Şimdi Ara

iPhone eSIM hakkında (28. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.295
Cevap
32
Favori
154.134
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Dalette

esim için vodafone gittim 50tl ücret istediler şaka gibi bedava sanıyordum ben oysaki

28 liraya aldım eskişehirde, sitesinde bile yazıyor ücretlendirme kısmında. normal sim kart değişim ücretiyle aynı diye.

• Dalette kullanıcısına yanıt
    Hayır. 28 TL ben aldım. Sim değişimi yapsanız da aynı ücret. Bu diğer sağlayıcılarda da aynı. Ama sizden fazla almışlar. Bayi cebe atmış sanki.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • eSIM kurduktan sonra telefonunu sıfırlayan var mı? 14.2 beta yüklüydü, telefonu sıfırlamam lazım. sıfırlama ekranında hücresel planı saklayarak sıfırla diye seçenek çıkıyor mu?

• Ankara’da Vodafone bayilerinde bulamadım maalesef; var mı stok bilgisi olan?

• Dalette kullanıcısına yanıt
    İstinye Park mağazada 40TL ödedim be de. Demek ki her şube kafasına göre takılıyor.

• Arkadaşımın e-sim destekleyen İPhone XS Max i ile karşılaştırırken şunu fark ettim. Benim telefonumda ikinci imei nin üzerinde arka sim yazarken arkadaşımınkinde dijital sim yazıyor. Bizim telefonlar fiziksel çift sim kartlı galiba. 🤣🤣🤣. Hala Apple dan ses yok bu arada.

iPhone eSIM hakkında

iPhone eSIM hakkında

• Şundan bulsam deneyeceğim ama bulamadım Türkiye de. Çin’den sipariş versem de 1 ay bekle.

iPhone eSIM hakkında

• tolgacenil kullanıcısına yanıt

çok doğru yerden yakalamışsınız, büyük ihtimalle sorun da burdan çıkıyor. e-sim menüsü çıkan ve çıkmayanlar kontrol edip bu bilgiyi paylaşırsa sorunun kaynağından emin olabiliriz. büyük ihtimalle çin’de satılması gereken cihazlar Türkiye’ye de satıldı. bu satış yasak bile olabilir. apple satarken e-simli diye satmışsa kesinlikle kazanırsınız ama nasılki apple pay özelliğinden bahsedilmiyorsa belki bundan da söz etmemiştir satarken. türkiye’deki apple store görüntüleri ve reklamlarını arşivleyin belki ilerde e-sim sadece 12 ve üzerinde çalışır diyecekler. ama satarken e-sim demişlerse mecburlar.

https://support.apple.com/tr-tr/HT209086

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Telefonum iPhone 11 ve e-sim aktif. Bende de 2. imei dijital sim olarak yazıyor. Daha öncesinde de böyle mi yazıyordu hatırlamıyorum ama. Belki e-sim aktif olduktan sonra değişmiştir.

• Bir de şöyle bir yazı buldum. E-Sim in çalışması için telefonda EID numarası olması gerekiyor. Benim telefonumda hakkında kısmında yokken arkadaşımın telefonunda var. Eninde sonunda telefonu değiştirecekler galiba. Bir sıkıntı olduğu kesin.

https://en.tab-tv.com/?p=18876

• E-sim menusu bendede aktif değildi. üst sayfalarda bir arkadaşın verdiği linkteki gibi 3u tools programından aktif ettim. Şuan hücresel plan ekle aktif oldu.

https://www.avalibeyaz.com/kategorisiz/iphone-cihazlarda-e-sim-etkinlestirme/

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

görselini paylaştığınız sim tepsisi fiziksel çift sim destekleyen modeller için

yani tr cihazına takacak olursanız çalışmama ihtimali var

fiziki çift sim kartlı cihaz istiyorsanız:

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-cep-telefonu-modeller-12-64-gb-cift-sim-877013837/detay

tr de satan var

• Extreme Victory kullanıcısına yanıt

Merhaba, bugün Capacity Vodafone’a uğradım ve abonelik taşıma ile ücretsiz olarak e-sim kartını aldım. Ellerinde stok var. Mağaza sorumlusu ve tüm çalışanlar çok yardımseverler. Bazı telefonlardaki Hücresel Plan Ekleme seçeneği çıkmaması probleminden de haberdarlar. Buraya yazacağımı söyledim. Herkesi bekleriz yardımcı olmaya çalışırız dediler.

• colaker kullanıcısına yanıt
    Evet ben yaptım. Hücresel planı saklayarak sıfırlayın sorun olmuyor. Şu anda aktif olarak kullanıyorum.

• salih_2828 kullanıcısına yanıt
    O yöntemi de denedim. Bende işe yaramadı.

• yogun54 Y kullanıcısına yanıt
    Doğru söylüyorsunuz. Normalde Türkiye de satılan cihazlarda çalışmaz ama telefonumun ikinci imei, dijital sim olarak gözükmesi gerekirken bende arka sim olarak gözüküyor. Dedim acaba bir ihtimal bir yanlışlık mı oldu da benim kutudan eSim yerine fiziksel çift simli cihaz çıktı 🤣

• muratcelikci M kullanıcısına yanıt
    Hücresel planı saklamak ?

Telefonu sıfırlarken seçenek sunuyor orada hücresel planı sakla diyeceksiniz o zaman e sim gitmiyor

• muratcelikci M kullanıcısına yanıt
    Öyle bir seçenekte çıkmıyor ki bende.

Ben sıfırladım çıktı bilmiyorum

• 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.