Şimdi Ara

İphone3g(s) blackra1n sonrası recovery mod(tethered sorunu)(GEÇİCİ JAİLBREAK-UNLOCK) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
271
Cevap
0
Favori
71.269
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: solista

quote:

Orijinalden alıntı: osmangfb
    ya arkadaşlar bugün iphone 3gs aldım...kandırıldım malesef...
    aynı hata bende de veriyor.tel yeniden başladığında tekrar itunes e bağla diyor..
    çözümü çıkacak mıdır ?
    sizce aşağı yukarı kaç gün sonra çıkar :(
    telefonu kullanamıyorum resmen kazık yedim...
    teli aldığım çocuk ortalıkta yok teli kapalı... bi moral verin nolur :(

osman sende i8910 yokmuydu hayirdir ne oldu tesaduf siteye girerken adini gordum bu bolumde okuyayim dedim sasirdim telefoni sattinmi acaba

evet şuanda i8910 kullanıyorum..
    kuzenim için iphone yi aldım.fakat iphone nin çalışmadığını görünce şimdi bu iphone yi elden çıkarıp üstünü tamamlayarak kuzenin parasını geri vereceğim..şuanda kendisinden haber yok..

• Bu sorun ne kadar sürecek tahminen birşey söylenebilir mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: izael

Bu sorun ne kadar sürecek tahminen birşey söylenebilir mi ?

geohot ne zaman bu sorunu aşabilecek yeni bir jb yazıp yayınlarsa o zaman. ki daha geçen gün kendisi söyledi henüz hala bi yöntem bulamadığını. yani daha çook bekleriz. bende de 44. hafta ürünü var bekliyorum
  • arkadaşlar yurt dışından iphone 3gs alsam pasaporta kayıt ettirsem kendi istediğim hattı takıp çalıştıramazmıyım bu bahsettikleriniz ne?jb?
  • Arkadaşlar, bende 41. hafta var 16gb gs, kutusundan baktım serial nosuna kutu jelatinini falan açmadım. Bu sorun bendeki Iphone da da kesin olur mu?
    41. hafta olup da bu sorunu yaşamayan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zafa

Arkadaşlar, bende 41. hafta var 16gb gs, kutusundan baktım serial nosuna kutu jelatinini falan açmadım. Bu sorun bendeki Iphone da da kesin olur mu?
    41. hafta olup da bu sorunu yaşamayan var mı?

bende 41. hafta acmıyorum diyorsunuz da 40. haftadan oncekileri nereden bulmayı planlıyorsunuz onu anlamadım. yani magazalarda stok sıkıntısı yasanırken o modeller satılmıstı pek pek sanmıyorum yani adamlar geleni elde tutmuyor sonucta anında gidiyor cok zor bi ihtimal eski haftaların telefonunu bulmak bence
  • şimdi 3GS almak dezavantaj gibi öylemi :S Peki eski haftadan çıkmış nerden bulacaz off off çok tantanalı işler bunlar JB yapılamayan iphonedan da hayır gelmez ki
  • bende 19 yazıyo sanırım yırttım
  • kutunun üstündeki seri numarası değilmi arkadaslar,imei kodunu önemsemiiycez
  • İlerde bu sorun çözülürmü yoksa hep bölemi kalır Bu saatten sonra bulamayız 39öncesi 3gs
    3gmi alcaz yani şimdi illa ya

birde tel kapandıktan sonra açmak için illa net baglantısı gerikiyomu. Bu sorumu cvplarsanız sevinirim çok önemli
  • Amerikadan telefon aldırmayı düşünüyorum. Ancak bu tethered jailbreak sorunu ile karşılaşmak istemiyorum. Birkaç sorum var yanıtlarsanız sevinirim.

1. Tethered jailbreak olayı direk üretim haftası mı yoksa üzerinde yüklü olan yazılımla mı ilişkili?

2. Eğer üretim haftası 38 ve altında olan bir cihaz bulabilirsem üzerindeki yazılım 3.1.2 olmadığı için tethered jailbreak sorunu ortaya çıkmaz mı?

3. Üretim haftası 38 ve altında olan bir cihaz aldığımızda JB yapmadan yazılımı 3.1.2 ye yükselttiğimizde yine tethered jailbreak sorunuyla mı karşılaşırız? 3.0.1 yüklü iken JB yapıp sonra 3.1.2. ye yükseltme yapmamalı mıyız?

4. Factory unlocked aramama gerek var mı, sim lock olsa bile JB sonrası sorunsuz unlock yapılabilir mi? Yoksa o da üretim haftası ya da yüklü yazılıma bağlı değişir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ukalaprens

İlerde bu sorun çözülürmü yoksa hep bölemi kalır Bu saatten sonra bulamayız 39öncesi 3gs

birde tel kapandıktan sonra açmak için illa net baglantısı gerikiyomu. Bu sorumu cvplarsanız sevinirim çok önemli

sorunun cozlup cozulemeyecegi belli degil. tel kapandıktan sonra ise internet baglantısına ihtiyac yok tek ihtiyac olan sey bilgisayar, usb kablosu ve boot etmek icin blackra1n
  • quote:

Orijinalden alıntı: peace_346

quote:

Orijinalden alıntı: ukalaprens

İlerde bu sorun çözülürmü yoksa hep bölemi kalır Bu saatten sonra bulamayız 39öncesi 3gs

sorunun cozlup cozulemeyecegi belli degil. tel kapandıktan sonra ise internet baglantısına ihtiyac yok tek ihtiyac olan sey bilgisayar, usb kablosu ve boot etmek icin blackra1n

saol arkadaşım cvbın için

• Benim anlamadığım insanların niye bu kadar abarttığı ? JB yapmadan tel kullanılamıyor mu yani yok 3G mi alayım yok dolandırıldım 3gs mi satıcam falan biraz abartmıyormusunuz ? Benim ki de 44 seri nolu evet bende JB yapmak istiyorum ama satayım falan diye düşünmedim hiç o kadar abartılcak bişey yok ortada bence ?
  • iphone lardan birinin seri nosunun sonu 19 diğeri 35 acaba 35 olanda bi sıkıntı yaratırmı blackrain?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fashionality -- 8 Aralık 2009; 18:51:09 >
  • hakikaten neden bu kadar abarttınız durumu anlayamadım bende. benim cihazımda da aynı sorun var 1 aydır kullanıyorum ve hiç sıkıntı yaşamadım. cihazı bilinçli ya da bilinçsiz olarak kapatırsanız. tek yapmanız gereken bilgisayara bağlayıp bi düğmeye tıklamak. 5 saniyenizi bile almıyor. 1 ay boyunca 2 ya da 3 defa kapatım açtım ben cihazı. hiçte sorun olmuyor yani.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tarahumara -- 9 Aralık 2009; 19:51:06 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tarahumara

hakikaten neden bu kadar abarttınız durumu anlayamadım bende. benim cihazımda da aynı sorun var 1 aydır kullanıyorum ve hiç sıkıntı yaşamadım. cihazı bilinçli ya da bilinçsiz olarak kapatırsanız. tek yapmanız gereken bilgisayara bağlayıp bi düğmeye tıklamak. 5 saniyenizi bile almıyor. 1 ay boyunca 2 ya da 3 defa kapatım açtım ben cihazı. hiçte sorun olmuyor yani.

Bişi dicem..bi düğmeye basarak 5 sn de oluyor demişsin. acaba bahsettiğin düğme restore düğmesi mi(zaten itunes ekranında o anda sadece o tuşa basılabiliyor) ve restore etmek 5 dakika mı sürüyor? Bir de restore yapınca tüm app ler gidiyor ve herşeyi tekrar yüklemek gerekiyor.

telefon kapanırsa o durumdan(açılmama durumu) nasıl kurtarıyorsunuz biraz daha basitçe izah eder misin?

teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: mamboking

quote:

Orijinalden alıntı: tarahumara

hakikaten neden bu kadar abarttınız durumu anlayamadım bende. benim cihazımda da aynı sorun var 1 aydır kullanıyorum ve hiç sıkıntı yaşamadım. cihazı bilinçli ya da bilinçsiz olarak kapatırsanız. tek yapmanız gereken bilgisayara bağlayıp bi düğmeye tıklamak. 5 saniyenizi bile almıyor. 1 ay boyunca 2 ya da 3 defa kapatım açtım ben cihazı. hiçte sorun olmuyor yani.

Bişi dicem..bi düğmeye basarak 5 sn de oluyor demişsin. acaba bahsettiğin düğme restore düğmesi mi(zaten itunes ekranında o anda sadece o tuşa basılabiliyor) ve restore etmek 5 dakika mı sürüyor? Bir de restore yapınca tüm app ler gidiyor ve herşeyi tekrar yüklemek gerekiyor.

telefon kapanırsa o durumdan(açılmama durumu) nasıl kurtarıyorsunuz biraz daha basitçe izah eder misin?

teşekkürler.

yukarıları dikkatle okudum..blackrain yapacağız anlaşılan..ve herşey aynen bıraktığımız gibi olacak umarım..
    öyleyse major bir sorun yok. ama kapanmaması için dikkat etmek lazım..biyere gidersin pili biter..bilgisayar ve blackrain i bulamayabilirsin..telsiz kalmak da var oralarda..

• kapanınca yeniden açıldığında tüm bilgiler gidiyormu yani yüklediğimiz uygulamalar
  • quote:

Orijinalden alıntı: kdr07

kapanınca yeniden açıldığında tüm bilgiler gidiyormu yani yüklediğimiz uygulamalar

hayır hicbirsey gitmiyor kaldıgı yerden devam ediyor
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.