Şimdi Ara

iPhone eSIM hakkında (27. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.295
Cevap
32
Favori
154.149
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

06.11.2020 14.19

Türk Telekom ile ilgili kurumsal iç süreç henüz devam etmekte. Pazartesi’ye kadar Türk Telekom’dan yanıt gelmezse, Türk Telekom ile ilgili süreç takibini sonlandıracağım. Yanıt gelirse de sizinle paylaşacağım.

Apple Türkiye Direktörü yanıt vermedi. Belirli bir süre beklendi. Tam 7 gün geçti. Biz de olayı bir üst mecraya taşıdık.

Apple şirketinde Core OS ekibini yöneten Yazılım Mühendisliği Başkan Yardımcısı Jon Andrews'a Inmail attım. Gelen cevabı ileteceğim. (Yazının bazı bölümleri sansürlendi.)

https://ercanatay.medium.com/ekim-2020-son-durum-esim-t%C3%BCrkiyeye-ne-zaman-geliyor-c1be0dda73b8

Süreç silsile yolu ile ilerlediğinden, sırayla pozisyona göre yukarı doğru iletiyoruz. Taki cevap gelene kadar :)))

• yogun54 Y kullanıcısına yanıt
    karekod telefona girdikten sonra birdaha kullanilamiyor, kod kullanildi hatasi veriyor.
    ipad ve apple watch icin (ki su an turkiyedeki operatorler desteklemiyor apple watch u) essim kartlarda oldugu gibi ayni hatta ait ama ayni anda aktif
    olabilen esim verilmesi gerekiyor. su an avrupada 12 ayri cihazda kullanilabilen esimler var, coklu telefon destekleri olan.
    apple watch da esim in calismasi icin ise operatorun apple watch icin apple ile anlasma yapmasi gerekiyor, avrupa da bircok operator esim hizmeti sunuyorken apple watch a calismamasinin sebebi bu.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • arkadaslar merhaba, istanbul'da hangi vodafone bayiinde var? usenmeyecegim gidip alacagim. (tercihan Bakirkoy'e yakin) iPhone eSIM hakkında 

• ya Google Vodafone diye sırala uzaktan yakına , başla aramaya mutlaka çıkacak zaten evet bizde mevcut diye , git al kullanmaya başla :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Extreme Victory kullanıcısına yanıt
    Büyük AVM bayilerini telefon ile arayıp sorun bence

• kleftiko kullanıcısına yanıt
    Benim cihazımı da sorun tespit edilemedi diye geri göndermişler, gerçekten böyle saçmalık olmaz.

• kleftiko kullanıcısına yanıt
    Tüketici mahkemesine mi başvurdunuz? Tüketici hakem heyetine mi? 2020 yılı için 10.390 TL altındaki uyuşmazlıklarda hakem heyetine, üzerindeki uyuşmazlıklarda tüketici mahkemesine başvurmak gerekiyor.

• tolgacenil kullanıcısına yanıt
    Sizdeki sonuç nedir?

• Arkadaşlar nihayet Turkcell ve Türk Telekom ile ilgili e-SIM hakkında resmi kanallardan gelen ve kamuoyuna yansıyan açıklamayı size iletiyorum. İnanın cımbız ile haberin içinden çektim. Normalde haber başlığında felan geçmiyor. Birisi 1 gün önce diğerkisi 4 gün önceki haber. İkisi de Üst Düzey Yöneticileri tarafından verildi.

Türk Telekom ve Turkcell e-SIM ile ilgili haberi bekleyenler şurayı okuyabilir. Bir tek Apple tarafı kaldı. Onu da bir gelişme olursa size aktarırım.

https://ercanatay.medium.com/ekim-2020-son-durum-esim-t%C3%BCrkiyeye-ne-zaman-geliyor-c1be0dda73b8

--

09.11.2020 12.45

Türk Telekom Teknoloji Genel Müdür Yardımcısı Yusuf Kıraç; e-Sim için hazır durumda olduklarını, “Yüklenici kurumun belirli düzenlemelerini bekliyoruz. Ondan sonra başlayacağız.” dedi. 06.11.2020

Kaynak: https://www.hurriyet.com.tr/teknoloji/esim-teknolojisi-otonom-araclarla-birlikte-yayginlasacak-41655580

09.11.2020 12.47

Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan Dünya Gazetesi sitesinde çıkan haberde e-SIM ile ilgili 07 Kasım 2020 tarihli haberde şunu aktardı:

E-sim’e ilişkin soru üzerine Murat Erkan, “Bizim de parçası olduğumuz GSMA’in 4 yıl önce başlattığı bu projenin ilk günden beri testlerinin, prosedürlerinin, teknolojisinin, protokollerinin içindeyiz. Bütün teknik çalışmalarımızı bitirdik. Bu konuda Türkiye’de BTK’nın yaptığı düzenleme var. Yetkilendirdiği kurum e-sim yapabiliyor. Bu kurumla da çalışmaları bitirdik. Ticari çalışmaları da görüşüyoruz. Ticari anlaşmayı yaptığımız anda lansmanını yapacağız” yanıtını verdi.

Kaynak: https://www.dunya.com/sirketler/turkcell-2020yi-9-milyarlik-yatirimla-kapatacak-2021-hedefi-10-milyar-lira-haberi-488089

• Cybokron kullanıcısına yanıt

Sanırım Yüklenici firma dedikleri protahub ama yazılardan sanki hemende çıkabilir seneyede çıkabilir gibi konuşmuşlar, yüklenci firma önce vodafone bitrdi ise Teekom ve Turkcell neden geri kaldı acaba, Özellikle birçok kişi hep Turkcell den beklediğimiz yenilikler ilk vodafoneden gelince bence güzel iş çıkartıp diğer oparatörleride ters köşe yaptılar açıkçası ben 3 firma aynı anda eSIM satışını yapar diye bekliyordum..

Bu arada emekleriniz için çok teşekkür ederim sizde detaylı ve güzel işçıkartmışssınız..

• ffm64 F kullanıcısına yanıt

Muhtemel bana da aynı cevap gelecektir o halde.

Akşam hiç beklemez müracaat ederim heyete. Böyle insanı salak yerine koyan cevaplar tipik şark esnafı ağzı yakışıksız.

Sorun yoksa buyur e sim tanıla bu cihaza. Ben telefonuna varım.

Alman forumlarından birinde tr cihazli birinin e sim çözemediği için değişim alabildiğini okumuştum.

Ben çift cihaz kullanır, 2 aylık telefonumu paşalar gibi kullanır, seneye değişimi alırım her türlü

• Satarken bile alıcı e sim var mı diye soracak

Geçen hafta salı günü akasya Apple a gitmiştim. Dün ve bugün Apple destekten aradılar. Bugün ki konuşmamızda, sorunun Apple mühendislik kısmı tarafından incelendiğini, arka planda işlem başlatıldığını, akasya Apple dan beni arayacaklarını söyledi. Bakalım, halaa beklemedeyim. Başlangıçta bağlantı sorunu olarak gözüken servis kaydım, onarım olarak değişmiş bu arada kayıtlarda.

iPhone eSIM hakkında

Apple onarım merkezi buraya apple kimliğinizle giriş yapıp bir detaylara bakın orada işlem sonucu yazar, bende herhangi birşey tespit edilemedi geri gönderildi yazıyor

https://idmsa.apple.com/IDMSWebAuth/signin?appIdKey=d7abc4ccb9b9f72d2f98c8d82fb9948668d09380a40c0fa64007a906a7502b4f&path=%2F%3FselectedLocale%3Dtr_TR&language=TR-TR

Bana değişim geldi. Apple sorgulamada gördüm. Troy henüz giriş yapmamış ama.

• Bu sorgulamayı yukarıdaki linkten mi yaptınız?

• Ben de bir sonuç gözükmüyor

Evet

• esim için vodafone gittim 50tl ücret istediler şaka gibi bedava sanıyordum ben oysaki

• Dalette kullanıcısına yanıt

Ben optimum alışveriş merkezindeki vodafone bayısınden aldıydım esim için 30 tl aldılar her bayi kafasına göremi ücret alıyor

• 
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.