Şimdi Ara

Iphone 5 mi yoksa Samsung Note 2 mi alsam (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
1
Favori
11.050
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: suleymangonca

Büyük olması beni etkilemez.Varsın büyük olsun pil süresi uzun olsun yeterki.

Ben günlük internette turlarım.Iphone şarjı bana 6 saat dayanıyor.

O zaman Note 2 almalıyım.En uygun fiyatı bekleyeyim 1500tl ye düşünce alırım.

Ipod Touch 5 im dursun ios isterse canım ara ara onunla takılırım.

Sonucta Iphone 4S deki işlemci ve ram miktarına sahip.

Bugün arkadaşımla Ipod Touch 5 ile Iphone 4S i kapıştırdık.

Ne yaptıysak ne açtıysak ne yüklediysek Ipod kazandı.
    Ve bende satmaktan vazgeçtim.

Diyorum ya dursun İOS istersen canım arada arada kullanırım.4s den tek farkı görüşme yapılamaması.

Değerli yorumlarınız için teşekkür ediyorum.

Yukardaki mesajıma ek videoda paylaştım. ;)) Yardımcı olabildiysek ne mutlu Dh forum üyeleri adına ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vamp -- 31 Ocak 2013; 0:18:51 >

• Note 2 bence çok büyük değil,kullandığınızda alışılıyor.Amcamın telefonu Note 2 ben de Ace 2 var.Note 2'yi kullandıktan sonra kendi telefonuma bu ne lan küçüçük böyle telefon mu olur diyorum.Gerçekten büyük ekran ayrı bir zevk.
  • Note 2'yi canli gormemistim, dun bankada bir adamda gordum ama ilk bikac saniye "bu adam niye tableti kulagina tutuyo.." diye dusundum. Bence boyutu asiri buyuk.

İki cihaz zaten zorluk olur. İphone 5 alin derim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: vamp

quote:

Büyük olması beni etkilemez.Varsın büyük olsun pil süresi uzun olsun yeterki.

Ben günlük internette turlarım.Iphone şarjı bana 6 saat dayanıyor.

O zaman Note 2 almalıyım.En uygun fiyatı bekleyeyim 1500tl ye düşünce alırım.

Ipod Touch 5 im dursun ios isterse canım ara ara onunla takılırım.

Sonucta Iphone 4S deki işlemci ve ram miktarına sahip.

Bugün arkadaşımla Ipod Touch 5 ile Iphone 4S i kapıştırdık.

Ne yaptıysak ne açtıysak ne yüklediysek Ipod kazandı.
    Ve bende satmaktan vazgeçtim.

Diyorum ya dursun İOS istersen canım arada arada kullanırım.4s den tek farkı görüşme yapılamaması.

Değerli yorumlarınız için teşekkür ediyorum.

Yukardaki mesajıma ek videoda paylaştım. ;)) Yardımcı olabildiysek ne mutlu Dh forum üyeleri adına ;)

Evet şimdi izledim çok iyi sayılır.

Önemli olan ilerde 1 yıl sonra arka kapağını açıp bataryayı değiştirince garantisi bozulmuyor
    Iphone nun varsa garantisinin bitmesini beklemelisin.

Arkadaşımda 4s var 2 yıllık şarj neredeyse 4 saat gidiyor adam garantisinin bitmesini bekliyor batarya takabilmek için

• quote:

Arada derede kaldım fikirlerinizi alabilirmiyim.

Elimdeki 4s i hanıma verince ortada kaldım.

Ipod touch 5 nesil cihazımda var bunuda değerlendirsem diyorum.

Örneğin sadece hotspot için 400tl ye telefon alıp görüşme yapabilip,aynı zamanda internet bağlantısını ıpod touch 5 verip internete girsem.

Karar veremiyorum ama fikirleriniz benim için önemlidir.

Iphone 5 olursa Ipod Touch satarım.
    Samsung note 2 olursa Ipod touch satarım.

Ama Touch dursun derseniz Bunu alıp hotspot cihazı yapabilirim
    http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-cep-telefonu-modeller-samsung-i9001-galaxy-s-plus-sifir-kutulu-sinirli-sayida-112339909/detay/

Ben Note II kullanıcısıyım ve pişmanım , iPhone'un yeni modelini bekliyorum şuan .

• quote:

Orijinalden alıntı: Armelin

quote:

Örneğin sadece hotspot için 400tl ye telefon alıp görüşme yapabilip,aynı zamanda internet bağlantısını ıpod touch 5 verip internete girsem.

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-cep-telefonu-modeller-samsung-i9001-galaxy-s-plus-sifir-kutulu-sinirli-sayida-112339909/detay/

Ben Note II kullanıcısıyım ve pişmanım , iPhone'un yeni modelini bekliyorum şuan .

Note 2 yi birde sizden dinleyelim artıları eksileri nelerdir.
    Isınıyor mu şarj ne alemde vs.

Neden pişmansınız anlatırsanız bende yanmadan sevap işleyin

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Armelin

quote:

Note 2 yi birde sizden dinleyelim artıları eksileri nelerdir.
    Isınıyor mu şarj ne alemde vs.

Neden pişmansınız anlatırsanız bende yanmadan sevap işleyin

Şarj 1-2 gün arası gidiyor benim için ( oyun oynamıyorum ) , çok oyun oynarsan kamera bölgesinde ciddi bir ısınma oluyor S3 gibi , internette surf yapmak ve klavyesi çok kullanışlı , ancak android o kadar güzel değil , ben ilk aldığımda tüm özelliklerini kullaniyim diye bir sürünü oyun indirdim ücretli ama artık oynamıyorum zaten telefonumu sıfırlamıştım ondan sonra da yüklemedim oyun . Biraz büyük , bir süre alışıyorsunuz ancak cepten çıkarırken zor oluyor bir de kılıf alırsanız oturmak . Benim katlanır kılıfım var onunla rahatsız olduğum için çekmeceye vb. koyuyorum otururken . Tek elle kullanım çok zor . Hız olarak çok hızlı bir telefon hiç kasılma olmuyor . Şuan aklıma gelenler bunlar ...

• Oyun oynarken ciddi ısındığı anda hemen ana ekrana gelip arama tuşlarına (yıldız,Kare0228yıldız,kare)basarmısınız orada batarya bilgisi sıcaklıklar vs çıkıyor.
    Orada sıcaklıklar kaç derece gösteriyor

• quote:

Oyun oynarken ciddi ısındığı anda hemen ana ekrana gelip arama tuşlarına (yıldız,Kare0228yıldız,kare)basarmısınız orada batarya bilgisi sıcaklıklar vs çıkıyor.
    Orada sıcaklıklar kaç derece gösteriyor

Oyun oynamıyorum çünkü 1 haftadan sonra canın hiç istemiyor çünkü hevesini almış oluyorsun , ayrıca şuan telefonumda hiç oyun yok (belirtmiştim) .
  • quote:

Orijinalden alıntı: Amedra

İkiside güzel telefon ya. Valla seni hangisi cezbeder bilemiyorum ama ben yine de ikisinin resimlerini koyayım, belki birisi aklına direk resimden yatar;

Iphone 5 mi yoksa Samsung Note 2 mi alsam  Iphone 5 mi yoksa Samsung Note 2 mi alsam

Şahsen ben daha çok iPhone 5 kullanıyorum ve çok memnunum ama Samsung Galaxy Note 2'de güzel telefon, şimdi hakkını yememek lazım. Samsung güzel narin telefonlar yaptığı kadar biraz boyut olayını da abartıyor diyebilirim. Şahsen S-pen mevzusu var ancak S-pen ile telefonu kullananı çok görmedim(ben bile onu kullanmıyorum düşün). Samsung'un satış stratejilerinin hepsinde S-pen ile harikalar yarattığını gözlemlersin ama eline aldığında sadece o reklamlardaki hayalleri yapmaya çalışıp vakit harcarsın. iPad'de kalemi kullanırsın, sunum yaparsın veya diğer tablet telefonda yaparsın anlarım ama bu bana göre biraz gereksiz kaçıyor. Kamera olarak iPhone 5 çok iyi. Samsung ile çektiğim fotoğrafları paylaşmaya utanırım çünkü yakınlaştırdığım zaman küçük küçük nokta halinde kameranın kalitesinin ne kadar kötü olduğunu görebiliyorum. Abartı derecede sorun yok ama bana göre beklentilerimi tam olarak karşılamıyor. Bu nedenle telefonda paylaşım yapmayı sevdiğim kadar paylaşacağım şeylerin de kalitesine önemle dikkat ederim.

Samsung'a büyük vs. deniliyor ama abartı derecede büyüklüğünü gösterdiği de söylenemez. Çoğu kişi telefonun kulağa gittiği halinde dışarıdan nasıl göründüğünü merak eder. Aslında bunu merak ediyorlar çünkü telefonun kaba duracağından şüphelendikleri için çetrefilli bir duruma düşüyorlar. Bu konuda pek bir şey diyemem çünkü insan büyük bir telefondan küçük bir telefona geçince de aradaki farkı anlayıp eskisine dönmek bile isteyebilir. Misal; iPhone 5 kullananların 4s'i eline aldıklarında kalas gibi ve ağır olduğunu hissedip şaşırmaları gibi bir duygu olsa gerek.

Uzun zamandır telefonlarda oyun hastalığı aldı başını gidiyor, ben pek oyun oynamıyorum ama oynayanları da bazen telefonu telefon için değil de sadece Nokia N-Gage modeli gibi sadece kullandıkları aleti oyun oynamak için kullanıyorlar diye şüpheye düşüyorum. Burada biraz çıkışmış olabilirim ama bazen dışarıda gözlemlediğim kişilerin ne amaçla kullandıklarını pek anladığımı söyleyemem.

Telefonda bütçeye çok fazla önem veriyorsanız ve cebinizde kısıtlı miktar varsa bir şeyleri kullandığınız aletlerden mahrum kalıp satmak yerine son dediğiniz fikri yapmanızı öneririm. Eğer Touch'unuzu kullanmıyorsanız veya pek ilginizi çekmiyorsa satmanızda bir sorun yok ama sevdiğiniz bir şeyi satmanızı pek önermem.

Olaya olabildiğince objektif yaklaştım umarım aklınızdaki soru işaretlerini çözmüşümdür.

Amedra nasılsın kardeşim? Görüşemiyorduk.Özlettin kendini bro

Amedra'nın yorumlarına kesinlikle katılıyorum.Bizler için ss çektiği için kendisine tekrardan teşekkür ediyoruz.Konumuza dönecek olursak, Geçen gün amcam galaxy note 1 aldı.Bilmiyorum, ben hiç ısınamadım şu androide.Kesinlikle ios diyorum.Ayrıca iPhone 5'in Hızı gerçekten çok etkileyici.Ben iPhone 5 diyorum.

Selametle

• En iyisi almamak herhalde.
    İnternet inceleme videolarına bakıyorum hız olarak aynılar hatta download da ıphone 5 daha 10mb daha hızlı.

O sebeple aradaki işlemci frekans hızlarının pek etkisi kalmıyor.
    Bir videoda ıphone 5 in FPS kare saniye olayı daha akıcı daha gerçekçiydi.

Gelde şimdi karar ver

Applee ı şarjından dolayı istemiyorum note 2 ninde ıphone 5 e tek üstünlüğü şarj

• Note 2 çok özellikli bir telefon. Sensör manyağı deyim yerindeyse! Çok etkileyici. özellikle iki işi bir arada yapabilmesi çok güzel. Ekran ilk başta çok büyük gelse de zamanla alışmanız olası. Ama bu telefonun aşırı büyük olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Sınırları aşmış bir cihaz note2. Tek elle kullanmak çok zor.

malzeme kalitesi berbat. Geçen gün LG nexus 4 inceledim. hayran kaldım. çünkü malzeme olarak gözü doyurucu bir cihaz. Ama note2 maalesef oyuncak hissi veriyor.

Bu noktada iphone devreye giriyor ve kalite algısı ile herşeyi değiştiriyor. Appstore zenginliği de cabası. Açıkçası jbli bir iphone5 i root deilmiş bir note2 ye tercih ederim ki ettim :)
  • Şu anda iphone4 32GB kullanıyorum. Yanına bir de note II aldım. Iphone4'den memnunum ancak internet üzerinden film ve dizi seyretmek, daha rahat bir pdf okuması sağlamak için note II denemeye karar verdim. Note II'yi şu an kullanamıyorum.Alırken bakmamıştım eve gelince kamera koruma camında hava baloncuğu olduğunu gördüm ve değişim talebi ile servise verdim. Kullandığım gece internetten wifi üzerinden dizi seyrettim, 45 dk dizi ile %7 şarj gitti ki daha pil ilk kullanım olduğundan kendine bile gelmemişti. İnternet kullanımı için biçilmiş kaftan diyebilirim. Büyüklük konusunda herkes haklı. SIII bu konuda daha uygun gibi ancak kullanıcıları bir note II kadar memnun değiller. Ekran kontrastının da kötü olmasından dolayı note II almak durumunda kaldım. Bir SIII boyutlarında iphone6 çıkacak olursa özelliklerine göre onu tercih edebilirim. Iphone4'ümü ise halen satmayı düşünmüyorum, çünkü kıyamıyorum. Tercih konusunda herkes önceliklerini sıralayıp, hangi yöne ağır basıyorsa kararlarını bu doğrultuda vermemeliler.

• büyük konuşmak gibi olmasın ama birdaha samsung marka telefon almam asla. Dün iphone 5 elime geçti gerçekten müthiş bir telefon üretmişler. Ben alırsam iphonedan baska telefon almam.
  • Umarım iphone6 daha da müthiş olur da iphone 4'ten terfi için bahanemiz olur.
  • iphone eski rağbetini kaybetti. artık çoğu insan android kullanıyor. ben de daha önce iphone 4s kullandım. sonra s3 aldım sonra note 2 aldım.
    hepsini denemiş birisi olarak kesinlikle note 2 derim. taşıma problem olmuyor. hemen alışıyorsunuz. müthiş ekranında sörf yapmak, haber okumak, mail yazmak, twitter ve facebooka göz atmak size keyif veriyor.
    bence hiç düşünmenize bile gerek yok.
    bir de bu konuyu samsung kısmına açıp yanıtları değerlendirin. burada doğal olarak çoğu arkadaş iphone diyecektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cedric...

... sonuçta kullanmazsan iphonun bataryasıda iyi gidiyo....

yoruma bayıldım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Amedra

İkiside güzel telefon ya. Valla seni hangisi cezbeder bilemiyorum ama ben yine de ikisinin resimlerini koyayım, belki birisi aklına direk resimden yatar;

Iphone 5 mi yoksa Samsung Note 2 mi alsam  Iphone 5 mi yoksa Samsung Note 2 mi alsam

Şahsen ben daha çok iPhone 5 kullanıyorum ve çok memnunum ama Samsung Galaxy Note 2'de güzel telefon, şimdi hakkını yememek lazım. Samsung güzel narin telefonlar yaptığı kadar biraz boyut olayını da abartıyor diyebilirim. Şahsen S-pen mevzusu var ancak S-pen ile telefonu kullananı çok görmedim(ben bile onu kullanmıyorum düşün). Samsung'un satış stratejilerinin hepsinde S-pen ile harikalar yarattığını gözlemlersin ama eline aldığında sadece o reklamlardaki hayalleri yapmaya çalışıp vakit harcarsın. iPad'de kalemi kullanırsın, sunum yaparsın veya diğer tablet telefonda yaparsın anlarım ama bu bana göre biraz gereksiz kaçıyor. Kamera olarak iPhone 5 çok iyi. Samsung ile çektiğim fotoğrafları paylaşmaya utanırım çünkü yakınlaştırdığım zaman küçük küçük nokta halinde kameranın kalitesinin ne kadar kötü olduğunu görebiliyorum. Abartı derecede sorun yok ama bana göre beklentilerimi tam olarak karşılamıyor. Bu nedenle telefonda paylaşım yapmayı sevdiğim kadar paylaşacağım şeylerin de kalitesine önemle dikkat ederim.

Samsung'a büyük vs. deniliyor ama abartı derecede büyüklüğünü gösterdiği de söylenemez. Çoğu kişi telefonun kulağa gittiği halinde dışarıdan nasıl göründüğünü merak eder. Aslında bunu merak ediyorlar çünkü telefonun kaba duracağından şüphelendikleri için çetrefilli bir duruma düşüyorlar. Bu konuda pek bir şey diyemem çünkü insan büyük bir telefondan küçük bir telefona geçince de aradaki farkı anlayıp eskisine dönmek bile isteyebilir. Misal; iPhone 5 kullananların 4s'i eline aldıklarında kalas gibi ve ağır olduğunu hissedip şaşırmaları gibi bir duygu olsa gerek.

Uzun zamandır telefonlarda oyun hastalığı aldı başını gidiyor, ben pek oyun oynamıyorum ama oynayanları da bazen telefonu telefon için değil de sadece Nokia N-Gage modeli gibi sadece kullandıkları aleti oyun oynamak için kullanıyorlar diye şüpheye düşüyorum. Burada biraz çıkışmış olabilirim ama bazen dışarıda gözlemlediğim kişilerin ne amaçla kullandıklarını pek anladığımı söyleyemem.

Telefonda bütçeye çok fazla önem veriyorsanız ve cebinizde kısıtlı miktar varsa bir şeyleri kullandığınız aletlerden mahrum kalıp satmak yerine son dediğiniz fikri yapmanızı öneririm. Eğer Touch'unuzu kullanmıyorsanız veya pek ilginizi çekmiyorsa satmanızda bir sorun yok ama sevdiğiniz bir şeyi satmanızı pek önermem.

Olaya olabildiğince objektif yaklaştım umarım aklınızdaki soru işaretlerini çözmüşümdür.

ssleri ilk aldığında mı çektin insan bi jelatinleri söker

• Siz sanirim gpu performansina bakiyorsunjz birazda.Burda iphone 5 ondedir.Sgx543Mp3 vardir ve Mali400Mp4'e gore oldukca gucludur.Yani daha yuksek kara saniye verir.Belki suan anlasilmaz ama ileride anlasilacaktir.

• Arama motorundan geldim. İlk 6-7 yorumda çok şaşırdım keyfim kaçar gibi oldu ama hemen işe uyanıp sayfayı yukarı çektim. Evet, tam düşündüğüm gibi burası apple sayfasıymış :D Rahatladım. Yani burası zaten APPLE tercih edenlerin sayfasıymış. Dolayısı ile tabiki çoğu APPLE diyecek. :D Neyse ben arama motoruna geri döneyim. Belki bu defa'da apple-samsung karşılaştırmasının Samsung sayfasına düşerim :D
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.