Şimdi Ara

İphone 7 plus batarya

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
1
Favori
2.777
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar ben İphone 7 plus 32gb black kullanıcısıyım telefonu alalı yaklaşık 5.5 ay oldu ancak batarya aşınma seviyesi %3 yani battery life programında öyle yazıyor sizce bu normal midir yoksa bir anormallik var mı? (telefonu tam şarj olmadan 2 ya da 3 kere şarjdan çektim)

• Normal, batarya 300 doldur-boşaltdan sonra %20 kapasite kaybediyor.

Bu doldur boşaltın illa tam olması gerekmiyor,2 kez %50de sarja takıp doldurursunuz 1 sayılır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • O program hiçbir şeye yaramıyor. Gösterdiği veriler de tam olarak doğru değil. Gerçek olsa bile 5.5 ayda gayet normal. Pil takma çıkarmayı da kafanıza takmayın. Şarjını yüzde 20'nin altına düşürmemeye çalıştığınız sürece istediğiniz zaman takın çıkarın.

• O program bende de var telefonu aldığımdan beri hep yüzde 0 kayıp diyor. Muhtemelen doğru değil pek itibar etmeyin. iBackUpBot diye birşey var bilgisayara kurun iTunes den telefonu bağlayınca gerçek batarya verilerini veriyor. Araştırırsanız google da bulursunuz.
    Bu arada ne kadar kullanım süresi alıyorsunuz ortalama
  • Tahminimce her 100 küsür şarjda %3-5'lik bir kayıp olması lazım bataryalarda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-D70944242 -- 26 Nisan 2017; 17:14:30 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • huso60 kullanıcısına yanıt
    ortalama artık 2 günde bir şarja sokuyorum 44 saat bekleme 12 saat kullanım kadar gidiyor şu anda ise şarjım %32 30 saat bekleme de 7 saat kullanım
    Teşekkürler bakacağım.
  • metinTasci M kullanıcısına yanıt
    Anladım hocam teşekkürler.
  • Gayet iyi. Kullandığım s7 edge cihazımda 6 ayda %17 aşınma söz konusu iPhonelarımda da 6 ayda %10 civarında olurdu.

• quote:

Orijinalden alıntı: byola38

ortalama artık 2 günde bir şarja sokuyorum 44 saat bekleme 12 saat kullanım kadar gidiyor şu anda ise şarjım %32 30 saat bekleme de 7 saat kullanım

Ben genelde 12 saat alamıyorum. %30 civarlarında benim de kullanım 7 saat oluyor ama sonra çabuk tükeniyor. Bu aralar da nedense toplam 8-9 saat kullanımla telefonun şarjı tamamen bitmeye başladı. Çok dengesiz süreler alıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: huso60

quote:

Ben genelde 12 saat alamıyorum. %30 civarlarında benim de kullanım 7 saat oluyor ama sonra çabuk tükeniyor. Bu aralar da nedense toplam 8-9 saat kullanımla telefonun şarjı tamamen bitmeye başladı. Çok dengesiz süreler alıyorum

O yazılımsal sorunuymuş apple'nin benim arkadaşımda 5s var wear level onun da %3 ama bazen şarjı 3er 5er yiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: HeavyClocker

Gayet iyi. Kullandığım s7 edge cihazımda 6 ayda %17 aşınma söz konusu iPhonelarımda da 6 ayda %10 civarında olurdu.

İlk başta üzülmüştüm birden %3 oldu diye hatalı mı kullandım diye düşündüm başta telefonu ama 6 aylık cihazda normalmiş. Sizinki de biraz fazla aşınmış galiba :)
  • Normal değil, biz 6 aydan fazladır kullanıyorum aşınma sıfır. %50 lerde iken şarja takılması gerekli telefonun, yoksa batarya aşınıyor... Bilgin olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: serhatmirkelam

Normal değil, biz 6 aydan fazladır kullanıyorum aşınma sıfır. %50 lerde iken şarja takılması gerekli telefonun, yoksa batarya aşınıyor... Bilgin olsun

Nasıl yani %50 lerde takılınca ne oluyor ki neden öyle olması gerekir açıklar mısınız ?
  • serhatmirkelam S kullanıcısına yanıt
    Yok daha kardeşim evden çıkıyoruz gün boyu telefon elimizde yüzde 50 nin altına düştüğü zamanlar da oluyor öyle birşey mümkün mü.. zaten öyle birşey de yok . Bataryayı kullanırken fazla düşünmeyin telefon kapanmadan şarja taksanız yeterli. Apple servisinde kimle görüşsem bana ne kadar düşürürseniz o kadar iyidir dedi. Yüzde 3-4 olduğu zaman takmanız uygundur diyorlar. Hadi 20-25 de takın ama 50 de takacaksak niye aldık telefonu hep şarjda mı olacak zırt pırt. Bunu da hayatımda ilk defa duydum 50 de tak diyeni daha önce görmemiştim.

Ha birde ben telefonumu genelde %10-20 arasında şarja takıyorum. 2 günde bir şarj ediyorum ortalama. Ve dediğiniz programda aşınma sıfır. Programa itibar etmeyin yanlış değerler gösteriyor. Bu arada cihaz 7 plus

• quote:

Yok daha kardeşim evden çıkıyoruz gün boyu telefon elimizde yüzde 50 nin altına düştüğü zamanlar da oluyor öyle birşey mümkün mü.. zaten öyle birşey de yok . Bataryayı kullanırken fazla düşünmeyin telefon kapanmadan şarja taksanız yeterli. Apple servisinde kimle görüşsem bana ne kadar düşürürseniz o kadar iyidir dedi. Yüzde 3-4 olduğu zaman takmanız uygundur diyorlar. Hadi 20-25 de takın ama 50 de takacaksak niye aldık telefonu hep şarjda mı olacak zırt pırt. Bunu da hayatımda ilk defa duydum 50 de tak diyeni daha önce görmemiştim.

Ha birde ben telefonumu genelde %10-20 arasında şarja takıyorum. 2 günde bir şarj ediyorum ortalama. Ve dediğiniz programda aşınma sıfır. Programa itibar etmeyin yanlış değerler gösteriyor. Bu arada cihaz 7 plus

Hocam kullanım saatleriniz ne kadar baktınız mı hiç?

• quote:

quote:

Hocam kullanım saatleriniz ne kadar baktınız mı hiç?

Hocam yukarıda mesajda yazmıştım zaten. Örneğin şuan şarjım %26. 47 saat bekleme 7 saat 10 dakika kullanım süresi almışım

Ortalama aynı hocam senin cihaz kaç aylık
  • byola38 B kullanıcısına yanıt
    4 aylık hocam

• Kesinlikle saçma ve hatalı bir uygulama o
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.