Şimdi Ara

iPhone SE'nin Avrupa fiyatı, ABD fiyatına oranla %40 daha yüksek (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
97
Cevap
1
Favori
1.834
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Peynir ekmek gibi alıcısı olmasa zor satar o fiyata da bizim insanımıza laf dinletemezsim.

• 599TL'lik telefon altı üstü.

Bu da aynı 5c gibi tarihin çöp tenekesine atılır.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu haber mi şimdi?

• 1000 TL altı her açıdan iPhone SE5 i havada karada yiyecek onlarca marka var. sırf iPhone diye marka takıntılı insanların vazgeçemediği para tuzağından öte değil kardeşim. 100 TL altı onca Android marka cihaz hem özellik hemde kalite açısından normal bir insanın (Dikkat: Takıntılı anormalleri kastediyorum) her türlü ihtiyacını görmektedir. Akıl var göz var izan var arkadaş. iPhone diye diye insanlar neyi isbatlamaya çalışıyor anlamış değilim. Bende kullandım 5s ve 6s modellerini inanın bana teknoloji açısından Androidin çok çok gerisinde ve kayda değer hiçbir cacık yok bu cihazlarda. Başta da dediğim gibi Burcuva TAKINTISINDAN öte bir şey değil kardeşim bu. Hele hele birtakım amerikan malı hayranları var ve zorla amerikan ürünlerini bize beğendirmeye çalışmıyorlar mı :)) onlara gerçekten çok gülüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: senersongur

quote:

Orijinalden alıntı: MegaWolt38

quote:

599TL'lik telefon altı üstü.

La bi bitin yaa bi bitin yeter.
    Gidin dandroidlerinize rom yükleyin, root atın. Bıktık sizin gibi boş tiplerle uğraşmaktan.

Rusya'da falan tanıdığınız varsa 16gb lık 1600-tl ye, 64gb lık model 2000-tl ye geliyor. Türkiye'ye göre 400-TL karlı ama 130-TL harcı eklersek en kötü 250-TL yine karlı oluyorsunuz. Rusya veya avrupanın garantisi de 2 yıl olarak Türkiye'de geçerli.

Arkadaşım iyi misin sen?

Kimse almayacak bu telefonu buraya yazıyorum.

Küçük telefonların devri kapandı.

Haa Apple bunu 599TL falan yapsaydi gideri olurdu.

Mevcut piyasada Asus Laser vb kaliteli ama uygun telefonlar oldukça bunun yüzüne kimse bakmaz.

Yav kardeşim ne asus lazeri neyden bahsediyorsun sen.
    Bende buraya yazıyorum; bu telefon satış rekoru kıracak göreceksiniz.
    600-TL'ye ancak kıytırık bir telefon alabilirsin bu devirde. Ayrıca 6s ten daha pil ömürü yüksek, aynı donanımda, çay tepsisi taşımayı sevmeyen büyük bir kitle için mükemmel bir telefon. İşyerinde büyük ekran kullananların hepsi bıkmış durumda, hepsinin gözü SE de.

@gringoow1

Ya hocam kendiniz kandırmayın Allah aşkına. Giriş seviyesi 1000-tl lik android lerle şu donanımdaki iphonu bir tutmayın göz var nizam var. Geçen hafta anneme Sony C4 aldık; 8 çekirdekli, 2 gb ramli, 16gb hafızalı, 5,5" 13mp kameralı, 5mp ön kameralı bir telefon. 900-TL'ye aldık ve kağıt üzerinde iphone 5s ten bile kat kat üstün ama gerçekte tam tersi. Kamerası yerlerde, sıfır telefonun gmail kurulumunu yaptım birkaç kez menüde dolaştım arada takılıyordu telefon neyden bahsediyorsunuz anlamak gerçekten zor. Ha dersin ki Samsung S7 veya LG G5, Sony Z5 dersiniz de anlarım, niye çünkü bu telefonun gücü 6s ile aynı. Sırf boyutu küçük diye alakasız yorum yapıyorsunuz cidden çok komik duruma düşüyorsunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MegaWolt38 -- 22 Mart 2016; 17:42:31 >

• Ram 2miş saşırdım.399 dolar abd fiyatı aslında çok iyi ,zamanla diğer ülkelerin fiyatları biraz otururda türkiyede değişmez

• quote:

Orijinalden alıntı: fthkn

quote:

quote:

Gidin dandroidlerinize rom yükleyin, root atın. Bıktık sizin gibi boş tiplerle uğraşmaktan.

Rusya'da falan tanıdığınız varsa 16gb lık 1600-tl ye, 64gb lık model 2000-tl ye geliyor. Türkiye'ye göre 400-TL karlı ama 130-TL harcı eklersek en kötü 250-TL yine karlı oluyorsunuz. Rusya veya avrupanın garantisi de 2 yıl olarak Türkiye'de geçerli.

o kişinin bir tüketici olarak bir marka ile ilgili düşüncesi seni neden geriyor? Bu kişi diyelim ki çok bilgisiz Apple konusunda o yüzden böyle düşünüyor. Apple satın alan herkes mi çok bilinçli ve o cihazları bilimsel araştırmalar için mi alıyorlar? Cihaza rom kurma düzeyine gelmiş birini İphone kesmez zaten. Derin arayışlar içinde demektir. Hazırla yetinmeyen çok düşünen kafası basan kişi olma ihtimali yüksektir. Benim kafam basmıyor hazır şeylerle idare ediyorum diyen de zaten Apple alıyor. O zaman sana ne oluyor seni ne geriyor anlamadım. Uğraşmak zorunda değilsin. Uğraşman gerektiği ile ilgili baskı mı görüyorsun? Boş tip asıl sensin. Herkes tek tip olsun aynı şeyleri düşünsün isteyen beyni hasar almış tipler.

O değilde onun avukatı sen misin?
    ROM atmayan kişinin bilgisizlikle ne alakası var? Ben de çok rom attım ama tamamen boş işler. Adam gibi tıkır tıkır çalışan telefona niye rom atayım, niye uğraşayım. Asıl rom atmak boş adam işi. Adı üstünde cep telefonu, atomu bölmeyeceksiniz hayallerden gerçeklere dönün. rom atmaktan telefonu kullanamıyorsunuz kendiniz kandırmayın.
    Herkes tek tip olsun diye bir şey okudun mu yorumumda? Kullanmadığın şeye "çöp" demek ne kadar boş olduğunun göstergesi değil mi? kullanmıyorsan, sevmiyorsan yorum yazma, insanların tercihine saygı duyun. duymuyorsanız da boş yorum yapmayın.

• quote:

Orijinalden alıntı: 12 Angry Men

Biz bitmişiz, hem maaşlar az hemde aldığımız her ürün kur yuzunden 3 kat pahalı oluyor uzerıne de vergi bınıyor.

Amerikalılar ıcın ıphone 400 tl , avrupa ıcın 490 tl edıyor. Aldıkları maaşlarda bızden fazla. bizde hem maaş az hemde 3 e çarpıp + vergi verıyoruz offf. :(

Maalesef öyle dostum. Ben almanyada yasıyorum ve aldıgım elektronik ürünlerin cogu türkiyede üc katından fazla.
  • Fiyat yüksek ülkemizde. İncik boncuk hesap yapmamıştım ama hadi yapayım. Yanlışım olursa buyrun.

400$=1150TL. 1USD=2.875TRY
    +120 lira kayıt harcı =1270TL.
    +%18 KDV = 1498TL
    %35 ÖTV = 2023TL

Aslen ucuza bile satıyor Apple. 1150TL'den 2000TL'ye çıkaran şey Türkiye'deki vergiler. Ama tablet için aynı şeyi söylemek daha zor.

Durun, daha bitmedi. Maaşlarla, alım gücüyle oranlayacağım daha.

ABD'de ortalama asgari ücret 12$(34.5TL) civarında. Türkiye'de ise 6TL.

400$'lık modeli almak için ABD'de 34 saat çalışması gerekirken Türkiye'de ise 2000TL için 334 saat çalışması gerekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Firaristt -- 22 Mart 2016; 18:25:39 >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Arkadaşım iyi misin sen?

Mevcut piyasada Asus Laser vb kaliteli ama uygun telefonlar oldukça bunun yüzüne kimse bakmaz.

600-TL'ye ancak kıytırık bir telefon alabilirsin bu devirde. Ayrıca 6s ten daha pil ömürü yüksek, aynı donanımda, çay tepsisi taşımayı sevmeyen büyük bir kitle için mükemmel bir telefon. İşyerinde büyük ekran kullananların hepsi bıkmış durumda, hepsinin gözü SE de.

@gringoow1

Ya hocam kendiniz kandırmayın Allah aşkına. Giriş seviyesi 1000-tl lik android lerle şu donanımdaki iphonu bir tutmayın göz var nizam var. Geçen hafta anneme Sony C4 aldık; 8 çekirdekli, 2 gb ramli, 16gb hafızalı, 5,5" 13mp kameralı, 5mp ön kameralı bir telefon. 900-TL'ye aldık ve kağıt üzerinde iphone 5s ten bile kat kat üstün ama gerçekte tam tersi. Kamerası yerlerde, sıfır telefonun gmail kurulumunu yaptım birkaç kez menüde dolaştım arada takılıyordu telefon neyden bahsediyorsunuz anlamak gerçekten zor. Ha dersin ki Samsung S7 veya LG G5, Sony Z5 dersiniz de anlarım, niye çünkü bu telefonun gücü 6s ile aynı. Sırf boyutu küçük diye alakasız yorum yapıyorsunuz cidden çok komik duruma düşüyorsunuz.

hayırda iPhone kullanmasam dediklerine inanacağım. verdiğiniz örnek sadece sony için geçerli olabilir oğlumda Huavei ascend G7 marka bir telefon var ve kamera görüntüsünden tutta video kalitesine kadar iPhone 5s ezip geçiyor. ve bu cihaz 900 TL. Kaldı ki iPhone SE de çok aman aman bir fark olacağını düşünmüyorum. Aslında bu konuda Polemiğe bile girmeye gerek yok iPhone u da herkes biliyor diğer cihazları da herkes biliyor. Şahsen kendi adıma iPhone 5s ve 6s dahil olmak üzere yüzlerce cihaz kullandım. Tek kelime ile iPhone iPhone Takıntılı insanlar için biçilmiş kaftan ve Para tuzağından öte başka hiçbir şey değil.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: fthkn

quote:

quote:

o kişinin bir tüketici olarak bir marka ile ilgili düşüncesi seni neden geriyor? Bu kişi diyelim ki çok bilgisiz Apple konusunda o yüzden böyle düşünüyor. Apple satın alan herkes mi çok bilinçli ve o cihazları bilimsel araştırmalar için mi alıyorlar? Cihaza rom kurma düzeyine gelmiş birini İphone kesmez zaten. Derin arayışlar içinde demektir. Hazırla yetinmeyen çok düşünen kafası basan kişi olma ihtimali yüksektir. Benim kafam basmıyor hazır şeylerle idare ediyorum diyen de zaten Apple alıyor. O zaman sana ne oluyor seni ne geriyor anlamadım. Uğraşmak zorunda değilsin. Uğraşman gerektiği ile ilgili baskı mı görüyorsun? Boş tip asıl sensin. Herkes tek tip olsun aynı şeyleri düşünsün isteyen beyni hasar almış tipler.

O değilde onun avukatı sen misin?
    ROM atmayan kişinin bilgisizlikle ne alakası var? Ben de çok rom attım ama tamamen boş işler. Adam gibi tıkır tıkır çalışan telefona niye rom atayım, niye uğraşayım. Asıl rom atmak boş adam işi. Adı üstünde cep telefonu, atomu bölmeyeceksiniz hayallerden gerçeklere dönün. rom atmaktan telefonu kullanamıyorsunuz kendiniz kandırmayın.
    Herkes tek tip olsun diye bir şey okudun mu yorumumda? Kullanmadığın şeye "çöp" demek ne kadar boş olduğunun göstergesi değil mi? kullanmıyorsan, sevmiyorsan yorum yazma, insanların tercihine saygı duyun. duymuyorsanız da boş yorum yapmayın.

Konunun o kişiyle hiçbir ilgisi yok. Aynı durum benim başıma da gelebilir. Geliyor zaten. Senin gibi adamlar farklı düşünceleri susturmakla kendi zavallı dünya görüşlerini yücelttiğini sanıyorlar. Kimse sallamıyor sizi tabi ki ama kirletiyorsunuz forumu. Forum demek düşünce paylaşım tartışma yeridir. Adam yazar düşüncesini çıkar gider. Sen de ister okursun ister okumazsın. Zorla mı okutuyorlar sana? Bir işlem yapman için resmi bir görevin mi var? Yok boş beleş adamlarsınız işte. Beyniniz kısa devre yapmış.

• quote:

quote:

quote:

Arkadaşım iyi misin sen?

Türkiye Apple açısından hiçbir anlama gelmiyor. Dünyada zaten 599 tl anlamına gelen bir fiyatla satılıyor. Yani orta seviye bir cihaz. 5c çöp tenekesine atılmadı. Dünyada bayağı bir tuttu çünkü o da çok ucuz sayılıyordu. 5s 700 dolarken 5c 300 dolardı. Gerçekten çok iyi bir fiyat. Zaten ABD pazarı için üretiliyor bu tür modeller. Apple da biliyor Türkiye gibi ülkelerde ucuza bile mal etseler bu tür modellerle tutunamayacaklarını. Çünkü hükümetin teknolojiden vergi vurgunu yaptığını onlar da biliyor. TRT haracını vermemek için koskoca dünya markaları radyo özelliğini gizleyerek ülkeye resmi distribütörlü ürün sokuyorlar 3 kuruş daha ucuz satabilsinler diye. Neyse işte Türkiye burası. Muz Cumhuriyeti.

Küçük ekran demek daha hafif cihaz demek. Devri asla kapanmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fthkn -- 22 Mart 2016; 19:33:11 >

• quote:

Orijinalden alıntı: gringoow1

quote:

quote:

quote:

quote:

Arkadaşım iyi misin sen?

@gringoow1

hayırda iPhone kullanmasam dediklerine inanacağım. verdiğiniz örnek sadece sony için geçerli olabilir oğlumda Huavei ascend G7 marka bir telefon var ve kamera görüntüsünden tutta video kalitesine kadar iPhone 5s ezip geçiyor. ve bu cihaz 900 TL. Kaldı ki iPhone SE de çok aman aman bir fark olacağını düşünmüyorum. Aslında bu konuda Polemiğe bile girmeye gerek yok iPhone u da herkes biliyor diğer cihazları da herkes biliyor. Şahsen kendi adıma iPhone 5s ve 6s dahil olmak üzere yüzlerce cihaz kullandım. Tek kelime ile iPhone iPhone Takıntılı insanlar için biçilmiş kaftan ve Para tuzağından öte başka hiçbir şey değil.

Yazılım ve market dışında övülecek bir yanı yok. Sıradan donanımlar kullanıyor Apple. Yazılım gerçekten de iyi. Düzenli basit kullanımı kolay. Başka da donanımı şöyle kamerası şöyle diye övmenin cahillikten farkı yok. Huawei kamera olarak iyi olabilir ama insanlar İphone'u yazılımı için alıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Firaristt

Fiyat yüksek ülkemizde. İncik boncuk hesap yapmamıştım ama hadi yapayım. Yanlışım olursa buyrun.

400$=1150TL. 1USD=2.875TRY
    +120 lira kayıt harcı =1270TL.
    +%18 KDV = 1498TL
    %35 ÖTV = 2023TL

Aslen ucuza bile satıyor Apple. 1150TL'den 2000TL'ye çıkaran şey Türkiye'deki vergiler. Ama tablet için aynı şeyi söylemek daha zor.

Durun, daha bitmedi. Maaşlarla, alım gücüyle oranlayacağım daha.

ABD'de ortalama asgari ücret 12$(34.5TL) civarında. Türkiye'de ise 6TL.

400$'lık modeli almak için ABD'de 34 saat çalışması gerekirken Türkiye'de ise 2000TL için 334 saat çalışması gerekiyor.

Hocam hataniz var.Sizin hesabiniza gore Iphone her urunden zarar ediyo olmasi lazim.Siz direk Iphone ABD satis fiyati üzerinden işlem yapiyosunuz.Ve vergileri direk telefonun satiş fiyatina ekliyorsunuz.ABD deki vergileride kapsayarak hesap yapiyorsunuz TRdeki satiş fiyatina.Öncelikle bu telefonun maliyeti kac dolar ve Apple vergisiz ve karsiz kac dolardan getirebiliyor Turkiyeye.Burasi önemli aslinda.Mesela 250 dolardan gelse hesabi buna gore yapsak çok daha düşük fiyatlar ortaya cikacaktir.Fiyat dusuk oldugu icin vergilerin toplamida daha düşük kalacaktir.Sonrasindaki karlar zaten Apple a ait

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emre4335 -- 22 Mart 2016; 20:30:59 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• emre4335 kullanıcısına yanıt
    Tabi ki öyle. Ancak ABD'de vergiler çok düşük olduğu için ve diğer cihazlarda da benzer fiyat oranları ile hesaplandığında gerçeğe çok yakın sonuçlar çıktığı için öyle yazdım. Yoksa maliyeti 200$ ya var ya yok bu cihazın.
  • Amerikada veya Avrupadada bu fiyattan satılsa kimse almaz.

• tr fiyatı belli olsun bi de ona bakalım
  • ABD Avrupa'yı bunlar da orta doğuyu düdüklüyor sonra ikisi birden orta doğuyu .

• Bu halk bazı şeylerin farkına varabilseydi bugün bu durumda olmazdık zaten. Apple'a kızmam, tüketici kitlesi yağlı kazık yemeği seviyor neticede.
  • Hele bir de Türkiye'deki satış fiyatlarına baksanıza... Verdiğimiz o parayla bi telefon kendimize bi telefon da devlete alıyoruz

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.