Şimdi Ara

iPhone eSIM hakkında (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.292
Cevap
32
Favori
153.809
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Evet

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • iDoctor kullanıcısına yanıt
    Operatörler esim teknolojisine geçince kullanmak için paketinize ek ücret isteyecekler. Ne kadar istersiniz bilemiyorum. Ses olayı bana pek cazip gelmiyor ama data olayı ihtiyaç her yerde. Yurt dışında özellikle.

• quote:

Orijinalden alıntı: ozzturkgem

Şöyle bir sayfaya rast geldim “esim”+turkcell diye ararken, sitenin sahibini tanımıyorum ama bilgilendirici buldum. Paylaşayım dedim, umarım daha önce paylaşılmamıştır:https://medium.com/@ercanatay/ekim-2020-son-durum-esim-türkiyeye-ne-zaman-geliyor-c1be0dda73b8

Ercan Atay herşeyi özetlemiş. Bu işin sonu yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: maydanoz6898

Operatörler esim teknolojisine geçince kullanmak için paketinize ek ücret isteyecekler. Ne kadar istersiniz bilemiyorum. Ses olayı bana pek cazip gelmiyor ama data olayı ihtiyaç her yerde. Yurt dışında özellikle.

pakete ek ücret isteyeceklerini nereden çıkardınız?

belçika ve avusturyada yaşayan arkadaşlarım var. belçika ek ücret isterken avusturyada böyle bir ücret olmadığı bilgisini verdiler

• colaker kullanıcısına yanıt
    Amerikada da boyle. Ordan biliyorum. Sonucta bekleyip gorecegiz. Ama bence isteyecekler. Umarim yanilirim tabii

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maydanoz6898 -- 20 Ekim 2020; 14:34:54 >
  • colaker kullanıcısına yanıt
    Türkiye'de isteyeceklerini düşünüyorum ama bir ihtimal almayabilirler daha çok kişinin kullanması için.

• quote:

Orijinalden alıntı: iDoctor

Türkiye'de isteyeceklerini düşünüyorum ama bir ihtimal almayabilirler daha çok kişinin kullanması için.

şimdi almanyada birine daha sordum orada da almıyorlarmış, umarım vodafone bi güzellik yapar. şirket hattı turkcell kendi hattım vodafone. paket falan da kullanmıyorum banka smsleri için maalesef gerekli

• ozzturkgem O kullanıcısına yanıt
    Paylaştığım site güncellenmiş ESIM gelse bile iphone ile çalışmama ihtimali var anladığım. Alıntıdır:

https://medium.com/@ercanatay/ekim-2020-son-durum-esim-türkiyeye-ne-zaman-geliyor-c1be0dda73b8

“19.10.2020 14.21 — Sabah Gazetesi’ndeki yazar TİMUR SIRT aktardığı bilgilere göre; “Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Fatih Sayan geçtiğimiz hafta eSIM konusundaki çalışmaların tamamlandığını operatörlerin eSIM konusunda hizmet vermeye başlayacağı müjdesini vermişti. “
    Bu bilgilere baktığımız da yerli eSIM diye bir olgu söz ediliyor. Bu yerli eSIM nedir? normal eSIM’den farkı nedir? Bakalım. Bekliyoruz. Yurtdışındaki bir cihaz Türkiye’ye geldiğinde yerli eSIM’i destekleyecek mi? Yetkili kişilerden bilgi geldikçe bu konuyu güncellemeye devam edeceğim.”

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozzturkgem -- 20 Ekim 2020; 15:56:21 >

• ios 14.1 i yükleyip hücresel plan ekle kısmı çıkan varmı?

• ffm64 F kullanıcısına yanıt
    14.0.1'de de vardı şimdi de var.

• https://www.vodafone.com.tr/Servisler/e-sim.php

eSIM destekleyen cihaz listesi:

Apple: IPhone Xs, Xs Max, Xr ,11, 11 Pro, 11 Pro Max, SE 2020
    Samsung: Note20, Note20U, Z Fold2
    Türkiye'de şu anda eSIM akıllı saatlerde kullanılamamaktadır.
    Vodafone Türkiye olarak eSIM'in sadece yukarıdaki listedeki sertifikalı cihazlar için çalışmasını garanti ediyoruz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozzturkgem -- 21 Ekim 2020; 12:46:22 >
  • quote:

https://www.vodafone.com.tr/Servisler/e-sim.php

Vodafone Türkiye olarak eSIM'in sadece yukarıdaki listedeki sertifikalı cihazlar için çalışmasını garanti ediyoruz

hayırlı olsun

• ozzturkgem O kullanıcısına yanıt
    Telefonda calismaya uygunluk alinmisken, saatlere neden eSim destegi verilemiyor anlasilir gibi degil 😳

• futurebenn kullanıcısına yanıt
    Haklısınız ben saat için bekliyordum haber canımı sıktı

• Vodafone bayisine gittim haberleri yok daha. Neyimiz doğru ki.

• quote:

https://www.vodafone.com.tr/Servisler/e-sim.php

S.S.S kısmında ücret konusunda bilgi verilmiş. Yeni sim kart ücreti dışında bir bedel olmayacağı belirtiliyor.

eSIM aktivasyonu için ücretlendirme nedir?

Mevcut sim kartınızını değiştirmek ya da yeni siminizi eSIM olarak almak isterseniz standart sim kart değiştirme ücreti ödersiniz, ekstra bir ücret ödemenize gerek yoktur.

• quote:

Haklısınız ben saat için bekliyordum haber canımı sıktı

Onun için farklı bir çalışma yapılması gerekiyor. Çünkü kopya sim olacak. Yani telefonda kullandığım simin aynısı(aynı numara) saatte de olacak. Buna altyapıyı ve operatörleri hazırlamaları gerekiyor. 1 sene de bunun için bekleriz. Yoksa aynı anda hem telefon hem saat açık olduğunda şuanki sistem ile sorunlar çıkar.

• Vatov kullanıcısına yanıt
    Saate ayrı hat ve e-sim alma çözümü getirebilirlerdi, bence başka bir sorun olabilir.

• quote:

Saate ayrı hat ve e-sim alma çözümü getirebilirlerdi, bence başka bir sorun olabilir.

Saatin pratikliği pek kalmazdı o zaman. Hani telefonu bıraktım, gittim saatten mesaj yazabilme, aramayı cevaplama. İlla saatteki numaradan aranmamız gerecekti pek tercih etmezdim. Ve iki hat parası ödeyecektik, saat için ayrı internet, konuşma ve mesajlaşma paketi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • eSIM'in sadede bayilerden tedarik edilmesi çok saçma değil mi? Biz dijitalleşmeye çalışıyoruz bunlar hala bayi diyor.

Bu arada Vodafone, Apple Watch için destek sunmadıklarımı söylemiş bir ihtimal Turkcell sunabilir mi yoksa bu standart olarak hepsinde aynı mı olur?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iDoctor -- 21 Ekim 2020; 18:21:2 >
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.