Şimdi Ara

İran Lamborghini Üretti.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
1
Favori
4.184
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

İran Lamborghini Üretti.

İran Lamborghini Üretti.

İran Lamborghini Üretti.

İran Lamborghini Üretti.

İranlı mühendisler, üretimden kaldırılan Lamborghini Murcielago'nun birebir aynısını yaparak, meraklıların ilgisine sundu.

Otomotiv sektöründe etkili olmaya çalışan İran, yerli araç üretiminde önemli adımlar atıyor.Daha önce Peugeot aracı kopyalayarak yaptıkları yerli arabanın ardından bu sefer de Lamborghini Murcielago'yu örnek aldılar.İranlı mühendisler, Tebriz'de Lamborghini Murcielago SV'yi üretti.

Üretim bandından kaldırılan Lamborghini Murcielago'nun üretimi, İran tarafından sağlandı.

İtalyanlardan onay alınarak yapılan çalışmada modelin birebir aynısı hayata geçirildi.Öyle ki aracın tüm parçaları, hassas mekanik ve motor aksamı, Murcielago'nun orijinaline göre üretilirken, proje için büyük bir titizlikle çalışıldığı açıklandı.Otomobili yapan ekibin başındaki Masoud Moradi, aracın yapılmasındaki amacın, İran'ın yerli otomobil atağında süper spor ve lüks araç da üretebilmek için deneyim kazanma olduğunu belirtti.

Link.

• Ters mühendislik yani amaçları araba üretiminde tecrübe kazanmak.E bir ton ambargo yiyecekler ayakta kalmak lazım.Taş yerler halkı yoksa ilerde.Ama doğru bunlar yeni pazar bulmak ayakta kalmak için yapıyor bizimkiler ise hep nedense seçim zamanları böyle şeyler hep yeniden pişirilip pişirilip piyasaya sunuluyor hep aynı terane oy için uydurulmuş olaylar o yüzden bağdaştıramazsın.
  • Bos durmaktan iyidir.tebrik ederim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • ama bir şahin değil
  • aga bunlar yapmak için yapıyor bizim kiler seçim kazanmak için yapıyor gibi görünmüyor yaptık diye lanse ediyor...
  • Niye başkalarının yaptığına özenip onu yapmaya çalışıyorlar ki? Bu eziklik ne böyle? Kendi tarzınız olsun biraz, orijinal olun biraz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-63DBB8E76 -- 14 Ekim 2018; 14:43:46 >
  • Hep söylüyorum ve bazen tepki de alıyorum ama, İran geri, gerici bir memleket değil. Bazı şeylerde de bizden çok daha ileride hatta. Yalnız İran şunu yaptı bunu yaptı diye de İran ne süper yer falan şeklinde düşünmeye gerek yok. Füze yapan, araba yapan memleket kendi makarnasını zor yapıyor halen daha. Ayrıca oradaki telif yasaları bizdeki gibi değil. Parası varsa istediği şeyi alıp rahat rahat yapıyor herifler. Bir ara kitaplarda bu olay olmuştu. Bizim yazarların kitaplarını alıp alıp Farsça'ya çevirip basıyorlar kimsenin haberi bile olmuyor.

Bir defasında İran'a gidip gelen bir arkadaşım ciddi trollemişti beni. Meşhur bir tarihçimizin hiç bilmediğim ama çok önemli gözüken bir kitabını almış orada. Yahu adamın böyle bir kitabı yok diyorum. Hiçbir bibliyografyada, kütüphanede falan kaydı yok, nasıl oluyor diye kafayı yiyeceğim çünkü hem Farsça olduğundan tam okuyamıyorum hem isminden ve arkadaşın anlattığı kadarıyla önemli bir kitap gibi duruyor. Sonradan anlaşıldı ki meğer bu herifler o tarihçinin hatıratının bir bölümünü kesmiş, aradan çıkartmış ve ayrı bir kitap olarak basmış. Ulan ne uğraşmıştım be.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kraven -- 14 Ekim 2018; 14:44:47 >

• İranı her nekadar sevmesemde adamlarda bilim ve sanat kültürü var. Filmleri bile fena değil. Ha şişirilmiş balon olduğu gerçeğini değiştirmiyor orası ayrı mesele.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-63DBB8E76

Niye başkalarının yaptığına özenip onu yapmaya çalışıyorlar ki? Bu eziklik ne böyle? Kendi tarzınız olsun biraz, orijinal olun biraz.
    ustam, hiç değisle yapıyorlar ya
  • Ters mühendislik yani amaçları araba üretiminde tecrübe kazanmak.E bir ton ambargo yiyecekler ayakta kalmak lazım.Taş yerler halkı yoksa ilerde.Ama doğru bunlar yeni pazar bulmak ayakta kalmak için yapıyor bizimkiler ise hep nedense seçim zamanları böyle şeyler hep yeniden pişirilip pişirilip piyasaya sunuluyor hep aynı terane oy için uydurulmuş olaylar o yüzden bağdaştıramazsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M3lank0lik -- 14 Ekim 2018; 15:21:25 >
  • Konu dışı olacak ama araba iyi hoş da şu İranlı hanım kardeşlerimiz de ne kadar tatlıymış be.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Beğenmediğim Irana bak adamlar gerçek ambargolara, kısıtlamalara, tehditlere rağmen dimdik ayakta. Bi de bize bak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Vay be.
  • nebula-bunela-labune kullanıcısına yanıt
    Kardeşim iki fotoğraf yetiyor mu kandırılmanız için ?
  • birdolarınpiramidi kullanıcısına yanıt
    Hangi resimde gördün ya :)

• motor 1.5 dci mi ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • önemli olan iç aksam !

İran böyle maketler yapmaya bayılır. Çok takılmayın. Sıkma konusunda bizim hükümete taş çıkartırlar
  • Murcielago'nun üretimi 2010'da durdu desek 8 sene geriden geliyorlar . Ona rağmen Lambo çakması yapabiliyorlar .

Türkiye'yi hesap edemedim şimdi

• Makettir o yürümez.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.