Şimdi Ara

iphone 6 ekran süresi deneyimi ve kılıf önerisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
684
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Xiaomi mi a2 lite olan telefonomu iOs app yazdığım için iphone 6 bir telefonla takasladım. Pil ömrü %90 ve cihaz gerçekten temiz.
    İlk gün kullanımımda şarjın %85ten %15'e 2 saat 43dk'da indiğini fark ettim. Çoğunlukla sosyal medyada gezindim. Oyun oynamıyorum. Bu süre normal mi, kullanan diğer arkadaşlar ortalama kaç saat ekran süresi alıyorsunuz?

Not1: Bluetooth, konum servisleri kapalı.

Not2: Uygun fiyata logolu bir lansman kılıfını nereden alabilirim, buna da öneri veya link verirseniz sevinirim.

• iOS versiyonu ne?

Aynı sorun bende de var. iOS 12.4.3 ve 2200 mAH batarya var.

Günde 2 kez şarj ediyorum çok sıkıntılı.
  • 12.4.3 Benim de iOS versiyonu 1810mAh diye biliyorum şuanki bataryayı
  • quote:

Orijinalden alıntı: haskup33

12.4.3 Benim de iOS versiyonu 1810mAh diye biliyorum şuanki bataryayı
    Bu arada ayarlarda %89 gözüken pil ömrü, bilgisayardan coconut battery üzerinden baktığımda %77 olarak yansıdı.
    Kötü performansı bu açıklıyor ancak, apple'ın kendi göstergesinin hatalı olması da bir o kadar saçma geldi.
  • Açıkçası şu anda pil durumu yüzde 89 olan bir iPhone 6 olması imkansız denilebilir. iPhone 6 çıkalı yıllar oldu. Ve yüzde 89 olabilmesi için neredeyse hiç kullanılmaması gerekiyor.

Ayarlarda gösterilen pil durumu, çok çok büyük ihtimalle hatalı. iPhone 6, ortalama 4.5 - 5 saat ekran süresi veren bir cihazdı. Sizin kullanımınızla birlikte ortaya çıkan kullanım süresi, zaten pil durumunun yüzde 89 olmadığını gösteriyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • NomadCRY kullanıcısına yanıt
    Cihaz 2 senelik olunca bir ihtimal diye düşünmüştüm, Yakınlarda gelecek bir pil kampanyası var mı ya da telefonculardan değiştirirken nelere dikkat etmeliyim? Bu konuda bilginiz var mı?
  • haskup33 kullanıcısına yanıt
    hocam yakın bir tanıdığım da iPhone 6 aldı daha garantisi 2000 20 temmuz'a kadar devam ediyor aylardan baktığımızda pil sağlığı %90 1 gösteriyor
    zaten iphone 6'nın pili değişse bile yoğun kullanımda günü çıkarması imkansız ama yine de normal bir kullanımda günü çıkartır
    telefoncudaki piller hiç iyi olmaz zaten orijinal deseler bile orjinal pil telefoncuda olmaz
    en son baktığımda Apple da pil değişim ücreti 319 TL idi ona da o para verilmez
    benim tavsiyem deji pil alıp taka biliyorsanız kendiniz sakın veya bir telefoncuya taktırın

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: receep 32

hocam yakın bir tanıdığım da iPhone 6 aldı daha garantisi 2000 20 temmuz'a kadar devam ediyor aylardan baktığımızda pil sağlığı %90 1 gösteriyor
    zaten iphone 6'nın pili değişse bile yoğun kullanımda günü çıkarması imkansız ama yine de normal bir kullanımda günü çıkartır
    telefoncudaki piller hiç iyi olmaz zaten orijinal deseler bile orjinal pil telefoncuda olmaz
    en son baktığımda Apple da pil değişim ücreti 319 TL idi ona da o para verilmez
    benim tavsiyem deji pil alıp taka biliyorsanız kendiniz sakın veya bir telefoncuya taktırın
    Çok mantıklı demişsiniz hocam, Deji 2200lük olanı almamda bir sakınca var mı sizce bilginiz var mı yoksa yeniden 1810mAhlık olanı mı tercih etmeliyim.
  • haskup33 kullanıcısına yanıt
    Deji veya farklı bir marka pil ben açıkçası tavsiye etmiyorum. Eğer pil değiştirmeyi düşünüyorsanız Apple'da yaptırmanızı öneririm. Pil değişim kampanyaları zamanında birkaç kez oldu, artık bulunmamakta. Ücreti 319 TL.
  • İphone 6 dediğimiz cihaz zaten sıfır kutudan çıktığı haliyle bile günde 2 kere şarj ettirirdi. Eskimiş halinden pekde bir performans beklememek lazım. İphone 6 kullanırken günde 3 kere şarj ederdim. X kullanıyorum oda dayanmıyor günde 2 kere şarj ediyorum. Telefon bu çok kullanmaya gelmiyor. Ne yapıyorsunda dayanmıyor diyenlere işim gereği pinterestte saatlerimi geçiriyorum ve youtubedan çok video izlemem gerekiyor hal böyle olunca 5-6 saate bitiyor zaten.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cedric...

İphone 6 dediğimiz cihaz zaten sıfır kutudan çıktığı haliyle bile günde 2 kere şarj ettirirdi. Eskimiş halinden pekde bir performans beklememek lazım. İphone 6 kullanırken günde 3 kere şarj ederdim. X kullanıyorum oda dayanmıyor günde 2 kere şarj ediyorum. Telefon bu çok kullanmaya gelmiyor. Ne yapıyorsunda dayanmıyor diyenlere işim gereği pinterestte saatlerimi geçiriyorum ve youtubedan çok video izlemem gerekiyor hal böyle olunca 5-6 saate bitiyor zaten.
    Apple telefonların batarya kapasiteleri hep düşük görünüyor ancak belli bir noktada da günü çıkarmaları gerekiyor. Zamanında iphone 5s'imi 1.5 gün kullandığımı hatırlıyorum. Lisedeydim flört vb olaylara rağmen dayanırdı.
    Ben batarya değiştirme kararı aldım. Merak ediyorsa başlık altındaki arkadaşlar düzenli olarak buradan paylaşım yaparım.

• 6 Şubat'tan bildiriyorum. Pil performansı hala çok iyi günde 1 şarjla tüm günümü idare ediyor. Annemin telefonu xiaomi mi5'e de taktım. Sıfır telefon performası almaya başladık. İkinci siparişte eksik eşya gelmişti aradıktan sonraki gün eşyaları tekrar gönderdiler. Keşke şu pil sökme işi daha kolay olsaydı.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.