Şimdi Ara

iPhone'u şarja takınca internet gidiyor.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
9
Cevap
0
Favori
2.851
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Iphone ile bilgisayar arasında bir ip çakışması sorunu yaşıyorum. İkisine de farklı farklı birçok kez statik ip verdim sorun düzelmedi, daha sonra kendiliğinden otomatik ip ile düzelme gösterdi ama ara ara telefonla bilgisayar aynı anda bağlanmaya biliyor..
    Şuan ki sorunum ise çok ilginç telefonumu şarja takınca muhtemelen tekrar ip çakışması sorunu başlıyor ve internet gidiyor.
    Telefon wifi açık(şarjda) - Bilgisayar Wifi açık ise internete giremiyorum
    Telefon (şarjda değil) - Bilgisayar wifi açık internet’e giriliyor.
    Telefon wifi açık(şarjda) - Bilgisayar kapalı internet’e giriliyor.

Telefon: Iphone SE
    Modem: Huawei 658C

Iphone SE

Düzenleme: Şöyle bir durum farkettim ki telefonu düşük pil moduna aldığım zaman ip çakışması olmuyor. Yani düşük pil moduna aldığımda telefon internete giriyor şarja bağladığımda otomatik olarak düşük pil modundan çıktığı için telefon internete girmiyor. Yani arkaplanda çalışan bir şey var ve düşük pil modunda aktif değil. muhtemelen modeme ya da herneyse çok yük bindiriyor ve ip çakışması gerçekleşiyor. Yabancı sitelerde itunes icloud drive’den kaynaklı olduğu söyleyen bir yazı gördüm fakat ingilizcem yeterli olmadığından ayrıntılı inceleyemedim. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Osman_E -- 23 Mayıs 2016; 20:05:07 >

• iPhone destek hattını arayın çözerler sorunu.
  • icloud yedeklemeyle alakalı bence. Kapatın öyle deneyin bi de

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Merhaba. Telefon default olarak WiFi ağına bağlı ve şarja takılı ise kendini yedeklemeye programlı.
    Fotoğrafıydı, whatsapp'ıydı derken giga baytlarca veriyi buluta yüklemeye çalışıyor.
    Ben telefonumu şarja takarken WiFi bağlantısını kesiyorum artık.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba.

Aynı dertten muzdaribim, özellikle modeme ek olarak Access Point kurduktan sonra bu sorunu yaşamaya başladım..

Sorunu nasıl çözdünüz hocam?
  • quote:

Orijinalden alıntı: nahege270

Merhaba.

Aynı dertten muzdaribim, özellikle modeme ek olarak Access Point kurduktan sonra bu sorunu yaşamaya başladım..

Sorunu nasıl çözdünüz hocam?

Çözülmedi maalesef icloud yedeklemesi sebep oluyor bu yüzden iclous yedeklemeleri kapalı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Osman_E kullanıcısına yanıt
    Cozumunu ben dun aksam buldum hocam.
    iPhone iCloud yedeklemesini, telefon her sarja takili olup tus kilidi kapandigi anda yapmaya basliyor.

Bunu yaparken, her nasil yapiyosa, butun interneti kendi kullaniyor resmen. Upload olayi coşuyor yani.
    Ben de cozum olarak, modemden iPhone 'a statik bi IP verdim. iPhone a verdigim statik IP'nin de internet upload kullanimini kisitladim. Ornegin evde 1000 kbps olan upload, iPhone icin 600kbps olarak ayarlandi. Su an cihaz istese de interneti sömüremiyor :)

Dilerseniz pm ile ayrintili anlatirim ayarlar icin

• nahege270 kullanıcısına yanıt
    Mantıklı bi çözüm hocam kısaca bahseder misiniz Modemden telefona statik ip verme olayı ve upload hız kısıtlaması nasıl oluyor ?
  • Osman_E kullanıcısına yanıt
    Hocam pm atabilirseniz ayrintili anlatayim her modem icin ayarlar farklidir

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.