Şimdi Ara

İrritabl Barsak Sendromu ( Hassas Barsak , İbs , Spastik Kolon ) (104. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
12.378
Cevap
199
Favori
1.899.404
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 102103104105106
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: htunc72

Kaptan Allah ne muradın varsa versin ben senin konuya hakim olman ve desteğinle sıkıntılarımdan uzaklaşmaya iyileşmeye başladım herkese söyleyeceğim ben 10 senedir çekiyorum ibs dendi gitmdiğim doktor kalmadı ama sorun kaptanında dediği gibi bende mantar bunu anladım ve anladığım gün hayatım değişmeye başladı size tavsiyem arkadaşlar mantar testini yapın ve pozitif çıkarsa karbonhidrat yani şeker den uzak durun sarımsak kullanın ekmek yemeyin çok değil bir ay sonra yarı yarıya düzelmeler olucaktır bendeki değişimi anlatamam vede hareketli olun yürüyüşü unutmayın hayata dönüş gibi kaptana selamlar.
    .............,,,...,,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elvis-Presley -- 13 Şubat 2020; 10:35:57 >
  • http://www.aktuel.com.tr/Saglik/2013/08/18/mucizevi-5-tibet-hareketi

Çoğu şeye iyi geliyormuş...ibsden kurtulanlar varmış bu hareketler sayesinde denemek lazım..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • htunc72 H kullanıcısına yanıt
    Öncelikle geçmiş olsun sarımsak ile bağırsak ve sindirim sorunlarına ciddi oranda çözüm bulmuşsunuz size bir tavsiyem havucu rendeleyin zeytin yağı ve sarımsaklı yoğurt ile karıştırın yemekelerde meze gibi bu karışımı yiyin ibs,gastrit ve peptik ülser sorunları için bire bir faydalı üründür zeytin yağı midenizi korur sarımsak ise antibiyotik özelliği sayesinde bağırsaklarda zararlı bakterileri eritirir uzun vadede yemeye calışın bu karışımı sabah öğlen akşam fark etmez tükrtin bu karışım sayesinde bağırsak gazlarından yüzde yüz kurtula bilirsiniz bizzat denedim cok faydalı tadıda gercekten çok hoş...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yazate48 -- 23 Mayıs 2014; 0:11:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: KAPTANELVIS

quote:

Kaptan Allah ne muradın varsa versin ben senin konuya hakim olman ve desteğinle sıkıntılarımdan uzaklaşmaya iyileşmeye başladım herkese söyleyeceğim ben 10 senedir çekiyorum ibs dendi gitmdiğim doktor kalmadı ama sorun kaptanında dediği gibi bende mantar bunu anladım ve anladığım gün hayatım değişmeye başladı size tavsiyem arkadaşlar mantar testini yapın ve pozitif çıkarsa karbonhidrat yani şeker den uzak durun sarımsak kullanın ekmek yemeyin çok değil bir ay sonra yarı yarıya düzelmeler olucaktır bendeki değişimi anlatamam vede hareketli olun yürüyüşü unutmayın hayata dönüş gibi kaptana selamlar.

Estagfirullah kardeşim şifa Allahu Tealadan.
    İyileşiyor olmana cok cok sevindim inan.
    Allah tamamına erdirsin inşallah.

Bende sarımsak ve bal ve zeytin yapragı 3lüsünü denicem bu aralar inş.

Bu dertten ne kadar insan kurtulursa kar kardır.
    Sarımsak konusunda denemeleri ve paylaştıgı bilgileri nedeniyle yazate isimli arkadasımıza teşekkür etmek icap eder.
    Sarımsak konusunda ilk deneyimler ona aittir.

İyileşme süreclerinizide zaman zaman burada paylaşırsanız diger dostlarımızada örnek olur.

Tekrardan maşallah diyelim ve Allah şifayı tamamına erdirsin inş.

Sarımsak konusunda faydalı sonuçlar aldım ve forumda deneyen arkadaşlarında olumlu sonuçlar almasına çok sevindim.

"Sarımsak konusunda denemeleri ve paylaştıgı bilgileri nedeniyle yazate isimli arkadasımıza teşekkür etmek icap eder."TEŞEKKÜRLER KAPTAN SENİNDE SÖYLEDİĞİN GİBİ ŞİFA ŞÜPESİZ
    ALLAH TAN BİZ SADECE ARACIYIZ.

26 gün önce hazırladığım limonlu sarımsak kürüm artık hazır yarın denemeye başlayacağım sarımsaktan gercekten cok güzel sonuçlar aldım limonlu kürününde bağırsaklar için sağlam bir detoks olacağına eminim

SARIMSAĞIN BANA SAĞLADIĞI FAYDALARDAN BAHSEDEYİM HERGÜN BİR DİŞ SARIMSAK YEDİM VE 1 AYLIK SONUÇLAR

1. SARIMSAK İSHAL ATAKLARINI BİTİRDİ SÜREKLİ TUVALETE GİTMİYORUM SABAH BİR KERE GİTSEM YETERLİ OLUYOR

2.SARIMSAK BAĞIRSAK GAZLARINI YOK EDİYOR BİR AYDIR HİÇ BİR BAĞIRSAKLARDA GAZ SORUNU YAŞAMADIM.EN ÇOK BU KAONUDA ETKİLİ OLDU :)
    BAĞIRSAKLARDA GAZ OLUŞUMUNA NEDEN OLAN HELİKOBAKTER VE KANDİNA MANTARIDIR SARIMSAK BU MANTAR VE BAKTERİLERİ YOK ETİĞİ İÇİN GAZ OLAYI BİTİYOR.ESKİDEN NEYDİ DİYORUM GAZ ve ŞİŞKİNLİK OLAYI .GAZ ve ŞİŞKİNLİK BİTİĞİ İÇİNDE HEPSİNDEN ÖNEMLİSİ BAĞIRSAKALRDAKİ SESLER YÜZDE 90 ORANINDA AZALDI.

3.ÇEŞİTLİ SİNDİRİM VE BAĞIRSAK SORUNLARINA NEDEN OLAN BAĞIRSAKALRDAKİ HELİKOBAKTERPİLORİ VE KANDİDA MANTARIDIR BAĞIRSAKLARDAKİ SORUNLARIN KAYNAĞI SARIMSAK İLE TEMİZLENMEYE BAŞLANDI. KENDİMİ DAHA İYİHİSSEDİYORUM ÖZ GÜVENİM YERİNE GELDİ ASALAK GİBİ YAŞAYAN BU MANTARLAR SARIMSAK SAYESİNDE TEMİZLENMEYE BAŞLADI.

LİMONLU SARIMKSAK KÜRÜNÜ YARIN 26 GĞNDÜR MAYALANIYOR DENEYİM SONUÇLARI PAYLAŞACAĞIM. SİZE BİR TAVSİYEM DAHA OLACAK ÖZELLİKLE BAĞIRSAKLARDA GGAZ SORUNU YAŞAYANLAR VE SIK WC ATAĞI GECİRENLER COK BASİT BİR MEZE

BOL MİKTARDA HAVUÇ RENDELEYİN BİRKAÇDİŞ SARIMSAK EZİP YOĞURDA KARIŞTIRIN AZ MİKTARDA ZEYTİN YAĞI İLE GÜZELCE HEPSİNİ KARIŞTIRIN BU KARIŞIMI YEMEKELRİN YANINDA MEZE GİBİ TÜKETİN ÇOK FAYDALI SONUÇLAR ALACAKSINIZ EMİNİN TADI ÇOK GÜZEL :)bu Tarif belki sizi ilk başlarda rahatsız edebilir en az 7 gün deneyin çok faydalı sonuçlar alaçaksınız :) hemen 1 gün deneyip bırakmayın :)

Yapmış olduğunuz denemelerin sonuçlarını mutlaka bizlerle paylaşın deneme yanılma yöntemi ile kalıcı çözümler bulaçağımız inşaallah

Bu arada belirtmek istediğm öenmli bir husus dah avar esliden su içsem şişkinlik yada gaz yapardı şimdi isteğim kadar su içeyim kesinlikle rahatsız etmiyor.Ayrıca eskiden sütü severdim ve gaz yaptığı için uzun bir süredir içmiyordum fakat artık oda gaz veya şişkinlik yapmıyor daha önceki yazılarımda belirtiğim gibi sarmsak şuana kadar denediklerim çözümler arsında mucize gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yazate48 -- 23 Mayıs 2014; 0:50:28 >

• Psikologa gidiceğim antidepresanlar işe yarıyormuş.remoren,laroxyl tofranil vs...ishal çok kötü birşey :( kabız olmayı tercih ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: yazate48

quote:

quote:

Sarımsak konusunda denemeleri ve paylaştıgı bilgileri nedeniyle yazate isimli arkadasımıza teşekkür etmek icap eder.

İyileşme süreclerinizide zaman zaman burada paylaşırsanız diger dostlarımızada örnek olur.

Sarımsak konusunda faydalı sonuçlar aldım ve forumda deneyen arkadaşlarında olumlu sonuçlar almasına çok sevindim.

"Sarımsak konusunda denemeleri ve paylaştıgı bilgileri nedeniyle yazate isimli arkadasımıza teşekkür etmek icap eder."TEŞEKKÜRLER KAPTAN SENİNDE SÖYLEDİĞİN GİBİ ŞİFA ŞÜPESİZ
    ALLAH TAN BİZ SADECE ARACIYIZ.

26 gün önce hazırladığım limonlu sarımsak kürüm artık hazır yarın denemeye başlayacağım sarımsaktan gercekten cok güzel sonuçlar aldım limonlu kürününde bağırsaklar için sağlam bir detoks olacağına eminim

SARIMSAĞIN BANA SAĞLADIĞI FAYDALARDAN BAHSEDEYİM HERGÜN BİR DİŞ SARIMSAK YEDİM VE 1 AYLIK SONUÇLAR

1. SARIMSAK İSHAL ATAKLARINI BİTİRDİ SÜREKLİ TUVALETE GİTMİYORUM SABAH BİR KERE GİTSEM YETERLİ OLUYOR

2.SARIMSAK BAĞIRSAK GAZLARINI YOK EDİYOR BİR AYDIR HİÇ BİR BAĞIRSAKLARDA GAZ SORUNU YAŞAMADIM.EN ÇOK BU KAONUDA ETKİLİ OLDU :)
    BAĞIRSAKLARDA GAZ OLUŞUMUNA NEDEN OLAN HELİKOBAKTER VE KANDİNA MANTARIDIR SARIMSAK BU MANTAR VE BAKTERİLERİ YOK ETİĞİ İÇİN GAZ OLAYI BİTİYOR.ESKİDEN NEYDİ DİYORUM GAZ ve ŞİŞKİNLİK OLAYI .GAZ ve ŞİŞKİNLİK BİTİĞİ İÇİNDE HEPSİNDEN ÖNEMLİSİ BAĞIRSAKALRDAKİ SESLER YÜZDE 90 ORANINDA AZALDI.

3.ÇEŞİTLİ SİNDİRİM VE BAĞIRSAK SORUNLARINA NEDEN OLAN BAĞIRSAKALRDAKİ HELİKOBAKTERPİLORİ VE KANDİDA MANTARIDIR BAĞIRSAKLARDAKİ SORUNLARIN KAYNAĞI SARIMSAK İLE TEMİZLENMEYE BAŞLANDI. KENDİMİ DAHA İYİHİSSEDİYORUM ÖZ GÜVENİM YERİNE GELDİ ASALAK GİBİ YAŞAYAN BU MANTARLAR SARIMSAK SAYESİNDE TEMİZLENMEYE BAŞLADI.

LİMONLU SARIMKSAK KÜRÜNÜ YARIN 26 GĞNDÜR MAYALANIYOR DENEYİM SONUÇLARI PAYLAŞACAĞIM. SİZE BİR TAVSİYEM DAHA OLACAK ÖZELLİKLE BAĞIRSAKLARDA GGAZ SORUNU YAŞAYANLAR VE SIK WC ATAĞI GECİRENLER COK BASİT BİR MEZE

BOL MİKTARDA HAVUÇ RENDELEYİN BİRKAÇDİŞ SARIMSAK EZİP YOĞURDA KARIŞTIRIN AZ MİKTARDA ZEYTİN YAĞI İLE GÜZELCE HEPSİNİ KARIŞTIRIN BU KARIŞIMI YEMEKELRİN YANINDA MEZE GİBİ TÜKETİN ÇOK FAYDALI SONUÇLAR ALACAKSINIZ EMİNİN TADI ÇOK GÜZEL :)bu Tarif belki sizi ilk başlarda rahatsız edebilir en az 7 gün deneyin çok faydalı sonuçlar alaçaksınız :) hemen 1 gün deneyip bırakmayın :)

Yapmış olduğunuz denemelerin sonuçlarını mutlaka bizlerle paylaşın deneme yanılma yöntemi ile kalıcı çözümler bulaçağımız inşaallah

Bu arada belirtmek istediğm öenmli bir husus dah avar esliden su içsem şişkinlik yada gaz yapardı şimdi isteğim kadar su içeyim kesinlikle rahatsız etmiyor.Ayrıca eskiden sütü severdim ve gaz yaptığı için uzun bir süredir içmiyordum fakat artık oda gaz veya şişkinlik yapmıyor daha önceki yazılarımda belirtiğim gibi sarmsak şuana kadar denediklerim çözümler arsında mucize gibi

Alıntıları Göster
    .,...,,,,.,..,,,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elvis-Presley -- 13 Şubat 2020; 10:36:19 >

• Ben günde 2 diş yedim 4 diş biraz fazla ilk başlarda 3 diş sarımsağı geçme daha hızlı ve etkili sonuç almak istiyorsan.AŞAĞIDA TARİFİ UYGULA

Bol miktarda havucu rendele bir kaç diş sarımsağı yoğurt ile karıştırır zeytin yağı ile güzelce karıştır gün içerisinde yemeklerle ye daha hızlı sonuç alırsın Havuç ve SARIMSAK gastrite çok iyi geliyor zeytin yağıda sarımsağın mideyi çok rahatsız etmesini önlüyor BU ŞEKİLDE FAZLA MİKTARDA SARIMSAK YESEN BİLE RAHATSIZ ETMEZ

Yarın limonlu sarımsak kürünü deneyeceğim sonuçları burdan paylaşırım..

TANSİYON olarak ilk başlarda biraz etkiledi ilk iki gün sonra hiç bir sorun yaşamadım. yukarıdaki tarifi yaparsan daha az etkiler tansiyonu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yazate48 -- 23 Mayıs 2014; 1:26:23 >
  • Arkadaşlar, reflü anında bu reflünün yol açtığı asiti dindirebilecek bir yöntem var mı? Yani reflü anında yaptığınız herhangi bir şey var mı yiyecek vs. ?

• Puredistance P kullanıcısına yanıt
    TAHİN YE
  • Puredistance P kullanıcısına yanıt
    2 yudum süt iç yani 1 kahve fincanı kadar.Her yandığında 2 yudum süt iç 15 gün sonra geçiyor reflü bende işe yaradı

• quote:

quote:

Kaptan bey merhaba,
    Forumu yaklaşık 2 aydan beri takip ediyorum, tüm eski konuları eksiksiz okudum.
    Yaklaşık 10 yıldan beri bende sizin çektiğiniz sıkıntıların benzerlerini yaşıyorum.
    Ilk olarak yaklaşık 10 yıl önce bir arkadaşlara akşam yemeğine gittim, tatlı, hamur işi, kola ve
    benzeri yemekler yedikten sonra eve geldim, yattıktan yaklaşık olarak 2 saat sonra inanılmaz bir karın ağrısı
    ve gaz sancısı ile uyandım, lavaboya gittiğimde ani terleme ve tansiyon düşmesi ile birlikte tuvalette otururken
    bir anda bayılarak yere yığıldım ve bayıldıktan sonra tuvaletimi yaptım. Bu olaydan sonra doktorlara taşınmaya başladım. Bu olaydan sonra her yıl sonbaharda bir kere tekrarlamaya başladı. Bir seferinde bayılarak düştüğümde
    Kafamı lavaboya vurarak ciddi sıkıntılar yaşadım. Bu tarihten itibaren gitmediğim Dr. ve Prof. kalmadı diyebilirm. Büyük bir kısmı antideprasan, lansor tedavileri uyguladılar, geçici çözüm haricinde hiç bir fayda sağlamadı, terleme ve gaz problemim daha sık aralıklarla olmaya başladı. Kendi kendime nelerin iyi gelip gelmediğini testler ile bulmaya çalıştım, ancak sonuç olarak çok bir yol alamadım. Forumları takip ederken sizin candida mantarı ile ilgili yazılarınızı gördüm, belirtilerin büyük kısmı sizin yazdığınız gibi ibs ye çok yakındı, internette yaptığım araştırmada bu mantarın nekadar zararlı olduğunu ve birçok kişide olmasına rağmen çok kimsenin hatta doktorların bile konunun farkına varamadığını anladım. Bir yakınımın tavsiyesi ve araştırmalarımla, Norolterapi uzmanı bir Dr. dan randevu alarak muayeneye gittim, yapılan tahlillerden sonra kan tahlilinde ciddi derecede mantara rastlandı ve tedaviye başlandı. 10 yıl boyunca nedenini bilemediğim, ve birazda sizin sayenizde problemimin ne olduğunu buldum. Umarım hepimiz bu mantardan kurtuluruz. Biraz uzun yazdıysam kusura bakmayın.

• quote:

Orijinalden alıntı: Uğur70

quote:

quote:

Kaptan bey merhaba,
    Forumu yaklaşık 2 aydan beri takip ediyorum, tüm eski konuları eksiksiz okudum.
    Yaklaşık 10 yıldan beri bende sizin çektiğiniz sıkıntıların benzerlerini yaşıyorum.
    Ilk olarak yaklaşık 10 yıl önce bir arkadaşlara akşam yemeğine gittim, tatlı, hamur işi, kola ve
    benzeri yemekler yedikten sonra eve geldim, yattıktan yaklaşık olarak 2 saat sonra inanılmaz bir karın ağrısı
    ve gaz sancısı ile uyandım, lavaboya gittiğimde ani terleme ve tansiyon düşmesi ile birlikte tuvalette otururken
    bir anda bayılarak yere yığıldım ve bayıldıktan sonra tuvaletimi yaptım. Bu olaydan sonra doktorlara taşınmaya başladım. Bu olaydan sonra her yıl sonbaharda bir kere tekrarlamaya başladı. Bir seferinde bayılarak düştüğümde
    Kafamı lavaboya vurarak ciddi sıkıntılar yaşadım. Bu tarihten itibaren gitmediğim Dr. ve Prof. kalmadı diyebilirm. Büyük bir kısmı antideprasan, lansor tedavileri uyguladılar, geçici çözüm haricinde hiç bir fayda sağlamadı, terleme ve gaz problemim daha sık aralıklarla olmaya başladı. Kendi kendime nelerin iyi gelip gelmediğini testler ile bulmaya çalıştım, ancak sonuç olarak çok bir yol alamadım. Forumları takip ederken sizin candida mantarı ile ilgili yazılarınızı gördüm, belirtilerin büyük kısmı sizin yazdığınız gibi ibs ye çok yakındı, internette yaptığım araştırmada bu mantarın nekadar zararlı olduğunu ve birçok kişide olmasına rağmen çok kimsenin hatta doktorların bile konunun farkına varamadığını anladım. Bir yakınımın tavsiyesi ve araştırmalarımla, Norolterapi uzmanı bir Dr. dan randevu alarak muayeneye gittim, yapılan tahlillerden sonra kan tahlilinde ciddi derecede mantara rastlandı ve tedaviye başlandı. 10 yıl boyunca nedenini bilemediğim, ve birazda sizin sayenizde problemimin ne olduğunu buldum. Umarım hepimiz bu mantardan kurtuluruz. Biraz uzun yazdıysam kusura bakmayın.

Alıntıları Göster
    .,.,.,.,.,.,.,..,,,.,,.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elvis-Presley -- 13 Şubat 2020; 10:36:38 >

• quote:

Orijinalden alıntı: volkann86

arkadaşlar ben yaklaşık olarak 9 aydır anti depresan kullanıyorum ve artık %100 iyileştim. ne bir wc ihtiyacı ne başka bir stress. yeniden doğmuş gibiyim. detaylı bilgi vermek istiyorum fakat detay verecek bişey yok. 20 mg ile başladım şuan 30 mg kullanıyorum. 30a geçtikten sonra herşey daha güzel gitti.

kesinlikle katılıyorum sadece 1.5 aydır cipralex 20 mg ve bunu daha cok yarım yarım kullandım direk olarak %97 iyileştiğimi söyleyebilirim bundan önce 1 ay colpermin kullandım ve tam boşaltım haricinde hiç bir etkisini görmedim bu iş sadece beynin rahat olup olmamasıyla alakalı zaten hassas barsak diye geçiyor hastalık bazı insanların sıkıntıları direk olarak bağırsağa vurabiliyor bazılarının ki midesine vurabiliyor çeşit çeşit hiç bir zaman anti depresanın bu hastalığa gerçekten çare olacagını düşünmemiştim bugüne kadar gerçekten psikolojim bozukmuş farkında bile değilmişim rahat olmanın insan gibi yaşamanın ne demek oldugunu coook uzun zaman sonra gerçekten öğrendim ve mutluyum eğer bu hastalığı çekeceksem hayatım boynuca anti depresana tüm mal varlığımı yatırmaya ve anti depresanın verdiği zararları cekmeye razıyım yeter ki ibs olmayayım ve anti depresanı bıraktıktan sonra bu hastalığın geri geleceğine inanmıyorum sadece olay psikolojiyi korumayla alakalı bişey koruyamazsan yine aynı sıkıntıları çekebilirsin bazı insanlarda depresyon ve psikolojik bozukluklar kroniktir sen gönderdikce tekrar gelirler ama bazı insanlarda bu durumlar çeşitliliğini korur.

Bu hususta önemli olan bu hastalığın öncelikle bağırsaklarınızda hiç bir bulgu bulunmadıgından emin olun eğer ibs iseniz telaş ve sıkıntıları yok edin edemiyo musunuz ? O zaman gerçekten psikolojiniz mahvolmuş durumdadır buna emin olabilirsiniz anti depresan kullandım 2 hafta 3 hafta 1 ay demeyin ben 1.5 ay kullandım ve 1 haftadır hayatın ne güzel oldugunu ne demek oldugunu yeni öğrendim bu insandan insana değişir bunları unutmamak hastalıgın en önemli hususlarındandır bazı insanlar bunu 1-2-3-4-5 ay da 1 yılda atlatabilir bunda ilacın dozu kime nasıl ne türde verileceği çok çok önemli daha da önemli olan atlatmaya inanmak ve kurtulmaya çalışmak olduguna inanıyorum yaşadım adım gibi biliyorum sosyal hayatım yıllardır 0 idi.

Öncelikle hastalığı kavrayın anlayın teşhisinizi koydurun ibs'ye benzeyen bir çok hastalık var önemli olan doğru teşhis doğru doz ve inanmak ben bunları yaptım başardım...

Hiç bir zaman ibs'nin psikolojiye bağlı olduguna inanmadım yıllarca araştırdım hiç bir şey bulamadım hep aynı saçmalıklar beynimde döndü durdu artık iyileşmenin zamanı geldiğini düşündüm inandırdım kendimi bunu ibs olan herkes yapabilir emin olabilirsiniz kendinize güvenin...

Not olarak : Volkann86 ya mesaj atıcaktım bu konu hakkında bilgi almak için ama gerek kalmadı olay sadece psikolojinin iyi olması ve yaşama sevincinin beraberinde olması gerektiğini gördüm.

YALNIZ ŞU ANDA İLAÇ KULLANMAYA DEVAM EDİYORUM BAZEN KULLANMIYORUM BİLE İLACI BIRAKMAYA BAŞLADIĞIMDA EĞER HASTALIĞIN GERİ DÖNDÜĞÜNÜ VEYA HERHANGİ BİR KENDİMDE OLUMSUZ BULGU HİSSETTİĞİMDE ANKSIYETE HİSSETTİĞİM DE PSİKOLOJİMİN TEKRAR KÖTÜ OLMAYA BAŞLAMASI DURUMUNDA (Kİ BUNU KORUMAK İÇİN ELİMDEN GELENİ YAPICAM) BURAYA TEKER TEKER YAZIP HERKESİ BİLGİLENDİRECEĞİME EMİN OLABİLİRSİNİZ...

HERKESE GEÇMİŞ OLSUN...

Edit: 2-3 yıldır bu hastalığı çekmekteydim yazdığım şeyler hastalığın mükemmel şekilde ilerleyip barsağa farklı boyutlarda zarar verip tedavi olamama durumuna yol açmasına dahil değildir... sadece kendinize inanın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MedicalFirstAid -- 24 Mayıs 2014; 3:15:18 >

• Günaydın,
    Gittiğim doktor Hüseyin Nazlıkul, gittiğimde öncelikle vücudumun bağışıklık sistemini ölçmek için bir cihaza bağladılar, bu cigaz yaklaşık 30 dk lık bir vücüt taraması sonucunda vücüdumda hangi organlarda zayıflık olduğunu ve vücut bağışıklık sistemimi gözden geçirdi.
    dr. un verdiği bilgide tüm bu şikayetler ile ilgili kliniğe gelen kişilerin (8500 kişi civarı) % 12'sinden bağışıklık sistemim daha iyiyken % 88 inden daha kötü olduğunu, ve ortalamaların çok altında kaldığını söyledi. Daha sonra kan testi yaptılar. ertesi hafta sonuçları almaya gittiğimde kanda ciddi oranda candida mantarı olduğunu, normal bir kişide olması gereken max.değer 10 iken bendeki değerin 14 olduğunu ve buda oldukça kötü bir düzeyde olduğunu belirtti. ayrıca vücıtta ciddi oranda asit olduğunu, bu asidinde insana ciddi zarar verdiğini, vücutta sürekli bir toksin problemi yaşadığımı bildirdi. 5 adet ilaç yazdı. ilaçlar probiotik pur (toz haline sabah akşam aç karnına) nutriglucan, Anti asidoz, rowachol ve festal. bu ilaçları 2 ay boyunca kullanmam gerektiğini söyledi. ayrıca o günden itibaren her hafta düzenli olarak buraya gidip, Serum yolu ile izotonik sodyum klorur veriyorlar( serumun içinde bir madde daha var ancak ismini hatırlayamıyorum). Ayrıca kendi kanımı damardan alıp, kalçadan tekrar şırınga ediyorlar. aynı tedavi sırasında kulaklarımdanda akapunktur yapıyorlar. bu tedaviye başlayalı yaklaşık olarak 4 hafta oldu. kısmetse 1 ay daha ilaç +tedavi olduktan sonra tekrar kan tahlili yaptıracağım. bu tahlilde umarımki mantarda azalma veya kaybolma olmuştur. Bu arada dr. kan tahlilinde tekrar besin alarjime baktı. belli gıdalardan uzak durmamı söyledi . Sizinde defalarca belirttiğiniz gibi bu mantarın en büyük dostu şeker ve karbonhidrat . bu 2 aylık süreçte kesinlikle beyaz ekmek, şeker, unlu gıdalar yemem yasak. ayrıca buna ilaveten Muz, kiraz Üzüm ve Erik ile her tip kurutulmuş meyva da yasaklar arasında. et olarak dana eti yerine kuzu eti yememi tavsiye etti. bu tavsiyelere kesinlikle uymam gerektiğini aksi taktirde bu mantardan kurtulmanın imkansız olduğunu tekrarladı. ilk muayene ve tahlil ücretleri olarak toplam 1000 tl ödedim. her seans başınada 250 tl ödüyorum. şu ana kadar, tedavinin etkisi ilemi yoksa, şeker ve karbonhidrat yememekten dolayımı bilemiyorum gaz sıkışma problemim neredyse bitti.tuvalete çıktığımda daha bütün ve net dışarı çıkabiliyorum. (yıllarca parça parça keçi b.. misali tuvalete çıkıyordum.) ishal veya kabız problemim yok. aklıma şu anda gelen bunlar, soracağınız birşeyler olursa cevaplayabilirim. Tüm hastalara acil şifalar diliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Uğur70

Günaydın,
    Gittiğim doktor Hüseyin Nazlıkul, gittiğimde öncelikle vücudumun bağışıklık sistemini ölçmek için bir cihaza bağladılar, bu cigaz yaklaşık 30 dk lık bir vücüt taraması sonucunda vücüdumda hangi organlarda zayıflık olduğunu ve vücut bağışıklık sistemimi gözden geçirdi.
    dr. un verdiği bilgide tüm bu şikayetler ile ilgili kliniğe gelen kişilerin (8500 kişi civarı) % 12'sinden bağışıklık sistemim daha iyiyken % 88 inden daha kötü olduğunu, ve ortalamaların çok altında kaldığını söyledi. Daha sonra kan testi yaptılar. ertesi hafta sonuçları almaya gittiğimde kanda ciddi oranda candida mantarı olduğunu, normal bir kişide olması gereken max.değer 10 iken bendeki değerin 14 olduğunu ve buda oldukça kötü bir düzeyde olduğunu belirtti. ayrıca vücıtta ciddi oranda asit olduğunu, bu asidinde insana ciddi zarar verdiğini, vücutta sürekli bir toksin problemi yaşadığımı bildirdi. 5 adet ilaç yazdı. ilaçlar probiotik pur (toz haline sabah akşam aç karnına) nutriglucan, Anti asidoz, rowachol ve festal. bu ilaçları 2 ay boyunca kullanmam gerektiğini söyledi. ayrıca o günden itibaren her hafta düzenli olarak buraya gidip, Serum yolu ile izotonik sodyum klorur veriyorlar( serumun içinde bir madde daha var ancak ismini hatırlayamıyorum). Ayrıca kendi kanımı damardan alıp, kalçadan tekrar şırınga ediyorlar. aynı tedavi sırasında kulaklarımdanda akapunktur yapıyorlar. bu tedaviye başlayalı yaklaşık olarak 4 hafta oldu. kısmetse 1 ay daha ilaç +tedavi olduktan sonra tekrar kan tahlili yaptıracağım. bu tahlilde umarımki mantarda azalma veya kaybolma olmuştur. Bu arada dr. kan tahlilinde tekrar besin alarjime baktı. belli gıdalardan uzak durmamı söyledi . Sizinde defalarca belirttiğiniz gibi bu mantarın en büyük dostu şeker ve karbonhidrat . bu 2 aylık süreçte kesinlikle beyaz ekmek, şeker, unlu gıdalar yemem yasak. ayrıca buna ilaveten Muz, kiraz Üzüm ve Erik ile her tip kurutulmuş meyva da yasaklar arasında. et olarak dana eti yerine kuzu eti yememi tavsiye etti. bu tavsiyelere kesinlikle uymam gerektiğini aksi taktirde bu mantardan kurtulmanın imkansız olduğunu tekrarladı. ilk muayene ve tahlil ücretleri olarak toplam 1000 tl ödedim. her seans başınada 250 tl ödüyorum. şu ana kadar, tedavinin etkisi ilemi yoksa, şeker ve karbonhidrat yememekten dolayımı bilemiyorum gaz sıkışma problemim neredyse bitti.tuvalete çıktığımda daha bütün ve net dışarı çıkabiliyorum. (yıllarca parça parça keçi b.. misali tuvalete çıkıyordum.) ishal veya kabız problemim yok. aklıma şu anda gelen bunlar, soracağınız birşeyler olursa cevaplayabilirim. Tüm hastalara acil şifalar diliyorum.
    ,,,,.,.,.,.,.,..,.,...,.,,,.,..,..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elvis-Presley -- 13 Şubat 2020; 10:36:59 >

• ..,,....,.,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elvis-Presley -- 13 Şubat 2020; 10:37:25 >
  • Öncelikle yine her zaman ki formunuzu korumuşunuz KaptanElvis :D

Yalnız benim ibs ye yakalanma olayım tamamen içimdeki korkular sıkıntılar ve anksiyete yaşamamdı bunlar direk olarak barsağa etki edip bu sıkıntıları meydana getirdiğine inanıyorum cünkü cok korkuyodum bazı sorunlar yaşadım psikolojik sorunlar sonradan bu tuvalet hissine yakalandım ve bir türlü geçmedi ondan sonra da kafayı bu tuvalet hissine isale kabızlıga taktım böyle devam etti yani ben gerçekten psikolojisi bozuk bir insandım ve hala da öyleyim daha düzelemedim hastalıgımı psikolojiye bağlamamdaki neden bu eğer bu hastalığın başka başka nedenleri daha varsa durum gerçekten vahim görünüyor.
  • ,,,,,,,,,,.,,..,,.,.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elvis-Presley -- 13 Şubat 2020; 10:37:44 >
  • Merhaba arkadaşlar bundan 4-5 ay önce buraya yazmıştım aynı durumu paylaşıyoruz diye. O zamanlar aşırı stress vardı üzerimde üni. baskısı falan. Hatta çıkan test sonuçlarımı da paylaşmıştım burda. KAPTANELVIS sağolsun çok yardımcı olmuştu hastalığımı anlamamda.

Arkadaşlar o günden sonra hayatım düzene girmiş bütün stressimden kurtulmuştum. Hergün kalkıp ağrısız gazsız olduğum için şükrediyordum. Tam 4 aydır hiç bi şikayetim olmadı. Uni. için yolum 1.5 - 2 saat olmasına rağmen o yol eskisi gibi eziyete dönmüyordu artık. Bunun nedenini dediğim gibi stressden kurtulmuş olduğuma bağlıyorum bir de havaların ısınmasına.

Arkadaşlar şimdi şikayetim yeniden başlıyor. Haftaya pazartesi 2 yıldır emek verdiğim önemli bir sınavım var. Strese girmemeye çalışıyorum ama elimde değil. Şikayetler geri gelmeye başladı. Birde son bi kaç gündür hava yağmurlu. Havalar sanırım ciddi anlamda etkiliyor beni.

Şimdi gelelim soruma. Biliyorum ki bu sınav biter bitmez yine iyileşeceğim ama sınav sırasında o kadar kötü olacağım ki kalp çarpıntısı, karın ağrısı, terlemeler.. En çokta sınav sırasında koşarak tuvalete çıkmaktan korkuyorum ki geri dönüşü olmayacak. Sınavım iki gün sürecek. Ne yapmalıyım arkadaşlar? Sadece bu iki gün için cipralex kullansam mı diye düşünüyorum. Ama bundan önce hiç kullanmadım ya yan etkisi olurda o gün daha kötü olursa benim için.

Cevaplarınızı merakla bekliyorum arkadaşlar.
    Umarım hepimiz bu hastalıktan bir gün tamamen kurtuluruz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: bbaskk

Merhaba arkadaşlar bundan 4-5 ay önce buraya yazmıştım aynı durumu paylaşıyoruz diye. O zamanlar aşırı stress vardı üzerimde üni. baskısı falan. Hatta çıkan test sonuçlarımı da paylaşmıştım burda. KAPTANELVIS sağolsun çok yardımcı olmuştu hastalığımı anlamamda.

Arkadaşlar o günden sonra hayatım düzene girmiş bütün stressimden kurtulmuştum. Hergün kalkıp ağrısız gazsız olduğum için şükrediyordum. Tam 4 aydır hiç bi şikayetim olmadı. Uni. için yolum 1.5 - 2 saat olmasına rağmen o yol eskisi gibi eziyete dönmüyordu artık. Bunun nedenini dediğim gibi stressden kurtulmuş olduğuma bağlıyorum bir de havaların ısınmasına.

Arkadaşlar şimdi şikayetim yeniden başlıyor. Haftaya pazartesi 2 yıldır emek verdiğim önemli bir sınavım var. Strese girmemeye çalışıyorum ama elimde değil. Şikayetler geri gelmeye başladı. Birde son bi kaç gündür hava yağmurlu. Havalar sanırım ciddi anlamda etkiliyor beni.

Şimdi gelelim soruma. Biliyorum ki bu sınav biter bitmez yine iyileşeceğim ama sınav sırasında o kadar kötü olacağım ki kalp çarpıntısı, karın ağrısı, terlemeler.. En çokta sınav sırasında koşarak tuvalete çıkmaktan korkuyorum ki geri dönüşü olmayacak. Sınavım iki gün sürecek. Ne yapmalıyım arkadaşlar? Sadece bu iki gün için cipralex kullansam mı diye düşünüyorum. Ama bundan önce hiç kullanmadım ya yan etkisi olurda o gün daha kötü olursa benim için.

Cevaplarınızı merakla bekliyorum arkadaşlar.
    Umarım hepimiz bu hastalıktan bir gün tamamen kurtuluruz.

Sınavdan 2 gün önce tranko buscas ve meteospasyml ikilisine başla. tranco buscas etkili olanıdır. günde 3-4 defa atabilirsin. diğeride yemeklerden 1 saat önce 1 kapsül.

Sınav günleri 10 numara olacaksın merak etme. yalnız tranco buscas devamlı kullanılabilen bir ilaç değil. bağımlılık yapıyor. sen şimdilik bunu dene. bende etkili oluyor çünkü.

İlerdede antidepresana başlarsın acele etme... şimdiden geçmiş olsun..

• 
Sayfa: önceki 102103104105106
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.