Şimdi Ara

Irak referandumunda kullanılan harita...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
1
Favori
1.110
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Gözlerim mi yanlış seçiyor anlamadım,referandumda Iraktaki bölge yerine komple malum devletin haritalarını koymuşlar

• Sıra Türkiyenin karıştırılmasında. Erdoğanın dikta siyonist rejimi iyice çirkinleşecek.

Yüz tane seçenek var doğunun kopmasında. Bakalım hangisi olacak.

2019 öncesinde ciddi bir olay bekliyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bizim ülkeyide almışlar la
  • Günaydın.
  • BlackGhost12 kullanıcısına yanıt
    Yarın ne kararı çıkar hocam. Türkiye savaşa hazır mı sence ?

• Herifler bunu hıç bir zaman saklamadılar'ki,Biz kafamızı kuma gömen deve kuşu gibi davrandık,Görmeyenlere günaydın

• Pek bizlik iş yok. Y.Barzani uluslararası garantörlük alırsa Refarandumu şimdi iptal eder. Bir kaç yıl sonra ortam tam oluşunca yeniden yapar. Tabi başkası.

Kerkük'ü bile sırf rezervler için bırakmıyor. Parasını alıp kenara çekilecek.

Erdoğan 2019u zora sokmamak için şimdilik güzel bir hareket yapacaktır. Tek korkum Jölelininde dediği gibi bir süre sonra kuzey ırak ve kuzey suriyedeki yapı ile türkiye'yi birleştirmesin. İlk yıllar güzel geçer. Ama sonrası herkes için kabusa dönüşür.

Genel olarak bahsedildiği gibi Barzani yerine daha seküler, terör örgütüne bulaşmamış biri geçecektir başa. İşte ortadoğuda medeniyet beşiği felan. Erdoğanda o ara tam diktatöryal davranırsa ayvayı yer herkes. Bütün Natoya karşı biz yalnız kalırız.

Türkiye savaşa hazırmı meselesi karışık. Karşıdakiler bayağı güçleniyor. Yepyeni silahlar felan. Orduyu işinin ehline verirsen, dayanabildiği yere kadar gider. Kaldıki ankara antlaşması gereği sınır değişimlerinde müdahale hakkımız var diye biliyorum.

Bu mesajınızı unutmadım. Bunada bir cevap vereyim. Erbakan'ın B.Erdoğan hakkında sonraki söyledikleri hiç iç açıcı değil. Ama yazı doğru çıkarda Erdoğan bu bütün işlerin sonunda iyi insan çıkarsa, ben laflarımı yemeye, gidip özür dilemeye hazırım. Yeterki bize doğru gelen kötü kaderin pençesine düşmeyelim.

Beni hala tedirgin eden söz şu. Önce Suriye Vurulacak, Suriye Türkiye'ye kaçacak, Türkiye’yi vuracaklar. Buradan sonra kaçacak bir yerde yok. Millet gelmesin diye Trakyayı komple işgal eder Nato kansızları.

https://forum.donanimhaber.com/fb.asp?fromMobile=yes&fromZero=yes&m=128954178

Özet geçeyim.

1- Bizimkilerin ne yapacağı belli olmaz.

2- Ordunun durumuna bağlı olarak ben hazır diyorum.

Ama gerek kalmayacak. Uluslararası garantörlük, Rezervlerin parasını aldıktan sonra, Barzani yerine bir seküler. Sonrası gelince yavaş yavaş dökülür.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackGhost12 -- 21 Eylül 2017; 19:43:48 >

• Türkiye emperyal devletler istedi diye bölünmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hlksnrr -- 8 Mayıs 2020; 4:13:27 >
  • savaş ihtimali düşük ama sonrasında barzani türkiyedeki kürtleride salça yaparsa yüksek olasılık..yüksek ihtimal ülke karışçak ilerde.. türkiyeyi rahat günler beklemiyor yani..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 21 Eylül 2017; 20:3:1 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kerimcem

savaş ihtimali düşük ama sonrasında barzani türkiyedeki kürtleride salça yaparsa yüksek olasılık..yüksek ihtimal ülke karışçak ilerde.. türkiyeyi rahat günler beklemiyor yani..

Fazla korkmaya gerek yok. Kafalarına bombaları yeyip eşşek cennetini boylarlar.Bizi Irak ya da Suriye sanmayın.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • aga bu barzani denen şahşı akp defalarca konuk etti görüştü öyleki akp konguresine bile katılmış davetli olarak adamı sevgiyle muhabbele alkışlıyordu akp liler şimdi insanın aklına gelmiyo diyil cemat kandırdı bizi pkk uyuttu bizi şimdide barzani kekledi bizi demesinler..........
  • Yeni bir şey değil coğrafi olarak evet orası Kurdistan bölgesi olabilir FAKAT siyasi ve sınırlar olarak zerre alakası yoktur.Türkiye'ye bağlıdır .Barzani de bunu biliyor ayrıca , Irak -İran-Türkiye sınırları kapatırsa kim doyuracak bunları merak ediyorum.Elbet petrolün alternatif yollarını buluruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: star scream

quote:

savaş ihtimali düşük ama sonrasında barzani türkiyedeki kürtleride salça yaparsa yüksek olasılık..yüksek ihtimal ülke karışçak ilerde.. türkiyeyi rahat günler beklemiyor yani..

Fazla korkmaya gerek yok. Kafalarına bombaları yeyip eşşek cennetini boylarlar.Bizi Irak ya da Suriye sanmayın.

Gören de Türkiye hiç karışmadı sanar. ABD yapma desin kim kimin kafasına yer o bombayı aynısı fırat kalkanında da deniyordu noldu?

• BlackGhost12 kullanıcısına yanıt
    Anladım hocam, teşekkür ederim. Sizin bu işlerden anladığınızı, iyi yorum yapıp analiz yaptığınızı düşündüğüm için yorumunuzu almak istedim.

Önce Suriye Vurulacak, Suriye Türkiye'ye kaçacak, Türkiye’yi vuracaklar. Bu söz beni de hep tedirgin eder.

• quote:

Orijinalden alıntı: Dr4gon44

Normalde o bölge kürdistan coğrafyasıdır. Tarihi metinlere göre çizilmiş bir haritadır. Tabii bunu yazmam ekmeğe yağ sürdüğüm anlamına gelmez. Sadece okuduğum bilgiyi paylaşıyorum.

O çoğrafya mezopotamya çoğrafyasıdır. Kürt mürt yok bunların içi ermeni kaynıyor.. O bölücülerin içimizdeki hain dediklerimizin çoğu ermeni tohumudur.

Kürtlerin dilinde dikkat edin W X Q vardır bu ingiliz ajanlarının uyduruk dilleri kendi alfabelerinden ve farsça/arapça birleşimi birşey oluşturulmuş. Doğuda çok çeşitli ki kimse kimsenin dediğini bile anlamıyor çoğu kez. Bu da dilin sonradan öğrenildiği ve ırkın sonradan oluşturulduğunun kanıtıdır. Eğitim kiliselerde verilmiştir gene bakın çoğu kalıntıları görürsünüz kilise benzeri..
    http://tarihotagi.blogspot.co.ke/2013/12/ilk-cag-uygarliklari.html

Tarihi kaynaklarından öğrenin. O çoğrafyada bulunan halk hiç göç etmedi ve eski tarihi kalıntılarda Kürt diye birşey bulamazsınız..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-71C700AC1 -- 22 Eylül 2017; 0:49:36 >

• quote:

quote:

Abd 2 talimat verse 10 saate ülke 10'a bölünür.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Furkanİpek

Yarın ne kararı çıkar hocam. Türkiye savaşa hazır mı sence ?

Barzaniye savaş açamayız. Barzani kendini çok güzel garantiye aldı. Özal'dan itibaren kendimize yapadığımız,sağlayamadığımız ilerlemeyi aşiret ağasına çok güzel sağladık. Şuan Barzaniye Abd'nin resti kürt projesinin bir hamlesi ne yazık ki. Barzani bizle yakınlaşmadan büyük kürt devletini kuramaz çünkü onun hayalindeki en büyük kürt nüfus ve toprak bizde. Abd ne yapıp ne edip verecek Barzani'ye belli ama biraz rol yapmaları lazım (ki yapmayada başladılar)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bilgisayar Bağımlısı

quote:

quote:

Abd zaten talimat veriyor verdiği kadar ama yapamıyorlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Bilgisayar Bağımlısı

quote:

quote:

Abd zaten talimat veriyor verdiği kadar ama yapamıyorlar.

Yapamıyorlar değil henüz yapmıyorlar belirledikleri planlara,beklentilere göre belirledikleri zamanı bekliyorlar. Abd bir ortak noktadır. Dünyada ticaretten,savunma sanayisine kişisel menfaatini düşünenlere ortak kapı,odak noktasıdır. İşte bu yüzdendir ki Abd kendi düşmanlarını bile kendisi yaratır,kendi rakiplerini güçlendirir. Bu şekilde varlığını ve gücünü inanılmaz düzeyde arttırmaktadır. Abd'nin ulus devlet olmayışı her millete uygun nitelikte bir devlet olması da bunun en büyük sağlayıcılarından biridir.

Abd, İran'da,Suudi Arabistan'da,Bae'de darbe yapabilir ama yapmıyor. Suriye'de yapabilir yapmıyor. Abd Irak'ta Saddam'ı darbe ile de indirebilirdi ama yapmadı.

Abd, işid terör örgütünü hem oluşturan hem yokeden bir devlettir. Çin'i hem kurtaran hem kendisine ters tezatlıktaki komünizme kaymasına izin vermiş bir devlettir. Japonya'yı bölgede yenmesine rağmen enkaz halinde bırakmayan enteresan bir devlettir.

Biraz delikanlı, biraz mafya, biraz zalim-acımasız, biraz merhametli, biraz zengin, biraz fakir karışık,dengeli bir devlettir. Biraz güçlü biraz güçsüz. Güçsüzlüğünden de güçsüzlüğünden de hem kendisi hem toplumu çıkarımlar elde eder. En önemli başarısı pazarlamasıdır. Çıkarlar üstüne gelişme gösterildiği için gücünü bundan alır. Bu şu şekilde yanlış anlaşılmasın Abd şöyle bilmem neler tarafından yönetiliyor falan demiyorum fakat Abd'nin tek başına hükümet tarafından yönetilmedi bariz belli.

Kısacası şu şekilde çıkarım kıyaslamaları var;

Abd toplumu vs Türkiye toplumu çıkarları : İşte burada otokontrol mekanizması aynı organize bir topluluk gibi Abd toplumunun menfaatlerine çalışıyor.

Abd toplumu içerisinde bir karşılaşma olduğunda;

Bireysel ekonomi vs finansal,bankaların ekonomisi : İşte burada Türkiye toplumuna karşı ben ve yanımdakilerin kazansındaki hamle bankalar,finans sektörü kazansına dönüşüyor.

Yani akrabalarımızı düşünelim. İki farklı sülale arasında nasıl ki sorun çıktığında insanlar kendi sülalesini koruyup karşı sülaleye karşı kendi sülalesinin çıkarlarına her şeyi yapıyor. Sonrasında kendi sülalesi içerisinde bir çatlak olduğunda kendi menfaati için gerekirse miras davalarında akrabalar birbirlerine şiddet gösteriyor,birbirini dövüyor,yaralıyor hatta öldürüyor aynı sistem.

Abd ticari açıdan bir merkez,ortak nokta,büyük bir vapur. Aynı zamanda etnik,ulus bakımından da tarafsız olması herkesin eğitim,öğretim,ticari olarak Abd'yi merkeze koymasına neden oluyor. Abd , Norveç kadar modern,refah bir ülke değil ama bir ticari işletmenin ilk odağı her zaman Abd'dir. Yukarıda söylediğim kendi kendine gerçekleşen otomatikleşmiş sistem Apple,Facebook,Google gibi şirketleri ortaya çıkardı.

Bu mantık şuna dayanıyor. Evime halı alacağım elin adamına kazandıracağıma kendi köylümden alayım o kazansın, araba alacağım elin adamına kazandıracağıma kendi akrabamın galerisinden alayım. Abd'nin medya yapımlarına dikkat edin uber,facebook,instagram,google gibi yapımlar filmlerde,dizilerde bu dediğimiz birbirini kollama sistemi ile çok güçlendi. Özellikle Apple bu konuda en büyük desteği aldı. Apple güzel bir telefondu fakat dünya devi olması farklı ve güzel olmaya yeterli bir unsur değildir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bilgisayar Bağımlısı -- 22 Eylül 2017; 16:28:43 >

• soygar kullanıcısına yanıt
    Bildiğin sözde arz-ı mev'ud sınırları

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.