Şimdi Ara

İphone 6S Plus Şebeke 'Aranıyor' hatası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
1.294
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Az önce telefon çekmeyen bir yerdeydim. Çıktım ama şebeke gelmedi, sürekli "Aranıyor" yazıyor. Hattı başka telefona, başka hattı benim telefona taktım. Hatta sorun yok, çekiyor. Ama telefon yeni hatta da "Aranıyor" yazmaya devam etti.

Reset attım çözüm olmadı. Akşam eve gidince Restore yapacağım, neden olmuş olabilir, önerisi olan var mı ?

• quote:

Orijinalden alıntı: nexima00

Az önce telefon çekmeyen bir yerdeydim. Çıktım ama şebeke gelmedi, sürekli "Aranıyor" yazıyor. Hattı başka telefona, başka hattı benim telefona taktım. Hatta sorun yok, çekiyor. Ama telefon yeni hatta da "Aranıyor" yazmaya devam etti.

Reset attım çözüm olmadı. Akşam eve gidince Restore yapacağım, neden olmuş olabilir, önerisi olan var mı ?

Restore yapmadan önce, network ayarlarını sıfırlayın. Home+Power tuşlarına basılı tutarak kapatıp, elma gelince ellerinizi çekin.
  • Yaptım hocam, çözülmedi. Pasaport kaydını henüz yapamadım (e-devletten kayıt yaparken sorun çıktı, en yakın emniyete gidin uyarısı veriyor, henüz gidemedim) Fakat gelen mesajda 13.08.2016'ya kadar kayıt yapmazsanız kapanacaktır yazıyor. Daha 2 ay var. Onunla ilgisi olabilir mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nexima00 -- 10 Haziran 2016; 15:21:36 >
  • quote:

Yaptım hocam, çözülmedi. Pasaport kaydını henüz yapamadım (e-devletten kayıt yaparken sorun çıktı, en yakın emniyete gidin uyarısı veriyor, henüz gidemedim) Fakat gelen mesajda 13.08.2016'ya kadar kayıt yapmazsanız kapanacaktır yazıyor. Daha 2 ay var. Onunla ilgisi olabilir mi ?

Kapatmış olmaları akla yatmıyor. Bir de BTK'yı arayın derim. Ayarlar>genel>hakkında kısmında IMEI, Modem, ICCId vs.. ne yazıyor? Orada boş olan bir şey var mı?
  • AĞ AYARLARINI SIFIRLAYIN CİHAZ YURT DIŞI LTE VEYA 3G KISMINI KONTROL EDİNİZ
  • Üçü de silinmiş hocam imei, modem, ICCID... görünmüyorlar hakkında kısmında

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sıfırladım hocam çözüm olmadı

• quote:

Üçü de silinmiş hocam imei, modem, ICCID... görünmüyorlar hakkında kısmında

Maalesef baseband uçmuş. Kenbu üstada bir sorun bakalım.
  • Hocam baseband uçması nedir, kenbu ustada Nasıl ulaşırım :)

• nexima00 N kullanıcısına yanıt
    Bi akşam evde otururken benim iPhone 5 cihazimda da aynısı oldu. Sürekli arıyor yaziyor. Baska sim'ler taktım düzelmedi, ağ ayarlarını sıfırladım, yine düzelmedi, tüm icerik ve ayarları sil dedim, , bu seferde etkinlestirme ekraninda kaldı, daha sonra cihazi komple restore ettim bu seferde itunes 52 yada 48 hatasi vermeye başladı.

Apple stora götürdüm, 1000 tl verin, size yeni cihaz verelim dediler. (Cihazin garantisi yoktu)

4-5 tane sözde iphone uzmanı servisine verdim yapamadilar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Hocam baseband uçması nedir, kenbu ustada Nasıl ulaşırım :)

Modem çipi diyelim. Biraz yukarıda Kenbu yazmış zaten, ona bir mesaj atın veya yazısını alıntı yaparak sorun. Kendisi iphone üstadıdır.
  • nexima00 N kullanıcısına yanıt
    13 Ağustosa kadar kapanmaz cihaz
    Telefona başka simkart takıp dener msin?
    Çalışırsa telefonda sıkıntı yok demektir
    Sim,tepsisine tam oturmayabiliyor

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.