et güvenli midir? Siz ishal yaşarken bu besinler yardımcı oldu mu?

• Dene bakalım iyi gelir umarım bende bazı gıdalar ishal yapıyordu ama gaz baskındı geçti sayılır

• Mecbur et yada tavuk yememiz gerekiyor.Olabildiğince organik bulmaya çalışın.

• Histamin olayına çok dikkat edin aylardır diyet yapıyorum 20 gündür histamini kestim 20 günde büyük rahatlama oldu eğer bilmiyor olsaydım boşuna yapıyorum diye düşüncektim

• quote:

Histamin olayına çok dikkat edin aylardır diyet yapıyorum 20 gündür histamini kestim 20 günde büyük rahatlama oldu eğer bilmiyor olsaydım boşuna yapıyorum diye düşüncektim

Hocam ben ishali kesmek istiyorum tamamen. O kadar bıktım ki. Sence hayat boyu yoğurt yulaf ve tahin pekmez karışımı yesem nasıl olur? Cidden tüm psikolojimi bitirdi bu rahatsızlık. İshal ve gaz.

• Yulaf glutenli olduğu için dokunabilir.

• Bu hastalığın en büyük etkeni stres bence, bende stresten uzak kalamıyorum.

• Dostlar uzun yıllar IBS mağduru olan, geçirdiğim şiddetli ishal ve kramplar sonucu defalarca hastanelik olan bir kişi olarak bu illetten büyük oranda kurtuldum. Doktor doktor dolaşıp yapılmadı tahlil kullanmadık ilaç bırakmadım. Yeme konusunda bağımlılıkları olan bir kişide değilim. Aşırı baharatlı, tuzlu, acı, tatlı zaten tercihlerim arasında yer almasada sıkıntım çözüm olmadı.

Lafı fazla uzatmadan yeme düzenlemesinin yanında gittiğim bir doktor bana psikiatri uzmanına görünmemi tavsiye etti. Hayatımın dönüm noktası bu tavsiyede uymakla gerçekleşti. Önerdiği ilaç tedavisi sonucu %90 oranında şifa buldum. Kramplar artık mazide kaldı. Arada kısa süreli eskisi kadar şiddetli olmayan ishal oluyorum. Onun dışında yaşasın hayat.

• meteospasmyl Mİ COLPERMİN Mİ tavsiye edersiniz gaz ve şişkinlik için

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tacimmüdür -- 23 Temmuz 2018; 14:49:32 >
  • 
Sayfa: önceki 376377378379380
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.