Şimdi Ara

iPhone SE'nin Avrupa fiyatı, ABD fiyatına oranla %40 daha yüksek (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
97
Cevap
1
Favori
1.834
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• ABD'den %75 daha fazla öde,aylık asgari ücret ABD'nin %50'sinden daha az olsun..
    Ah ülkem canım ülkem,bittin bitirildin..
  • Almayın la sizde Derdine bak adamların.
  • avrupa fiyatları herzaman pahalıdır. Ama bizim elimize su dökemezler.

mesela: iphone 6s 64gb avrupa fiyatı 850Euro, amerika fiyatı 750 dolar.

Tl ye cevrildiğinde avrupa fiyatı: 2720 TL, Amerika fiyatı: 2175 TL

Türkiyedeki apple'ın satış fiyatı ise: 3500 TL

yuvarlarsak:

iphone 5 SE icin abd fiyatı: 1100 TL, avrupa fiyatı 1500 TL, Türkiye fiyatı 2000 TL

Yolunmaya devam

birde işin şu yönü var:

Amerikada 1 doların alım gücü yaklaşık olarak bizim 1 TL nin alım gücüne eşit. yani adamlar 400 dolara telefonu satıyorsa oradaki bir vatandasın cebine etkisi bizim ülkemizdeki bir vatandasın 400 TL si gibidir. yani aslında adamlar 400 TL ye alacaklar bu telefonu. biz ise 2000 TL ye alıyoruz. yani amerikadaki birine bu telefon 2000 $ desen küfreder ama bizim ülkemiz bu fiyatlara alıştı.

aynı durum otomobillerde de geçerli. biz 1 arabayı avrupa ve amerikaya göre 6 kat daha pahalıya alıyoruz. yani oyle 2 -3 kat gibi gorundugune bakmayın.

mesela soyle anlatayım. Amerikada bir tanıdıgımız ogluma Türkiye fiyatı 450.000 TL olan jip aldım dedi. Aracın amerika fiyatı 80.000 dolar, yani alım gücüne vurursak bizim 80.000 TL lik karşılığı var. 80.000 TL ye bu ülkede en ucuz mercedes bile alınamaz sanırım. Suan en dandik bir arabanın sıfır fiyatları 60.000lerde Türkiyede. yani bu fiyata adamlar en lüks araçlara biniyorlar.

Devletimizde sagolsun yerli araba üretmemekte kararlı. Neden üretsin ki. Arabayı TR'ye 50.000 e satısa sokan bir firma bunun bir miktarını kar olarak kazanır. ama devlet bu arabaya satıs fiyatı kadar hatta daha fazla vergi koydugundan 50.000 de ülkemiz para keser bizden. yani araba üretmeden, masraf yapmadan arabayı satan firmanın kazancının 2 katından fazla kazanıyor devletimiz.

yazık bize, yazık bu ülkeye..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi druen -- 23 Mart 2016; 9:32:14 >

• Bunu ABD'den alacaklar dikkat etsin, sadece Sprint versiyonunda 2600Mhz 4.5G desteği var. SIM-free versiyonu bile desteklemiyor.
    http://www.apple.com/iphone/LTE/#iphone-se

• Fiyat bence ucuz bile 6s donanımından bahsediyoruz beyler gerçekçi olun ben de androidciyim note5 kullanıyorum ama saçmalamayın allah aşkına zenfone laser la kıyaslayan vardı ya akıl var mantık var 6s donanımı bu canavar yani 2000 o donanım için gerçekten ucuz hatta bence 5s tasarımı yerine 6nın küçültülmüş hali olsa çok daha fazla tutardı

• quote:

Orijinalden alıntı: akengin69

120 bin liralık arabanın 58 bini vergi olan, 100 liralık elektirik kullanıp 200 lira fatura ödeyen benim vatandaşıma koymaz bu.Devletimizin canı sağolsun yeter ki.

Vallahi hocam sorma yav.Dolar 2.5 olduğu zamanlardı, Ford Mustang Shelby GT500 Premium Paket ABD fiyatı 80.000 $ Türkiye fiyatı Full paket bile değil 600.000.0000 TL.İnsan şaşırıyor vallaha bu kadar vergimi olur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kazıklanan tek biz değiliz. 16gb olan Kanada'da 579 dolar.

• Apple'ı tebrik ediyorum. Millet alıyorsa dayaycaksın. Salak insan bunu hak ediyor

• Yenisi çıktıkça alan, bir telefonu veya arabayı bir yıl kullanamayan insanlar için fiyatlar normal. Maaşının onda birine satılan yerlerde kimse bu kadar sık değiştirmiyor belki de oralarda ucuz olmasının bir sebebi de budur.

Microsofta destek olmak için yeni çıkan tüm modelleri alıp, cebinde 3 telefonla gezenler vardı. Kim olsa bunmara ederinin üç katını satar.

Şunu da söyleyeyim: Dolar yükselmeden önce iki kere de zam yapmışlardı hatırlayanlar varsa. Çünkü zamlandıça satışların arttığının onlar da farkında.

• konuyla alakası yok ama acil yardim lütfen arkadasim instigram sifresini ve hotmailini unutmus tekrar girmek istiyor bu mümkünmü

• Hakeden çok insan var, geçen bir arkadas internetten az daha 1500 liraya kirik camli iPhone alacakti!

• komedi

aynı paraya tatile çıkıp, geri gelip telefonu bile kaydettirebiliyorsun

http://bundlehaber.com/detay/219c0f66-5910-49b8-88d2-75621e12166b
  • Türkiye'de 4999TL olsa yine satılır burda koymaz milletimize.
  • Fiyatlar cok fuzel ;)) ciktigi gibi diyom coluga cocugada alim bir kac tane lazim olur

• Gençler z2 yi satıp bunu alayım mı almayım mı onu söyleyin bana

• Doları direkt ?'ye çevirirsek yaklaşık 1200? gibi bir fiyat ortaya çıkıyor. Cihazların üzerine eklenen vergileri düşünürsek çok fazla bir rakam değil Türkiye için.

• Hiç kusura bakmayın da bu telefonun bu fiyattan bu ülkeye gelmesinin nedeni sizlersiniz Almayın arkadaşım sizde kimse almazsa bu telefonu, Apple bidaha n.h o fiyattan ürün sokar bu ülkeye adamlar biliyor bu millet alışkın 3,4 bin tl den de getirse millet kuyruğa girer ilk çıktığı gün bekleyin görün bu fiyattan kaç bin adet satacak bir kaç günde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atisaca -- 24 Mart 2016; 13:37:45 >
  • Arap bulduğunu, kör tuttuğunu ...Şaşırmışlar resmen ,uygun fiyat a bak hele bir ay veya fazlasını çalışayım su içmeyim ,ekmek yemeyim bide o fiyatlara kendi ürünleri (iphone) arasındaki ürün seçimini seçimini geçtim o fiyatlara farklı markalarda çok seçenekler var ayıptır yaw fiyatta iyileştirme sart dicem yine de bu halde bile bi dünya satılır gider canım ülkemde

• ADam hem 2 kati fazla para aliyor hemde Turkiye deki dovizi ulkesine transfer ediyor.Bir tasla 3 kus vuruyor.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.