Şimdi Ara

iPhone 6 Plus 2915 mAH pil ve 1 GB RAM barındırıyor. Düşünceleriniz? (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
307
Cevap
4
Favori
6.678
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: NomadCRY

quote:

Orijinalden alıntı: chevanton

Adam kötü birşey yazmamış ki nedir bu onu takmayın bunu takmayın tavırları?

Arkadaşın diğer yorumlarını ve üslubunu, diğer konulara attığı yorumları bildiğinizi düşünmüyorum. Zaten birini resimli bir şekilde gösterdim.

Ben arkadaşın son attığı yorumun mantıksız bir tarafını göremediğim için verdiğiniz tepkinin biraz garip olduğunu düşündüm hepsi bu. Diğer mesajlarını ve size yaklaşımını bilemem saygılar
  • Arkadaş ikiside telefon, ikisinde de aynı şeyleri yapabiliyorsun(temel ihtiyaçlar ve tüm uygulamalar), nedir bu kavga dandroid ve elma fanboy, böyle şeyler türetmişler birde yazık gerçekten acaba kişilik olarak geri de kalmış bir toplummuyuz diye düşünmüyor değilim.
  • bu kadar marka fanatiği olmayın
  • depeche35 kullanıcısına yanıt
    Note 2 bile 2 yıl götürdü ki 3 yılda rahat götürür. O halde iphone 6+ kesinlikle 3 yıl rahat götürür. (diye ümit ediyorum)
  • Keşke daha yüksek kapasiteli olsa piller. Yani telefon bu kadar ince olacağına iphone 5 kalınlığında olup daha kapasiteli pil barındırmasını tercih ederdim.

Yalnız şöyle bir durum var, note3 te 3200 Mah pil var ama wifi olmayınca bu telefonda akşamı bulamıyor.
    Belki IOS ile 6 plus daha iyi bir performans sergiler diyecem ama şebekeden internet her telefonda pili sömürüyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Pillerin bu kadar yetersiz olmasi belliki kasitli yapilan bir durum.Artik basta apple olmak uzere butun ureticiler telefonlari nasil inceltirim yerine , nasil daha yuksek pil konulabilir ve nasil daha saglam olabilire yonelmeliler.7mm yeterince ince bir yapi oldugu icin bundan sonra daha ince yerine 7mm oranini koruyarak kirilmaz , su ve toz gecirmez ve en azindan 4.7" icin 3000mah , 5.5" icinde 4000mah ve uzeri piller yapmaya calismalilar.
  • infom@n kullanıcısına yanıt
    Hay ben böyle siyasi cevabı
    iphone 5s'ten ve bütün Android telefonlardan daha uzun gidecektir.
    Boyut sıkıntısı yok
    Pil sıkıntısı 6+ta çok yok.
    1 GB üstü RAM kullanan ios cihaz var mı? Bu cihazların hepsinin ömrü 2 yıl olamaz.

Ne demek istediğimi ben bile anlamadım ama umarım sen anlarsın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi infom@n -- 20 Eylül 2014; 1:12:32 >
  • infom@n kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim. Birkaç ay daha geçsin...alacağım gibi...hayırlısı olsun hepimiz için....
    Peki diyelim ki İOS 10 a kadar yükledik..sonraki sene da 11 i yüklemedik performansı düşer diye. İOS 10 lu da 2 sene boyunca ;yayınlanacak çeşitli uygulamalardan,bazı oyunlardan yararlanılabilir mi sence ? Bu şekildeki mantık için ne dersin ?
    Çok acaip bir soru oldu farkındayım ama farkındalık yaratmak adına yazdım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi depeche35 -- 20 Eylül 2014; 1:18:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: depeche35

Teşekkür ederim. Birkaç ay daha geçsin...alacağım gibi...hayırlısı olsun hepimiz için....
    Peki diyelim ki İOS 10 a kadar yükledik..sonraki sene da 11 i yüklemedik performansı düşer diye. İOS 10 lu da 2 sene boyunca ;yayınlanacak çeşitli uygulamalardan,bazı oyunlardan yararlanılabilir mi sence ? Bu şekildeki mantık için ne dersin ?

yav tamam parası fazla alırken dikkat etmek lazımda 3 yıl götürür 4 yıl götürür nedir ya ? aldığın an elinden düşüp pArçalansa ne yapacaksın kendini mi öldüreceksin ? al tadını çıkar

Bir yere kadar yarlanır ama bazı uygulamalar yeni sürüm işletim sistemini isteyebilir. Baktın olmuyor yükler geçersin son sürümü.
    Ben bile Note 2 'yi 2 yıla yakın kullandıysam 6+'ı rahat 3 yıl kullanırım hemde yazılımsal desteğiyle. Ekonomin yetiyorsa bence al.
  • amonRa kullanıcısına yanıt
    Hacı o dünyada sadece 1 salağın başına hemde televizyon kameralarının önünde gelir
  • Ekran büyük. Elden de düşmeyince yapacak bişey yok.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • sky__walker kullanıcısına yanıt
    daha iyileri varda şekil yapıcaz ya millet olarak o yüzden görmüyoruz diğerlerini
  • Beyler bence iphone 6 ile 6+ arasında şarj konusunda fazla fark olmaz. 6+ da hd ekran ve daha buyuk ekrana sahip olması nedeniyle çok şarj yiyecektir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: carman1tr

Keşke daha yüksek kapasiteli olsa piller. Yani telefon bu kadar ince olacağına iphone 5 kalınlığında olup daha kapasiteli pil barındırmasını tercih ederdim.

Yalnız şöyle bir durum var, note3 te 3200 Mah pil var ama wifi olmayınca bu telefonda akşamı bulamıyor.
    Belki IOS ile 6 plus daha iyi bir performans sergiler diyecem ama şebekeden internet her telefonda pili sömürüyor.

Note 3'te iPhone 5S'e oranla sağlam bir pil performansı yok açıkçası. 6 Plus, daha iyi bir şarj süresi sunabilir belki. Göreceğiz.

quote:

Orijinalden alıntı: depeche35

Uygulamalar geliştikçe, yeni işletim sistemlerine özel yazılıyorlar ve eski işletim sistemlere desteği kapatıyorlar. Yani yararlanılamaz bazı uygulamalarda. Ki zaten zamanla gelişmiş uygulama ve oyunlar işletim sistemi versiyonu fark etmeksizin eski modellere hiç çıkmamaya başlıyor.

• Tamam iphone 6plus bir günü rahat cıkaracaktır ama herkes de 5.5 inc ekranı kullanmak istemez tasimasi o kadar rahat olmayacak cerceveleri de kalin bir telefon
    Fiyatı da pahalı bi yaklasik 3000 tl yi gozden çıkarmak gerek 16 gb daha ucuz demeyin bu dönemde artık 16 gb yetmez zaten büyük ekran bunda film izleme oyun oynama gibi olayları daha fazla yapacaksiniz
    Film müzik oyun fotograf cektiginiz videolar derken 16 gb hemen doldurmus olacaksiniz yani ona göre düsünüp karar verin

• quote:

Orijinalden alıntı: woozer

Tamam iphone 6plus bir günü rahat cıkaracaktır ama herkes de 5.5 inc ekranı kullanmak istemez tasimasi o kadar rahat olmayacak cerceveleri de kalin bir telefon
    Fiyatı da pahalı bi yaklasik 3000 tl yi gozden çıkarmak gerek 16 gb daha ucuz demeyin bu dönemde artık 16 gb yetmez zaten büyük ekran bunda film izleme oyun oynama gibi olayları daha fazla yapacaksiniz
    Film müzik oyun fotograf cektiginiz videolar derken 16 gb hemen doldurmus olacaksiniz yani ona göre düsünüp karar verin

Ekran Note 3'ten daha küçük olduğu halde telefon boyutunun daha büyük olması pek hoş olmadı ve en çok eleştiri aldığı konu da bu gibi gözüküyor şimdilik.
  • herkeze iyi geceler
    kusura bakmayın ama o kadar boş yorumlar varki dayanamadım. doğmamış bebeğe don biçmekten başka birşey yok ortada. yada aramızda birileri 6 yada 6 plus kullanmaya başlamış. önce telefonu bi görelim kullanalım sonra sonuna kadar eleştiririz ve karşılaştırırız. rakamları bu kadar kurcalamanın anlamı yok bence. bekleyip tecrübe edersek insanları yanlış yönlendirmemiş oluruz.

• Pit0N kullanıcısına yanıt
    Bence apple; Iphone ürünlerinde batarya konusunda her zaman iyiydi.

İyi olmayan şey Iphone kullanıcılarının Apple ın tek ürünü olarak görmesiydi.

Şimdi senin ürün yelpazende pad var, pod war. 2 side iyi satbil çalısıyor. Şimdi Phone a da yüksek bir batarya koysa satabilir mi diğer ürünlerini? Hayır.

Tamam bu Apple ın ticari stratejik hamlesi.

Peki Senin elinde ki cihaz ile sen ne yapmak istiyorsun?

Elinde ki cihaz ile her anında ulaşmak ve ulaşılmak ise ayrıca acil durumlarda ilk teması kurmak için internet kullanımı (örn: ofis dışında iken gelen iş ile ilgili maili aldığına ve en kısa zamanda yanıt vereceğine dair bir cwp. yada çok acil bir hisse alım satımı için banka uygulamasına girmek. Akşam üzeri dostlarla bir cafe de otururken birden sinema fikri üzerine yakınlardaki salon veya seans bilgileri bakma vs.) ewt o zmn aslında batarya ömrü ideal kaldı ki ilk yazdığım daki gibi elinde ki alet akıllı telefon yani Graham Bell in icadının temelinde yatan sebebin ürünü.

İşte bu noktada bataryanın yetmediği husus ise;

sabah besmele çekmeden telefonuyla selfie çekip instagram a paylaşmalar, gün içersinde tweetler like lar; 4square de check-in yapmalar, arada yolda 2 şarkı, dur bi kankamı arayım, sewdiceğimle whatsapplasayım. Ne oldu elinde ki telefon bi pad oldu bi pod oldu, oldu da oldu.

Peki adam buna koysa 3000 lk batarya kim döner alır pad i?

hadi apple ı savunduğumdan değil, tamam çok sosyal ağ bağımlısı var onları da yargılamıorum saygı duyuyorum böyle oldukları için ama durumu anlaşılmaz hale getiren kendileri şu açıdan;

Bir araba var depo kapasitesi 40 LT adam onunla max süratle hep en uzun mesafeyi gitmek istiyor sonra da dönüp markaya kızıyor böyle depo kapasitesi mi olur die.

Peki aracı alırken baktın mı araba şehir içi kullanım şartlarına göre mi üretilmiş, kaç km hıza ulaştıktan sonra benzin tüketimi ne kadar artış gösteriyor?

ve bunların ışığında sorulacak soru: benim kullanım alışkanlıklarıma göre bu arabayı almalımıyım?

Konuya dönüyorum böyle kullanım alışkanlıklarınız var ise Apple Iphone size göre değil. Zira internet kullanımı için Pad Kaliteli müzik için Pod u varken bu 2 özelliği Phone a aktarıp (ki neden yok denmesin die) elindeki cihazın telefon olduğunu da bi zahmet sen hatırlar; arama yapmak ve ulaşılmak önceliğinde aldığın cihazı kullanırken hep bunu gözetip ona göre bir kullanım yolu tercih edeceğinin bilincinde olduğunu varsayıyor.

O yüzden batarya konusunda kötü değil bence apple Iphone da. bu olayı şöyle de özetleyebiliriz: Bir Ferrari ile off road yapmaya çıkmak yada Bir Hammer ile aynı sınıfta olmayan diğer araçlarla drag yarışına girmek gibi bir şey bu.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.