Şimdi Ara

İphone3g(s) blackra1n sonrası recovery mod(tethered sorunu)(GEÇİCİ JAİLBREAK-UNLOCK) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
272
Cevap
0
Favori
71.268
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Umarım bir an önce çözüm bulunur yoksa telefonu boşuna almış olacağız...
  • quote:

Orijinalden alıntı: TraLoNe

quote:

Orijinalden alıntı: t-genc

evet lutfen bi yardım seri no dan kacıncı hafta oldugunu nasıl anlıyoruz, bendekinin son 2 si rakam degil harf cunku

arkadaşım seri numarasının son 2 hanesi değil yanlış söylenmiş. seri numarasının 4. ve 5. hanesine bak.

saygılar...

tesekkurler
  • Çözümü hakkında söylentilerde bi değişiklik var mı peki arkadaşlar, 4.0 cıkmasını beklersek yandık ki ne yandık.
  • Benim tam anlayamadigim su, jailbreakten sonra, eger telefon hic kapanma moduna girmesse, ya da sarji bitmezse sorun cikiyormu jailbreakte?
    Ben yeni aldim ATT kontratli iphone, kontrati iptal edip jailbreak yapacagim ve bu tethering sorunu nedeni ile, ilave sarj cihazli kilif alacagim, boylece batarya suresi 2 katina cikacak ve telefonun kapanip, jailbreakin cokmesine engel olmak gibi bir dusuncem var.
    Mantikli mi sizce? yani yol sorunun etkisini azaltir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mimofdm

Benim tam anlayamadigim su, jailbreakten sonra, eger telefon hic kapanma moduna girmesse, ya da sarji bitmezse sorun cikiyormu jailbreakte?
    Ben yeni aldim ATT kontratli iphone, kontrati iptal edip jailbreak yapacagim ve bu tethering sorunu nedeni ile, ilave sarj cihazli kilif alacagim, boylece batarya suresi 2 katina cikacak ve telefonun kapanip, jailbreakin cokmesine engel olmak gibi bir dusuncem var.
    Mantikli mi sizce? yani yol sorunun etkisini azaltir mi?

Aslında mantıklı ama maalesef yine de sorun çıkıyor. Şöyle; Bazı programlar yükleme sonrası restart istiyor ve restart sonrasında da recovery moduna giriyor.
    Ben bu sebeple tekrar orj. haline dönmek zorunda kaldım. Beklemekten başka çare yok gibi...
  • Peki yukleme sonrasi ac-kapa isteyen programlari cihaz itunes uzerinden bilgisayara bagli iken, itunes uzerinden indirirsek yine ayni problem oluyor mu?
    Ben ipod touch (2G) kullaniyorum 1 senedir ve indirdigim hic bir program su ana kadar yeniden baslat istemedi saniyorsam. Tabi jailbreak yapinca indirilen programlar hakkinda bilgim yok, o nedenle acik kaynakli programlar istiyor olabilir.

Ben en mantikli bu yolu buldum, oyun oynamam pek zaten, double sarj ile yeni jailbreak base cikana kadar idare ederim artik...
  • quote:

Orijinalden alıntı: mimofdm

Peki yukleme sonrasi ac-kapa isteyen programlari cihaz itunes uzerinden bilgisayara bagli iken, itunes uzerinden indirirsek yine ayni problem oluyor mu?
    Ben ipod touch (2G) kullaniyorum 1 senedir ve indirdigim hic bir program su ana kadar yeniden baslat istemedi saniyorsam. Tabi jailbreak yapinca indirilen programlar hakkinda bilgim yok, o nedenle acik kaynakli programlar istiyor olabilir.

Ben en mantikli bu yolu buldum, oyun oynamam pek zaten, double sarj ile yeni jailbreak base cikana kadar idare ederim artik...

Çoğunda istemiyor ama cydia üzerinden yüklediğim bazı prog.larda karşılaşmıştım bu durumla..
    Acikcasi bende konuya pek hakim değilim. Daha tecrübeli arkadaşlar yardımcı olursa bilgileniriz..
  • arkadaslar bu 39 dan büyk seri numaralı iphone lar için jailbreak ne zaman cıkıcak
  • @yassu bizde onu bekliyoruz. Aslında JB var ama iphone jb yapınca telefonu kilitliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: noteb00k

@yassu bizde onu bekliyoruz. Aslında JB var ama iphone jb yapınca telefonu kilitliyor.

yani daha bekliycez galiba kötü oldu böle free uygulamarda bi yere kadar yetiyo ondan sonra sıkımaya başlıyo biran önce cıksa iyi olur,hic çıkıcak filan gibilerinden bi haberde yok değilmi arkadaslar
  • Hayır maalesef yok, birkaç ay içinde çözüm bulunabilir gibi bir şey duydum ama kesin gözüyle bakılmıyor. Bu Apple' ın son dakika golü gibi oldu.
  • aslında çok korkulacak birşey değil, cydia' dan yüklediğiniz bazı uygulamalar (başıma sadece iphonedelivery'de geldi) reboot istiyor. Bunu yaptığınızda telefon açılmayacak ama herhalde her bulduğunuz wi-fi' den cydia' dan birşey yüklemiyorsunuzdur. Evinizdeyken cydia kullanıyorsunuzdur ve reboot dediği zaman cihazı bilgisayara bağlayıp blackra1n' i çalıştırırsanız sorunsuz olarak açılacak...

Sonuç itibariyle bu untethered jailbreak edilmiş cihazlardada söz konusu bir problem. Cydia' dan yüklediğiniz bir uygulama sistemi çökertebilir(springboard' un açılmasını engelleyebilir), eğer sokakta yakaladığınız bir wi-fi' den yükleyip çökerttiyseniz cihaz açılmayacak eve kadar bekleyeceksiniz, eve gelince ssh yapıp uygulamayı kaldıracaksınız yada sadece bir dosyayı kaldıracaksınız vs.

Yani bence: tethered'de olsa jailbreaksiz iphone' a iphone demem :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Leopar -- 4 Aralık 2009; 2:24:38 >
  • Tuvaf olan, ben bir arkadasim ile ayni magzadan ayni yerden telefonu aldik, seri numarasi, firmware, modem.... ne varsa hepsi ayni.. onun telefonda bu sorun yok, benimkinde var, cocukta essek sansi ya :d
  • az önce carousell trcell bayiinden 16gb siyah aldım, seri numarası son iki hane 47 :/
  • ya arkadaşlar bugün iphone 3gs aldım...kandırıldım malesef...
    aynı hata bende de veriyor.tel yeniden başladığında tekrar itunes e bağla diyor..
    çözümü çıkacak mıdır ?
    sizce aşağı yukarı kaç gün sonra çıkar :(
    telefonu kullanamıyorum resmen kazık yedim...
    teli aldığım çocuk ortalıkta yok teli kapalı... bi moral verin nolur :(
  • bi cevap yazın..sizden de cevap gelmezse 1.200 tl ye aldığım telefonu 500 tl ye falan satacağım :((
  • OSMANGFB, malesef beklemekten baska bir care yok, benimde problemin ayni, ama bu problemin cozumu daha bir kac ay surebilir...
  • quote:

Orijinalden alıntı: osmangfb

ya arkadaşlar bugün iphone 3gs aldım...kandırıldım malesef...
    aynı hata bende de veriyor.tel yeniden başladığında tekrar itunes e bağla diyor..
    çözümü çıkacak mıdır ?

kandırılmak bunun neresinde anlamadım appleın yeni cihazlarında yeni bootrom var siz de benim veya baska herhangi biri gibi buna denk gelmissiniz. sorunun cozumune gelince cıkar veya cıkmaz diye birsey yok gun vermek de son derece mantıksız olur 1 aya da 3 aya da cıkabilir belki de hic cıkmaz. itunes isareti cıktıgında telefonu bilgisayara baglayıp tekrar blackra1ni acıp make itrain deyin acılacaktır. ama telefon her kapandıgında boot etmesi icin bu yontemi kullanmalısınız

• peki şunu sorayım.
    bu telefonu pc ye bağlayıp açtıktan sonra bir telefoncuya götürüp satsam sizce kaça satmalıyım
    bir fiyat söyler misiniz ltfen :((
  • quote:

Orijinalden alıntı: osmangfb
    ya arkadaşlar bugün iphone 3gs aldım...kandırıldım malesef...
    çözümü çıkacak mıdır ?

osman sende i8910 yokmuydu hayirdir ne oldu tesaduf siteye girerken adini gordum bu bolumde okuyayim dedim sasirdim telefoni sattinmi acaba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi solista -- 5 Aralık 2009; 1:25:40 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.