Şimdi Ara

iPhone eSIM hakkında (55. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.295
Cevap
32
Favori
154.186
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5354555657
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 35 lira civarı ücret ödüyorsunuz bildiğim kadarıyla turkcell bayileri yapıyor

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Vodafone en son 40 TL'ydi. Muhtemelen Turkcell'de ücreti yükseltmiş olabilir. Bu arada eSIM'e istediğiniz zaman geçemiyorsunuz, belirli bir kontenjan açıyorlar ve o arada yakalamanız gerekiyor.

Temmuz 2021 - Ağustos 2021 arasında eSIM'e geçirmemişti Turkcell. Gittiğim tüm bayiler şu an yok, sistem müsade etmiyor demişti.

Acilen eSIM'e online işlemler ile geçilmesi ve eSIM'lerin mail üzerinden gönderilmesi gerekli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iDoctor -- 21 Ocak 2022; 0:20:37 >
  • 13 ile deneyip problem yaşayan oldu mu? Mesajlara baktığımda geçmiş tarihli hepsi, yakın tarihli kronik problem yok sanırım

• Apple Watch'lara eSIM desteği ne zaman gelecek çok merak ediyorum. Ülke olarak neden kullanışlı teknolojiye bu kadar geç ulaşıyoruz.

Senelerce telefonlara eSIM desteği gelmesini bekledik, şimdi de senelerce Watch'lara eSIM desteği gelmesini mi bekleyeceğiz.

Apple Watch'ların acil durumlar için en kullanışlı özelliği kendi başına operatöre bağlanabilen bir cihaz olması ama buna ne zaman ulaşacağız bilgi yok, gelişme yok.

Bilgisi olan ya da duyumu olan varsa allah rızası için bilgi versin.

• iDoctor kullanıcısına yanıt
    apple watchlara e-sim desteği gelse bile türkiyede satılan cihazlar esimi desteklemiyor bildiğim kadarıyla

• kadirce03 kullanıcısına yanıt

Türkiye'de e-sim desteği olmadığı için e-sim destekli modeller gelmiyor zaten:) Destek sağlanırsa o modeller de gelecektir.

• Hat - Türk Telekom
    Yer - İstanbul/Şişli/turktelekom merkez ofisi
    Tel - ip 11

Süre 1.5 dakika(çalışanın bilgisayar ekranına qr kod geldi, kamera ile okutup aktif ettik, ne elime ne de mailime bir şey vermediler)
    Ücret 15 TL(faturaya yansıyacakmış)

Yaklaşık 4 gündür e sim ile kullanıyorum cihazı. Hiç bir fark görmedim/hissetmedim. Tek hat kullanıyorum. Sorusu olan varsa alabilirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi qlidqyi -- 9 Şubat 2022; 23:48:44 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • fatih_h kullanıcısına yanıt
    Hücresel destekli Apple Watch'lar Türkiye'de satılsaydı şayet hücresel olmayan modelin iki katı fiyatına olurdu büyük ihtimal. 5 haneli rakamları da anca zengin statüsünde olan insanlar verebilir. Yurtdışından alanlar için de imei kayıt ücreti olurdu tabii.

Ha destek yine gelsin gelsin de bizden çok turistlerin işine yarayacak bir destek olur bu saatten sonra

• serkanover kullanıcısına yanıt
    Ben iki aydır iPhone 13’le kullanıyorum bir sıkıntı yok. Vodafone’dan Turkcell’e direkt geçiş yaptım e-sim olarak herhangi bir ücret ödemedim.
    Bir sene öncede iPhone 12 ile Vodafone’u e-sim olarak kullanıyordum onda da sıkıntı yaşamadım.

Ama çağrı esnasında ikinci hat devre dışı kalıyor bilginiz olsun.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam çağrı esnasında ikinci hattın devre dışı kalması sorununu @scanh hocamın gayet güzel bilgileri sayesinde çözebilirsiniz.

https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/151020357

Ben bu şekilde kullanıyorum. Bir hat ile görüşürken diğer hattan arama gelince beklmeye alıyor.

• Bu arada bende yaklaşık 2 aydır 13 Pro ile çift hat kullanıyorum. Turkcell E-Sim, Türk Telekom fiziki şeklinde. Gayet memnunum. 2 telefon taşıma derdinden kurtulmak müthiş bir şey. Yaşadığım tek tük sorunlar oluyor elbette. Mesela bazen telefonun düşmediğini söylüyor arayanlar ama çok nadir oldu bu. Onun dışında gayet memnunum.

• ciho. kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ediyorum hocam. 12 Pro Max’den beri bu şekilde kullanıyorum, hiçbir sorun yaşamadım. Önemli olan ayarları eksiksiz yapmak.

• tolgacenil kullanıcısına yanıt

Yani bedavadan şoför telefon almış oldun. İyi olmuş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba Arkadaşlar

eSim için türk telekomdan hangi öperatöre geçiş yaparsam daha sorunsuz bir deneyim yaşarım?

Türk telekom iphone 13 cihazımın eSim desteklemediğini söylüyor. Neredeyse 1 ay uğraştım ve yıldım artık bu süreçten. Başka öperatöre geçerek 2 telefon taşıma derdinden kurtulmak istiyorum.

• kael.pe K kullanıcısına yanıt

yaklaşık iki aydır iphone 13 ile turkcell e-sim olarak sorunsuz kullanıyorum. fiziksel olarak kullandığım hat ve e-sim ikisi de turkcell

• kael.pe K kullanıcısına yanıt
    bende fiziki simde telekom E-simde turkcell kullanıyorum 2 aydır hiçbir sorun yaşamadım

• Alıntı

metni:
    @serkanover @kadirce03 Teşekkürler deneyiminizi paylaştığınız için. Turkcell ile devam o zaman

Bugün turkcell bayiden taşıma işlemi gerçekleştirdim. Qr kod okutarak eSIM kaydını yaptılar. Taşıma gerçekleşince aktif olacağı söylendi. Çok kısa süren bir işlem oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kael.pe -- 23 Nisan 2022; 19:6:8 >
  • Arkadaşlar öncelikle herkese iyi bayramlar.
    Çift hat kullanıyorum. Geçen gün ağ ayarlarını sıfırlamak zorunda kaldım, ondan sonra e-sim olan Turkcell hattımda numaram gözükmemeye başladı. Bu sorunu yaşayan ve çözümünü bilen var mı?

• ciho. kullanıcısına yanıt
    Ben Vodafone eSIM kullandığım günden beri numara yeri gözükmüyor Hücresel Ayarlarında. Sanırım bir bug ancak herhangi bir etkisi yok kullanımlarınıza ve aramanıza.

• Numaranın gözükmesi için e-Sim olan hattan da iMessage’ın aktif edilmesi gerekiyor

• 
Sayfa: önceki 5354555657
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.