Şimdi Ara

iPhone 4s avea servis yok sorunu (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
0
Favori
16.005
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mcmuzip

64 bit kesik hat denendi
    128 bit kesik hat denendi

İphone 4s kullanısıyım ikisindede sorun yaşıyorum. Lakin microsim daha denemedim.

Ayrica yukarida bahsedilen OPERATORU otomatikten alip manuel ayarlama olayini simdi yaptim neticesini bugun ve yarin test edip yazacagım. Şayet avea dansa turkcell le baglan kazıga devam

merhaba iş yerinden bir arkadaşıma yurt dışından iphone 4s geldi kendi avea hattını taktı servis yok sorunu vardı ne yaptı isek sebekeyi bulamadık;4-5 tane daha avea sim kart bulup denedik hepsinede servis yok sorunu vardı teli 5.1 update ettik tel sorunsuz calısyor;
    not:tele update yapmadan önce telde turksel ve vodafone sorunsuz calısyordu bilginize.
  • Ben sorunu hattımı Turkcell'e taşıyarak çözdüm :)
    Taahhüdüm vardı, cezaya rağmen taşıdım . Rezillik yaşamaktan iyidir, milyarlik telefon kullan ama bir halta yaramasin...bir daha Avea ya tövbe !

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bizhy

Ben sorunu hattımı Turkcell'e taşıyarak çözdüm :)
    Taahhüdüm vardı, cezaya rağmen taşıdım . Rezillik yaşamaktan iyidir, milyarlik telefon kullan ama bir halta yaramasin...bir daha Avea ya tövbe !

Ne guzel turkiye
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fromthesky

Arkadaşlar merhaba.Yaklaşık 1 hafta önce yurtdışından getirdiğim simkilitsiz cihazıma pasaport kaydı yaptırdım.Ondan sonra avea hatta servis yok sorunu ortaya cıktı.Telefona baska hat takınca gayet çalışıyor fakat avea hat takınca servis yok sorunu cıkıyor.Restore ettikten sonra avea çekmeye baslıyor ta ki telefonu kapatıp açana kadar veya uçak moduna alıp kapatana kadar.Avea müşteri hizmetleri hiç bir şeyden anlamıyorlar çileden çıktım 128lik sim kart aldım ona rağmen servis yok diyor.

Baska birinin basına böyle bir olay geldiyse ve çözümü varsa söylesin lütfen inanılmaz çaresiz bir durumdayım suanda

ek : Avea müşteri hizmetlerindeki bir adam bana telefonun pasaport kaydının baska operatörden yaptırdıgım ıcın aveada çalışmadığını söylüyor avea merkezine gidip aynı pasaport ile aynı kaydı tekrar gerçekleştircekmişim.Böyle birşey doğrumu?

Ag ayarlarini sifirlasaydin sorun kalmazdii

• quote:

Orijinalden alıntı: nizipliyim

quote:

Orijinalden alıntı: Fromthesky

Arkadaşlar merhaba.Yaklaşık 1 hafta önce yurtdışından getirdiğim simkilitsiz cihazıma pasaport kaydı yaptırdım.Ondan sonra avea hatta servis yok sorunu ortaya cıktı.Telefona baska hat takınca gayet çalışıyor fakat avea hat takınca servis yok sorunu cıkıyor.Restore ettikten sonra avea çekmeye baslıyor ta ki telefonu kapatıp açana kadar veya uçak moduna alıp kapatana kadar.Avea müşteri hizmetleri hiç bir şeyden anlamıyorlar çileden çıktım 128lik sim kart aldım ona rağmen servis yok diyor.

Baska birinin basına böyle bir olay geldiyse ve çözümü varsa söylesin lütfen inanılmaz çaresiz bir durumdayım suanda

ek : Avea müşteri hizmetlerindeki bir adam bana telefonun pasaport kaydının baska operatörden yaptırdıgım ıcın aveada çalışmadığını söylüyor avea merkezine gidip aynı pasaport ile aynı kaydı tekrar gerçekleştircekmişim.Böyle birşey doğrumu?

Ag ayarlarini sifirlasaydin sorun kalmazdii

Kesinlikle bir yöntem degil bunu onermeniz bile denemediginize isaret cunki format-ag ayarlari sifirlama-hat değişim hepsi denendi.

Şu anda dedigim gibi operatorden otomatik degilde manuel bularak AVEA yi sectim o sekilde kullaniorum. Yine arama guclukleri cekiorum ama halen Servis yok yazmadi 1 kere daha yazzsin TURCELL e gececigim cunki ben turkcell de kesinlikle böle bişi gormedim.

Neden derseniz 10 senelik hattımı kestirip kullandim ve ona ragmen hic bi sorunu yoktu ;)
  • 4s icin dun 64'luk avea mikro sim aldim sorunsuz kullaniyorum.

128'lik hic bir bayide bulamadim izmitte ben de 64'luk aldim.

İnsallah hic sikinti olmaz.
  • Dostlar benimde 2 ay sorunsuz kullandığım iphone 4s im bugün itibariyle ''Servis Yok'' sorunu vermeye başladı. Kullandığım oparetör AVEA cihazımın sürümü 5.0.1 406 modeli. Kartım kesik kart ve uçuş moduna aldığımda veya cihazı kapayıp açtığımda düzelmiyor? Acaba 128bit lik micro sim alsam düzelirmi? Şimdiden teşekkürler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: grandwoywoy

Dostlar benimde 2 ay sorunsuz kullandığım iphone 4s im bugün itibariyle ''Servis Yok'' sorunu vermeye başladı. Kullandığım oparetör AVEA cihazımın sürümü 5.0.1 406 modeli. Kartım kesik kart ve uçuş moduna aldığımda veya cihazı kapayıp açtığımda düzelmiyor? Acaba 128bit lik micro sim alsam düzelirmi? Şimdiden teşekkürler...

Cihaz yurtdisiysa Pasaport kaydin dusmustur imei sorgula.

• quote:

quote:

Dostlar benimde 2 ay sorunsuz kullandığım iphone 4s im bugün itibariyle ''Servis Yok'' sorunu vermeye başladı. Kullandığım oparetör AVEA cihazımın sürümü 5.0.1 406 modeli. Kartım kesik kart ve uçuş moduna aldığımda veya cihazı kapayıp açtığımda düzelmiyor? Acaba 128bit lik micro sim alsam düzelirmi? Şimdiden teşekkürler...

hocam imeisini sorguladım imei kayıtlı gözüküyor hala. Fakat dun turkcell sim kartını taktığımda o kartı gördü. Benim sim kartımı baska iphone taktığımda benim sim kartımı diğer telefon gördü. Yalnız benim cihaz 5.0.1 diğer cihaz 5.1.1. bununla alakalı bir sıkıntı olmuş olabilirmi acaba?
  • quote:

quote:

quote:

hocam imeisini sorguladım imei kayıtlı gözüküyor hala. Fakat dun turkcell sim kartını taktığımda o kartı gördü. Benim sim kartımı baska iphone taktığımda benim sim kartımı diğer telefon gördü. Yalnız benim cihaz 5.0.1 diğer cihaz 5.1.1. bununla alakalı bir sıkıntı olmuş olabilirmi acaba?

hocam bendede aynı sorun vardı versiyonu 5.1 e güncelleyince sorun ortadan kalkıyor.
  • Aynı olay benimde de başıma gelmişti Telefonum Kayıt sebebi ile kapandı tekrar kayıt yaptırdım açtırdım vodafone/turkcell hatlarım ile telefonum çekerken Avea ile çekmiyordu. Bende dolayısı ile Avea müşteri hizmetlerini aradım durumu izah ettim İlgili arkadaşa bağladılar Onada izah ettim 48 saat içerisin de halledeceğiz dediler 5 6 saat gibi kısa bir süre içerisinde halledildi.
    Ancak şöyle bir durum var belki de benim sorunum farklı olduğu için halledebilmiş olabilirler
  • avea ve vodafone genelde bunu hep yapıyor :D
  • quote:

quote:

quote:

telefonunuzun kaydı 2-3 gün içerisinde silinecek maalesef.

aynı sorunu baştan sona yaşadım.
    avea hattımı söküp turkcell taktığımda çalışıyordu ancak aveayı görmüyordu, sonunda silindi.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

avea hattımı söküp turkcell taktığımda çalışıyordu ancak aveayı görmüyordu, sonunda silindi.

hocam kaydı silmelerindeki sebep nedir? gayet ilegela bir şekilde cihazımı yurtdışından aldım ve pasaportuma kayıt ettirdim. Öyle kafalarına estiği gibi kayıt silebiliyorlarmı?
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

hocam kaydı silmelerindeki sebep nedir? gayet ilegela bir şekilde cihazımı yurtdışından aldım ve pasaportuma kayıt ettirdim. Öyle kafalarına estiği gibi kayıt silebiliyorlarmı?

mühür - imza - yada başka bir bilgi okunaksız olarka fotokopi çekiliyor fln btk da bunu kabul etmiyor
    genelde bu tür sebeplerden kapanıyor.
    ben yurt dışı telefona tövbe ettim. sorun aveadandır diye hattımı 350tl cayma bedeli ödeyerek türkcelle taşıdım ve daha sonra öğrendim sorun kayıttanmış kafayı yedim. telefonu parçalayacaktım
  • Sim kartin etkisinin oldugunu dusunmuyordum ancak kendi kestigim sim kartla suanda bulundugum yerde eskiden hicbir sebeke cekmezken artik hepsi cekiyor ve baglanti hizi da hic fena degil.

• arkadaslar aveanın 64 bit lik micro sim kartını aldım ve sorun çözüldü. Kesilen kartlar belli bir süre sonra deforme oluyor sanırım.
  • quote:

arkadaslar aveanın 64 bit lik micro sim kartını aldım ve sorun çözüldü. Kesilen kartlar belli bir süre sonra deforme oluyor sanırım.

aynen bende de aynı sorun oldu gecen hafta, ısın ılgınc yanı kesılen kartımı gormuyodu ancak dıger kartlarıda gormuyodu ne taktıysam olmadı. son umut 128 lık almaya gıttım aavea ya 64 vardı aldım taktım oldu .
  • Merhaba arkadaşlar benim de böyle bir sorunum oldu. Normalde cepnet ile vodafone kullanıyordum (iphone 4s 5.1.1 gevey kart ile)
    avea nın yeni tarifesi ile avea ya geçmek istedim faturasız hattım ile deneme yapmak için sim kartımı 128 lik kestirdim. ama gevey kart ile servis yok soruu var. vodafone u açıyor fakat avea da servis yok diyor ve öylece kalıyor. otomatik olarak değil de el ile operatör seçmeye kalktığımda seçtiğim operatör avea olsa dahi sinyal gelmiyor.
    bu konuda bir öneriniz var mı acaba ?
  • üzrindenbaya zaman geçmiş ama aynı sorunla şimdi ben karşılaştım. Çözüm bulan arkadaşların nasıl çözdüklerini öğrenmek istiyorum.
    iphpne 4 var bende birden servis yok hatası verdi. kayıttandır dedim kayıt yaptırdım ama gelmedi hat. tesadüfen turkcell bir hat denedim teledon çalışıyor.
    avea dan micro sdim çıkardım aynı sorun devam ediyor. aveda başa sim kart deniyoruz çalışıyor. ama ben diğer avea kartımı deniyorum yine çalışmıyor. benim hat da başka iphoone da çalışıyor. sürüm 5.1.1 . ne yaptımsa çözemedim.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.