Şimdi Ara

Ipod Touch 4g Şarj Olmuyor, Pc Görmüyor

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
1.523
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Edit(yeni sorum): jb yi cihaz üzerinden kaldırabiliyormuyuz? Fabrika ayarlarına dön dersek sanırım yazılım zarar görüyor ve işlemez hale geliyormuş(jbli cihazlarda). Bu doğruysa cihaza bunu yapıp garantiye göndersem jbli olduğunu yinede anlarlarmı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coolyabani -- 28 Mart 2011; 11:18:33 >

• restore et dicem pc görmüyor demişsin

bencede sorun 'çakma adaptör'den çıktı.. sen pilin tamamen bitince tak birde şarja bakalım ne olacak olmadı,

sana en mantıklı öneriyi söyleyeyim servise ver..
  • Servise vermek benimde aklımda zaten, yapabileceğim birşey varmı öğrenmek istedim. Birde şu var cihaz jbli olduğu için serviste problem çıkabilir mi?
  • Bilgisi olan yokmu?
  • jb yasallaştı hocam bişey olmaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: sultanomar
    jb yasallaştı hocam bişey olmaz

Biraz önce cihazı aldığım kisi ile görüştüm jb li olduğu icin garanti kapsamına girmez dedi. Siz bu bilgiyi neye dayanarak yazdınız ?
  • Up?
  • ipod şarj kablosuna takılıyken ipod kapanana kadar home ve power tuşlarına aynı anda basılı tut. sonra ipodu tekrar aç bazen bu gibi durumlarda işe yarıyor
  • Teşekkür ederim ama denemiştim işe yaramıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: coolyabani

quote:

Orijinalden alıntı: sultanomar
    jb yasallaştı hocam bişey olmaz

Biraz önce cihazı aldığım kisi ile görüştüm jb li olduğu icin garanti kapsamına girmez dedi. Siz bu bilgiyi neye dayanarak yazdınız ?

O kişi saçmalamış yada sallamış uğraşmamak için bi Restore çek ilk günkü gibi oluyor ve kimsede bulamaz sen demişsin JB yapmışım galiba buda ona mana olmuş...
  • Hocam cihazi pc görmediği için restore edemiyorum. Yani jb li haliyle gidicek garantiye o yüzden aldığım kişi garanti dışı işlem görür dedi cihaz üzerinden yapabileceğim birşey var mı? Yoksa böyle gidicek ve pahalı olucak gibime geliyor.
  • ben olsam recovery mode a alır öyle verirdim garantiye... o zaman jbli olduğu anlaşılamayabilirdi. recovery mode a almak için pc nin aleti görmesine gerek yok bir araştır aklına yatarsa o şekilde ve garantiye.
  • quote:

Hocam cihazi pc görmediği için restore edemiyorum. Yani jb li haliyle gidicek garantiye o yüzden aldığım kişi garanti dışı işlem görür dedi cihaz üzerinden yapabileceğim birşey var mı? Yoksa böyle gidicek ve pahalı olucak gibime geliyor.

peki merak ettim aldığım kişi demişsin sen aleti 2. el falan aldıysan ve fatura o kişinin üstüneyse bilkom artık gıcıklık yapıyor fatura sahibi olmadan aleti garanti altında tamir etmiyor.. (bu söylediklerim yurtdışından gelen ipodlar için)
  • Recovery moda girerken kullandığın kombinasyonla recovery moddan çıkılabiliyor. Yinede teşekkür ederim. Ben birşey duydum cihazın ayarlar bölümünden tüm içerik ve ayarları sil seçeneği jb yi bozuyormuş bu doğruysa öyle yapıp göndericem. Bilen biri varsa beklemedeyim. Zaten cihazın garanti dışı olması ihtimaline karşı maaş günümü bekliyorum. Garantiye gönderdiğimde gerekirse parayla yaptırayım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bekomu

quote:

Hocam cihazi pc görmediği için restore edemiyorum. Yani jb li haliyle gidicek garantiye o yüzden aldığım kişi garanti dışı işlem görür dedi cihaz üzerinden yapabileceğim birşey var mı? Yoksa böyle gidicek ve pahalı olucak gibime geliyor.

peki merak ettim aldığım kişi demişsin sen aleti 2. el falan aldıysan ve fatura o kişinin üstüneyse bilkom artık gıcıklık yapıyor fatura sahibi olmadan aleti garanti altında tamir etmiyor.. (bu söylediklerim yurtdışından gelen ipodlar için)

Cihazı yurtdışından 0 aldım garantisi için aldığım kisiye yani yurtdışına geri göndericem. Tek sıkıntı cihazın jbli olması.

• Up* sorum ilk mesajda.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.