Şimdi Ara

İrritabl Barsak Sendromu ( Hassas Barsak , İbs , Spastik Kolon ) (183. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
24 Misafir (6 Mobil) - 18 Masaüstü6 Mobil
5 sn
12.405
Cevap
203
Favori
1.908.342
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 181182183184185
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selamun aleyküm.. ishali olan ibsli. Colpremin. Kullansın. Sadece guruldama ve gaz vee şişkinlik olan aç karnına uyku sırasında kalkıp sarımsak kapsülü 3. Adet ben marankiden aldım 40 tl alsın 2 hafta boyunca doğal antibiyotik görevi görüyo. Ve. Her gün dogak sütle yogurt maya lasın yoğurdun yeşil suyunu iç her gün siyah çay sakın içme. Kerdeşinizden size biraz kimyasal ama inanın 5 senedir edindiğim bilgi biteral 500 mğ sabah 2. Akşam 2 tok karnına iç ertesi gün sınavınamı gidiyon kız arkadaş mı ortam sessizmi seni hiç bağlamaz. He bu arada kaptan elvis kardeş allah senden razı olsun seni takip ediyorum sonuna kadar düşüncelerinin arkasındayım. Bu iş. Bakteriyel ama şole bilgi kardeşim bu bakteriler bağırsak duvarındaki sinirlerinde üzerinide kapadıgı için ....Psikolojik diyorlar işin kökü bakterii 05435737685 özelden gel viber. Tango. Wattshap

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • dostlar bugün 5. kez tuvalete giriyorum ishalli ama hala tam boşalma olmuyor yani uçlarına yakın yerde hissediyorum bikaçgündür böyle sarımsağı kesmiştim ondanmı ki acaba sanki ucundaymış gibi hissediyorum yapabiliceiğim bişey varmı
  • Arka Destroyer kullanıcısına yanıt
    Bu dilde beyazlık bendede var peki sende ağız kokusu oluyormu?

Kansızlık var diyosun kansızlık genelde demir eksikliğinden olur demir eksikliği dilde beyazlık yapar kilo kaybı felan ona bağlı olabilir

• Evet hocam çok kötü koku yapıyor , ama büyük tuvaletimi yapma sürem 10 sn falan sürüyor 1 dk bile durmadan çıkıyorum tuvaletten
  • ben yaklaşık 10 gündür her gece yatmadan önce 1.5 çay kaşığı çörek otu yutuyorum. gecen gün ishal olduğum halde kendimi tutabildim.çörek otu yağı değil, hapı felan değil, bildiğimiz puaça böreklerin üstüne serpilen siyah susam diye bildiğimiz çörek otunu her gece yatmadan önce 1.5 çay kaşığı çörek otunu bolca su ile beraber yutuyorum. Peygamber efendimiz Hz. MUHAMMED(S.A.V)' in hadisi şerifi var. Çörek otu ölüm hariç her derde deva imiş. Buna inanarak ve dua ederek şifasını yüce RABBİM(CC)'den dileyerek içiyorum. Bu şekilde içmeye devam edeceğim. Çörek otunu kullanmanın bir miktarı var fazla içmek iyi değil günlük bir miktarı var. internette bunu araştırıp denemenizi tavsiye ederim.
  • osmanlı torunları O kullanıcısına yanıt
    ............................

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elvis-Presley -- 11 Şubat 2020; 22:59:39 >
    Kansizligin demir eksikliğine bağlı ise doktor sana demir vitamini verir dilindeki beyazlık koku ve sindirim rahatsızlıklarıda bundan kaynaklı olabilir sen ilk önce demir tedavisi gör gecmezse kandida testi yap tükürük dibe çökerse kandida diyeti ve sarımsak limon kürüne baslarsin benim dilde beyaz ve kötü ağız kokusu var mide ve bagirsaktaki bakterilerden olduğunu düşünüyorum

• bir önceki msj ımda çörek otundan bahsettim.bu konuya bir yorumu olan yokmu.
  • Arkadaşlar bende sizin gibi son dönemlerimde feci azan ibs hastalığımdan dolayı .internetten faydalanmaya çalışırken bu siteye girdim.Daha buna benzer birsürü siteye girdim.birgündehastalık sayılmayan hastalığımla ilgili yeni çok şey öğrendim.1 haftalık uyguladığım tedaviyle şu an inanılmaz iyiyim ve moralim düzeldi.Benim yaşım 50 olduğu için zaman zaman doktorların verdiği ilaçların pek değişmediğini gördüm.şimdi sıkı durun kendimi nasıl tedavi ettim.........
    20 yıl önce öğrendiğim 1. DUSPATALİN=düzensiz çalışan bağarsakları gevşeterek normale dönmesini sağlıyor yani ritim bozukluğunu gideriyor. günde 2 kez sabah akşam yemeklerden 20 dk önce buna mutlaka uyunuz süre uzarsa veya kısalırsa ilacın etkisi azalıyor. 2.LOPERMİT=(bu ilaç sadece ishal olanlara içindir) güne başlarken nasıl olsa tuvalette ishalle başladığımız için başlangıç doz aç veya tok farketmiyor 2 tane her tuvalete çıkmamızın arkasından bir tane daha içiliyor.Bu ilaç anladığınız üzere sadece sıkı bir ishal kesici(kabız olanlara birşey tavsiye etmiyorum bir fikrim yok) 3.COLİDUR=Asıl bomba bu ilaç arkadaşlar.ilacın görevi kısaca barsakta zamanla bakteri dengesi bozulduğunda yani iyi bakteriler (aldığımız antibiyotikleri n etkisiyle çoğunlukla azalınca)ölüp yerini kötü bakteriler çoğalınca barsaklar doğal olarak zaten çok hassas denge bozuluyor aleyhimize.Bu ilacın görevi kötü bakterileri öldürmek.İlaç aslında bir antibiyotik ve saati saatine içilmesi gerekiyor günde 3 kez aç tok farketmiyor 10 gün kullanmak gerekiyor.ben bir hafta kullandım inanılmaz faydasını gördüm.üç gün daha kullanıcam. Burada en önemlisi ilaçlara güvenmek ve barsakları baskılayıp normale dönmesini sağlamak .Ben sadece ishali kesmek için uğraşıyordum fakat başarılı olamıyordum çünkü barsakalarımda denge bozulmuştu birkere.Üstelik acıyı çok sevdiğim için pul bibersiz yemek yemezdim.peyniri bol tüketen biriydim.bu iki şeye DİKKAT acıyı ve peyniri unutmak zorunda değilsiniz ama barsakjların alarm vediği dönemde tüketmedende kaçınabilriz.Acı ve peynir barsak florasını inanılmaz bozuyor en azından sancı ve gaz şkayetlerinin çok arttığı dönemde hiç kullanmazsak çok iyi olur ben öyle yaptım hatta peyniri hayatımdan çıkardım acıyıda çok az tadımlık kullandım.Bu arada kafamı çok hastalığa takmayıp iyi olucağıma kendimi inandırdım.Çok başarılığı olduğum söylenemez ama ilk iki gün ilaçların fayda etmeğe başladığını görünce inancım arttı 3. gün ilaçlardan tam fayda görmeğe başladım gazım çok azalmıştı. en önemlisi tuvalete günde 6 kezden gitmiyordum 2 ye düşmüştü günlük tuvalet ihtiyacım.sancım çok hafiflemişti .Yaşasın galiba iyileşiyordum.7 gün sonunda tuvalete günde bir sefer çıkıyordum sancım tamamen bitmişti gaz ise çok az vardı.Bu yazıyı yazmamın sebebi benim gibi eyvah sanırım kanser oldum içim deşildi tuvalette öleceğim sanırım diye düşünenler için yazdım.Sakın korkmayın arkadaşlar bu hastalık öldürmüyor kesinlikle ama feci süründürüyor.İşte bu üçlü ilaç kombinasyonu beni iyileştirdi bundan sonra İBS ile başetmem artık çok kolay inşallah yazdıklarım benim gibi olan arkadaşlara bir yol gösterir ben çok çektim sizler çekmeyin diye bi yazi okudum acaba bunun yaptigini yapsak bizde de bu durum hafifler mi

• BEN BU HASTALIĞI 25 YIL ÇEKTİM BAZEN ÇOK SIK NÖBETLERİM OLDU BAZENDE HAFİFGEÇTİ BELİRTİLER .BENDE SENİN GİBİ DOKTORLARDAN UMUDUMU KESİNCE HASTALIĞI İNTERNETTEN ARAŞTIRMAK İÇİN HASTALIK HAKKINDA TÜM YAZILARI OKUMAYA BAŞLADIMHASTALIĞIN GERÇEK SEBEBİ VÜCUTTAKİ İYİ BAKTERİ KÖTÜ BAKTERİ DENGESİNİN BOZULMASI DİYEBİLİRİZ.TÜRLÜ SEBEPLERLE ÇOĞUNLUKLA ÇOK ANTİBİYOTİK KULLANMADAN DOLAYI VÜCUTTAKİ KÖTÜ BAKTERİLERLE BERABER İYİ BAKTERİLERİNDE ÖLMESİNDEN DOLAYI VÜCUDUN BAĞIŞIKLIK SİSTEMİ ÇÖKÜYOR KÖTÜ BAKTERİLER YEDİĞİMİZ ÖZELLİKLE BEYAZ PEYNİR SUCUK SALAM SOSİS VS. GİBİ BAKTERİ ÜREMESİNE ÇOK UYGUN GIDALARLA TEKRAR ÇOĞALIYOR FAKAT İYİ BAKTERİYİ ÜRETEN GIDA OLMADIĞI İÇİN BAKTERİ DENGESİ FECİ BOZULUYOR .BİRSEFER BU DEDİĞİMİ İYİCE ANLAMAN LAZIM YOKSA ANLATTIKLARIMIN PEK BİR ÖNEMİ KALMIYOR.< ŞİMDİ TEDAVİ İÇİN GEREKLİ İLAÇALARI YAZMAYA BAŞLIYORUM 1-COLİDUR=BU İLAÇ BİR ANTİBİYOTİK FAKAT VÜCUTTAKİ İYİ BAKTERİLERE ZARAR VERMEYEN SADECE KÖTÜ BAKTERİLERİ ÖLDÜRÜYOR.İLACIN KULLANIMI 10 GÜN GÜNDE 3 DEFA 8 SAATTE BİR İÇİLİYOR.BİLDİĞİN ANTİBİYOTİK KULLANIMI GİBİ SAATİ SAATİNE İÇECEKSİN.2-DUSPATALİN=BU İLAÇTA BARSAKLARIN DÜZENSİZ ÇALIŞMASINI ÖNLEYİP NORMALE DÖNDÜRÜYOR KULLANIMI YEMEKLERDEN 20-30 DAKİKA ÖNCE İÇMEN GEREKİYOR.3.GİSMOTAL=BU İLAÇTA HEM GAZ VE SANCI OLUŞUMUNU ENGELLİYOR HEMDE VÜCUTTAKİ BİRİKEN GAZIN DIŞARI ATILMASINI SAĞLIYOR .YANİ BİRAZ FAZLA GEĞİRME VE MAKATTAN GAZ ÇIKARMA PROBLEMİN OLACAK.4.BUSCOPAN=BU İLAÇ SADECE KARIN BÖLGESİNDEKİ AĞRILARI KESİYOR KISACA KARIN BÖLGESİ AĞRI KESİCİSİ SADECE ÇOK AĞRIN OLUNCA KULLANIRSIN.5.=PROZAC SON İLACIMIZSA AMERİKADA MUTLULUK HAPI DİYE ÇOK FAZLA İNSANIN KULLANDIĞI ANTİDEPRESAN GÜNDE BİR TANE İÇİYORSUN İLK BİRKAÇGÜN KALBİNDE HAFİF SIKIŞMA GİBİ BİR HİS VE KOŞMUŞ YORULMUŞSUN GİBİ BİR HİS OLUŞUYOR HAFİFTE UYKU YAPIYOR.AKŞAMLARI YATMADAN BİRKAÇ SAAT ÖNCE İÇERSEN BU ETKİLERİ HİSSTMİYORSUN BİLE .BU İLACIN ÖZELLİĞİ DİĞER ANTİDEPRASAN İLAÇLAR GİBİ VUCUDU RAHATLATMAK İÇİN UYUŞTURMUYOR.SİNİR SİSTEMİNİ GEVŞETEREK VUCUDA SERETONIN HORMONUNUN RAHATCA GİRMESİNİ SAĞLIYOR SERETONIN HORMONU SADECE ÇOK DERİN UYKUDA VÜCUT TARAFINDAN ÜRETİLEBİLİYOR.TÜRLÜ SEBEPLERDEN DOLAYI BİRÇOĞUMUZ HUZURLU YATMADIĞIMIZ İÇİN DERİN UYKUYA GEÇEMİYORUZ .DOLAYISIYLA VÜCUT BU HORMONDAN MAHRUM KALIYOR.YANİ BU İLÇ DOĞAL OLARAK UYMAMIZI SAĞLADIĞI VE SİNİR SİSTEMİMİZİ GEVŞETTİĞİ İÇİN HORMON SALGILAMASI NORMALE DÖNÜYOR.SERETONİN HORMONU NE DERSEN VÜCUDUMUZA SALGILANAN MUTLULUK HORMONU.BU HORMON DÜZENLİ VÜCUDUMUZA SALGILANDIĞINDA SABAH YATAKTAN MUTLU ZİNDE VE DİNLENMİŞ OLARAK UYANMAMIZI SAĞLIYOR VE GÜN BOYU SIK SİNİRLENMİYORUZ STRES YAPAN OLAYLAR BİZİ ÇOK GEREKTİĞİNDEN FAZLA ÜZMÜYOR.HAYAT DAHA YAŞANILASI PROBLEMLER DAHA ÇÖZÜLESİ OLUYOR.YEN İDEN İÇİMİZE YAŞAM SEVİNCİ DOLUYOR POZİTİF BİR İNSAN OLUYORUZ.BÖYLECE GÜNLÜK YAŞAM KAYGILARI BAĞARSAKLARI ETKİLEMİYOR BAĞARSAKLAR NORMAL ÇALIŞIYOR.BU YÜZDEN AMERİKADA MUTLULUK HAPI DENİYOR.HA BİRDE BU İLAÇI BIRAKMAK İSTEDİĞİNDE DİĞER ANTİDEPRASANLAR GİBİ ZORLANMIYORSUN SADECE BİR İKİ GÜN BİRAZ UYKUN FAZLA GELİYORKİ BUDA KISA SÜREDE GEÇİYOR.BAŞTAN ALIYORUM CILİDURU 10 GÜN KULLANICAN 20 GÜN SONRA TEKRAR 10 GÜN KULLANICAN SONRA ARTIK KULLANMANA GEREK YOK.DUSPATALİN VE GİSMOTAL HASTALIĞIN HAFİFLEYİNCEYE KADAR KULLANICAN.BUSCOPANI SADECE ÇOK AĞRI OLUNCA KULLANICAN.BİTMEDİ ASIL İLACI EN SONA SAKLADIM BU YANLIZ İLAÇ DEĞİL DOĞAL BİR İÇECEK. K E F I R ADI İLE TÜM MARKETLERDE SATILIYOR GÜNDE BİR TANE BU AYRANA BENZEYEN İÇECEĞİ İÇECEKSİN TAKİ HASTALIĞIN BİTENE KADAR.YAZIMIN BAŞINDA SANA VÜCUDA İYİ BAKTERİLERİ VUCUDA GİRMESİNİ SAĞLAYACAK BİR GIDA OLMADIĞINI SÖYLEMİŞTİM FAKAT DÜNYADA TEK BİR GIDA YANİ KEFİR BÖYLE BİR ÖZELLİĞE SAHİP ASLINDA KEFİRİN TAMAMI İYİ BAKTERİLERDEN OLUŞUYOR.KEFİR TAM BİR İYİ BAKTERİ YUVASI KEFİRİ İÇMEYE BAŞLAYINCA KISA SÜREDE VÜCUTTAKİ BAKTERİ DENGESİ OLUMLU OLARAK DEĞİŞECEK VE SAĞLIĞINA KAVUŞACAKSIN.ŞİMDİ MERAK EDİYORSUN HASTALIĞIN GEÇME SÜRESİ NE KADAR DİYE YAKLAŞIK 2.5 3 AY KADAR İŞTE BU KADAR SÜREDE HASTALIĞIN GEÇECEK.BENİMKİ GEÇTİ ŞÜKÜRLER OLSUN ARADA BİR ALKOL ALDIĞIMDA HAFİF AZIYOR OKADAR.ŞİMDİ BU HASTALIK BAZI İNSANLARDA KABIZLIK YAPIYOR BAZISINDA GÜNDE 6-7 DEFA İSHAL OLARAK TUVALETE ÇIKMASINI SAĞLIYOR BENDE İSHAL OLARAK TEZAHÜR EDİYORDU BU YÜZDEN SON İLACI İSHAL OLUYORSA KULLAN YOKSA KULLANMA LOPERMİD ADIYLA SATILIYOR VE 2 TL GİBİ ÇOK UCUZA SATILIYOR İLK TUVALETE YOĞUNKEN İSHALİN İKİ TANEYİ BERABER İÇİYORSUN SONRA GÜNDE İKİ TANEYİDE TEK TEK İÇİYOSUN YANİ GÜNDE 3 TANE YOK SİHAL DEĞİLDE KABIZSAN BU İLCI SAKIN İÇME.BEN KABIZ OLANLARIN NE KULLANMASI GEREKTİĞİNİ BİLMİYORUM BEN KULLANMADIĞIM İÇİN ARAŞTIRMADIM.ŞİMDİ BU DEDİKLERİMİ HARFİYEN YAPARSAN HASTALIĞIN GEÇECEK ŞİMDİDEN SANA GEÇMİŞ OLSUN 
    Diye bi yorum daha okudum bunda da benzer tedavi yontemi var

• okudugm yazilarda da colidur kullanilmis bende coliduru denesem mi diye dusunuyorm cunki bende de antibiyotik kullanimindan sonra belirtiler ortaya cikti bu colidur sadece zararli bakterilerileri mi olduruyor yoksa yararli bakterileri de oldurur mu?ustadlarim yardim edin deneyim mi bu antibiyotigi?

• rasha118 R kullanıcısına yanıt
    .................................

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elvis-Presley -- 11 Şubat 2020; 23:0:9 >
  • Evet düşünüyorum sfs testini lakin bendeki sorun soyle kaptanelvis sabah 1 kere tuvalete cikiyorum ishal gibi sulu bazen de parca parca sabahlari karnimda agri siskinlik gaz guruldama karnimn icinde biseyler patliyormus gibi oluyor arada bagirsagm cok hareketli yani hissedebiliyorum bagirsak hareketlerini ozellikle geceleri antibiyotik kullandm cipro suprax 2 kutu bitirdm bi de o ara 1 hafta surekli kustum tabi o ara duzensiz beslendim duzensiz beslendgmden bi de antibiyotik kullandgmdan sonra bu belirtiler ortaya cikti bende ishal ataklari yok sukerler olsun ki bi de senin onerinle her gun sarimsak yutuyorm 1 tane prebiyotik aldm gnc nin o da biraz iyi geldi cok agir yemeklerde yemiyorm corba salata filan su sabahlari karin agrisi da gecse cok iyi olucak o yuzden karasz kaldm coliduru kullanmakta simdi yararli bakterileri de oldurmus olmaym dedim kullanip kullanmamak da kararszm belki iyi gelir belki de gelmez ne yapaym simdi ustadm antidepresan filan da kullanmiyorum 1 gun ictim sabaha kadar kustum cipralex di adi hemen biraktim sonrasinda sfs testi mantikli geliyor lakin ona da butcem yok inşallah en kisa zamanda duzelirz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

............................

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elvis-Presley -- 11 Şubat 2020; 23:0:20 >
  • evet bende ishalle yatkinim diye dusunuyorum dediginz sekilde yapabilirsek bu isi cozeriz gibime geliyor kaptanelvis inanıyorum buna ben gonderirim 20 veya 30 tl hic sorun degil yeterki bundan kurtulalm diger arkadaslarmzda destek vermesi gerekir dediginz sarimsakli yogurdu da denicegm bi de coliduru deneyim mi alip ustadim biran once kurtulmak istiyorum bundan

.,,,,,,,,,,,,,............

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elvis-Presley -- 11 Şubat 2020; 23:0:50 >
  • Tamam kaptanelvis ustadim deneyim 2 3 gun coliduru olmazsa birakirim hemen inşallah iyi gelir

• Benimkiside ishal baskın içinde bişeyler patlayan turunden hocam bide tam bosalamama oluyor sürekli tuvaletim varmis ucunsa gibi hix rahat edemiyorum.

• .....................,,,,,,,,,,,,,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elvis-Presley -- 11 Şubat 2020; 23:1:21 >
  • 
Sayfa: önceki 181182183184185
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.