Şimdi Ara

İrritabl Barsak Sendromu ( Hassas Barsak , İbs , Spastik Kolon ) (362. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir (2 Mobil) - 5 Masaüstü2 Mobil
5 sn
12.379
Cevap
199
Favori
1.898.749
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 360361362363364
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bu baba konusu benimde çok ilgimi çekti ciddi anlamda ortak noktamızın bu olma ihtimali nedir acaba benim öyle şiddetli bi sorunum yok ama anne baba ayrı olduğu için pek görüşmüyoruz babayla bu bi etken olmuş olabilirmi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Alcngr kullanıcısına yanıt
    genelde bu problem magnezyum sendorumudur.simflat bagırsak duzenler ve emilasyonu yapar magnezyum eksikligi kas ve sinir sistemini etkiler ve psikoloji karanlıga koyar ve karamsarlıkla birlikte insanın uzerine çökelenir bu nedenle oncelikle magnezyum testinizi yaptırın ozel kan testlerinde belli eder, onun için kullanınki ekstra bir sey kullanmayın ama gunde tok karnına vucudunuz etkilemeyecek şekilde bir adet veya 2 adet ama bir adet duzenli alın sabırla en az 6 ay yediklerini emilasyon yapsınki vucudun kas ve iskelet sistemini guçlendirsin...

• quote:

Orijinalden alıntı: edessa2017

genelde bu problem magnezyum sendorumudur.simflat bagırsak duzenler ve emilasyonu yapar magnezyum eksikligi kas ve sinir sistemini etkiler ve psikoloji karanlıga koyar ve karamsarlıkla birlikte insanın uzerine çökelenir bu nedenle oncelikle magnezyum testinizi yaptırın ozel kan testlerinde belli eder, onun için kullanınki ekstra bir sey kullanmayın ama gunde tok karnına vucudunuz etkilemeyecek şekilde bir adet veya 2 adet ama bir adet duzenli alın sabırla en az 6 ay yediklerini emilasyon yapsınki vucudun kas ve iskelet sistemini guçlendirsin...

magnezyum alırsak bağırsak sistemimimiz düzelcekmi çok saçma değilmi
  • quote:

Orijinalden alıntı: YasinJR10

quote:

oncelikle bağırsak florası dağıldından emilasyon arızası çıkıyor sinirlilik karamsarlık ve hastalıktan kurtulmama hissi bu emilasyonda bulguyu ortaya çıkarıyor once flora duzelecek sonra diger karanlık sendromu atlatılacak tekbaşına olan bir olay degil magnezyum onemli , tekbaşına bir şey ifade etmiyor...hastalık hali ile devam ederseniz ishal ve kabızlıkğa devam ederseniz uzun sure ilk 5 yıl içerisinde s bel kayması ve bel fıtığı olursunuz ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi edessa2017 -- 25 Şubat 2018; 16:52:27 >

• prince_ices P kullanıcısına yanıt
    Buradayimmm

• quote:

Orijinalden alıntı: Alcngr

Bu baba konusu benimde çok ilgimi çekti ciddi anlamda ortak noktamızın bu olma ihtimali nedir acaba benim öyle şiddetli bi sorunum yok ama anne baba ayrı olduğu için pek görüşmüyoruz babayla bu bi etken olmuş olabilirmi

Tabi ki etken olmuş. Babanıza karşı öfkeli ve kırgınsınız. Ayrıca annenize karşıda öfkelisiniz.

Babaya karşı öfkeniz gitti diye,
    Annenize karşı öfkenizde babanızın istediği gibi olamadı diye.

Babaya duyulan öfke ilâhi sisteme aykırıdır ve güçlü bir negatif enerji olusturur. Bu enerjinin vücutta vuracağı bölge bağırsaktır .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ika -- 26 Şubat 2018; 10:58:59 >
  • Arkadaşlar ben yeni bir doktor buldum ve bu konuda gerçekten donanımlı. Daha önce şehirdeki gastroentroloji doktorlarının hocası olan doktora gitmiştim.Özel muayane 250 ve ultrason 80 ile işi bitirmişti.Duyduğum şeyleri söyleyip kesmişti.Fakat şu an gerçekten -uzun zaman sonra- umutluyum. İki ayrı doktor muayene ediyor ve esas doktor daha önce yapılmayan çokça şey uyguladı.Karaciğer enzimlerim,hormonlar,kan vb. bunlar normal çıktı.Arkadaşlar bakın bu işte ibslilerde şu var bu var olayı değil.Eğer varsa doktor önce onu tedavi ediyor sonra asıl tedaviye geçiyor.Şu an bana birkaç ilaç verdi bunlar bağırsaklarımı hazırlayacak ve daha ayrıntılı vücut taramaya gireceğim.Daha sonra buna göre tedavi belirlenecek.Benim gibi 3-4 genç daha önce bu tedaviyle iyileşmiş.Tedavi uzun süreli ve tedavi boyunca doktorla iletişim halinde oluyorsunuz.Eğer ki fayda görürsem buraya doktorun adını ve adresi yazarım.Umarım hepimiz için umut olur. Bu arada ben regl dönemlerim için magnezyum kullanan biriyim ve doktorum magnezyum için insanlarda stabil durumdadır herkeste farklıdır demişti.Kasılmalar için alabilirsiniz zararsız sonuçta.Bu hastalıkla ilgisi yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kuyudakisır -- 25 Şubat 2018; 22:22:16 >

• quote:

quote:

quote:

oncelikle bağırsak florası dağıldından emilasyon arızası çıkıyor sinirlilik karamsarlık ve hastalıktan kurtulmama hissi bu emilasyonda bulguyu ortaya çıkarıyor once flora duzelecek sonra diger karanlık sendromu atlatılacak tekbaşına olan bir olay degil magnezyum onemli , tekbaşına bir şey ifade etmiyor...hastalık hali ile devam ederseniz ishal ve kabızlıkğa devam ederseniz uzun sure ilk 5 yıl içerisinde s bel kayması ve bel fıtığı olursunuz ..

Bağırsak florasını nasıl düzeltcek bizde sibo var ince bağırsakta bakteri artışı ve her probiyotik iyi gelmez deniyo tavsiyeniz nedir

• quote:

quote:

quote:

quote:

Bağırsak florasını nasıl düzeltcek bizde sibo var ince bağırsakta bakteri artışı ve her probiyotik iyi gelmez deniyo tavsiyeniz nedir

Bununla ilgili bir bilgim yok ancak genel bu hastalık oykusu ani başağrıları veya mide raahtsızlıkları sırasında

o sırada alınan ilaç tetiklemesi ile birlikte donem donem ishal donem donem kabızlık şikayeti oluşuyor buna bağlı gaz, halsizlik, yorgunlunk,surekli ne olacak bitecekmi endişesi, sık idrar ve sık sık lavaboya çıkma isteği,iç hemorid gozlemlenmesi veya basur oluşumu vb benzer nedenler, hepsi mideye baglı bagırsak problemi bu tetikleyen ilaç gurubu ya mideye yada bagırsakta zedelenmeye veya çizmeye çalışmış bundan dolayı bu hastalık başlıyor streste tetikliyor...

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Bununla ilgili bir bilgim yok ancak genel bu hastalık oykusu ani başağrıları veya mide raahtsızlıkları sırasında

o sırada alınan ilaç tetiklemesi ile birlikte donem donem ishal donem donem kabızlık şikayeti oluşuyor buna bağlı gaz, halsizlik, yorgunlunk,surekli ne olacak bitecekmi endişesi, sık idrar ve sık sık lavaboya çıkma isteği,iç hemorid gozlemlenmesi veya basur oluşumu vb benzer nedenler, hepsi mideye baglı bagırsak problemi bu tetikleyen ilaç gurubu ya mideye yada bagırsakta zedelenmeye veya çizmeye çalışmış bundan dolayı bu hastalık başlıyor streste tetikliyor...

Hocam benim ana sıkıntım mide bulantısı bu hastalık mide bulantısı yaparmı 24 saat birde

• kistik fibroz açısından tetkikler yaptıran oldu mu??

Aranızda

• Yasin senin göbek düşmüş olmasın bunu bi araştır istersen

• quote:

Orijinalden alıntı: kuyudakisır

Arkadaşlar ben yeni bir doktor buldum ve bu konuda gerçekten donanımlı. Daha önce şehirdeki gastroentroloji doktorlarının hocası olan doktora gitmiştim.Özel muayane 250 ve ultrason 80 ile işi bitirmişti.Duyduğum şeyleri söyleyip kesmişti.Fakat şu an gerçekten -uzun zaman sonra- umutluyum. İki ayrı doktor muayene ediyor ve esas doktor daha önce yapılmayan çokça şey uyguladı.Karaciğer enzimlerim,hormonlar,kan vb. bunlar normal çıktı.Arkadaşlar bakın bu işte ibslilerde şu var bu var olayı değil.Eğer varsa doktor önce onu tedavi ediyor sonra asıl tedaviye geçiyor.Şu an bana birkaç ilaç verdi bunlar bağırsaklarımı hazırlayacak ve daha ayrıntılı vücut taramaya gireceğim.Daha sonra buna göre tedavi belirlenecek.Benim gibi 3-4 genç daha önce bu tedaviyle iyileşmiş.Tedavi uzun süreli ve tedavi boyunca doktorla iletişim halinde oluyorsunuz.Eğer ki fayda görürsem buraya doktorun adını ve adresi yazarım.Umarım hepimiz için umut olur. Bu arada ben regl dönemlerim için magnezyum kullanan biriyim ve doktorum magnezyum için insanlarda stabil durumdadır herkeste farklıdır demişti.Kasılmalar için alabilirsiniz zararsız sonuçta.Bu hastalıkla ilgisi yok.

İşte yeni tedavi şekillerinden biride bu.Kişiye özel tedavi sonuçlarınız inşallah iyi olur ve her kese umut olursunuz

• Arkadaşlar bende de ara ara tekrarlayan bazen düzelen son 1 aydır da devam eden bazı sorunlarım var. Bazen mukuslu bazen çamur gibi bazen kesik kesik bazen açık renk dışkılama mevcut, bununla beraber anüs kaşıntısı testis altlarında kaşıntı bazen boğaz bölgesinde şiddetli kaşkntılar göz kapaklarımda kaşıntılar kulaklarda sık sık acıma kir birikme şikayetlerim var ve cinsel organımın yaklaşık 4 yada 5 parmak kadar üstünde batmalar oluyor yemek yemeye başladıktan sonra şiddetlenmeye başlıyor bu acılar sanki dışkı isteğin gelirde tutarsın bastıkca bi acı olur ya buna benzer ara ara aynı bölgede seyirme gibi refleksler de oluyor :( dışkılamadan sonra peçetede falan kan hiç görmedim. ayrıca yüzümde sırtında kafa derimde sivilce benzeri kırmızı lekeler oluşuyor kurdeşen gibi acayip kaşınıyor :( saframı 3 yıl kadar önce aldırdım ondan öncede gene bu tarz sıkkntılarım vardı. Psikolojik kısmınıda okudum yazdıklarınızın ben babamı hiç tanımadım ben 5 aylıkken vefat etti kanserden. Valla açıkcası hiç rahat değilim hayattan hiç tat alamıyorum sürekli araştırma yapıyorum doktor fobim de var napacağımı bilemiyorum bi fikir verirseniz çok mutlu olacağım :((((

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sercan2626 -- 26 Şubat 2018; 22:27:38 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Alcngr

Yasin senin göbek düşmüş olmasın bunu bi araştır istersen

onada baktırdım anlayan biri bakınca anlıyo zaten yok bişeyin dedi yerinde dedi ayrıca göbek düşmesi ağır kaldırmadan felan oluyo benimki antibiyotik ve stres sonrası başladı
  • quote:

Orijinalden alıntı: madamecocoz..

Buradayimmm

mrb madamecocoz

Nasıl oldunuz gelişmeler nasıl ne yönde ilerliyor. Okb'niz nasıl gidiyor kullandığınız ilaçlar etkili oldu mu, bir sormak istedim.Bu arada teşekkür etmek isterim, tavsiye ettiğiniz gismo..l i arada bir alıyorum, iyi geliyor debri..t gibi mideyi rahatsız etmiyor.Sık sık almıyorum zaten nadiren kullanıyorum oda yetiyor. İbs de arkadaşlara şunu söyleyeyim, genel de yenilen içilen şeylere dikkat ederseniz (mevsim geçişleri hariç) :)) kontrol edilebiliyor, bazı probiyotikten zengin yiyecekler( turşu,paça,işkembe vs.) çok iyi geliyor.

Ya bu arada özel mesajlara bakmak istiyorum tel.nosu soruyor.Ne zaman başladı bu uygulama bileniniz varmı?
  • Benimde sanki antbiyotik sonrası iyice belirgin hale geldi gibi hissediyorum penos kullanmıştım diş apsem için. kullanmayı bıraktıktan 3 gün sonra coştu şikayetlerim . Birde aşırı stres tabi. 15 gündür devam ediyor ama kabızlık yok ishal hep. Ve alt karın ağrısı :((

• Her karın ağrısı , ishal ve kabızlık durumları irretabl Bağırsak Sendorumu değil. Bunu öğrenmek için önce Kolonoskopi yaptırmanız lazım eğer Kolonoskipi sonuçları temiz çıkarsa yani kanser bulgusu yoksa o zaman 2. seçenek İBS oluyor.
    İlk olarak Kolonoskopi yapıldı ve çok şükür temiz çıktı. Sonrasında doktor Araştırma hastanesinde bulunan İBS polikinliğine sevk etti saolsun doktor 2 ilaç yazdı. Bu 2 ilacı günde 3 öğün kullandım ağrılarım bıcak gibi kesildi. ilacın biri Dicetel günde 3 kere her yemek arasında 1 tane içiyorsun. Diğeride Laroxyl 10 mg günde 3 kere yemeklerden sonra çok şükür hiç bir sıkıntı kalmadı.
  • Bunu kolonoskopi dışında anlama yöntemi yokmudur ben hiç yaptırmak istemiyorumda . Yada belirti olarak olmassa olmazı mesela benim gaitadan hiç kan gelmedi yani belirti olsa kan gelmezmi yada ekstra şikayetler olmazmı mesela ani zayıflama gibi ben tam terzi kilo aldım mesela

• prince_ices P kullanıcısına yanıt
    Merhaba

normal süreçte bundan 2 ay öncesine kadar tamamen kurtulduğumu düşünüyordum kiiiii hayatımda yeni bir iş sürecine girdim yeni bir ortam yeni insanlar kalabalıklar ve birden korkum kendini ortaya çıkardı kaygım birden arttı ve sonuç gurul gurul bağırsak ve ishal .

Yine tamamen psikolojik

Ama şuan duruldum eh işte modundayım . Benim bu kaygı endişe kendi kendime yapma olayımı yok etmem ciddi bir destek almam lazım :/

• 
Sayfa: önceki 360361362363364
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.