Şimdi Ara

iPhone 6 Plus 2915 mAH pil ve 1 GB RAM barındırıyor. Düşünceleriniz? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
307
Cevap
4
Favori
6.678
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: infom@n

+ iphone Plus'ın 1 GB ram ile geldiği kesinleşti.

Evet, konuda geçmiş mesajlarda konuşulmuştu. İleriki yıllarda 6'lar performans olarak 6 +'yı geçebilir açıkçası. Belli olmaz tabi, Apple optimize etmiştir diye ummaktan başka elden bir şey gelmez. Konuya ekleyelim RAM bilgisini.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NomadCRY -- 19 Eylül 2014; 20:53:23 >
  • Zorla 64 GB aldırıyorlardı şimdi de Plus modeline zorluyorlar pilden dolayı. Satış stratejinizi seveyim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • z ultra kullanıcısıyım 6.44" ekranı var 3050mah pil var +50 -50 olabilir değer günlük kullanımda 3g wifi sürekli açık face oyun youtube takılırım

pilim 2. günü görür hatta rekorum 2 gün 16 saat herşeyi geçtim 24 saat garantili cihaz

ben buna dayanarak 6+ ın pilinin yeterli olacağını düşünüyorum ki ileride gelecek olan güncellemelerde bunu dahada arttırırlar diye düşünüyorum
    z ultra pil performansından dolayı iphone a geçmeyi düşünüyorum açıkcası
  • quote:

Orijinalden alıntı: carman

z ultra kullanıcısıyım 6.44" ekranı var 3050mah pil var +50 -50 olabilir değer günlük kullanımda 3g wifi sürekli açık face oyun youtube takılırım

pilim 2. günü görür hatta rekorum 2 gün 16 saat herşeyi geçtim 24 saat garantili cihaz

ben buna dayanarak 6+ ın pilinin yeterli olacağını düşünüyorum ki ileride gelecek olan güncellemelerde bunu dahada arttırırlar diye düşünüyorum
    z ultra pil performansından dolayı iphone a geçmeyi düşünüyorum açıkcası

Teşekkürler. Böyle karşılaştırmalı yorumlara ihtiyacımız var.

• NomadCRY kullanıcısına yanıt
    3gnin asagidan cekilen tepsiden kapatilmasi icin Applea binlerce mail atildi, tinmadigi gibi 3gyi kapatti.
    Herkes sarj konusunda hemfikir. Tam bir rezalet. Ama market 10 numara.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim en çok merak ettiğim iPhone 5s kaç yıl güncelleme alacak. İPhone 5s 1 GB RAM var. Ve işlemci olarak iphone 6 ile sadece %17 fark var.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Krone K kullanıcısına yanıt
    Aynı bende sizin gibi düşünüyordum ama fiyat farklarına bakınca 32GB fiyatına 64GB sattıklarını anladım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Androidd

Benim en çok merak ettiğim iPhone 5s kaç yıl güncelleme alacak. İPhone 5s 1 GB RAM var. Ve işlemci olarak iphone 6 ile sadece %17 fark var.

3 yılı var. Bugüne kadar diğer cihazlara gelmiş güncellemelere göre bunu söyleyebiliriz. Ama 2 yıl sonra hafiften 4S gibi olacaktır yine de kullanılabilir şekilde olur. 3. yılın sonunda elden çıkarmak gerekebilir. Tahmin tabi bunlar sadece.
  • Evet 1GB Ram az görünüyor ama kavram farkı var. Android ile karşılaştırdığında bu gün Android telefonlar 3GB Ram e dayandı. Ona göre elbet az. Ama ipad air kullanıyorum. Çok daha büyük ekran çok daha fazla ekran çözünürlüğü olmasına rağmen 10larca program arka planda açık kalsa bile ram yüzünden sorun yaşamadım hiç takılmada yaşamadım. 1GB ram in yeteceğini düşünüyorum. Tabiki savunmuyorum bencede 2GB olması gerekliydi ama koskoca firma o kadar ürün çıkartıyor stress testlerinden vs başarılı olmasa koymaz kanımca.
  • quote:

Orijinalden alıntı: NomadCRY

quote:

Benim en çok merak ettiğim iPhone 5s kaç yıl güncelleme alacak. İPhone 5s 1 GB RAM var. Ve işlemci olarak iphone 6 ile sadece %17 fark var.

3 yılı var. Bugüne kadar diğer cihazlara gelmiş güncellemelere göre bunu söyleyebiliriz. Ama 2 yıl sonra hafiften 4S gibi olacaktır yine de kullanılabilir şekilde olur. 3. yılın sonunda elden çıkarmak gerekebilir. Tahmin tabi bunlar sadece.

iphone 4s ile 5s arasında çok fark var. en büyük farkı 64 bit işlemci ve 1 gb ram. şuan çıkan iphone 6 64 bit işlemci ve %17 işlemci farkı var. eğer apple 4 yıl sonra cihazı kullanılmaz hale getirirse eskitme politikaları kesin olarak tescillenir.

• quote:

Orijinalden alıntı: nucLear

Evet 1GB Ram az görünüyor ama kavram farkı var. Android ile karşılaştırdığında bu gün Android telefonlar 3GB Ram e dayandı. Ona göre elbet az. Ama ipad air kullanıyorum. Çok daha büyük ekran çok daha fazla ekran çözünürlüğü olmasına rağmen 10larca program arka planda açık kalsa bile ram yüzünden sorun yaşamadım hiç takılmada yaşamadım. 1GB ram in yeteceğini düşünüyorum. Tabiki savunmuyorum bencede 2GB olması gerekliydi ama koskoca firma o kadar ürün çıkartıyor stress testlerinden vs başarılı olmasa koymaz kanımca.

İlla ki bu optimizesini yapmışlardır ancak ileriki yıllarda iPhone 6 bile performans olarak 6 Plus'ı geçebilir sırf bu RAM yüzünden. Daha büyük bir ekran, ve daha yüksek bir çözünürlük, aynı kalan RAM, ileriki yıllarda özellikle oyunlarda sorunlar olabilir. Ancak koskoca firmanın bu testleri yapmadan telefonu piyasaya düşüreceğini sanmıyorum. iOS'in ne kadar az kaynak tükettiğini ve donanımı ne kadar verimli kullandığını hepimiz biliyoruz. 1 GB RAM yeterli olacaktır kesinlikle, yani bunu mutlaka düşünerek yapmışlardır ancak ileriki yılları bilemiyorum.

• bence 3g kapatma olayının gitmesinin sebebi artık diğer ülkelerin bazılarında 4f LTE ye geçilmiş olması ve büyük ihtimal ülkelerinde sinyal azalınca edge değil 3g çekiyordur artık nasıl şimdi gprs geçmiyorsa onlar için artık kapatılması gereken şey LTEondan dolayı artık LTE kapatma yeri var saçmamı evet saçma ama şimdilik yapacak birşey yok biz geri kaldığımız için oluyor bunlar haklımısınız haklısınız doğal olarak
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: NomadCRY

quote:

iphone 4s ile 5s arasında çok fark var. en büyük farkı 64 bit işlemci ve 1 gb ram. şuan çıkan iphone 6 64 bit işlemci ve %17 işlemci farkı var. eğer apple 4 yıl sonra cihazı kullanılmaz hale getirirse eskitme politikaları kesin olarak tescillenir.

Arada çok fark olması bir şeyi değiştirmez, her geçen yıl teknoloji daha da hızlanarak gelişiyor. 3 yıl sonra oyunlar uygulamalar bambaşka bir hal alacaktır telefonlarda, ve yetmeyecek günümüz cihazları. Bu açık.

• Mevzu RAM'den açılmışken. Note 2'nin dahili belleğinin okuma hızı 550 MB yazma hızı 150MB ayrıca TLC nandlara sahip. İphone'lar ise yazma hızı daha iyi olan MLC bellek kullanılıyordur. Bu maliyeti yükseltsede RAM yükünü ve RAM ihtiyacını azaltacaktır.
  • Barometre için alınabilir, takometreyi bekliyoruz Apple yaptığı için devrim ne de olsa ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: MegaWolt38

quote:

Orijinalden alıntı: Pit0N

quote:

Akıllı telefon kullanıyor, bir günde bitiyor diyor..Sanki diğer telefonlar 3-4 gün gidiyor da....Beğenmiyorsan Philips Xenium kullan en az 2 hafta şarjı unut. Daha az kullanırım dersen 40 güne kadar bekleme süresi var.

Savunma olayının mıcırını çıkardınız. Bu pil'i savunan marka fanatiğidir.

Pil konusunda iyi değiliz, bunu savunup aptal görüntüsü vermeyin dışarı.

Aptal görüntüsü veren 3G diye zırlayan siz olmayın sakın. Hiçbir markanın fanatiği değilim. Elde olan bu, şekeri alınmış çocuk gibi yırtınmanın alemi yok. Bir günü çıkaramıyorsanız sizde sıkıntı var, ben çok rahat kullanıyorum. Yüksek pil diyip duruyorsunuz da diğer markaların ki çok mu farklı yani. iphone ile diğerleri arasında bariz 2-3 gün varmış gibi saçma sapan cahilce yorumları bırakın. İşyerinde S4 kullanan da var, xperia z kullanan da var, s3 kullanan da var hepsi bir gün olmadan şarj ediyor. Eeee demekki sadece bu telefonda değil tüm akıllı telefonlar aktif kullanımla bir günü zor çıkarıyormuş değil mi! O zaman internetle işin çok madem alırsın sim kartlı ipad mini retinanı, yanına da minicik nokia 1200 ya da philips xenium u, telefonda sana 1 hafta şarj garantisi veriyorum. Tabletle de her işini telefondan kat kat fazlasıyla görürsün. Dert edecek birşey kalmadı, bakın bu kadar basit. Hem de yarı fiyata....Adam Ferrari kullanıyor niye bu kadar çok yakıyor diyor, sizinkisi bu hesap. Hem her işi yapsın, hem akıllı olsun hem de şarjı az gitsin. Kusura bakmayın bu devirde öyle güçlü bir batarya kullanan firma yok. Varsa biz de kullanalım, bir hafta akıllı telefonumuzu şarj etmeyelim olur mu?!

Yok bu iş öyle değil. Adam ferrari alıyor binlerce dolara ama üzerinde 1.6 tsı motor var. Bunun gibi düşünün.
    İphone şarj konusunda zayıf bunun savunulacak tarafı yok. yahu 2 milyar para veriyorsunuz nasıl susup görmezden gelebilirsiniz ki. Neden daha yüksek pil kapasitesi olmasın bunu istemek yerine, aldıgınız ürünün hakkını tam anlamıyla istemek yerine buna da şükür diyorsunuz. Garip.

• quote:

Orijinalden alıntı: infom@n

Mevzu RAM'den açılmışken. Note 2'nin dahili belleğinin okuma hızı 550 MB yazma hızı 150MB ayrıca TLC nandlara sahip. İphone'lar ise yazma hızı daha iyi olan MLC bellek kullanılıyordur. Bu maliyeti yükseltsede RAM yükünü ve RAM ihtiyacını azaltacaktır.

Note 2 zaten bana göre bir faciadır. Berbat bir RAM ile sundular piyasaya, ekran geçişlerinde deli gibi kasan bir cihazdı. Dediğim gibi, 6 Plus'ta bir sorun olmayacak bana göre.
  • Iphone 6 pil düşük Çözünürlük düşük ram 1 GB

Iphone 6+ pil buyuk Çözünürlük büyük ram 1 GB

Iki telefonda geçiş telefonu olarak görüyorum. 1 GB ram yetmediği an bu telefonlar direk ÇÖP olur .

Hatta iphone 6 + in Ömrü daha da düşük Çözünürlük yüzünden

Bir de

Apple 1 GB ram i neden hala zorluyor bilmiyorum burda bazı arkadaşlar yetiyor diyor ama bence 1 GB ram 64 bit işlemci teknolojisine çok ters kalıyor bu güçte bir işlemci en az 2 GB ram ile desteklenmeli

• quote:

Orijinalden alıntı: sencer!

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Pit0N

quote:

Akıllı telefon kullanıyor, bir günde bitiyor diyor..Sanki diğer telefonlar 3-4 gün gidiyor da....Beğenmiyorsan Philips Xenium kullan en az 2 hafta şarjı unut. Daha az kullanırım dersen 40 güne kadar bekleme süresi var.

Savunma olayının mıcırını çıkardınız. Bu pil'i savunan marka fanatiğidir.

Pil konusunda iyi değiliz, bunu savunup aptal görüntüsü vermeyin dışarı.

Aptal görüntüsü veren 3G diye zırlayan siz olmayın sakın. Hiçbir markanın fanatiği değilim. Elde olan bu, şekeri alınmış çocuk gibi yırtınmanın alemi yok. Bir günü çıkaramıyorsanız sizde sıkıntı var, ben çok rahat kullanıyorum. Yüksek pil diyip duruyorsunuz da diğer markaların ki çok mu farklı yani. iphone ile diğerleri arasında bariz 2-3 gün varmış gibi saçma sapan cahilce yorumları bırakın. İşyerinde S4 kullanan da var, xperia z kullanan da var, s3 kullanan da var hepsi bir gün olmadan şarj ediyor. Eeee demekki sadece bu telefonda değil tüm akıllı telefonlar aktif kullanımla bir günü zor çıkarıyormuş değil mi! O zaman internetle işin çok madem alırsın sim kartlı ipad mini retinanı, yanına da minicik nokia 1200 ya da philips xenium u, telefonda sana 1 hafta şarj garantisi veriyorum. Tabletle de her işini telefondan kat kat fazlasıyla görürsün. Dert edecek birşey kalmadı, bakın bu kadar basit. Hem de yarı fiyata....Adam Ferrari kullanıyor niye bu kadar çok yakıyor diyor, sizinkisi bu hesap. Hem her işi yapsın, hem akıllı olsun hem de şarjı az gitsin. Kusura bakmayın bu devirde öyle güçlü bir batarya kullanan firma yok. Varsa biz de kullanalım, bir hafta akıllı telefonumuzu şarj etmeyelim olur mu?!

Yok bu iş öyle değil. Adam ferrari alıyor binlerce dolara ama üzerinde 1.6 tsı motor var. Bunun gibi düşünün.
    İphone şarj konusunda zayıf bunun savunulacak tarafı yok. yahu 2 milyar para veriyorsunuz nasıl susup görmezden gelebilirsiniz ki. Neden daha yüksek pil kapasitesi olmasın bunu istemek yerine, aldıgınız ürünün hakkını tam anlamıyla istemek yerine buna da şükür diyorsunuz. Garip.

Bu arkadaşı takmayın siz, her konuya aynı şeyi yazıyor cevabını alınca gidiyor. Alıştık. Takmamak en iyisi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NomadCRY -- 19 Eylül 2014; 22:44:23 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mathayus

Iphone 6 pil düşük Çözünürlük düşük ram 1 GB

Iphone 6+ pil buyuk Çözünürlük büyük ram 1 GB

Iki telefonda geçiş telefonu olarak görüyorum. 1 GB ram yetmediği an bu telefonlar direk ÇÖP olur .

Hatta iphone 6 + in Ömrü daha da düşük Çözünürlük yüzünden

Bir de

Apple 1 GB ram i neden hala zorluyor bilmiyorum burda bazı arkadaşlar yetiyor diyor ama bence 1 GB ram 64 bit işlemci teknolojisine çok ters kalıyor bu güçte bir işlemci en az 2 GB ram ile desteklenmeli

Şimdilik yetecek ama 2 yıl sonra yeteceğini pek düşünmüyorum. Özellikle Plus.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.