Şimdi Ara

İrritabl Barsak Sendromu ( Hassas Barsak , İbs , Spastik Kolon ) (107. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
12.378
Cevap
199
Favori
1.899.400
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 105106107108109
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bende girdim çok şükür bir şey olmadı eve gelince ishal oldum 10 gündür yoktu sınav günü oldu :)
    Nevzat tarhan mutluluk psikolojisi kitabını aldım...Ordaki örnekler çok iyi..
    Beyindeki stres hormonlarının eksikliği ve fazlalığına dair eeg testi yapıyorlar ona göre ilacını(antistres depresan ilacı)dengeye geldiği zaman beyin organlara yük geitrmiyor ishal,kabızlık,gurultu olmuyor...

Psikiyatr ve nöroloji(eeg testi=Kafaya elektron yapıştırıp hareketleri izlemek) bölümüne başvurun başvuracağım bende çeksinler ona göre tsiriklikmi yoksa diğer ssri mi depominmi hangi ilacı yazcağına baksınlar,..Dgsyide kaçırdım başvuru tarihini hazırlanacaktım bende :( sokıntı büyük.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Denemedim türkiyede yok sanırım...miğde asitini arttırıyormuş oda...miğde yanmasından muzdarip biri olarak denemekde istemedim...beyindeki dengesizlik yapıyor bu şikayetlerimizi :(

• Hocam ahmet dobrucalı dıye gastroenteroloji uzmanının sayfasayında gordum dıyo kı : son yıllarda barsakları besleyen damarlarda kan akımı yetersizliği arastırıyorlarmıs ibs ile bir ilişkisi var mı diye.. Ins. bi se bulurlar da tam tedavi oluruz. Yoksa isimiz zor... hadi universite yi aof ile hallettik iş hayatında ne yapcaz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kralrep -- 9 Haziran 2014; 15:41:03 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 0je

Denemedim türkiyede yok sanırım...miğde asitini arttırıyormuş oda...miğde yanmasından muzdarip biri olarak denemekde istemedim...beyindeki dengesizlik yapıyor bu şikayetlerimizi :(

evet türkiyede yok. ama bence denemelisiniz.

http://www.pharmacy2u.co.uk/colpermin-capsules-p890.html

fiyatı da uygun bence.. 15-20 tl .. kargoyla ne kadar olur onu alırken yazıyolar..

hiçbirşey kaybetmezsiniz.. üzerinde hem kabızlık hemde ishal için yazıyo.. hatta gaz şikayeti ve ağrısı olanlar için uygundur diye iyice bi okumuştum..

mide asidini artırma ihtimali yok çünkü kapsül mide asidine dayanıklı.. bağırsaklarda açılıyo.

kullandığınızda nane kokusunu hissediyosunuz.. ben kullandım biraz etki etti ama her ibs aynı değil..

yinede siz bilirsiniz tabi..

• quote:

Orijinalden alıntı: Kralrep

Hocam ahmet dobrucalı dıye gastroenteroloji uzmanının sayfasayında gordum dıyo kı : son yıllarda barsakları besleyen damarlarda kan akımı yetersizliği arastırıyorlarmıs ibs ile bir ilişkisi var mı diye.. Ins. bi se bulurlar da tam tedavi oluruz. Yoksa isimiz zor... hadi universite yi aof ile hallettik iş hayatında ne yapcaz...
    ..................

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elvis-Presley -- 7 Şubat 2020; 22:46:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: KAPTANELVIS

quote:

Hocam ahmet dobrucalı dıye gastroenteroloji uzmanının sayfasayında gordum dıyo kı : son yıllarda barsakları besleyen damarlarda kan akımı yetersizliği arastırıyorlarmıs ibs ile bir ilişkisi var mı diye.. Ins. bi se bulurlar da tam tedavi oluruz. Yoksa isimiz zor... hadi universite yi aof ile hallettik iş hayatında ne yapcaz...

Onlar Türkiyedeki imkanlarla bu işi ancak 20 sene sonra çözmüş olurlar.
    O zamanda ben 53 yasında bi zavallı olurum.

Şimdilik sarımsak,zeytin yapragı ve bal diyetleriyle devam.
    Bakalım ne olucak sonuc.

Hocam Dogru diyorsun ... Diyetin nasıl gidiyor gelisme Var mı? Ben de Bal diyetine kullandım.. Kullandıgım surede tuvalet atakları, karın agrısını azalttı etkısını gordum ama bırakınca tekrar aynısı oldum...

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: KAPTANELVIS

quote:

Onlar Türkiyedeki imkanlarla bu işi ancak 20 sene sonra çözmüş olurlar.
    O zamanda ben 53 yasında bi zavallı olurum.

Şimdilik sarımsak,zeytin yapragı ve bal diyetleriyle devam.
    Bakalım ne olucak sonuc.

Hocam Dogru diyorsun ... Diyetin nasıl gidiyor gelisme Var mı? Ben de Bal diyetine kullandım.. Kullandıgım surede tuvalet atakları, karın agrısını azalttı etkısını gordum ama bırakınca tekrar aynısı oldum...

Alıntıları Göster
    ...................

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elvis-Presley -- 7 Şubat 2020; 22:47:5 >

• Dostlar bugun internette gezerken bir ibs linin yazısına rastladım diyo ki: Doktor, otonom sinir sistemi uzerine etkili antidepresan vermıs bunu kullandıktan sonra ibs yi atlatmıs... ama 2 sene sonra (soguk fılan kalmıs heralde) tekrar baslamıs ... Ben de baktım netten bu otonom sinir sistemini fılan nedir diye ; 2 ye ayrılıyor bunlardan bi alt kolu olan nonkolinerjik-nonadrenerjik da mide-barsak kanalının motor, salgılama ve absorbsiyon işlevini yerine getiriyormuş.. bu kanal bozuk olunca malum sonuclar ortaya cıkıyor belki de bu yuzden gun boyu tuvaletteyiz...

• Bütün testler negatifse ve ishal halen devam ediyor ise,buna ne yapılmalı

• quote:

Orijinalden alıntı: attci

Bütün testler negatifse ve ishal halen devam ediyor ise,buna ne yapılmalı

Oncelıkle gecmıs olsun.. Benımde aynı durumdu hastalıgın basında sık sık ishal daha sonra kabızlıga cevirdi.. Oncelıkle tahliller temız cıktıysa sıkıntı , stres yapma, yaparsan daha cok olur (kendindem biliyorum) ... Hangi testlerı yaptın? Kolonoskopi yaptın mı?

• attci kullanıcısına yanıt
    Pskiyatriste gittinizmi?antidepresan denedinizmi?

• quote:

Pskiyatriste gittinizmi?antidepresan denedinizmi?

Ewet, sonuç - negative

Hımm ne dedi doktor? Hangi grup depresan yazdı? Geçmiş olsun

• quote:

Hımm ne dedi doktor? Hangi grup depresan yazdı? Geçmiş olsun

Grubunu bilmiyorum da ismi. Duxet Tb.

• Debridat,meteospazmyl,buscopan, vb. Aklınıza nasıl bir, bağırsak düzenleyici, ondan sonra gaz giderici, ondan sonra ne biliyim kreon veya pankreoflat gibi enzim ilaçları, kullandım fayda göremedim.
    arı propolisi, sonra mantar için ilçalar, vb.
    gluten testi,kolonoskopi,endoskopi,sanal endoskopi, tetkik tahlil, vb. Yapıldı,
    bende bir,emilim bozukluğu olduğu kanısındayım,kendim ama nedir bir,turlu bilemedik.beni,ishale dönük yapıyor.sabah koşarak wc.
    şekerli şeyler ve acılı şeyler hızlandırıyor.
    gluten,testi yapılmasına karşın de. Yine de diyet,yapsan iyi olur dedi. Ramazanda nasipse pilava abanacaz. Bakalım.
    ama kilo alamıyorum,ishalim, sindirilmemiş ve hızlı bir geçiş,söz konusu,bağırsaklarımı,elle muayenemde lıkır lıkır ses duymaktayım. Öyle bişey artık tüm. Yaşantımı,etkiliyor.gerçi bu artış bende body bulding e gidip yoğun efor,sarfettikten sonra başlamıştı, önceden de çabuk bozulurdu karnım ama şimdi her gün. Bozuk. Çare,arıyoruz.çare Allahtan,ne yapalım,Elden bişey gelmiyor. Kilo 57-58-59 arasında geziyor.boy 1.84.zayıfım. Allah başka dert vermesin ama bu büyük tuvalet,işide çok zor yani.

Kardeşim geçmiş olsun öncelikle.Ben de senin gibi daha tam ne olduğumu bulamayanlardanım.Boyum 1.90 kilom 68,67 civarlarına düştü kilo alamıyorum bnde.Gerçekten şu an kafamı çok karıştrdın çünkü bnde ibs olduğumu,mayalı ve şekerli ya da koruyucu ve tatlandırıcılı şeyleri yediğim zaman olluyor ya da öyle zannediyorum.Ama emilim bozukluklarına bakınca çölyak hastalığına rastladm ve nedeni glutenli besinler diyor(buğday, çavdar, arpa, yulaf ve diğer bazı tahıllar ile içerisinde bu tahılların bulunduğu yiyecekler)acaba bumu sorun çünkü belirtilerinde zayıflık,anemi flnda var benm bu sitedeki arkadaşlardan farkımı hep zayıflık olarak gördüm.2 sayfa önceki yazılarımda da anlatmştm.Bayadır şekerli mayalı koruyuculu vs şeylere dikkat ediyorum akabinde de ibs belirtilerim nerdeyse kalmadı gbi Kaptanelvisin önerilerini de uyguladım gerçekten işe yarıyor(bal kürü,sarımsak vs).Tabi diyeti bozunca gene sıkntı yaratıyor.Ama çölyağı ekşide fln araştrdm adamlardan bri genelde ibs teşhisi konulan hastaların karıştırıldığı hastalık fln dio.Bde çölyak testi mi ne varmış internette satılıyomuş alıp yaptırıcam.Ama bela bi hastalık sürekli glutensiz beslenmek gerekiyomuş ince barsak glutende bulunan bir proteine intolerans oluşturduğu için emilimini sağlayamıyo dahası otoimmün bi durum olarak vucuda gerekli vitaminlerin vs girmesini fln engelliyomuş.Yani anlıyacağın durumumuz bu olabilir bnde bir sürü test yaptırdım endoskopi oldum vs hiçbişey çıkmadı.Ama şu an iyimiyim iyiyim.Diyetten çıkmadığım taktirde pek sıkıntım olmuyo sigara flnda içiyorum mesela(gerçi bırakmıştım ama gene başladım)ama aç karnına içerken üşüme yapıyor devamında çok çişe çıkıyorum.Bununda enzim ya da emilim bozukluğundan olduğunu düşünüyorum.Bide çölyakta şey dio bazı durumlarda illa intolerans oluşturmaz sinir asabiyet gbi bir sürü basit formlarda ortaya çıkabilir kişi çölyak olduğunu bilmeden teşhisi belirtilerden zormuş ama parmak kan testini yaptrıcam kararlıyım zaten eczanelerde varmş 50 tl bişey.Herneyse diceğim o ki eğer çölyak hastalığı hakkında bilgisi olan veya bizzat yaşamış olan varsa bilgilendirirlerse çok sevinirim çnkü çok fena kıllanmış durumdayım bundan.Eğer bizzat geçiren biri varsa glutenli bişey yediinde mesela çavdar ekmeği fln vücudu nasıl tepki veriyor.Ben kepek çavdar ekmeği yiyorum diyetimde ama duyarlılığım varmı kuşkuluyum.tam tahıl gevreği yoğurtla yiyince(yoğurt tek başına dokunmuyor)dokunuyor bi de sanki hiçbişey yememiş acıktrmış gbi oluo karnım gurulduo fln.İlginize şimdiden teşekkürler herkeze geçmiş olsun

Aynen 1.78 boy 49 kiloyum bu hastalıkda berbat etti beni zaten zayıftım 2-3 kilo daha verdim...ozaprin,zyprexa gibi antipsikotik ilaçlar aşırı iştah açıyormuş kilo aldırıyormuş aşırı derecede bir danış istersen doktoruna,,yan etksiide kabızlık,istah açma vs işine yarar gibi

• quote:

Debridat,meteospazmyl,buscopan, vb. Aklınıza nasıl bir, bağırsak düzenleyici, ondan sonra gaz giderici, ondan sonra ne biliyim kreon veya pankreoflat gibi enzim ilaçları, kullandım fayda göremedim.
    bende bir,emilim bozukluğu olduğu kanısındayım,kendim ama nedir bir,turlu bilemedik.beni,ishale dönük yapıyor.sabah koşarak wc.
    gluten,testi yapılmasına karşın de. Yine de diyet,yapsan iyi olur dedi. Ramazanda nasipse pilava abanacaz. Bakalım.
    ama kilo alamıyorum,ishalim, sindirilmemiş ve hızlı bir geçiş,söz konusu,bağırsaklarımı,elle muayenemde lıkır lıkır ses duymaktayım. Öyle bişey artık tüm. Yaşantımı,etkiliyor.gerçi bu artış bende body bulding e gidip yoğun efor,sarfettikten sonra başlamıştı, önceden de çabuk bozulurdu karnım ama şimdi her gün. Bozuk. Çare,arıyoruz.çare Allahtan,ne yapalım,Elden bişey gelmiyor. Kilo 57-58-59 arasında geziyor.boy 1.84.zayıfım. Allah başka dert vermesin ama bu büyük tuvalet,işide çok zor yani.

Gecmis olsun hocam. Bendede acılı,ekşi şeyler dokunuyor. Sizdede candida olabilir,eğer candidaysa baya uzun bir tedavi sureci var. Şekerden, mayadan,ekmekten uzak durmalısınız.hatta eti bile azaltmalisiniz,yiyecekseniz iyi pişmiş yemelisiniz. Ben 2 gundur seker yemedim, cikolata felan yerdim,kendime hakim olmaya calisiyorum. Aşırı şeker isteginiz varsa buyuk ihtimalle candida var sizdede.
    Ayrıca ben 2 gundur akşamları yemek yemiyorum.(6dan sonra). acıkınca kırmızı elma, sonra muz yiyorum. Aksam sadece meyve yemeyi deneyin derim. Sabah daha rahat kalkacaksınız..
    Ayrıca aç kalmakta candida için iyiymiş, aç kalınca yararlı bakteriler zararlılarla beslenirmiş. Doktorum soylemisti..

• quote:

Orijinalden alıntı: Hk@n

quote:

Debridat,meteospazmyl,buscopan, vb. Aklınıza nasıl bir, bağırsak düzenleyici, ondan sonra gaz giderici, ondan sonra ne biliyim kreon veya pankreoflat gibi enzim ilaçları, kullandım fayda göremedim.

Gecmis olsun hocam. Bendede acılı,ekşi şeyler dokunuyor. Sizdede candida olabilir,eğer candidaysa baya uzun bir tedavi sureci var. Şekerden, mayadan,ekmekten uzak durmalısınız.hatta eti bile azaltmalisiniz,yiyecekseniz iyi pişmiş yemelisiniz. Ben 2 gundur seker yemedim, cikolata felan yerdim,kendime hakim olmaya calisiyorum. Aşırı şeker isteginiz varsa buyuk ihtimalle candida var sizdede.
    Ayrıca ben 2 gundur akşamları yemek yemiyorum.(6dan sonra). acıkınca kırmızı elma, sonra muz yiyorum. Aksam sadece meyve yemeyi deneyin derim. Sabah daha rahat kalkacaksınız..
    Ayrıca aç kalmakta candida için iyiymiş, aç kalınca yararlı bakteriler zararlılarla beslenirmiş. Doktorum soylemisti..

Diyelim ki kandida kardeş zaten bir deri bir kemiğiz,millet kömüş gibi yiyor tık yok, hindistanda adam tuğla yiyereek yaşamını sürdürüyordu,
    aç,kalalım diyelim bu,seferde zaten zayıfız. 57 kilo,bir insan bir dirhem kilo almaz mı ya. Çok girsek,çok wc. Anlamışsınızdır,umarım.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Hk@n

quote:

Diyelim ki kandida kardeş zaten bir deri bir kemiğiz,millet kömüş gibi yiyor tık yok, hindistanda adam tuğla yiyereek yaşamını sürdürüyordu,
    aç,kalalım diyelim bu,seferde zaten zayıfız. 57 kilo,bir insan bir dirhem kilo almaz mı ya. Çok girsek,çok wc. Anlamışsınızdır,umarım.

Anlıyorum hocam sizi, bende aynı sekilde dusunuyorum. Arkadaslarim yanimda bol acılı yiyorlar abanıyorlar 5 öğün yemek yiyen arkadasim var, bunlarda niye bisey olmuyor diyorum icimden. Ben okadar yesem perişan olurum. Ama yapacak birsey yok hocam, başa gelen çekilir..

• 
Sayfa: önceki 105106107108109
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.