Şimdi Ara

İrritabl Barsak Sendromu ( Hassas Barsak , İbs , Spastik Kolon ) (341. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
11 Misafir - 11 Masaüstü
5 sn
12.378
Cevap
199
Favori
1.899.115
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 339340341342343
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • isin kotusu doktorlara Bisey desen bizimle dalga geciyor kimsede cikip reflu asit fazlalogiysa niye hazimsizlik var bizde niye gaz var bizde niye lavaboda yemek parcalari var bunu kimse aciklayamiyor

Allah askina biri desin 15 yildir mide ilacı içip iylesmeyen hasta var bunu nasıl aciklayacaklar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alfred W.

Selam arkadaşlar iyi dileklerimi temenni ediyorum hepinize. Bu konuya yazmak için üye oldum. Şimdi ben size yemek tarifi gibi birkaç liste vereceğim malzemeleri bulması (araştırması) pişirmesi ve yemesini siz yapacaksınız :) Yazacaklarım detaylı ve uzun olabilir yine de her kelimeyi dikkatli bir şekilde okuyun.

Yine, yazacaklarım size saçma gelebilir ama sırayla dizilmiş domino taşı örneğini aklınızda tutun. İnsan vücudu mükemmel tasarlanmıştır ve insan vücuduna ait her bir bilimum terminoloji(ler) birbiriyle uyum halindedir. Nerede bir arıza olsa ilk domino taşına dokunur gibi diğer yerlerde de etkisi devam eder.
    Somut bir örnek
    Topuktaki yamukluğun bütün vücuda yayılması. Başlangıç noktası ve etki ettiği diğer noktalar aynen domino taşı gibi

Şimdi gelelim tarifimize. Unutmayın araştırma size ait bir nevi balık tutmayı öğretiyorum :)

Postür (Duruş) Bozukluğu

Çoğumuz bilgisayardayken soldaki görsel gibi oturuyoruzdur. "Kifoz" omuzların öne doğru eğilmesi akciğerlerde daralmaya sebebiyet veriyor ve nefes alma verimliliğimizi etkiliyor. Doğru nefes alamayınca ve kısmi nefesle yetinince bu sefer diğer organlar da bundan etkileniyor. Omuzların öne düşmesi, karın bölgesindeki kasların zayıflığı ve darlığı mideye ve bağırsaklara baskı yapıyor ve hastalığa davetiye çıkarıyor. Görsele tekrar bakın sizce böyle bir postüre sahip bir kişinin iç organlarının ne kadar sağlıklı olmasını bekleyebilirsiniz? Bu da teknolojinin getirdiği olumsuz etkiler olsa gerek. Bir dahaki toplu taşıma aracı kullanımınızda telefonlarına gömülmüş ıhm.. pardon telefonlarına bakan insanlara bir göz atın. :)

Şimdi diğer bir duruş bozukluğu olan “Lumbar Lordosis” e bakalım

Sağ görselde kalçanın dışa doğru çıkmasını ve omuriliğin karın bölgesini nasıl fazla işgal ettiğini görüyorsunuz. Sorunlu bağırsaklar merhaba!
    Ne öğrendik?
    Duruş bozukluğu;
    akciğer darlığına yani doğru nefes alıp vermemizi engellemeye
    hastalıklı bir omurilik mide ve bağırsaklarda baskıya yani mide ve bağırsak hastalıklarına
    sebebiyet veriyor.

Hocam buralarda mısınız acaba.
    Bu ibs yi lordozo bağlama nedeniniz sizde de olması olabilir mi?
    Benim annemin de karnı aşırı şişkin.Alıştı artık yıllardır çözümü yok.Fibromiyaljisi de var.Bu fibromiyaljinin belirtilerinde ibs de geçiyo.
    +Aşırı bel lordozu da var.

Bende de lordoz var ve karnım şişiyo orta seviye.Sırt ağrım yok sayılır az tutulma oluyo arada.Acaba bağlantı var mıdır:D Psoas kasıyla ya da omurganın iç organlara baskısıyla >>>> (fibromiyalji-- ibs )arasında

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xxxxx15 -- 23 Ekim 2017; 3:17:24 >

• birde arkadaslar eğer diskiniz yumuşak sa kalsiyum degeriniz eksiktir kalsiyum vede d vitamini nizi olcturun

• Ben günlük hayatta sıkıntı çkmiyorum alıştım artık ama sınavlarda sessiz ortamlarda bagirsaklarda guruldama oluyor benim sıkıntım bu ilaç önerebolecek varmı sınavdan önce içsekde girsek

• xxxxx15 kullanıcısına yanıt
    omurga bozukluğu ırsi yani doğuştan olabildiği gibi yaşayış tarzına göre sonradan da olabilir biliyorsun. Bende de lordoz var uzun süredir.. doğuştan mı bilmiyorum ek olarak yıllardır basket oynamama da bağlıyorum. çok fazla yiyip oturmak da diğer bi sebebi.. bağırsakların çalışmaması yani bağırsakların tamamen boşalmaması beyin göz ikilisinin ilişkisi olabilir emin değilim. işitsel de olabilir. çok önemli bir haber aldığında veyahut çok sevindiğin bir şey duyduğunda ,ki bu işitseldir, bağırsaklar rahatlar ya da biriyle konuşmak bile yeter.. Aynı şekilde göz ile birşey görmek de aynı etkiyi yapar. Şimdi bunlar pozitif diyelim bir de negatifi var. Negatif insanlar sıkar gerer seni etkiler. Görsel olarak da internette bilimum kaynak var. Nasıl sağlık için ağzımızdan midemize faydalı gıdalar sokuyorsak aynı şekilde görsel ve işitsel olarak da doğru kaynaktan beslenmeliyiz. Pozitif insanlarla, pozitif etkenlerle birlikte olmalıyız :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alfred W. -- 27 Ekim 2017; 1:51:45 >

• ibsli İ kullanıcısına yanıt
    Mrb dostum.ibs ye sebep olan iki şey var demişsin.Biri mantar,diğeri gluten allerjisi.Bende bunların ikiside yok.(bu arada daha önce Brs-Blue niki ile yazmıştım)iki kez mantar,parazit vb tesi yaptırdım.birini bursa dev hst.diğerini uludag ünv.Enfeksiyon bölümünde detaylı olarak.Gastro dr una bu siteden bahsettim detaylı test istiyorum dedim sagolsun cok iyi dr cıktı,bence psikolijik ama kafan rahat etsin diye benle ilgili bütün testleri yapıcam dedi.Sindirimi düzenleyen bütün organlara baktı(karaciger,pankreas,dalak,safra kesesi) troid hormonlarına baktı ultrason cekti,endoskobi yapıb biobsi aldı.Gutene karşı allerjim varmı ona baktı.hepsi temiz çıktı.sadece gastrit varmış.Demekki senin dedigin gibi iki sebebi yokmuş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rgzbsnk -- 28 Ekim 2017; 6:40:58 >
  • Daha öncede dediğim gibi,ibs nin bir kaç sebebi olabilir.Bence sistem biraz karışık bu yüzden önce sistemi çözmek gerekiyor.Kendim için konuşursam herşey temiz çıktı ama serotininle ilgili bir problem olabilir.(Serotonin seviyeside ölçülemiyor.)Serotoninin %95 bagırsaklardan %5 i beyinden salgılanıyor.Bagırsaklardan salgılanan serotinin sindirim sistemine etki ediyor.Beyinden salgınan serotonin psikolijiye veya ruhsal durumumuza etki ediyor.Şayet bunlarda azalma olursa bir terslik olur

• Peki bagırsaklar serotonini nasıl üretiyor?Yararlı mikroorganizmalarla.Bunuda güçlü bir probiyotikle veya bol bol turşu ve ev yogurdu yiyerek arttıra biliriz.Peki beyindeki serotonin nasıl artacak?Sporla ve sizi üzen,strese sokan olaylar ve insanlardan uzak durarak.Tabi önce benim gibi detaylı bir test yaptırmalısınız.Fiziki bir rahatsızlık olmadıgından emin olmak için.Sporu da doğada yapın.Fırsatınız varsa daga veya ormana gidin,Bide aşırı şeker,tuz ve yaglı yiyecekler DOPAMİN seviyesini düşürüyormuş bilginiz olsun

• Herkese merhaba yaklaşık 5 senedir ibs hastasıyım. Birçok şey denedim etki etmedi. Şikayetlerim bağırsaklarımda aşırı gaz ve çamur gibi dışkılamaydı.2 hafta önce dahiliye doktoruna gittim söyledim şikayetlerimi bana Kreon 25.000 ilacı verdi 100 kapsül. Yemekten hemen sonra günde 3 kez alınıyor. Bu ilaç pankreas enzim ilacı domuzların pankreasındaki enzimlerden üretiliyor. Pankreoflat diye bir ilaç var o da enzim ilacı ama bu ilaçla tamamen farklı. Yani pankreoflatı kullandım etki görmedim bu ilaçtan da görmem demeyin. Çünkü ben böyle düşünmüştüm, eczacıya sordum hayır tamamen farklı ilaçlar dedi. Şuan şikayetlerimin %80 i gitti nedenide düzenli kullanmıyorum. Yarından itibaren düzenli kullacağım belki %100 iyileşme olur. Bu arada 2 ay önce ben pankreasıma da baktırmıştım kan tahliliyle baska dahiliyeciye gayet sağlıklı demişti. Ya eksik baktı uğraşmak istemedi ya da yanlış bir test yaptı. Yani pankreasınıza baktırıp iyi sonuç aldıysanız bile bu ilaca bir şans verin derim . Sanırım pankreas enzim eksikliğinin testi farklı oluyor ve doktorlar fazla önemsemiyor gibi geliyor bana o yüzden üstün körü kan tahlili üzerinden pankreas hakkında konuşuyorlar. Bu arada ilaç tek başına çok pahalı 80 tl ye yakın. Ama sigortanız varsa karşılıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: hikyhiky

Herkese merhaba yaklaşık 5 senedir ibs hastasıyım. Birçok şey denedim etki etmedi. Şikayetlerim bağırsaklarımda aşırı gaz ve çamur gibi dışkılamaydı.2 hafta önce dahiliye doktoruna gittim söyledim şikayetlerimi bana Kreon 25.000 ilacı verdi 100 kapsül. Yemekten hemen sonra günde 3 kez alınıyor. Bu ilaç pankreas enzim ilacı domuzların pankreasındaki enzimlerden üretiliyor. Pankreoflat diye bir ilaç var o da enzim ilacı ama bu ilaçla tamamen farklı. Yani pankreoflatı kullandım etki görmedim bu ilaçtan da görmem demeyin. Çünkü ben böyle düşünmüştüm, eczacıya sordum hayır tamamen farklı ilaçlar dedi. Şuan şikayetlerimin %80 i gitti nedenide düzenli kullanmıyorum. Yarından itibaren düzenli kullacağım belki %100 iyileşme olur. Bu arada 2 ay önce ben pankreasıma da baktırmıştım kan tahliliyle baska dahiliyeciye gayet sağlıklı demişti. Ya eksik baktı uğraşmak istemedi ya da yanlış bir test yaptı. Yani pankreasınıza baktırıp iyi sonuç aldıysanız bile bu ilaca bir şans verin derim . Sanırım pankreas enzim eksikliğinin testi farklı oluyor ve doktorlar fazla önemsemiyor gibi geliyor bana o yüzden üstün körü kan tahlili üzerinden pankreas hakkında konuşuyorlar. Bu arada ilaç tek başına çok pahalı 80 tl ye yakın. Ama sigortanız varsa karşılıyor.

hocam bende mide bulantısı kabızlık ve şişkinlik var kreon banada tavsiye edildi kullansam faydalı olurmu fakat ilacın yan etkilerini okudum domuzdan virüs felan bulaşabiliyor diyo

• Şu şekilde yazmaktadır prospektüsünde:

"KREON'u ve diğer pankreatik enzim ürünlerini üretmekte kullanılan pankreas salgı bezleri gıda olarak tüketilen domuzlardan gelmektedir. Bu domuzlar virüs taşıyabilirler. KREON üretilirken, virüslerin bulaşma riskini azaltmak için, virüslerin imhası ve belirli virüsler için testleri içeren çeşitli adımlar gerçekleştirilmektedir. Bu veya diğer bilinmeyen ya da yeni virüslerden kaynaklanan enfeksiyon riski tamamen ortadan kaldınlamamaktadır. Buna rağmen, hastalarda enfeksiyon meydana geldiği rapor edilen herhangi bir vaka olmamıştır."

Kaynak:

https://kt.ilacprospektusu.com/ilac/16882-kreon-25000-iu-enterik-kapli-mini-mikrosfer-icere-kt

Bakın ne yazıyor: "Buna rağmen, hastalarda enfeksiyon meydana geldiği rapor edilen herhangi bir vaka olmamıştır."

Bu ilacı kullanan binlerce insan var, tabiki olmaz demiyorum ama çok düşük bir ihtimal.

• Seni o kadar iyi anlıyorum senin okulda başına gelen benim işte geldi ve bana da güldüler beyinsizliklerinden o gülenler IQ leri yetmiyor hastalık olduğunu takma onları sen bana doktor debridat diye bir şurup verdi bir haftadır kullanıyorum bu değişiklik yok bakalım inşallah şifa buluruz

• quote:

Orijinalden alıntı: Rgzbsnk

Peki bagırsaklar serotonini nasıl üretiyor?Yararlı mikroorganizmalarla.Bunuda güçlü bir probiyotikle veya bol bol turşu ve ev yogurdu yiyerek arttıra biliriz.Peki beyindeki serotonin nasıl artacak?Sporla ve sizi üzen,strese sokan olaylar ve insanlardan uzak durarak.Tabi önce benim gibi detaylı bir test yaptırmalısınız.Fiziki bir rahatsızlık olmadıgından emin olmak için.Sporu da doğada yapın.Fırsatınız varsa daga veya ormana gidin,Bide aşırı şeker,tuz ve yaglı yiyecekler DOPAMİN seviyesini düşürüyormuş bilginiz olsun

Aynen öyle. Sıkıntı yapmakla elinize birşey geçmez aksine daha kötü olur. Vucudu dinç tutmak iyidir kendine guveni arttırır barışık olursun kendinle.. yani geçmese bile şikayetler azalır burdaki tecrübeler boş değil ki.

• quote:

Orijinalden alıntı: Big Booble

Seni o kadar iyi anlıyorum senin okulda başına gelen benim işte geldi ve bana da güldüler beyinsizliklerinden o gülenler IQ leri yetmiyor hastalık olduğunu takma onları sen bana doktor debridat diye bir şurup verdi bir haftadır kullanıyorum bu değişiklik yok bakalım inşallah şifa buluruz

Sizde guruldama oluyor mu hocam?

• Ben de de oluyor emin ol ilk değilsin

• hikyhiky aldığıin ilac pankreasi çalıştırıyor sa. ve iyilesmis sen çok demekki pankreas ta sorun var gaz gruldamasi olanlarin aldığın ilaçtan daha etkili helal ve yan etkisi olmayan birşey onerecem sana ıngiliz karbonati al kullan pankreas karbobst salgılar buda bizleri ıyi eder

• merhaba. bu bahsettiğiniz enzim sorunu nasıl ortaya çıkabilir? Bilgisayarlı tomografi, kan ve idrar testi yapıldı fakat pankreas ve safrada problem olmadığı söylendi. 4-5 doktora gittik hiçbiri gaita testi istemedi. Bu bahsettiğiniz sfs testi (dışkı testi) nin mi yapılması gerekir?
  • ozeroz96 O kullanıcısına yanıt
    Antibiyotik probiyotik ve glutamini kullanarak tedaviye başladınız mı? Son durumunuz nedir?
  • zekai_ksk Z kullanıcısına yanıt
    sevgili Arkadaşlar,
    IBS rahatsızlığı ile ilgili olarak bir arkadaşın (emir 66) yolladığı özel iletiye,özel olarak cevap vermektense bunu sizlerle paylaşmanın daha faydalı olacağını düşündüm:
    Daha önceki yazılarımı okuyan arkadaşların hatırlayacağı üzere,sindirim sistemimdeki zararlı mikroorganizmalardan kurtulmak için gastro uzmanımın bana verdiği ilaçların isimlerini vermeyi kesinlikle doğru bulmuyorum.Çünkü bu tamamen,muayene olmanıza müteakip sizin doktorunuzun karar vereceği bir konudur.Ben bu iş için,arka arkaya hem antibiyotik hem de penisilin almıştım.Supra ventriküler taşikardi rahatsızlığım nedeniyle antibiyotik seçiminde doktorum çok seçici davranmıştı ve penisiline allerjim olmadığını biliyordu.İşi garantiye almak için böyle bir kombinasyon uygulamıştı.Allah,kendisinden bin kere razı olsun.
    Sevgili arkadaşlar,sizlerle paylaşmak istediğim esas konu ise şudur:IBS nin sıkıntılarını iyi bildiğim için asla bırakmaya cesaret edemediğim probiyotik kapsül alımını,kendimi çok iyi hissettiğim için,denemek üzere,Ağustos 2017 de durdurdum.Gördüm ki IBS septomlarının hiç birisi yok, o zaman, probiyotik kapsül alımını sadece herhangi bir nedenle antibiyotik alımına müteakip kullanmaya karar verdim.Tarih,Kasım 2017,halen probiyotik kapsül kullanmıyorum.Ancak mutfağımızdan probiyotik içeren gıdaları eksik etmiyoruz.Bu arada probiyotik kapsüller ile ilgili olarak size önerim;
    1-içindeki canlı mikroorganizma çeşidi ve sayısı en fazla olanını,
    2-içindeki canlı mikroorganizmaların, mide asit ve salgılarından etkilenmeden bağırsaklara kadar canlı olarak ulaşabilmesi için enterik kaplı olanını
    tercih ediniz.Markası kesinlikle önemli değil.
    IBS den kurtulabilmek için sizlerle daha önce paylaştığım ancak tekrar etmek istediğim diğer ÖNEMLİ şey PSİKOLOJİ.
    Arkadaşlar,kafanızda taşıdığınız şeylerden kurtulmadan bu hastalığı yenmek çok zor.Belki de mümkün değil.
    Size tavsiyem,mutlaka kafanızı arındırın ve bunun için iradenizi zorlayın, psikolojik destek alın.
    Herkese sağlıklı günler dilerim.

• arkadaşlar merhabalar. bağırsakta çözünen probiyotik öneriniz var mı?
  • 
Sayfa: önceki 339340341342343
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.