Şimdi Ara

İrritabl Barsak Sendromu ( Hassas Barsak , İbs , Spastik Kolon ) (105. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
19 Misafir (4 Mobil) - 15 Masaüstü4 Mobil
5 sn
12.378
Cevap
199
Favori
1.899.294
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 103104105106107
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mr_nejoo

quote:

Orijinalden alıntı: bbaskk

Merhaba arkadaşlar bundan 4-5 ay önce buraya yazmıştım aynı durumu paylaşıyoruz diye. O zamanlar aşırı stress vardı üzerimde üni. baskısı falan. Hatta çıkan test sonuçlarımı da paylaşmıştım burda. KAPTANELVIS sağolsun çok yardımcı olmuştu hastalığımı anlamamda.

Arkadaşlar o günden sonra hayatım düzene girmiş bütün stressimden kurtulmuştum. Hergün kalkıp ağrısız gazsız olduğum için şükrediyordum. Tam 4 aydır hiç bi şikayetim olmadı. Uni. için yolum 1.5 - 2 saat olmasına rağmen o yol eskisi gibi eziyete dönmüyordu artık. Bunun nedenini dediğim gibi stressden kurtulmuş olduğuma bağlıyorum bir de havaların ısınmasına.

Arkadaşlar şimdi şikayetim yeniden başlıyor. Haftaya pazartesi 2 yıldır emek verdiğim önemli bir sınavım var. Strese girmemeye çalışıyorum ama elimde değil. Şikayetler geri gelmeye başladı. Birde son bi kaç gündür hava yağmurlu. Havalar sanırım ciddi anlamda etkiliyor beni.

Şimdi gelelim soruma. Biliyorum ki bu sınav biter bitmez yine iyileşeceğim ama sınav sırasında o kadar kötü olacağım ki kalp çarpıntısı, karın ağrısı, terlemeler.. En çokta sınav sırasında koşarak tuvalete çıkmaktan korkuyorum ki geri dönüşü olmayacak. Sınavım iki gün sürecek. Ne yapmalıyım arkadaşlar? Sadece bu iki gün için cipralex kullansam mı diye düşünüyorum. Ama bundan önce hiç kullanmadım ya yan etkisi olurda o gün daha kötü olursa benim için.

Cevaplarınızı merakla bekliyorum arkadaşlar.
    Umarım hepimiz bu hastalıktan bir gün tamamen kurtuluruz.

Sınavdan 2 gün önce tranko buscas ve meteospasyml ikilisine başla. tranco buscas etkili olanıdır. günde 3-4 defa atabilirsin. diğeride yemeklerden 1 saat önce 1 kapsül.

Sınav günleri 10 numara olacaksın merak etme. yalnız tranco buscas devamlı kullanılabilen bir ilaç değil. bağımlılık yapıyor. sen şimdilik bunu dene. bende etkili oluyor çünkü.

İlerdede antidepresana başlarsın acele etme... şimdiden geçmiş olsun..

Sanırım bu hastalık benimle bir ömür gidecek ama sadece stresli olduğumda aktif olacak. Bu yüzden sadece o gün kullanacağım bir tedaviye ihtiyacım var. (yılda en fazla 5_6 defa) mr_nejoo teşekkür ederim cevabınız için meteospasyml kullanmıştım bir çok ilaçla birlikte tam etkili olduğunu söyleyemem ayrıca aşırı gaz yapmıştı. Sınav sırasında karnımın gurultusu olmasını hiç istemem. Gerçi meteospasyml sebep olmamışta olabilir diğerleri neden olmuş olabilir.

%100 etkili bir ilaca ihtiyacım var. Sınav sırasında kesin rahat olmalıyım.

Bu arada ilerde antidepresana fln başlamayı düşünmüyorum. Hayatımda ilaca yer yok. Stresi tamamen yenebilirsem zaten hiçbirşeye gerek kalmayacak ama şimdilik etkili bir ilaca ihtiyacım var.

Teşekkürler :)

• Sarımsak ile güzel sonuçlar almana sevindim kaptan bir düzeltmede bulunayım ben sarımsağı şimdiye kadar hiç yutmadım ama şöyle yaptım yoğurdun içine 4 5 parcaya böldüğüm sarımsağı attım ağızda cok çiğnemeden yuttum çünki ağızda çiğnen sarımsak ağız kokusu yapabiliyor veya yemekte corba varsa 2 diş sarımsağı iyice ezip corbanın içine atım corbayı ciğnemediğm için gene ağız kokusu yapmadı corbanın içine 2 3 diş sarımsağı kesim atmanı taviye ederim cok faydalı.

Kazınma olayı iki gün sürdü orjinal bal kesinlikle etkili olmuştur fakat burda bal bulma şansım yok kazınma sorununu az miktarda süt içerek halletim suan 5 diş sarısak ta yesem kazınma olmuyor vücut sarımsağa alıştı.

LİMONLU SARImsak KÜRÜNE BAŞLADIM 25 GÜNDüR BEKLETİĞİM SARIMSAĞIN TADI DÜŞÜNDÜĞÜM GİBİ ACI VEYA COK EKŞİMTIRAK DEĞİL

3 GÜNDÜR İÇİYORUM KESİNLİKLE AZIĞ KOKUSU YAPMIYOR SABAHLARI YARIM CAY BARDAĞI İÇİYORUM SORUNLAR 3 GÜNDE TAMAMEN KAYBOLDU

İDRAR SÖKTÜRME ÖZELİĞİ VAR BU KÜRÜN DÜN İLK 2 GÜN 20 DEFA İDRARA CIKTIM SUANDA GAYET NORMEL VE RAHATIM VÜCUT ZARARLI BAKTERİLERİ ATIYOR SANIRIM

KESİNLİKLE GAZ ŞİŞKİLİK VS YOK NORMAL SARIMSAKTAN COK DAHA ETKİLİ BAĞIRSAK GAZLARI BİTTİ ŞİKİNLİK VEYA GAZ SORUNU YOK ÇOK ŞÜKÜR BU SORUNLAR OLMAYINCA BAĞIRSAK SESLERİDE YÜZE 90 CİVARINDA AZALDI.

Şuan için sonuçlar gayet güzel hatta dilimde pasa lekeside kaybolmaya başladı 3 günde bir dilimin resimlerini çekiyorum

• bbaskk B kullanıcısına yanıt
    BEN ÖNEMLİ SINAVLARA GİRMEDEN ÖNCE ÜNVERSİTE BESLENMEME DİKKAT EDERDİM AYNI SORUNLAR BENDE VAR SANA TAVSİYEM

SINAVA SON 20 30 DK KALA 3 ADET MUZ YE MUZ BAĞIRSAKLARI RAHATLATIR COK MİKTARDAKİ MUZ KABIZLIK YAPABİLİR AMAİSHAL YAPMAZ EMİN OLABİLİRSİN TOK TUTACAĞI İÇİNCE SINAVDA MİDE VE BAĞIRSAK SESLERİ DUYMASIN AYRICA MİDE BAĞIRSAKAR COK KOLAY SİNDİRDİĞİ İÇİNDE RAHAT BİR ŞEKİLDE SINAVINA ODAKLANIRSIN KESİNLİKLE DENE
  • http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/24496329.asp

Yorgunluğumuzun gizli nedeni MAYA
  • Gaz tamamen bittiyse gurultu nasıl oluyor onu anlamadım kardesim.
    Bundan kastın midendeki aclık gurultusu veya kazınma sesi mi yoksa barsaklardaki sesler mi?

bu sorunu cevabını şöyle cevaplıyayım gaz olayı tamamen bitii sadece bazı günler mideden asit sesi duyoyrum asit salgısı sesi bu sesi eskiden hergün duyordum fakat suanda 6 günde bir defa oada anlık olarak sarımsak mükemelin üzerinde sonuçlar vriyor.

eskiden bu ses sabah başladımı 1 saat decam eder kahvaltıdan sonra cıldırtıdı beni

ayrıca sarımsak kürü helikobakater ve diğer zararlı bakterileri halletiği işin gastrit yok olyor bunun neticesinde aclık ve mide kazınması bağırsak sesleri bitiyor bende yok oldu eskiden kavaltı yapardım 1 saat sonra midem kazınırdı şimdi açık sınırım uzadı wc atakları kayboldu gaz olayı tamamen biti

8 yıldır 1000 tane sey denediysem ilaçlarda dahil en faydalısı sarımsk ve sarımsaklı limon kürü oldu

sarımsaklı limon kürü öyle etkil güzel bir kür mesela sabah tuvalate gitigimde dışkını kokusu bile yok DIŞKININ KOKUSU AĞIR VE EKŞİMTRAKSA BU ÇŞİTLİ BAĞIRSAK SORUNLARININ BELİRTİSİDİR BUNU ARAŞTIRMIŞTIM

Sarımsağı kullan bağırsaklar kendine gelsin mide otamatik düzelecek zaten

kesinlikle limonu sarımsak kürünü yapmanı tavsiye ederim 25 gün beklem süresinde de hergün en az bir diş sarımsk ye cok ciddi ilerleme kaybedersin :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yazate48 -- 25 Mayıs 2014; 20:24:20 >

• quote:

Orijinalden alıntı: yazate48

Gaz tamamen bittiyse gurultu nasıl oluyor onu anlamadım kardesim.
    Bundan kastın midendeki aclık gurultusu veya kazınma sesi mi yoksa barsaklardaki sesler mi?

bu sorunu cevabını şöyle cevaplıyayım gaz olayı tamamen bitii sadece bazı günler mideden asit sesi duyoyrum asit salgısı sesi bu sesi eskiden hergün duyordum fakat suanda 6 günde bir defa oada anlık olarak sarımsak mükemelin üzerinde sonuçlar vriyor.

eskiden bu ses sabah başladımı 1 saat decam eder kahvaltıdan sonra cıldırtıdı beni

ayrıca sarımsak kürü helikobakater ve diğer zararlı bakterileri halletiği işin gastrit yok olyor bunun neticesinde aclık ve mide kazınması bağırsak sesleri bitiyor bende yok oldu eskiden kavaltı yapardım 1 saat sonra midem kazınırdı şimdi açık sınırım uzadı wc atakları kayboldu gaz olayı tamamen biti

8 yıldır 1000 tane sey denediysem ilaçlarda dahil en faydalısı sarımsk ve sarımsaklı limon kürü oldu

sarımsaklı limon kürü öyle etkil güzel bir kür mesela sabah tuvalate gitigimde dışkını kokusu bile yok DIŞKININ KOKUSU AĞIR VE EKŞİMTRAKSA BU ÇŞİTLİ BAĞIRSAK SORUNLARININ BELİRTİSİDİR BUNU ARAŞTIRMIŞTIM

kesinlikle limonu sarımsak kürünü yapmanı tavsiye ederim 25 gün beklem süresinde de hergün en az bir diş sarımsk ye cok ciddi ilerleme kaybedersin :D
    ........................

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elvis-Presley -- 7 Şubat 2020; 22:45:32 >

• quote:

Orijinalden alıntı: KAPTANELVIS

quote:

Gaz tamamen bittiyse gurultu nasıl oluyor onu anlamadım kardesim.

Gözümü korkuttun be mübarek .))
    Mide asidi sesi dedin rahatladım valla.
    Barsak guruldaması kesilmezse ben biterim.
    Bal ve arı ürünleri ile yaptıgım diyet tamamen kesiyordu tüm şikayetlerimi cünkü.

Sarımsak kürünüde yapıcam inşallah.
    Bu işten kökten kurtulursak bu sene cocuklugumdaki gibi güzelmi güzel rahatmı rahat bi ramazan gecirip oruc tutabilirim inş.

Bal+zeytin yapragı+polen+sarımsakla yola devam ediyoruz şimdilik bakalım.

Dışkılama konusunda haklısın.Bozuk barsak florası köktü kokuya neden olmakta.

Bu ara benim sadece çiğ sarımsak kokusu oluyor.))
    Mide ve barsakta sadece sarımsak ve bal ve arı ürünleri oldugu icin toplu katlima var galiba.

limon sarımsak kürünü kullanaı 5 gün dışkılama cok rahat tek seferde tam rahatlama sağlıyor uzun vadede güzel sonuçlar alcağız allah'ın izniyle :D

• Merhaba arkadaşlar
    uzun zamandır sizi okuyorum ama daha bugün kayıt oldum.Pek kullanmayı bilmiyorum kusura bakmayın artık :)
    bende 4 senedir ibs yim. fakat 4 ay önce ibs tanısını koyabilidiler. birsürü ilaç kullandım herkes psikolojik dedi başkada bişey demedi. dayadılar ilaçları her hafta başka ilaç o iyi gelmedi bunu dene bu iyi gelmedi şunu dene. piskolojim kesin bu doktorlardan sonra bozulmuştur bozulduysada. son olarak gıda testi yaptırdım. parmaklarınızdan kan alıyolar ve tükürük..bir sürü seye alerjim çıktı..ama en başta buğday, şeker ve mayalı seyler yemememi söyledi.üç aydır sadece çavdar ekmeği yiyiorum. bu süre zarfında o listeye tam uyamasamda elimden geldiğince yapmaya çalışıyorum. tuvalet alışkanlığıma gelince eskiye göre çok daha iyi diyebilirim...
    söyle bi geçmişe bakarsak herelde sizi benden beni sizden daha iyi kimse anlayamaz. bazılarınızın yazılarını ağlayarak okumuşluğumda var...yanlız olmadığıma sevinsemmi üzülsemmi bilemedim..çünkü bu tanı konulana kadar bana hiç kimse inanmadı kötüyüm dedim yerlere yattım ağrım var dedim geçer dediler bizdede oluyo dediler. aman canım nasıl yapamıyon tuvaletini dediler dedilerde dediler ailemden tutta eşime çevremdeki herkeze kadar yani..hasta olduğumu ağrılar içinde olduğumu anlatmaya çalışmak yılları aldı tabiki. bu ibs tanısı konup ne olduğunu araştırdıktan sonra bana evet sen gerçekten kötüymüşün demeye başladılar. fakat benim yıllarım geçti kendimi anlatmaya çalışarak. son bir yılım işkenceler içinde geçti çektigim ağrıları size tarif etmeme gerek yok zaten biliyosunuzdur. karın şişliğide cabası kocaman bir göbek önde..millet önünde bandıra bandıra yemek yer. Gayet rahat mutlu huzurlu kalkarlar sofradan sen beş dakka sonra şişmeye on dakka sonrada ağrılara başlarsın. öyle yatarsın olmaz böyle yatarsın olmaz. gaz çıkarmak için türlü türlü şekillere girer milleti kendine güldürürsün buda cabası..psikolojik yanı mutlak vardır inkar etmiyorum..çünkü baya sulu gözüm. ama çok manyak çılgım yanımda vardırki herkes bilir...yani ortam yok ya dibine kadar damar ya dibine kadar çılgınlık:)
    Yani demem o ki arkadaşlar üç aydır çavdar ekmeği dışında ekmek yemiyorum, penir olarak sadece tulum ve eski kaşar, mayalı seyler yemiyorum. listem baya uzun detaylı yükleyebilirsem buraya koyarım. yani hala gaz sancılarım geçmiş değil ama eskiye göre çok daha iyiyim diyebilirim. ama o karnımdaki huzursuzluk hep benle yaşıyor daha bunu aşamadım...hergün yarın sabah kalktığımda güneşin çiçeğin böceğin, muhabbetin çalışmanın tadına varabilceğim ağrısız bir güne uyanmak için dua ediyorum. umarım birgün böyle bi sabaha uyanmış olurum. hepinize çok geçmiş olsun arkadaşlar. sormak istediğiniz seyler olursa cvplarım bize bizden başka dost yok:):):)

• ................

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elvis-Presley -- 7 Şubat 2020; 22:45:47 >
  • en az 10 gün denemek lazım tabi neticede uzun soluklu bir çözüm pat diye gelmez kür boş yenen sarımsaktan kat ve kat etkli içtikce farkı hisediyorsun havalar ısındı bağırsaklar kışın daha hareketli olyor bu yaz bu işe kalıcı çözüm bulacağız allah ın izniyle :d
  • saree S kullanıcısına yanıt
    aramıza hoş geldiniz uzun süredir tıbbında çözüm bulamadığı sindirim sistemi sorunlarıyla uğraşıyoruz önemli çözümlerde bulduk

yemeklerde midede şikinlik olduğundan bahsetmişsiniz bun için daha önceden denemiş olduğumuz tahini size tavsiye edebilirim gece yatmada dolu bir kaşık tahin yemenizi tavsiye edyorum mide sorunarı için en etkili çözüm

Midede ki şikinlik hisisnden kurtulmanız için tavsiye edeceğim bir diğer özümde havuç suyu bir hafta kadar denemenizi tavsiye ederim

gaz ve bağırsaklardaki şişkinlik işinde sarımsak denemelerimiz var ve olumlu sonuçlar alan arkadaşlar var sizede denemeniz tavsiye ederim

forumda toplu deneme çalışmalarımız var bu sayede kalıcı ve etkili çözümler bulmak umuduyla uğraşıyoruz
  • eskiden sarımsak yiyince sindirim sitemi komprasör gibi calışıyodu şimdi sabahın köründe dolu bir baradk limonlu sarısak içiyorum zere kadar ses çıkartmıyor bağırsaklar

kaptan eskiden su içsek gaz yapardı şimdi istediğin kadar su iç gaz yapmıyor kandida ve mantarlar yavaş yavaş gemiyi terkediyor :D

bende 2 dişten fazla tüketmiyordum ideal olanı bu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yazate48 -- 26 Mayıs 2014; 21:23:01 >
  • quote:

eskiden sarımsak yiyince sindirim sitemi komprasör gibi calışıyodu şimdi sabahın köründe dolu bir baradk limonlu sarısak içiyorum zere kadar ses çıkartmıyor bağırsaklar

kaptan eskiden su içsek gaz yapardı şimdi istediğin kadar su iç gaz yapmıyor kandida ve mantarlar yavaş yavaş gemiyi terkediyor :D

bende 2 dişten fazla tüketmiyordum ideal olanı bu
    ..................

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elvis-Presley -- 7 Şubat 2020; 22:45:59 >
  • bu hastalığı cekenler için sorum olacak yolculukta ne yapiyorsunuz yola bile gidemiyorum :(
  • Merhabalar dahiliye doktoruna gitmiştim.Bana ishal kesici olarak lopermid vermişti.Şimdi ilaç etki etmiyor.Nasıl geçiricem.Birden 5 6 hap atsam geçirir mi çok sıkıcı bir durum bu ishal kafayı yiycem.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dr.Mechanic

Merhabalar dahiliye doktoruna gitmiştim.Bana ishal kesici olarak lopermid vermişti.Şimdi ilaç etki etmiyor.Nasıl geçiricem.Birden 5 6 hap atsam geçirir mi çok sıkıcı bir durum bu ishal kafayı yiycem.

Daha önceden söyledim mi size bilmiyorum ama ishal ağırlıklı ibs için colpermin çok başarılıymış.

ibsdiyare nick li arkadaş tamamen kurtulmuştu en son..
  • quote:

Orijinalden alıntı: mr_nejoo

quote:

Orijinalden alıntı: Dr.Mechanic

Merhabalar dahiliye doktoruna gitmiştim.Bana ishal kesici olarak lopermid vermişti.Şimdi ilaç etki etmiyor.Nasıl geçiricem.Birden 5 6 hap atsam geçirir mi çok sıkıcı bir durum bu ishal kafayı yiycem.

Daha önceden söyledim mi size bilmiyorum ama ishal ağırlıklı ibs için colpermin çok başarılıymış.

ibsdiyare nick li arkadaş tamamen kurtulmuştu en son..

Bakiyorum hemen hocam sağolun gerçekten

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar ben 30 yaşındayım 19-20 yaşından beri ibs hastasıyım hiç kabızlık yaşamadım hep ishal şeklinde seyrediyor bu hastalık bende.Daha önce 5 kez doktora gittim ama iyileşemedim.Tekrar doktora gitmeyi düşünüyorum.Sizce gastroenterologa mı gideyim yoksa pskiyatriste mi?Ve bana ne önerirsiniz önümüz hafta gitmeyi düşünüyorum.(Bu arada kolonoskopi yapıldı bağırsağı havayla şişiriliyomuş dayanamadım belli bir noktodan sonra durdurttum.Bende ekrandan gördüm baktığımız yere kadar hiç bişey yok bağırsak temiz.doktor spikolojik demişti.)(Başka bir yerde birisi ibsden cymbalta 60 mg kullandım pskiyatıs bunu verdi birkaç ay içinde iyileştim yazmıştı)
    Yardımlarınızı ve önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: turkuaz999

Arkadaşlar ben 30 yaşındayım 19-20 yaşından beri ibs hastasıyım hiç kabızlık yaşamadım hep ishal şeklinde seyrediyor bu hastalık bende.Daha önce 5 kez doktora gittim ama iyileşemedim.Tekrar doktora gitmeyi düşünüyorum.Sizce gastroenterologa mı gideyim yoksa pskiyatriste mi?Ve bana ne önerirsiniz önümüz hafta gitmeyi düşünüyorum.(Bu arada kolonoskopi yapıldı bağırsağı havayla şişiriliyomuş dayanamadım belli bir noktodan sonra durdurttum.Bende ekrandan gördüm baktığımız yere kadar hiç bişey yok bağırsak temiz.doktor spikolojik demişti.)(Başka bir yerde birisi ibsden cymbalta 60 mg kullandım pskiyatıs bunu verdi birkaç ay içinde iyileştim yazmıştı)
    Yardımlarınızı ve önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar.

colpermini öneriyorum

• Aradan kaç ay geçti hala doğru düzgün bir çözüm bulamadım. Yaz geldi sesler daha da çok çıkmaya başladı. Tişört giyemiyorum resmen. Kışın hırka ile bastırıl sesi azaltıyordum ama şimdi bir şey yapamıyorum. Bu aralar ayaklarım çok ıslandı ve sesler 10 katına çıktı. Bağırsaklarım resmen kurta dönüştü. Kurt uluması gibi ses yapıyor. Haftaya aöf sınavlarım var yandım ki ne yandım. Tuvalet veya başka bir problemim yok şuan için. Sadece şişkinliği ve sesi bastırabilsem yeter bana.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 103104105106107
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.