Şimdi Ara

iPhone eSIM hakkında (54. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
1.295
Cevap
32
Favori
154.125
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5253545556
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Fiziksel Turkcell
    e-Sim Vodafone

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Selamlar. Daha önce yazmıştım yurtdışında çalışıyorum local hattım esim türk hattım fiziki sim VoLTE üzerinden Türkiyede gibi kullanıyorum. Ama bu şekilde kullandığım için imei kayıt mesajı geldi 120 günden düşmeye başladı. Bildiğim kadarıyla her yeni yıla girince 120 gün sıfırlanıyordu eğer böyle ise sorun yok ama değil ise Türkiye ye döndüğümde sıkıntı olacak bilgisi olanlar yazarsa sevinirim.

• scanh kullanıcısına yanıt

Hocam bende fiziksel turkcell e sim turk telekom var, herşey sorunsuz diyebilirim ama tek derdim bu bahsettiğiniz durum. Telefonum iphone 12. Bahsettiğiniz işlemleri yapmama rağmen bir hatla konuşurken diğeri arandığında ya aradığınız kişiye ulaşılamıyor anonsu geliyor ya da ekranda arayan kişi gözüküyor ve sanki ben kimseyle konuşmuyormuşum gibi karşıdaki kişi açmamı bekliyor. Aradığınız kişi başkasıyla görüşüyor şeklinde bir uyarı olmuyor yani.

• emrecelik85 kullanıcısına yanıt
    Hocam peki konuşma esnasında konuşulmayan hattın adı yazıyor mu yoksa servis yok mu yazıyor?

Hattın adı yazıyor hocam iki hatta aktif olarak çekiyor ve sadece wifi bağlıyken denedim. Hucresel veride denemedim

Hattın adı yazıyorsa aramanın da düşmesi gerekir çok enteresan. İki hatta da arama bekletme açık mı kontrol eder misiniz?

Açık hocam, bende anlam veremedim açıkçası. Arama yönlendirme yapsam çözüm olur mu sizce ? En azından yönlendirdiğim diğer hattım meşgul olduğu için aradığınız kişi başkasıyla görüşüyor uyarısı verebilir diye düşünüyorum

Edit : Hocam şimdi fark ettim başkasıyla görüşürken diğer hattın çekim gücü sıfırlanıyor. Bunun çözümü var mı acaba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrecelik85 -- 17 Kasım 2021; 11:48:2 >
    Hocam yönlendirme ile çözen çok, bende söylediğim metod işe yaradığı için yönlendirme yapmadım.

Şebeke sıfırlanması normal, wi-fi açıksa wi-fi, hücresel açıksa hücreseli kullanıyor çekim için.

• Herkese merhaba, bugün öğrendiğim bir bilgiyi sizlerle paylaşmak istedim belki bilenleriniz vardır ama bilmeyenler için yazıyorum.

Bildiğiniz üzere normalde iPhone'larda sadece bir eSIM'i aktif olarak kullanabiliyorsunuz ve diğer hattınızın fiziksel SIM olması gerekiyor.

Ancak elinizde 13 Pro Max, iPhone 13 Pro, iPhone 13 ya da iPhone 13 mini varsa iki tane eSIM'i aktif olarak kullanabilirsiniz.

quote:

With iPhone 13 Pro Max, iPhone 13 Pro, iPhone 13, and iPhone 13 mini, you can use Dual SIM with either two active eSIMs or a nano-SIM and an eSIM.

https://support.apple.com/en-us/HT209044

• Merhaba arkadaşlar bende iphone 12 minide bir fiziksel bir e-sim kullanıyorum. Telefonumu sıfırlamam gerekiyor ama telefonu sıfırlayınca e-sim özelliğide sıfırlanmış oluyor ve vodafone 45 tl ücret istiyor. Telefonda yedek alıp tekrar kursam e-sim tekrardan gelir mi? Bilgisi olan varsa cevap yazabilirse sevinirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ccoray kullanıcısına yanıt

Sıfırlanmaz… Sıfırlarken sorar esim kalsın mı diye.

• gps.navigation kullanıcısına yanıt

Hocam öncelikle verdiğiniz cevap için teşekkür ederim, emin misiniz diye tekrar sormak istiyorum. Ben iphone telefonu önce yedek alıp sıfırlayacağım, sonra yedeği tekrar kuracağım. Tekrar bilgi verme şansınız olursa deneyeceğim. Teşekkürler.

• iPhone da e sim kuruluysa arkadaşın dediği gibi sıfırlama işlemini başlatırken e sim kalsın mı diye soracağına inanıyorum. İsterseniz sıfırlama işlemini başlatın ama son adımda iptal edin bakalım sonuç ne olacak

Benim merak ettiğim öğrenmek istediğim konu ise neden ekstra ücret isteniliyor
    E sim alırken kayıt ve telefona kurulum bilgileri bi belge verilmedi mi verilmiyor mu kurulum için QR kod veya şifre vb bilgiler içeren belge yok mu çok mantıksız bence bu şekildeyse süreç

Az önce buldum sizlerde izleyip öğrenebilirsiniz
    1. Dakikadan itibaren

https://www.youtube.com/watch?v=wur3BWKbQsw&feature=youtu.be

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-A94FA7CCA -- 6 Ocak 2022; 9:37:53 >

Evet eminim, sıfırlarken sorar esim profili var tutmak istiyor musunuz diye. Takip edin ekranı göreceksiniz.

• Teşekkürler @gps.navigation ve @iPhoneXxX akşam itunes üzerinden yedek alıp sıfırlayıp tekrar yedeği yüklemeyi deneyeceğim. Sonuçlarını tekrar yazarım. İyi forumlar.

eSIM’i ayarlardan ya da sıfırlama esnasında isteğe bağlı olarak silebilirsiniz.

Bunun dışında silinmiyor. Hatta iTunes üzerinden DFU modunda geri yükleme yapsanız da eSIM silinmiyor.

• LastFaded kullanıcısına yanıt

Bunu bilmem çok iyi oldu teşekkür ederim.

• ffm64 F kullanıcısına yanıt

yok hocam destekleri kurumsal hizmet merkezine de sordum 2021 Aralık itibariyle destek yok

• Tukcell de faturalı hattım var fiziksel bunu e-sim yapmak istiyorum. Ücretlendirme hakkında bilginiz var mı?

• 
Sayfa: önceki 5253545556
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.