Şimdi Ara

İrritabl Barsak Sendromu ( Hassas Barsak , İbs , Spastik Kolon ) (360. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir (1 Mobil) - 8 Masaüstü1 Mobil
5 sn
12.378
Cevap
199
Favori
1.899.142
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 358359360361362
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sserhan

Bağırsak problemi olan insanların genelinde psikolojik problemler görülür. Bu çok yaygın bir durumdur. Tabi bu sorunların da dereceleri vardır. Siz probiyotik içmekten bile kaygılanıyorsanız önce bir psikiyatr ile görüşüp kaygı düzeyinizi düşürecek ilaçları kullanmalısınız. Daha sonra probiyotik vs kullanmaya başlamalısınız. Bağırsak sağlınız düzelince psikolojik olarak da daha iyi hissedeceksiniz zaten.

Kesinlikle dogru 1 ay düzenli sekilde mide problemim olmasin tuvalete cikayim psikolojimdede mukemmel bor iyilesme oluyor.

Aksi halde hep depresif sosyal fobim atak halinde elim tetikte gibi gergin oliuyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kistik fibroZ açısından değerlendirilen,veya teşhiş alan test yaptıran oldu mu?
  • flora-ibs F kullanıcısına yanıt
    Bikaç dr a sordum sfs testini para tuzağı diyorlar.Bilimsel,kanıtlanmış bir yanı yok diyorlar.Basında da takip ettiğim çoğu dr geçerli birşey deyil diyor.

• Bana sibo tehsisi koyuldu ve colidur yazdı doktor fakat antibiotik olduğu için kullanmak istemiyorum vucuda etkisi olmuyo dedi doktor colidur içip iyileşen varmı

• Eğer SİBO teşhisi koyduysa şanslısın.Geçenlerde bir kaç Dr'un makalesini okudum.Amerikada 162 SİBO hastasına Rifaksmin Colidur ve probiyotik tedavisi uygulamışlar hastaların hemen hepsinde %90 varan iyileşmeler olmuş.Senin hastalığın ishal baskınmı,kabız mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: Rgzbsnk

Eğer SİBO teşhisi koyduysa şanslısın.Geçenlerde bir kaç Dr'un makalesini okudum.Amerikada 162 SİBO hastasına Rifaksmin Colidur ve probiyotik tedavisi uygulamışlar hastaların hemen hepsinde %90 varan iyileşmeler olmuş.Senin hastalığın ishal baskınmı,kabız mı?

daha çok kabızlık ama ana şikayetim mide bulantısı doktor bağlantısı olabilir floran bozuk sadece probiyotik kullanarak siboyu yenebilirmiyim
  • Dr'ların dedigine göre Rifaksmin colidur diger antibiyotikler kadar zararlı deyilmiş.Dr sana bunu yazdıysa probiyotikle birlikte kullanırsan daha faydalı olur.

• İberogast kullanan varmj

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Colliduru 1 hafta kullanıp daha sonra pre(o)biyotikler e başlamak daha uygun değil mi? Bana doktor kullandıktan sonra başla dedi. Netice antibiyotikler florada ne var ne yoksa öldürmüyor mu? Kafam iyice karıştı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nightsong06

Colliduru 1 hafta kullanıp daha sonra pre(o)biyotikler e başlamak daha uygun değil mi? Bana doktor kullandıktan sonra başla dedi. Netice antibiyotikler florada ne var ne yoksa öldürmüyor mu? Kafam iyice karıştı.

Başladınızmo siz

• Ben Rifaksimin C kullandım.Aslına bakarsanız burada sizin anlattığınız problemleri yaşamıyorum çok daha hafif düzeyde sorunlar yaşıyorum.Doktorum da bunu sürekli sıkışma olduğu için dene dedi.Antibiyotikler arasında en zararsızı sadece bağırsak etkenli fakat ben kullanırken sürekli nezle halindeydim.Yani ben de işe yaramadığı gibi bağışıklığımı düşürdü.Bu yüzden tümünü bitirmeden çöpe attım.Sorunumun sadece fonksiyonel olduğuna karar verdim.Doktor da böyle demişti zaten.Doktorunuz önerdiyse deneyin belki sizin için yararlı olabilir.Bunun dışında hala ilaç ismi verip bununla iyileşen var mı diye sormak buradaki onlarca yorumu ve tıbbın açıklamalarını hiçe saymak olacak cünkü her vücut her hasta farklı kişiye göre de tedavi değişiyor

• quote:

Orijinalden alıntı: YasinJR10

quote:

Colliduru 1 hafta kullanıp daha sonra pre(o)biyotikler e başlamak daha uygun değil mi? Bana doktor kullandıktan sonra başla dedi. Netice antibiyotikler florada ne var ne yoksa öldürmüyor mu? Kafam iyice karıştı.

Başladınızmo siz

Yasin kardeş size akıl öğretmek gibi olmasın ama benim tavsiyem böyledir.Öncelimle ibslilerde mide problemi vardır sebebp asit azlığıdır bence önce sabahları 1 çay kaşığı bal 1 çay kaşığı hakiki filtresiz doğal elma sorkesi karıştırıp suyla içiniz 10 gün falan.Bununla asit miktarı artar inşallah.Asitin azlığındandırki bakteriler çok rahat ulaşıyor bağırsağa ve disbiyozis oluştuyor çoğumuzda durum böyle aslında yani çoğumuz asit azlığından sibo ve ibs oluyoruz.Ha bide helikobakter var işin içinde.O yazdığınız antibiyotik hakkında yeni yazılar okudum fazla zararlı değilmiş diğer arkadaşın söylediği gibi bence asitinizi artırdıktan sonra doktorunuzun dediği antibiyotiğe başlamak mümkün.Yani önce mide tedavisi şart.Midede asit sorunları yüzündün midenizde delikler oluşmuş ola bilir.Bunun içinde haşlanmış arpa ve ya yuıaf suyunun çok iyi geldiğini duydum yada çiğ patates suyu yaraları iyice kapatıyor.Antıbiyotikten sonra irlikde iyi bir probiyotik arayıp doktprunuza danışarak almaya başlayın.İnşallah şifa bulur ve hepimize umut olursunuz.Şimdi bazıları diye bilirki sen neden kendi üzürinde denemedinde başkası üzerinde deniyorsun diye ben de yakınlarda denemeyi düşünüyorum ama ben Türkiyede yaşamıyorum şartlarımız değişik bu dediğiniz colidoru bile bula bilirmiyim bilmiyorum.İnşallah Allahın izni ile çok yakın zamanda hepimizde tamamen bitiriz bu bağırsak ve mide hatta tüm vücut sorunlarımızı

• quote:

Orijinalden alıntı: FerDi5

quote:

Orijinalden alıntı: YasinJR10

quote:

Başladınızmo siz

Yasin kardeş size akıl öğretmek gibi olmasın ama benim tavsiyem böyledir.Öncelimle ibslilerde mide problemi vardır sebebp asit azlığıdır bence önce sabahları 1 çay kaşığı bal 1 çay kaşığı hakiki filtresiz doğal elma sorkesi karıştırıp suyla içiniz 10 gün falan.Bununla asit miktarı artar inşallah.Asitin azlığındandırki bakteriler çok rahat ulaşıyor bağırsağa ve disbiyozis oluştuyor çoğumuzda durum böyle aslında yani çoğumuz asit azlığından sibo ve ibs oluyoruz.Ha bide helikobakter var işin içinde.O yazdığınız antibiyotik hakkında yeni yazılar okudum fazla zararlı değilmiş diğer arkadaşın söylediği gibi bence asitinizi artırdıktan sonra doktorunuzun dediği antibiyotiğe başlamak mümkün.Yani önce mide tedavisi şart.Midede asit sorunları yüzündün midenizde delikler oluşmuş ola bilir.Bunun içinde haşlanmış arpa ve ya yuıaf suyunun çok iyi geldiğini duydum yada çiğ patates suyu yaraları iyice kapatıyor.Antıbiyotikten sonra irlikde iyi bir probiyotik arayıp doktprunuza danışarak almaya başlayın.İnşallah şifa bulur ve hepimize umut olursunuz.Şimdi bazıları diye bilirki sen neden kendi üzürinde denemedinde başkası üzerinde deniyorsun diye ben de yakınlarda denemeyi düşünüyorum ama ben Türkiyede yaşamıyorum şartlarımız değişik bu dediğiniz colidoru bile bula bilirmiyim bilmiyorum.İnşallah Allahın izni ile çok yakın zamanda hepimizde tamamen bitiriz bu bağırsak ve mide hatta tüm vücut sorunlarımızı

hocam benim aslında ana ve temel sorunum mide bulantısı bağırsak flora bozukluğum ikinci sırada geliyo fakat mide bulantısına hiç bi doktorun direk çözümü yok o yüzden bağırsak floramın düzelmesi gerektiğini söylediler benim ibs antibiyotik yüzünden oldu mide asit azlığı yüzünden değil

• Beyler bu illetten kurtulmanın kesin yolu nedir? Erken saatte dışkılama teşebbüsü hep sonuçsuz kalıyor. Öğle vaktine doğru bazen olumlu iken bazen gün atladığım bile oluyor. Lütfen yardım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 20 Şubat 2018; 14:52:27 >
  • programmer_onur kullanıcısına yanıt
    1 senedir ibs'liyim. Ciddi ciddi 1. Senemize giriyoruz

İlk günler gerçekten çok kötüydüm. Psikolojik olarak çökmüştüm, ders dinleyemez oldum.

Spor, sağlıklı beslenme ile %60 oranında çözdüm gibi. Spor, özellikle yürüyüş gerçekten çok faydalı.

• arkadaşlar her marka siboya iyi gelmiyormuş probiyotiklerde sibo için çok iyi gelen probiyotik tavsiyesi varmı hani sibom vardı şu markayı kullandım iyileştim diyen biri yokmu ?
  • kuyudakisır K kullanıcısına yanıt
    Siz günde kaç mg kullandınız?

• quote:

Orijinalden alıntı: ibsdiyare

quote:

Orijinalden alıntı: KAPTANELVIS

quote:

Orijinalden alıntı: ibsdiyare

sn. KAPTANELVIS , zeytin çekirdeği bilgisi için teşekkürler. .Çekirdek olarak yutulan herşey, eger midede ögütülmezse apandis gibi bazı kısımları tıkayabilecegini duymuştum. öğütülmüşünü kullanmak daha mantıklı olur sanırım..umarım güzel sonuçları buraya yazarsınız bizde tecrübelerinizden ve bilgilerinizden faydalanırız.

ben iyi bir diyet, belli zamanlarda yemek yiyerek, ve akşam 7-8 den sonra asla yemek yemeyerek , ve yaşadıgım tecrübelere dayanarak etkileri %60-70 düşürebiliyorum.
    aslında en büyük sıkıntım sol alt karın bölgesi(bagırsaklar)ndeki çok hafif agrı bu rahatsızlık başladıgı günden buyana hiç geçmemesi 2 sene oldu nerdeyse..ilk 1-2 ay inanılmaz agırmıştı..sonra hafifledi ve hep öyle kaldı..neredeyse 1 yıldır hiç ilaç kullanmadım..
    bunada şükür diyorum..

Evet fazla yutulursa apandisit bölümüne ve bazene safraya kacabildigini söyleyen saglıkcılar okudum bende.
    er ne kadar yutulursa yutulsun dıskıyla dısarı cıkmıyor ben denedim.
    Ve ben üreticisinden ögütülmü halde zeytin cekirdegi aldım 2 kutu.
    2 gündür içiyorum ancak benim barsak gazları dahada azdı sanki.Fayda göremedim ki zaten bu şüpheyi en basında da tasıyordum.
    Şöyleki; zeytin cekirdegindeki önemli kısım cekirdegin içidir.O yapı ucucu bazı yag içerir.Asıl etken madde odur.
    Bunuda dile getirmiştim sipariş öncesi.
    Üretici şunu söyledi; bunlar kurusmus zeytin cekirdekleri.
    Bunlar kuru veya yas çekilirken bu ucucu yag ucmakta ve etkisini yitirmekte diye tahmin ediyorum.

Cekirde delik acılıp uygun bir sıvı ile içindeki yapı etken maddeesi alınıp zeytin cekirdek yagı gibi bir ürün yapılsa o zaman kullanılır diyebilirim sanırım.

20 tl +10 tl kargo yani 30 tl toplamda ödemişken bu 2 kavanozu bitiricem mecburen :)

Ama sonra kendim bizzat zeytinlerin ekirdeklerini kırıp içlerini cıkarıp tüketicem.
    Bir kez yapmıstım ve etkisi olmustu.

Ayrıca bu ögütülmüş zeytin çekirdegide toprak gibi birşey.Suylaiçtm zor yuttum mereti.
    Yogurda karıstırmak en mantıklısı.

Ve dıskılamada cok afedersiniz bu cekirdek ununuda mıcıysunuz dostlar :))
    Meret kuru oldugu için heralde erimiyor midede.
    Normal bir zeytinden cıkan cekirdegi yutun dıskıda cıkmıyor mesela.
    Demekki kurumus cekirdek bildigin fosilleşmiş odun gibi direk barsaklara iniyor.

Gerci belki barsaklarda biraz lavman etkisi yapıp barsak duvarlarını asındırıp temizler :))

Vesselam cok güvendigim cekirdek ögütülmüşüde işe yaramadı.
    Ama dedigim gibi bizzat kendim çekirdek iini cıkarıp denicem.
    Cekirdegi kırmak içinde pirzolaları ezdiginiz demir yıgını nı kullanın.
    Ondan baska bişi kırmıyo.
    Meret cok sert bişi.

Birde biryerde okumustum ; yapma fırsatım ve cesaretim olmadı ama yapanlar var.
    Kefir,yani barsaklardaki iyi huylu probiyotiklri encok barındıran mucizevi içecek ve eger varsa temiz ev yapımı manda ypgurdunuda karıstırıp lavman yapın.

Ben cok istiyorum bunu yapmayı ama denemedim henüz.
    Biraz thaf geliyo :)

Ve birde ozon yagı aldım onu enicem inş yakında.
    Bizim kedinin agzında baya işe yaradı.

Yalnız bu ya piyasadaki lerden digil.
    Almanyadan ithal laboratuvar üretimi 1. sınıf bir yag.

ankaraya gidicem barsaklarımın yüzünden gidemiyorum 1 aydır iyimi.
    Şu lanet hastalıgı bi yenebilseydim vallahi adak adamım kurban bagıslıcam bi vakfa :S:S

sn. KAPTANELVIS, zeytin çekirdegi ile ilgili verdiğiniz bilgiler çok önemli, 1-2 tane yiyince eriyebilmesi, toz halinde alınınca dışkıdaki durumu..belki bahsetmiyoruz ama hepimiz(ibs) her dışkımızı inceliyoruz, her tuvalete çıkışımız o kadar degerli bizim için, hep eskiye dönebilecekmiyim umudu..
    kullanılan ilaç, yemek, bitki vb şeylerde dışkının kıvamı hakkında mutlaka bilgi verelim..

bizi bu hastalıktan sadece tecrübe kurtaracaktır.

ben uzun zamandır ziraat fakültelerinden temin ettiğim kefir kullanıyorun, sn. KAPTANELVIS.. İBS hastalarının çogu kefiri denemiştir zaten. hergün bir iki bardak içerim. faydasını gördün mü derseniz, saglık olarak mutlaka görüyorum, ibs açısından ise %10-20 faydasını görüyorum diyebilirim...ibs nin isal denen çeşitinde çokta faydalı olmaz, nedenini açıklamaya çalışayım.

kefirin diger bakterilerden, koloni oluştururlar..bagırsaga ulaştıklarında ordada koloni oluştururlar, zararlı bakterileri yiyerek(koloni oluşturduklarında baş edilemezler,aynı karıncalar gibi) iltihaplanma riskini tamamen ortadan kaldırırlar, kolit için birebir.. yararlı bakteriyel faaliyeti artırarak gerginlik oluştururlar ve özellikler bagırsaktaki sindirimi devam ettirirler böylelikle daha kolay tuvalete çıkılması saglanır, düzenli tuvalet alışkanlıgı elde edersiniz.

İBS kabız olanlar mutlaka kefir kullanmalıdır. 2-3 gün hatta 4 gün tuvalete çıkmayan biri oluşacak zararlı bakteri aktivitesi ve artışından bagırsagının delinmediğine iltihaplanma olmadıgına şükretmesi lazım.. ibs kabız tipi hastalıgın çözümü kefirdir. ama isal formunun malesef degil, zaten isalde degiliz, isal başka birşey, tuvalet isteginin hep olması, bu mekanızmanın hep aktif oluşu diyelim.

ibs isal dediğimiz rahatsızlıgımızda kefir amaca yönelik hizmet etmez, ama genel vucut saglıgını iyileştirir. ancak kabızlar için kefir %100 çözümdür. günde yarın lt kefir içen birinin 1 hafta sonra kabızlık sıkıntısının ortadan kalktıgını, 1-2 ay sonra ise mükemmel bir saglıga kavuştugunu görürsünüz.

ama malesef ibs isal in dogal ilacı bu degil..

bizim 3-4 sıkıntıyı ortadan kaldırmamız lazım,

1- Sol alt karın agrısı
    2-Dışkının bagırsaktaki emiliminin saglanması
    3-bir kerede tuvaleti tam yapabilmek için aşırı gaz oluşumunun engellenmesi, aşırı gaz dışkının bütünleşmesini yani parça parça bagırsaga konumlanmasına neden oluyor..2-3 saat içinde de 2-3 kere tuvalete gitmemize neden olan durum budur. ayrıca yine oluşan gaz çıkarken kalın bagırsagın son kısmındaki gerginliğin azalmasına, dışkı atılmasına neden olan kasılma periyodunun başa gelmesine neden olur. oluşan gaz dışıların arasına girip mesafaleri açıyor, gazı tamamen boşaltıkça, dışkıyıda tam attıgımızı göreceksiniz. buda 2-3 hatta bagırsagı 4 saatte 3-4 kere tuvalete giderek boşalmamıza neden oluyor.
    4- tuvalet yapma istegini devreye sokan mekanızmanın ibs isal de her an aktif olması...Kalın bagırsagın son 40 cm lik kısmında hücre duvarlarında gerginliği derecesi vardır. buda normal bir insanda dışkı geldikçe gerginlik artar, yavaş yavaş dışkının bagırsakta artmasıyla gerginlikte artar ve kontrollü kasılma gerçekleşir. ve dışkı dışarı atılır.. Bizde ise ibs isalde bu gerginlik hep üst düzeydedir, dolayısıyla hep tuvalet yapma istegi vardır. 10 gr bile dışkı bu bölgeye girdiğinde atma istegi duyarız..

2 ile 4 biraz baglantılıdır.bagırsagın hareketliligi emilime fırsat vermeden gerginlikten dolayı atma geregi duyuyor..

nasıl kefir kabız tipinin %100 çözücüsüyse , bizimkinide çözen birşey olmalı..bu zeytin çekirdegidir veya başka birşeydir..ilaç haricinde bunun çözümünü bulmamız lazım..

tecrübelerimizi paylaşarak bunu bulacagız.. sn sn. KAPTANELVIS gibi, pes etmeden araştıran kişiler çogaldıkça çözümü bulacagız.. önemli olan dogal yolu bulmaktır. aksi halde ilaçla bagışıklık sistemimizi bozar uzun vadede kalıcı başka hastalık sahibi oluruz..bu tip kronik rahatsızlıklarda ilaç sonucu ortadan kaldırır nedeni degil.

1. maddeki sıkıntıyı güçlü sinirsel agrı kesiciyle kesebilirsiniz,
    2.maddedeki sıkıntıyı refloor gibi güçlü ilaçlar kullanarak çözebilirsiniz
    3. maddeyi yeme şekli,diyet, daha az stres ve talsit gibi ilaçlarla normal düzeye indirebilirsiniz.
    4. maddeyi bagırsak spazmlarını hareketlerini azaltan sinirsel ilaçlarla bu sıkıntıyıda çözebilirsiniz.

ancak bunların hepsi kimyasal maddeler oldugu için geçici ve zararlı çözümler olacaktır. bıraktıgınız anda eski halinize geliyorsanız mutlaka dogal çözümler bulmaya çalışalım..

arkadaşlar kefir zararlı bakterileri öldürüyormu

• FerDi5 F kullanıcısına yanıt
    Ben de aynı şeyi düşünüyorum.Mide asidi karaciğerde üretilir, safra kesesinde depolanır.Demekki karaciğerimizde sorun var.Karaciğer temizliği yaptım.Şuan herhangi bir gelişme yok ingilizcesi "liver flush".Ama zaten youtube ta bizim gibi aynı sorunları çeken bir adam var birçok takviye ilaç ot vs denemiş hepsinide youtube kanalına yüklemiş.En son bu 6 gün süren evde karaciğer temziliği yapmış 1. denemesinde o adamda da bir gelişme olmamış taki 3. den sonra herşeyi rahatça yiyip içebilir hale gelmiş.
    Size sorum bu mide asidini arttırmak için dediğiniz bal ve elma sirkesini siz denediniz mi?denediyseniz işe yaradı mı?bu arada şikayetlerinizde aşırı bağırsak gazı var mıydı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bartender19 -- 21 Şubat 2018; 3:43:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hikyhiky

Ben de aynı şeyi düşünüyorum.Mide asidi karaciğerde üretilir, safra kesesinde depolanır.Demekki karaciğerimizde sorun var.Karaciğer temizliği yaptım.Şuan herhangi bir gelişme yok ingilizcesi "liver flush".Ama zaten youtube ta bizim gibi aynı sorunları çeken bir adam var birçok takviye ilaç ot vs denemiş hepsinide youtube kanalına yüklemiş.En son bu 6 gün süren evde karaciğer temziliği yapmış 1. denemesinde o adamda da bir gelişme olmamış taki 3. den sonra herşeyi rahatça yiyip içebilir hale gelmiş.
    Size sorum bu mide asidini arttırmak için dediğiniz bal ve elma sirkesini siz denediniz mi?denediyseniz işe yaradı mı?bu arada şikayetlerinizde aşırı bağırsak gazı var mıydı?

Ben elma sirkesini geçen yıl içiyordum pek fazla etki ettiğini söyleyemem doğrusu günde bir bakdak ve öğlenleri alıyordum.Sonra zayıflatdığını öğrendiğimde bıraktım.Ama hazma yardımcı oluyordu bende.Bu aşırı gaz sorunu meselesine en iyi çğzüm bağırsakları iyice çalıştırıp bir kaç gün çiğ beslenip yani sebze meyve ağırlıklı,sonrasında yemekler arasında en az 4 5 saat koymak ve besinler arasındakı uyumu takip etmek büyük rahatlık sağladı.Suyu yemekten en az 2.5 saat sonra içmekte etkili suya limon sıkıp içmede çok iyi,size tavsiyem besinler arasında uyuma çok ama çok dikkat en azından bi çözümü çıkana kadar http://www.sifaorucu.net/detay.asp?id=39 .Bu arada sizin yaptığınız temizlik şu an nerdeyse mosa olmaya başladı hatta facebookda grupta var ve bende üyesiyim çoğu insan safra ve karaciğer temizlemesi yapıp fotusunu paylaşıyor çıkan taşların.Ama şu ana kadar ibs sorunu olupta tamamen 100 de 100 iyileşenini görmedim ne yalan söyliyim hayat kalitesi büyük oranda artıyor ama bu gerçek

• 
Sayfa: önceki 358359360361362
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.