Şimdi Ara

Iphone 7-6-5-SE Hızlı şarj etme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
11.575
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar biliyorsunuz apple iphone 8 ve X için hızlı şarj desteği olduğunu bildirdi ama bu samsung gibi kutudan çıkan adaptör ile değil yüksek amperli adaptörler sayesinde bu işlemin gerçekleştirildiğini belirtti.

Şimdi benim merak ettiğim 8 ve X dışındaki diğer telefonları bu bahsi gecen 29-61-87w gücündeki adaptörler ile şarj edebilmemiz mümkün mü? Yani apple 8 ve X te pilleri bu yüksek çıkışlı gücü destekler olarak mı sunmakta yoksa bu tamamen bir kelime oyunu mu? Aslında diğer telefonlarda bu mantıkla gidildiğinde şarj edilebilir bu bu yüksek güçlü adaptörler ile.

İşin zararı var veya yok kısmına girmek istemiyorum muhtemelen bu kadar yüksek güçlü adaptörler ile sürekli şarj etmek zarar verecektir pile ama şarjımızın azaldığı ve acilen evden iş yerinden çıkılması gereken durumlarda bu şekilde bir uygulama baya iş görebilir.

apple web sitesine göre iphonelar için maksimum 12w bir adaptörle sarj edilmesini 29-61-87w olanlar için ipadleri sarj edin gibi bir bilgi var.
    https://support.apple.com/tr-tr/HT202105

Tabii dediğim gibi normalde yapılmaması daha doğru olsa da bu 29-61-87w adaptörleri şuan ki iphonelarda kullanmak sizce mumkun mu? mesela mac adaptörleri daha önce şarj edenler var mı aranızda. varsa deneyimlerini paylaşırlarsa sevinirim.

• iphone'u, ipad adaptörü ile şarj edenler var. Bayağı hızlı doluyor ama telefon ateş gibi oluyormuş, ben hiç denemedim. Uzun vadede pil sağlığını kötü etkiler + patlarsa karışmam

29-61-87w olayına hiç girme. Zaten adamlar sitede yazmış gayet net bir şekilde yazmış, tavsiye etmem.

Ondan sonra haber bültenlerine çıkarsın, "iphone patladı 1 ölü, 2 yaralı"
  • quote:

Orijinalden alıntı: ***Respect***

iphone'u, ipad adaptörü ile şarj edenler var. Bayağı hızlı doluyor ama telefon ateş gibi oluyormuş, ben hiç denemedim. Uzun vadede pil sağlığını kötü etkiler + patlarsa karışmam

29-61-87w olayına hiç girme. Zaten adamlar sitede yazmış gayet net bir şekilde yazmış, tavsiye etmem.

ipad adaptörü ile bende zaman zaman şarj ediyorum yaklasık %50 fark ediyor dogrudur.

Diğer olaya girmek gibi bir niyetim yok aslında sadece bu olayı merak ettim bu yüzden boyle bir konu acmak istedim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Backspace7

quote:

iphone'u, ipad adaptörü ile şarj edenler var. Bayağı hızlı doluyor ama telefon ateş gibi oluyormuş, ben hiç denemedim. Uzun vadede pil sağlığını kötü etkiler + patlarsa karışmam

ipad adaptörü ile bende zaman zaman şarj ediyorum yaklasık %50 fark ediyor dogrudur.

Diğer olaya girmek gibi bir niyetim yok aslında sadece bu olayı merak ettim bu yüzden boyle bir konu acmak istedim.

Aslında konuda okuyunca ben de merak ettim. Deneyen babayiğit varsa yazsın, öğrenmiş oluruz

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Backspace7

quote:

Aslında konuda okuyunca ben de merak ettim. Deneyen babayiğit varsa yazsın, öğrenmiş oluruz

Boyle biri varsa bekliyoruz cevaplarini :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• telefonu aldığım günden beri ipad adaptörüyle şarj ettim yazın 35-40 dereceli havalarda ısınma yaptı ki bu gayet normal diğer türlü ısınma hiç olmuyor, hatta apple destek ekibine sordum(abd de) hiçbir sorun yaşamazsınız bende öyle kullanıyorum dedi.
    telefonu kullanalı kasım ayında 1 yıl olacak.
    not: iphone 7.
  • Senelerdir telefonları ipad şarjıyla şarz ediyorum ip7 plus ve se yi ne ısınma namına bir şey yok. Ayrıca hızlı şarj ettiği için oldukça memnunum

• Magsafe ile denemedim ama yıllardır iPad 10W-12W 2.0A-2.1A şarj adaptörleri ile şarj ettim. Hiç sıkıntı olmadı. MacBook usb 3.0 kapısından aldığınızda da enerjiyi gene bu yukarıda geçen seri 2.1A ile şarj ediyor. Isınma derseniz, evet ufak bir fark yaratıyor ama pil ömrüne eksi yönde herhangi bir durum gözlemlemedim. Şarj döngüsü kaynaklı kapasite azalmadı oldu ama onlarda %10u geçmedi. Yormayın kafanızı. Aklınıza geldikçe, telefon boşta kaldıkça takın. O zaman hiç sıkıntı olmuyor. %20 altına mümkün olduğunca düşmeyin yeter.

• ***Respect*** kullanıcısına yanıt
    2 yıldır iPad şarj aletiyle şarj ediyorum. Vaziyet bu 3 kolumu 3 bacağımı cihazın patlaması sonucu kaybettim.
    Amper yani akım cihaza verilemez. Cihaz gerektiği kadarını yada tasarlanma şekline göre şebekeden çeker. İsterseniz 1000 Amper şarj aletine takın cihaz sadece tasarlandığı gibi EMER. Bu bütün elektrikli cihazlarda böyledir.
    Bir pipetle isterseniz bir bardaktan su için, isterseniz damacanadan yada denizden su için farketmez içtiğiniz su sizin doyumunuza yada emiş gücünüze göre gelir. İş volt kısmına dönerse işte o zaman cihazı yakarsınız.
    Cihazın ısınma mevzusuna gelirsek lityum pillerde 40'C'nin üstü pile kalıcı hasar verir fakat iPhone ve benzeri cihazlar pil ısı bilgisini laf olsun diye takip etmez. Isı belirlenen değerlerin üstüne çıktıkça kademeli olarak çekilen akım azaltılır. Hatta çok sıcak olduğunda şarjı kapatır ve bir uyarı gösterir.
    Volt'la Amperi karıştırmayın.

Iphone 7-6-5-SE  Hızlı şarj etme

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Volt'la Amperi karıştırmayın. 5 Volt olduktan sonra sorun yok. 2.4 Amper şarj aletinde bile telefon 1.8 Amper çeker.
    Şarj aletlerinin üzerinde yazan Amper değeri verebileceği en yüksek sağlıklı Amper değeridir. Üst limitini belirtir. Araçların son sürati ve kullanılan yoldaki izin verilen üst limit gibi düşünün.
    Cihazı yapan, satan mühendis ve firma önermiş yada kullanabilirsin demiş kullanıcılar kem küm yapıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: infom@n

2 yıldır iPad şarj aletiyle şarj ediyorum. Vaziyet bu 3 kolumu 3 bacağımı cihazın patlaması sonucu kaybettim.
    Amper yani akım cihaza verilemez. Cihaz gerektiği kadarını yada tasarlanma şekline göre şebekeden çeker. İsterseniz 1000 Amper şarj aletine takın cihaz sadece tasarlandığı gibi EMER. Bu bütün elektrikli cihazlarda böyledir.
    Bir pipetle isterseniz bir bardaktan su için, isterseniz damacanadan yada denizden su için farketmez içtiğiniz su sizin doyumunuza yada emiş gücünüze göre gelir. İş volt kısmına dönerse işte o zaman cihazı yakarsınız.
    Cihazın ısınma mevzusuna gelirsek lityum pillerde 40'C'nin üstü pile kalıcı hasar verir fakat iPhone ve benzeri cihazlar pil ısı bilgisini laf olsun diye takip etmez. Isı belirlenen değerlerin üstüne çıktıkça kademeli olarak çekilen akım azaltılır. Hatta çok sıcak olduğunda şarjı kapatır ve bir uyarı gösterir.
    Volt'la Amperi karıştırmayın.

Iphone 7-6-5-SE  Hızlı şarj etme

Çok komiksin gül gül öldük valla.

Konuyu açan arkadaş, yazının en son kısmında mac adaptörü ile şarj etmeyi yazmış, ona binaen şaka amaçlı yazmıştım. Bunu ciddiye alıp aklın sıra bana laf sokmaya çalışman daha vahim bir durum...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• ***Respect*** kullanıcısına yanıt
    Haşaaaaaaaaa

• Sakın u2 yakarsınız

• İphone 7 cihazı 10 watt ile şarj edip sıkıntı yaşayan oldumu acaba?
  • Noxco kullanıcısına yanıt
    10w ve 12w şarj cihazları Apple ın sitesine göre iPhone 7 ile uyumludur. Bir sıkıntı yaratmaz.

• mıknatıs20 M kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.