Şimdi Ara

iphone se Deji batarya sorunu telefonumu bozdu.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
3.031
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Iphone se cihazım şarjı az gittiği için Deji resmi sitesinden 2010 mah yüksek kapasite batarya aldım.

Deji bataryada Telefon şarj simgesi görünüyor fakat Şarj olmuyordu ve telefonu sürekli kapatıp açıyordu.
    Geri gönderdim eski bataryamı kakıp kullanmaya devam ettim, kullanım süresinin az olması dışında bir problemim yoktu. (kapa aç olmuyordu)
    yeni batarya geldi ve aksam olduğu için cihazı şarja taktım, sabah uyandığımda %5 de kalmıştı. şarj olmuyor yani aynı sorun devam ediyor.
    Tekrar eski bataryamı taktım ama açtığımda telefonu 2-5 dk da bir sürekli kapa aç yapıyor

Bu arada orijinal Apple adaptörü ile kullanıyorum. (olmayınca HTC,Samsung adaptörlerinde de denedim)

yüksek kapasite olduğu için cihazı bozmuş olabilir mi?
    ne yapabilirim? bilgisi olan var mı?

• Şu mesajı 2-3 gün önce görmüş olsam almaktan vazgeçerdim Benimki de dün geldi (SE için, max serisinden), bugün taktırdım. %50 şarj ile açıldı, %19'da şarja taktım dolunca çektim. Umarım pişman olmam ve umarım sizin de telefonunuza kalıcı bir hasar vermemiştir, geçmiş olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi State of Anarchy -- 23 Nisan 2020; 21:23:46 >
  • State of Anarchy S kullanıcısına yanıt
    Bende siparişi vermiş bulundum ve batarya dün elime ulaştı yanında reklamını yaptıkları değişim alet kitini göndermemişler üstelik, şimdi de bu konuyu gördüm umarım pişman olmam..

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • arkadaşlar bu deji batarya ile çok şey okudum ekşide felan, eğer 3-5 ay daha kullanırım diyorsanız telefonu riske girerek alacaksınız siz bilirsiniz ama yok ömürlük kullanmak istiyorsanız hiç gerek yok. iphone 5c bataryası için 350 tl vermiştim yaklaşık orjinal değişim.apple garanti de veriyor bataryasına. yani demem o ki riske girmeyin, patlar matlar batarya, telefonun ömründen gider vs. gerek yok.
  • avcılarınavcısı kullanıcısına yanıt
    Bal gibi de alınır. Cihazımı servise verdim neymiş efendim sıvı teması olmuş da pil değişimi olamazmış. 1900 verip değişim cihazı teklif ettiler. Ocak 2019’da aldığım Deji pili hala kullanıyorum. Pil ömrü hissedilir biçimde azaldı. Tabi her gün telefonu 3-4 saat şarja takılı bir şekilde oyun oynarak ateş topuna çevirdiğim için pilin yıpranöası normal. Normal kullansam sanırım şu anki halinden daha iyi olabilirdi. Yaşadığınız tamamen talihsiz bir durum. Geçmiş olsun.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • her koyun kendi bacağından asılır. sizin bileceğiniz iş.
  • ben telefonumda oyun vs yüklü değil, office ve sosyal medya dışında uygulama da kullanmıyorum, Telefonumda sürekli kullanımdan dolayı ısındığını hatırlamıyorum.
    sorunun ya bana hep arızalı batarlar den gelmesi ya da max serisi yüksek kapasite bataryanın telefonumu bozması olduğunu düşünüyorum, çünkü yenisini taktıktan sonra eski bataryam da sorun yaşamaya başladım.
  • Babamın 5s ine deji aldık çok memnunuz. Kendi telefonumun pili eskisin yine deji alacağım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • kendi 6s'ime taktım çok çok memnunum aylardır kullanıyorum. ben tavsiye ederim. 2 gün şarj etmediğim oluyor.
  • Grozny kullanıcısına yanıt
    Kendi yazdığımı düzeltiyorum teslim alan arkadaşım içindeki değişim kitini düşürmüş yani evet küçük değişim kitini göndermişler bataryayıda kullanmaya başladım şu anlık çok iyi

• Bataryanın cihaza zarar vermesi kısa devre sonunda şişip patlaması ile ancak gündeme gelebilir. Bazı durumlarda patlamayıp balon gibi şişer. Böyle bir şey olmadıysa zarar vermesi biraz zor.

Muhtemelen cihazı kapatırken flex konnektörleri doğru pozisyonda tekrar takamadanız.
    Bu cihazların iç kısmındaki vidalardan bazıları farklıdır.Bazılarının yiv kısmı daha uzundur. Üstten bakarak anlaşılamaz. Ona dikkat ettiniz mi? vidaları karıştırdıysanız anakarta zarar verirsiniz.

Edit: Eğer şarj olmayla ilgili sorunları önceden de yaşadıysanız power ic entegreniz zaten sorunludur. Yeni bataryanın devreden talep ettiği daha yüksek akımı görünce iyice sapıtmış olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cirrus- -- 29 Nisan 2020; 4:59:5 >
  • iPhone se kullanıyorum deji 2010 Mah batarya taktım şükür memnunum. Geri iade et. Arada arızalı ürünler çıkabiliyor

• Dediklerinizin hiçbiriyşe bu zamana kadar karşılaşmadım. İlginç
  • Cirrus- kullanıcısına yanıt
    bu cihazda kullandığım hiçbir batarya da şişme sorunu yaşamadım,
    batarya flex kablosunu kontrol ettim pinleri mi kırdım diye ama zaten Anakart'ta 2 tane pin var kenarlarında plastik tutacaklar var. fırça ucuna azcık kolonya sürüp bile temizledim olmadı. o kadar çok aç kapa yaptım ki umudum kesildi.
    Bildirimlere bakmak için sürekli %3 şarj'da duruyor ve hiç ısınmıyor. normalde azıcık olsa ısı yayardı ne adaptör de ne de cihazda hiç ısı yok.
    Deji den high cap olmayan normal batarya (1624 mah) istedim gelsin onu deneyeceğim.
  • Hunter_Soldier kullanıcısına yanıt
    sıfırdan yazılım at

• Bu deji muhabbeti ne zaman patlayacak bakalım
  • 2.5 , 3dk içinde telefon kapanıyor pc ye baglayınca da kapanıyor denedim ama yükleme başlarken kapanıyor. Allah'tan komple gitmedi.
    normal batarya istedim bugün gelecek onu deneyeceğim.
  • Hunter_Soldier kullanıcısına yanıt
    tamam haberdar edin bizide

• Geçmiş olsun yapacak bir şey yok APPLE artık ücretli destek vermez.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.