Şimdi Ara

İrritabl Barsak Sendromu ( Hassas Barsak , İbs , Spastik Kolon ) (342. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
12.379
Cevap
199
Favori
1.898.844
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 340341342343344
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar ibs hastalarının %50 sinden fazlasında ince bagırsakta bakteri çogalması gözlemlenmiş.Buda ince bagırsaktan biobsi alınarak bakılıyormuş.Biz hep kalın bagırsak florası üzerinde durduk.İnce bagırsagıda kontrol ettirmeliyiz.Prof dr Orhan Özgür, bu hocanın tedavi yaklaşımlarına bakabilirsiniz internetten

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 27 yaşındayım kendimi bildim bileli wcye fazla giderim şimdiye kadar bu sebeple doktora hiç gitmemiştim kabullenmiştim bi bakıma ama yaşam kalitesi açısından çekilmez hale getirdi artık günde 5 kere de wc ye gitsem her an gelecekmiş hissi bi türlü gitmiyor günün minumum bi saati wcde geçer mi ya millete bakıyorum her şeyi rahat rahat yiyor hiç bişey olmuyor

Bi insan sürekli ishal gibi hisseder mi ya kendini
    Böyle bi hastalık türü bi bende varmış gibi geliyor belirtileri tuhaf

Gastro bölümüne gittim birkaç test yaptı ultrason çekti (tüm batın usg) normal bi sıkıntı gözükmüyor kolonoskopi istedi bi ay sonraya sıra verdiler

Enabızdan tahlil sonuçlarına baktım normal aralıkta olmayan değerler bunlar

gözüme total ve indirek bilirubin yüksekliği çarptı bunlar ne oluyor ilk defa duydum ben bi rahatsızlık belirtisi olabilirmi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kraly61 -- 5 Kasım 2017; 18:46:6 >

• ottogünsche O kullanıcısına yanıt
    Klaire Labs'in probiyitiği var.Ben önümüzdeki ay sipariş vericem Miray biomedikalden tel numarasını yazıyom arayıp detaylı bilgi alabilirsin.05416164710

• Bira mayası tableti kullanmayı düşünüyorum,fakat bizim gibi hastalarda semptomları arttıyormuş( Dr. Ronald Hoffman, New York Hoffman Merkezi Medikal Direktörüne göre, irritabl barsak hastalığı, kolit veya Crohn hastalığı olan hastalarda bira mayası kullanımı bu rahatsızlık semptomlarına artışa neden olmuştur)Bu konuda bilgisi veya tecrübesi olan arkadaşlar varmı

• Simflat kullanıp fayda gören varmı

• 1,5 aydır kullanıyorum.pek değişen bişey olmadı.Haplar bitince Dr a gidip SİBO denen, ince bagırsakta bakteri birikmesinden bahsedip onunla ilgili test isticem.

• quote:

Orijinalden alıntı: Rgzbsnk

1,5 aydır kullanıyorum.pek değişen bişey olmadı.Haplar bitince Dr a gidip SİBO denen, ince bagırsakta bakteri birikmesinden bahsedip onunla ilgili test isticem.

Probiyotik kullandınızmı peki

• 2 haftadır midem bulanıyor arada şiddetli geliyor sonra duruyor böyle çok değişik bişey .. sürekli geğirme ihtiyacı duyuyorum ve geğirince mide bulantısı hissi de bir nebze gidiyor doktora gittim kan değerlerimde sadece B12 eksik çıktı başka hastalık bulamadı acaba bu hastalığın belirtileri bu şekilde mi?
  • YasinJR10Hayır kullanmadım.Dediğim gibi haplar bittikten sonra Dr'a gidip SIBO ile ilgili test istiycem.Şayet o testte ince bağırsakta bakteri çoğalması çıkarsa,rifaksmin colidur antibiyotik yazmasını rica edicem Dr'dan.Sonra da güçlü bir probiyotik ve L glutamin aminoasit sparişi vericem.Şayet testte birşey çıkmassa sadece probiyotik ve aminoasit kullanıcam.Zaten Dr'da söylemiştim bunları deniyecegimi.Dr'da Simflatı kullan ondan sonra denersin dedi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rgzbsnk -- 14 Kasım 2017; 7:43:48 >
  • https://vitamingiller.com/gumus-hidrosol-ve-aloe-vera-ile-bagirsak-iyilestirme-protokolu/ şurayı okuyun deneyen olursa yazsın

• emir66 E kullanıcısına yanıt
    Merhaba, o yontemin daha cok ishal baskin ibslerde ise yaradigini gozledim okuduklarimdan. Cunku glutamin kabizligi arttiriyormus. Bu nedenle Gaps Diyetine basladim. 1 aydir gluten, seker,sut, nisastali urunler yani bagirsaga iyi gelmeyen besinler diyim tuketmiyorum. Bol ilikli kemik suyu, tursu, ev yapimi yogurt ve fermente besinler tuketiyorum. Daha isin cok basindayim tabi ama ilk aya gore gozlemlerim gaz sorunum buyuk olcude azaldi ozellikle sabahlari hic sorun yasamiyorum. Fakat bagirsaklar harekete gectiginden diye dusunuyorum, gurultular artti. Umitliyim moralimi bozmamaya calisiyorum. Umarim iyi sonuclar alirim ve sizinle paylasirim.

• ozeroz96 O kullanıcısına yanıt
    Bol şans ve acil şifalar. Bu diyetin faydasını kesin görürsünüz. Doğal haricinde probiyotik takviyesi alıyormusunuz? Bağırsak florası bozulduğu için bağırdakta tutunabilen probiyotik tavsiyesi görüyorum da bir kaç yerde

• İbs olupta ağzında civa amalgam dolgu olanlar yazarsa sevinirim

• quote:

Orijinalden alıntı: hikyhiky

Herkese merhaba yaklaşık 5 senedir ibs hastasıyım. Birçok şey denedim etki etmedi. Şikayetlerim bağırsaklarımda aşırı gaz ve çamur gibi dışkılamaydı.2 hafta önce dahiliye doktoruna gittim söyledim şikayetlerimi bana Kreon 25.000 ilacı verdi 100 kapsül. Yemekten hemen sonra günde 3 kez alınıyor. Bu ilaç pankreas enzim ilacı domuzların pankreasındaki enzimlerden üretiliyor. Pankreoflat diye bir ilaç var o da enzim ilacı ama bu ilaçla tamamen farklı. Yani pankreoflatı kullandım etki görmedim bu ilaçtan da görmem demeyin. Çünkü ben böyle düşünmüştüm, eczacıya sordum hayır tamamen farklı ilaçlar dedi. Şuan şikayetlerimin %80 i gitti nedenide düzenli kullanmıyorum. Yarından itibaren düzenli kullacağım belki %100 iyileşme olur. Bu arada 2 ay önce ben pankreasıma da baktırmıştım kan tahliliyle baska dahiliyeciye gayet sağlıklı demişti. Ya eksik baktı uğraşmak istemedi ya da yanlış bir test yaptı. Yani pankreasınıza baktırıp iyi sonuç aldıysanız bile bu ilaca bir şans verin derim . Sanırım pankreas enzim eksikliğinin testi farklı oluyor ve doktorlar fazla önemsemiyor gibi geliyor bana o yüzden üstün körü kan tahlili üzerinden pankreas hakkında konuşuyorlar. Bu arada ilaç tek başına çok pahalı 80 tl ye yakın. Ama sigortanız varsa karşılıyor.

benım de aynı sorunlar var.ben 4 ay gaps ddiyeti yaptım.ekmeksiz et ve kemık suyu içtim devam edemedim zayıfladım.şekeri hala yemıyorum ama ekmeğe dayanamdım.makarna yedim berbatım.yemeseydım keşke ya.kreon aldım ama kullanmadım.işe yaramaz diye.senelerce böle hayat yasanmaz.şalgam suyu içtim biraz kesti.Dalağım iyi değil demişti doktor.bi alet var doktorda elinden ve ayagından iç organlarının durumunu ölçüyo buna girdim ben arkadaslar.Kalın barsakla dalağım iyi değildi.beraber ölçtük.zor bi diyeti var demıstı doktor

• emir66 E kullanıcısına yanıt
    Ilk asamada oldugum icin kullanmiyorum. Gaps konusunda uzman birine gidiyorum birkac ay sonra kullanmya baslarim heralde. Ben de etkilerini merak ediyorum.

• ozeroz96 O kullanıcısına yanıt
    Cok gecmis olsun, ben de hem emsey hem de medipolde iki uzmana gitmistim , tedavilerinden fayda gormedigim gibi psikolojik olarak daha da kotu oldum. Fayda gorursen guncel olarak paylasirsan cok iyi olur

• bende 7 yildir gaz ve gurultu sorunlariyla ugrasiyorum.hani bir laf var ya gencligimi verdim diye gercekten oyle oldu.hatta benim mesele sadece karnim deil.kuyruksokumumun biraz ustunde bile gurultu oluyo.yani rektumda. sadece karnimla basim belada deil.Allah kimseyi dusurmesin.Doktorlardan umudu keseli cok oldu.Ha bu sorunlari gercekten hastalik olarak goren bir doktor buldum diyorsaniz o ayri.Ben igne kadar yol almayi bile bu hastalikta umut verici olarak goruyorum.Ben alamadim ama alanlar olmus:)o yuzden bu forumu yanliz birakmayip tecrubeleri paylasalim lutfen.bize birbirimizden baska cozum kapisi yok malesef

• Kandidayı teşhis ettim sonunda parmaktan kan alındı 4 gün sonra sonuç çıktı kandidaymış !!!

Size tavsiyem HASTANELERDEN uzak durun. Gidin özele biorezonans akupunktur yapan nörologlara danışın tek çare onlarda
  • gülmekgerek G kullanıcısına yanıt
    Bende var hocam ?

• ibsli İ kullanıcısına yanıt
    İyileşme oldumu peki ?

• 
Sayfa: önceki 340341342343344
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.