Şimdi Ara

Iphone 7 im çalındı. Çalan kişi telefonu ne yapabilir?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
7.174
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Polise tutanak tutturdum. Kayıp moduna aldım. Çalındığı günden beri telefon açılmadı (ya da internete bağlanmadı). Yani icloud/find üzerinde aygıt çevrim dışı görünüyor :(

Esas öğrenmek istediğim çalan sahış ne yapabilir?
    Telefonun touch id' sinin veya icloud şifresinin kırılamayacağını ve telefonun bir işe yaramayacağı düşünüyorum. Peki parçalayıp parçaları satabilir mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• frosty9 kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler.

Peki parçaların takibi mümkün mü? Mesela benim telefonuma ait ekran şu telefonda görünüyor şeklinde.

(Biliyorum şaçma olabilir ama emek emek biriktirip bu şekilde kaybedince zoruma gitmiyor değil... ondan soruyorum)

• folkeyno kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun parçalarına ayırırlarsa hiç bir şekilde bulamazssınız ve takip edemezssiniz

• Geçmiş olsun hocam. Çalınan yerdeki telefonculara haber verin bence yakınlarda varsa para koyun başınada 500 lira vericem diyin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kayitliürün K kullanıcısına yanıt
    Bundan kazancınız çıkarınız nelerdir

• apple bağlantıya geçiniz imei bildirin fatura düzenleyip açama işlemi yazpılmasın cihazı ıcloud üzerinden çalıntı moduna sokun
  • Yaptım. Çalan ne çaldığını iyi bildiği için telefonu kapattı ve açmadı.

• konuyu takibe almıştım. Bugun takip listemden çıkarmak için girdim.
    Konuyla ilgili;
    savcılıktan gelen kağıtta telefonu 4 kişinin kullandığı ve çalıntı olduğu için satıcıya iade ettiği yazıyordu. Yani iphone güvenliği hikaye, telefonu her türlü açabiliyorlar.

• folkeyno kullanıcısına yanıt
    Geri alabildiniz mi yani telefonu?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: folkeyno

konuyu takibe almıştım. Bugun takip listemden çıkarmak için girdim.
    Konuyla ilgili;
    savcılıktan gelen kağıtta telefonu 4 kişinin kullandığı ve çalıntı olduğu için satıcıya iade ettiği yazıyordu. Yani iphone güvenliği hikaye, telefonu her türlü açabiliyorlar.
    Vay be bide utanmadan güvenlik reklamı yapıyorlardı.

Vallaha hocam iPhone un bir espirisi yok pahalı olması dışında.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nakahella kullanıcısına yanıt
    Hayır malesef
    Alamadım. Simi takıp çalıştıranlar emniyetin sistemine takılmış sadece. Onlarda iade ettiklerini beyan etmişlerdi.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Konuyu hortlatıyorum, pardon.

Bu kadar çalınan telefon ne oluyor? Çoğu modele IMEI çakılamıyor diye biliyorum. Özellikle İphonelar.

• Sen beni buldan ekranı kilitlediğinde nasıl acacaklar orayı anlamdım yeni yazılım bile atılamaz

• reko kullanıcısına yanıt

Eskiden etkinleştirme kilidi by-pass edilebiliyordu açıklar vardı şimdi onları kapattılar. Bir de eskiden cihaz yavaşlamasın pil ömrü korunsun diye bir çok kişi bir kaç versiyon geriden geliyordu bu da kırılma ihtimalini artırıyordu.

• Hocam büyük geçmiş olsun. Icloudu rahatlıkla geçip tablet olarak kullanabilir. Hatta sim hattını da açabilir ama imei yi değiştiremez muhtemelen.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.