Şimdi Ara

İrritabl Barsak Sendromu ( Hassas Barsak , İbs , Spastik Kolon ) (363. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
15 Misafir - 15 Masaüstü
5 sn
12.378
Cevap
199
Favori
1.899.115
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 361362363364365
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar iki gastro doktoruyla konuştum antibiyotik kullanımı ile ilgili.Bana dedikleri bir,iki kez antibiyotik kullanmakla hemen bağırsak florası bozulmaz,candida çoğalması olmaz.O kadar basit deyil dediler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BRuTe35

Her karın ağrısı , ishal ve kabızlık durumları irretabl Bağırsak Sendorumu değil. Bunu öğrenmek için önce Kolonoskopi yaptırmanız lazım eğer Kolonoskipi sonuçları temiz çıkarsa yani kanser bulgusu yoksa o zaman 2. seçenek İBS oluyor.
    İlk olarak Kolonoskopi yapıldı ve çok şükür temiz çıktı. Sonrasında doktor Araştırma hastanesinde bulunan İBS polikinliğine sevk etti saolsun doktor 2 ilaç yazdı. Bu 2 ilacı günde 3 öğün kullandım ağrılarım bıcak gibi kesildi. ilacın biri Dicetel günde 3 kere her yemek arasında 1 tane içiyorsun. Diğeride Laroxyl 10 mg günde 3 kere yemeklerden sonra çok şükür hiç bir sıkıntı kalmadı.

Ağrınız hergünmüydü şikayetleriniz nelerdi laroxy dediğiniz ilaç antidepresan yan etkileri olan bi hap yan etki yapmadımı

• Bide ben 2016 da penos,2017başka bir antibiyotik kullandım bogazlarım için.Hiç bir şekilde ibs ile ilgili herhangi bir yan etkisini veya negatif bir etkisini görmedim.Benim hastalık 2012 inin ekim ayında başladı.Son iki senedir hastalığım pozitif yönde daha iyi.Bunuda 2014 Yılında sürekli dağa,ormana yürüyüşe gitmeye bağlıyorum.Cünkü hiçbir dr'a gidip ilaç falan kullanmadım.Bakın bu spor olayını küçümsemeyin.Tabi hemen iyileşmeyi beklemeyin.Ben başladıktan iki sene sonra pozitif etki etti.

• quote:

Orijinalden alıntı: Rgzbsnk

Bide ben 2016 da penos,2017başka bir antibiyotik kullandım bogazlarım için.Hiç bir şekilde ibs ile ilgili herhangi bir yan etkisini veya negatif bir etkisini görmedim.Benim hastalık 2012 inin ekim ayında başladı.Son iki senedir hastalığım pozitif yönde daha iyi.Bunuda 2014 Yılında sürekli dağa,ormana yürüyüşe gitmeye bağlıyorum.Cünkü hiçbir dr'a gidip ilaç falan kullanmadım.Bakın bu spor olayını küçümsemeyin.Tabi hemen iyileşmeyi beklemeyin.Ben başladıktan iki sene sonra pozitif etki etti.

Bende kendimi zorlayarak spor yapmaya çalışıyorum ama bozuk florayı düzeltmek şart

• quote:

Orijinalden alıntı: evrensel35

simflat kullandım düzenli bi sikime yaramıyo

Sevgili bağırsak sendromlu arkadaşlar, aranızdan bi tane çıksın ya, ne olur bi tane çıksın, hiç mi aklı başında insan yok, bizim gibi bağırsak sendromlulara yol gösterecek hiç kimse yok mu? İnsanın psikolojisini bozuyorsunuz ya!

Git newita probiyotik al kullan 2 kutu şikayetlerin azalır

• kaygı ve takıntı için ilaç kullandın mı, kullandıysan ne kullandın?Ben aslında ilaç taraftarı değilim ama malum ilaçsız bilişsel tedavi uygulayacak uzman hekim bulmak çok zor.Aslında biraz cesaret edip kaygıların üzerine gidilse büyük bir mesafe alınacak ama bu cesareti tek başına göstermek biraz zor oluyor :)
    Acaba bu takıntıların sebebi de bağırsak florası ile mi alakalı diye düşünmüyor değilim.Malum 2.beyin bağırsak olduğuna göre bununla alakalı olma ihtimali fazla diye düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: YasinJR10

quote:

Orijinalden alıntı: BRuTe35

Her karın ağrısı , ishal ve kabızlık durumları irretabl Bağırsak Sendorumu değil. Bunu öğrenmek için önce Kolonoskopi yaptırmanız lazım eğer Kolonoskipi sonuçları temiz çıkarsa yani kanser bulgusu yoksa o zaman 2. seçenek İBS oluyor.
    İlk olarak Kolonoskopi yapıldı ve çok şükür temiz çıktı. Sonrasında doktor Araştırma hastanesinde bulunan İBS polikinliğine sevk etti saolsun doktor 2 ilaç yazdı. Bu 2 ilacı günde 3 öğün kullandım ağrılarım bıcak gibi kesildi. ilacın biri Dicetel günde 3 kere her yemek arasında 1 tane içiyorsun. Diğeride Laroxyl 10 mg günde 3 kere yemeklerden sonra çok şükür hiç bir sıkıntı kalmadı.

Ağrınız hergünmüydü şikayetleriniz nelerdi laroxy dediğiniz ilaç antidepresan yan etkileri olan bi hap yan etki yapmadımı

Bende hic bir yan etkisi olmadi . Kisiden kisiye degisebilir tabi . Agrim az ama hergun oluyordu ilk zamanlar hep ishaldim sonra degisti busefer hic ishal yoktu ama hep siskinlik ve gaz surekli oluyordu ozellikle otururken agri artiyordu. Bu 2 ilaci kullandiktan sonra bende kesildi.

Oturdugunuz illerde İBS ile ilgilenen doktorlara gidin genelde onlar bu isin uzmani oluyor. Bundan önce belki 20 doktora gitmisligim 20 farkli ilac kullanmisligim vardir

• Evet bugün check up sonuçlarım çıktı.Özelden yazamıyorum hata veriyor maalesef. İşlem için NLS cihazına almışlardı.Frekans ile analiz yapıyor detaylıca.Gerçekten sonuçlar şaşırttı beni.Daha önce olanlar ve gelecekte olası durumlar hakkında sonuçlara göre doktor bilgi veriyor. Midede gastrit reflü bağırsakta spastik kolon çıktı.Unutkanlık olduğunu söyledi biraz ki son zamanlarda bunu çok yaşıyordum.Karaciğer temiz pankreas enzimleri yeterli değil.Metabolizmam yavaş.Bizi ilgilendiren kısımlardan bahsedersem panik atak çıktı bende.Çok düşünüyorsun dedi.Bu hormonların düzensiz salgılanmasına sebep oluyor ve metabolizma anormalleşiyor.Mide ve bağırsak nanay nanay zaten😂 Bağırsak kasılmaları olması gerektiği gibi değil bu gaz oluşumuna sebep oluyor.Zaten gösteriyor anlatırken doktor hep gaz dolu ve ben hep sıkışma yaşayan biriyim gerçekten.Afedersiniz gaz çıkaramıyorum bu çok rahatsız edici oluyor. İçeride gizli hemoroid var.Kabız olursan büyük sıkıntı ve acı yaşatır dışarı çıkar dedi doktor.Cihaz sayesinde geçirdiğim enfeksiyonlardan tutun ileride başıma gelebileceklere kadar hepsini öğrendim.Daha sonra alerji testi ve terapisi için başka bir cihaza girdim.Buna göre beslenme şeklim düzenlenilecek.Düzenlenilen sistem ile doktorum metabolizmayı normalleştirmek ve rahatlatmak için birlikte farklı 2-3 tedavi daha uygulayacak.Kuralları bozmadığın sürece rahatlayacaksın dedi inşAllah.Ben etkisini görürsem mutlaka buraya uğrayacağım.

• Özelden yazmayın lütfen hepimiz gelişmeleri öğrenebilelim , birde panik atağıda mı cihazla tespit ettiler

• quote:

Orijinalden alıntı: kuyudakisır

Evet bugün check up sonuçlarım çıktı.Özelden yazamıyorum hata veriyor maalesef. İşlem için NLS cihazına almışlardı.Frekans ile analiz yapıyor detaylıca.Gerçekten sonuçlar şaşırttı beni.Daha önce olanlar ve gelecekte olası durumlar hakkında sonuçlara göre doktor bilgi veriyor. Midede gastrit reflü bağırsakta spastik kolon çıktı.Unutkanlık olduğunu söyledi biraz ki son zamanlarda bunu çok yaşıyordum.Karaciğer temiz pankreas enzimleri yeterli değil.Metabolizmam yavaş.Bizi ilgilendiren kısımlardan bahsedersem panik atak çıktı bende.Çok düşünüyorsun dedi.Bu hormonların düzensiz salgılanmasına sebep oluyor ve metabolizma anormalleşiyor.Mide ve bağırsak nanay nanay zaten😂 Bağırsak kasılmaları olması gerektiği gibi değil bu gaz oluşumuna sebep oluyor.Zaten gösteriyor anlatırken doktor hep gaz dolu ve ben hep sıkışma yaşayan biriyim gerçekten.Afedersiniz gaz çıkaramıyorum bu çok rahatsız edici oluyor. İçeride gizli hemoroid var.Kabız olursan büyük sıkıntı ve acı yaşatır dışarı çıkar dedi doktor.Cihaz sayesinde geçirdiğim enfeksiyonlardan tutun ileride başıma gelebileceklere kadar hepsini öğrendim.Daha sonra alerji testi ve terapisi için başka bir cihaza girdim.Buna göre beslenme şeklim düzenlenilecek.Düzenlenilen sistem ile doktorum metabolizmayı normalleştirmek ve rahatlatmak için birlikte farklı 2-3 tedavi daha uygulayacak.Kuralları bozmadığın sürece rahatlayacaksın dedi inşAllah.Ben etkisini görürsem mutlaka buraya uğrayacağım.

burdaki hastaların alayında bu hastalıklardan var önemli olan diyet felan değil diyetle geçmez ilaç içiceksin nokta atış

• Kardeşim zaten sebep olanlar bu sorunlar anlatabiliyor muyum? Ayrıca buradaki herkeste bu hastalıklar var diyemezsin.Herkesin vücudu ayrı. Sen de çok başka sorunlar çıkabilir. Cihaz iliklerine kadar tarıyor zaten. Piyasada yok öyle ilaç olsaydı hepimiz mutluyduk. Iyi okursan burada bahsedilen ağır diyetlerden söz etmiyorum.Vücudumda emilemeyen yiyecekleri cihazla tespit edip tedavi boyunca çıkaracağız. Bununla beraber Avrupanın geliştirdiği güzelim tekniklerle tedavi olacağım. Ben görüyorum hep teşekküre gelen hastalar var. Henüz böyle ilgili ve donanımlı doktor tanımamıştım. Düşünsene devamlı iletişimdesin. Şehir dışına çıkacaksın doktorla konuşuyorsun sana oranın iklimine ve senin vücuduna göre tedaviye uygun şekilde yapacaklarını söylüyor. Sadece üzüntü değil sevinçte bile tetikleyen bir hastalık bu. Gelip iyileşenler olduğu için buradayım. Ha sen sadece ilaç kullanmak istiyorsan o ayrı tabii. Sorunun kökeniyle tedaviye başlanır sebep olanla.

• ibs79 İ kullanıcısına yanıt
    Cihaz kanına,dolaşım sistemine kemiklerine kemik iliğine organlarına cildine kadar hepsini tarıyor. Doktor (donanımlı ise) sana göstererek nerede ne olduğunu anlatıyor. Doktorum genel cerrahi. Beyini göstererek çok fazla düşündüğümü kaygı olduğunu bunun ileride panik atak seviyesine gelebileceğini söyledi. Ki çok doğru ben de kaygı bozukluğu var. Bunu durduramıyorum kötü zamanlarımda. Bunlar için de nöral tedavi yapılacak. Kesin olarak oluşturulunca yazacağım zaten.Kimsenin bu illeti yaşamasını istemiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: sercan2626

Arkadaşlar bende de ara ara tekrarlayan bazen düzelen son 1 aydır da devam eden bazı sorunlarım var. Bazen mukuslu bazen çamur gibi bazen kesik kesik bazen açık renk dışkılama mevcut, bununla beraber anüs kaşıntısı testis altlarında kaşıntı bazen boğaz bölgesinde şiddetli kaşkntılar göz kapaklarımda kaşıntılar kulaklarda sık sık acıma kir birikme şikayetlerim var ve cinsel organımın yaklaşık 4 yada 5 parmak kadar üstünde batmalar oluyor yemek yemeye başladıktan sonra şiddetlenmeye başlıyor bu acılar sanki dışkı isteğin gelirde tutarsın bastıkca bi acı olur ya buna benzer ara ara aynı bölgede seyirme gibi refleksler de oluyor :( dışkılamadan sonra peçetede falan kan hiç görmedim. ayrıca yüzümde sırtında kafa derimde sivilce benzeri kırmızı lekeler oluşuyor kurdeşen gibi acayip kaşınıyor :( saframı 3 yıl kadar önce aldırdım ondan öncede gene bu tarz sıkkntılarım vardı. Psikolojik kısmınıda okudum yazdıklarınızın ben babamı hiç tanımadım ben 5 aylıkken vefat etti kanserden. Valla açıkcası hiç rahat değilim hayattan hiç tat alamıyorum sürekli araştırma yapıyorum doktor fobim de var napacağımı bilemiyorum bi fikir verirseniz çok mutlu olacağım :((((

kullandığınız psikoliji ilacı ile kullandığınız ozel bolge merhemini derhal bırakın , ve beyaz un ile yapılmış tum unlu mamulleri bırakın bir ay kepekli ekmek yiyin , ve kıyma et ve dometes sosu ve benzeri şeyleri bırakın ..

• prince_ices P kullanıcısına yanıt
    Özellikle takıntima yönelik ilac kullanmadim en hafif düzeyde deneme surecinde lustral verildi ama ben doktora kontrole gitmedim . Zaman zaman iyi geldi zaman zaman cok stresli donemlerde yetersiz kaldı.

Ben bagırsak florasınin psikolojimi bozdugunu düşünmüyorum cünkü bagırsak floram bozuksa beslenme düzenimi degistirmedigim halde antidepresan kullandigim dönemde tesadüfen floram iyilesmis olamaz sanırım :)

aksine stres takıntı kaygı yaptıkça aklımda sürekli bağırsaklarım oldugunda vücut tepki veriyor.

psikolojik olduguna eminim benimki gibi yaşayanlarinkinin de.

Ama işte düzenli kontrollu terapi ilac almak gerek.

Ben çok ciddi bi tedavi almamama rağmen lustralla bile 1 sene tamamen ibssiz geçirdim .

Stresimi artıracak bir kaygı yaşadım tekrar hortladi :))

• sercan2626 kullanıcısına yanıt
    Bazen mukuslu bazen çamur gibi bazen kesik kesik bazen açık renk dışkılama mevcut

AYNI ŞİKAYETLER BENDE de var. bagırsak emilim bozukluğu yada ibs.SIKINTI YAPMA .herkeste var.bu arada pankreas bir ara baktır...
  • Ibs çoğunlukla bir kaygı hastalığıdır. Tam tedavisi olmamasının nedenide bu. Tam çözüm sizi hayatta sıkıntıya sokan şeylerden kurtulmak ve tekduze hayattan kurtulmak. Bir şekilde bilinç altında sizi ne sıkıntıya sokuyor onun çözümünü bulmalisiniz. Mesela gelecek kaygısı, çevrenizde sizi sıkıntıya sokan insanlar, borçlar vs. Antidepresan kullanmak bu
    Sorunları ortadan kaldirmayacagindan sizi tam tedavi etmez. Sorunun kaynağından kurtulmalisiniz bilinç altiniz temiz olmalı korkularıniz varsa yuzlesmelisiniz.
    Bende psikolojik sorun yok ibs bende psikolojik sıkıntıya sebep oluyor diyenler olabilir. Fakat düşünün ibs sizi sıkıntıya sokuyor yaşam kaliteniz bozuluyor sizde bilinç altinizda bu rahatsizlukla ilgili kaygilar duymaya basliyorsunuz hayatınızdaki bazı şeyleri kısıtlamaya basliyorsunuz. Acaba bu geçecek mi lanet olsun ömür boyu bunu mu çekeceğim vs gibi dusunceler. Buda bir kaygı bozukluğudur. Yani kısır döngü oluyor. Bagirsak seratonin salgilanmasinda önemli rol oynar ve beyinden sonra en önemli organdır bağışıklık sistemi açısından da çok onemlidir. Aşırı kaygi olduğunda bir yerlerden size kötülük geleceği düşüncesi icindeyseniz sürekli belli bir süre sonra bağışıklık sisteminiz vücuda giren çoğu şeyi düşman olarak algılamaya başlar. Vucudunuza giren besinlerde buna dahildir. Sonuç olarak bu rahatsızlığın çözümü psikolojik refahliktir. Yani VURDUMDUYMAZ olacaksınız kafaya bir şey takmayacaksiniz, etrafınızda sizi sıkıntıya sokan etmenlerden yada insanlardan kurtulacaksiniz. Bu hastalığın çözümü bu. Tabi siz destek olarak probiyotik ürün kullanın prebiyotik yoğurt ve kefir turşu yiyin arada. Sonuçta bağışıklık sisteminiz yüzünden bu faydalı bakterilerin çoğu vücutta düşman olarak algılanıyor ve yok ediliyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: xmms

Ibs çoğunlukla bir kaygı hastalığıdır. Tam tedavisi olmamasının nedenide bu. Tam çözüm sizi hayatta sıkıntıya sokan şeylerden kurtulmak ve tekduze hayattan kurtulmak. Bir şekilde bilinç altında sizi ne sıkıntıya sokuyor onun çözümünü bulmalisiniz. Mesela gelecek kaygısı, çevrenizde sizi sıkıntıya sokan insanlar, borçlar vs. Antidepresan kullanmak bu
    Sorunları ortadan kaldirmayacagindan sizi tam tedavi etmez. Sorunun kaynağından kurtulmalisiniz bilinç altiniz temiz olmalı korkularıniz varsa yuzlesmelisiniz.
    Bende psikolojik sorun yok ibs bende psikolojik sıkıntıya sebep oluyor diyenler olabilir. Fakat düşünün ibs sizi sıkıntıya sokuyor yaşam kaliteniz bozuluyor sizde bilinç altinizda bu rahatsizlukla ilgili kaygilar duymaya basliyorsunuz hayatınızdaki bazı şeyleri kısıtlamaya basliyorsunuz. Acaba bu geçecek mi lanet olsun ömür boyu bunu mu çekeceğim vs gibi dusunceler. Buda bir kaygı bozukluğudur. Yani kısır döngü oluyor. Bagirsak seratonin salgilanmasinda önemli rol oynar ve beyinden sonra en önemli organdır bağışıklık sistemi açısından da çok onemlidir. Aşırı kaygi olduğunda bir yerlerden size kötülük geleceği düşüncesi icindeyseniz sürekli belli bir süre sonra bağışıklık sisteminiz vücuda giren çoğu şeyi düşman olarak algılamaya başlar. Vucudunuza giren besinlerde buna dahildir. Sonuç olarak bu rahatsızlığın çözümü psikolojik refahliktir. Yani VURDUMDUYMAZ olacaksınız kafaya bir şey takmayacaksiniz, etrafınızda sizi sıkıntıya sokan etmenlerden yada insanlardan kurtulacaksiniz. Bu hastalığın çözümü bu. Tabi siz destek olarak probiyotik ürün kullanın prebiyotik yoğurt ve kefir turşu yiyin arada. Sonuçta bağışıklık sisteminiz yüzünden bu faydalı bakterilerin çoğu vücutta düşman olarak algılanıyor ve yok ediliyor.

Rabbim şifa versin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ika -- 9 Mart 2018; 10:33:55 >

• edessa2017 E kullanıcısına yanıt
    Psikoloji için herhangi bir ilaç kullanmıyorum, sadece özel bölge kaşıntısı için merhem kullanıyorum önerlerinizi dikkate alacağım

• Siyahcay S kullanıcısına yanıt
    Aslında dışkılama çeşitliliğimden çok karnımın alt kısmında olan batma ağrı gibi şeyler beni rahatsız ediyor pankreas neden dedimiz anlamadım

• quote:

Orijinalden alıntı: ika

quote:

Orijinalden alıntı: xmms

Ibs çoğunlukla bir kaygı hastalığıdır. Tam tedavisi olmamasının nedenide bu. Tam çözüm sizi hayatta sıkıntıya sokan şeylerden kurtulmak ve tekduze hayattan kurtulmak. Bir şekilde bilinç altında sizi ne sıkıntıya sokuyor onun çözümünü bulmalisiniz. Mesela gelecek kaygısı, çevrenizde sizi sıkıntıya sokan insanlar, borçlar vs. Antidepresan kullanmak bu

arkadaşın yazdığı bu sorunları yaşayan bir kişiye ücretsiz hipnoz seansı yapabiliriz. Bilinçaltında ne gibi kaygılar,endişeler sorunlar var bunları Allahın izniyle çözüme kavuşturabiliriz. Ayrıca hastalığının sebeplerini bulma konusunda da yardımcı olmaya çalışırız.

Bu konu altına yazan ilk kişi için geçerlidir. (yerimiz istanbuldadır.)

Nasıl bir tedavi yöntemi uyguluyor sunuz? Psikoterapi mi? Konuyu acar mısınız biraz?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 361362363364365
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.