Şimdi Ara

İphone 4 ü satıp Galaxsy S 2 almak mantıklımı? (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
381
Cevap
3
Favori
12.604
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Centauri

quote:

Orijinalden alıntı: abdusss

Arkadaşlar madde madde yazdık,
    aslında uzatmanın alemi yok,
    tartışma gereksiz yere uzuyor,

Bu konuda bilimsel makaleler var, onlara yönlendirmekte fayda var

Apple'ın başarı öyküsü hakkında onlarca tez, makale yapılmış, netten bunlara ulaşabilirsiniz,
    Muhteşem bir pazarlama başarısı onlarca makale konusu olmuş,

Apple öyle bir sadakat oluşturmuş ki, hatalar, buglar firmaya asla yapışmıyor,
    Microsoft'un hataları dilden dile konuşulurken, Apple'ın hataları, hata olarak görülmüyor bile,
    Bu konuda aşkın gözü kördür vb adlarda onlarca makale, tez var. İlgililer bunları okusun,
    bu sebep ile bura boş yere kimse ağzını yormasın,
    Apple'ın pazarlama başarısı, markayı putlaştırmış durumda, kimse boş yere ağzını yormasın
    iPhone'a yazılım yazma için MAC almak zorundasınız, ne alaka nasıl bir dayatma, Microsoft çok ufak dayatmalar için dünyanın tazminatları verdi APPLE'dan pazarlama dersi,
    Ayrıca MAC sanallaştırmayı desteklemiyor, illegal yollarda sanallaştırsanız bile, bu sanal üzerin den de iPhone a yazılım üretemiyorsunuz, adamlar özel olarak bunun için kasmışlar,
    O kadar küfür edilen microft yıllardır sanallaştırmayı destekliyor, bu sektörün gelişmesi için OS'inde değişiklikler yapıyor,
    Küfür edilem Microsoft, Tapılan Apple,
    ama halen kimse tüm dayatmalarına rağmen APPLE'a laf demez,
    diğer dayatmaları listelesem bilmiyorum kaç satır olur,
    apple'ın dediği pantolonunuzu indirin ben geliyorum,
    kusura bakmasın ben bunu kabullenemem,
    ben özürlükten, bağımsızlıktan, yanayım,per çok farklı platform, dili destekliyen platformları destekliyorum
    Bir holding'in kölesi olmaya karşıyım,

Bir makaleden aldığım bir kaç örnek,
    iPhone satışa çıktıktan sadece birkaç ay sonra, fiyatı 200$ birden düştü. Ürünü alan öncü müşteriler bu duruma çok kızdı ancak bu duyguyu atlatmaları uzun sürmemiş gibi gözüküyor.
    Leopard işletim sistemi söz verildiği tarihten neredeyse bir yıl kadar geç satışa sunuldu. Ayrıca, gönderildiğinde birçok bug’ı vardı ve bir çok Mac’in bozulmasına neden oldu. Bu hikayelerin Apple’ın üzerine, Microsoft’un Vista’yı ilk satışa sunduğunda yaşadığı problemler kadar yapışmadığını gördünüz mü?
    Apple tartışmaların yerini, seçeneklere geçmiş tarih vererek değiştiriyor.
    iTunes Store’dan Universal Müzik’i ayrılıyorlar.
    NBC showları iTunes’dan birden çekildi.
    Bir seri ipod'lar 3 sene içinde arızalandı, ama insanlar gidip yenisini almakta çekince görmedi
    Özellikle anten sorunu sırasında destek forumlarından konuların silinmesi, tarihleri ile oynanması tam trajediydi.

Apple makale konusu oluyor, nasıl,
    beyaz kulaklığı ile
    Bu kulaklık bir mühendislik dehası değil,
    iPad, rakip ürünlere göre yapılan testlerde çok altta bir ses kalitesine sahip bir ürün
    bu başarının sırrı ne
    Beyaz kulaklık,
    hiçte iyi ses vermeyen bu kulaklık neden başarılı

Çünkü beyaz, insanlar yolda yürürken, metroda, otobüste, ipod larını ellerine almalarına gerek yok
    direk beyaz kulaklıkları ile bende iPod var diye bağırıyorlar zaten,

Yazdığın herşey yanlış diyecektim ama yanlış değil. Bazıları yalan bazıları yanlış.
    Salladığınız şeyleri gerçek gibi yazınca saf vatandaşlar buna inanabiliyor. Düzeltelim.

Yanlış:

Bilimsel makaleler var diyorsun. Nerede? link?

Pazarlama dedigin sey reklam degildir, urunun uretimi, icine koyulan ozellikler, kalitesi de pazarlamadir. Bu yuzden onlarca makaleye konu olmusutur.

YALAN

iPhone a yazilim yazmak icin Mac e ihtiyacınız yok. Sadece Apple'ın yazılım geliştirme kiti doğal olarak Mac'te çalışıyor. Ancak diğer yazılım geliştirme kitleriyle de (Adobe gibi) iOS e yazılım hazırlayabilirsiniz.

Yanlış

Mac sanallaştırmayı destekliyor. Mac OS X Lion ile desteklemeye başladı.

Yanlış

Yalan

Microsoft tazminatları tekelleşme davası yüzünden verdi. Tekelleşmek demek piyasayı ele geçirmek için hamleler yapmak demek. Apple 1000 dolar altı laptop bile yapmıyor cep telefonu desen sadece tek model smartphone yapıyor. Dolayısıyla Apple tarihinde hiç tekelleşmeyle suçlanmadı bile. iPad ile tekelleşme ile suçlanabilirdi pazar payı yüzünden ancak suçlanamaz çünkü sadece bir ürünü piyasada satan bir firma tekelleşmeye çalışıyor diyemezsiniz

Yalan

iPhone un fiyatı çıktıktan bir süre sonra 200 dolar indi. Ancak bilgisizliğin cahilliğin ve tek yinden bakman yüzünden bu ürünü 499 dolara alan müşterilere Apple'ın 200 dolarlık çek verdiğini bilmiyorsun. 6 ay önce çıkan 700 dolara satılan Samsung Galaxy Tab şu an 499 dolara alınabiliyor. Nerede çek?

Yalan

Leopard ın Mac'leri bozan bir bug ı filan yoktu. Her işletim sisteminin hatta her yazılımın bazı bugları vardır zamanla düzeltilir güncelleme denen şey ondandır. Ancak Mac OS X in bug larıyla Windows un bug ları kıyaslanamaz bile.
    15 yıl Windows kullandım 4 yıldır Mac kullanıyorum Windows workstation ım da hala var Windows 7 kurulu üzerine. Her kullanıcının yaşadığı ve problem olarak bile düşünmediği (çok program kurunca yavaşlamak, defragmantasyon gerektirmesi, yoğun kullanırsan arada bir format istemek vs vs ) Windows problemleri varken Mac in milyonda bir çıkan problemleri elbette hiçbirşeye konu olmaz.
    4 yıl önce aldığım Macbook Pro hala format yemedi hala bir tane bug a virüse bug a rastlamadım hala ve yavaşlamadı bile. Bilmediğin konularda konuşma.

YALAN

iPod yapılan testlerde çok altta kalite demişsin
    KAYNAK VER yalan söyleme. İyi bir kulaklık kullanırsan ipod un ses kalitesi mükemmeldir.

Tek doğru beyaz kulaklık çok iyi değil ortalama bir kulaklık.

EN BÜYÜK YALAN

Dayatma (????)

Özgürlük palavrası
    Apple cihazlarının mükemmel çalışması için bazı tercihlerde bulunuyor. Bunlar dayatma değil çünkü Apple ürünü almak zorunda değil kimse.
    Ayrıca Android cihazım da var iOS kağıt üzerinde olmasa da kullanımda çok daha özgür Android den. Android tableti eline aldığında bug lı bir şekilde flash siteleri gezme veya skin değiştirme özgürlüğü (!!!) var. Virüs alma özgürlüğü de var.

iOS aldığında dokunmatik ekran için özel olarak tasarlanmış mükemmel ofis (iWork) mükemmel müzik (Garageband) mükemmel video edit (iMovie) uygulamaları çalıştırma özgürlüğü var. Cep telefonundan uçuşu ayarlayıp yine cep telefonunu bilet olarak kullanm özgürlüğü var. Mükemmel TV izleme ve haber uygulamalarıyla herşeyi izleme özgürlüğü var. Dünyanın en büyük HD film koleksiyonuna ulaşma özgürlüğü var. Hem Amazon hem Barnes Noble hem Apple ın kitaplarını okuma özgürlüğü var. Dokunmatik ekran için özel olarak hazırlanmış onlarca dergiyi alma okuma özgürlüğü var (Senin herhangi birşey okuduğunu sanmıyorum bilgisizliğine bakılırsa. Skin değiştir ancak) Koşarken cep telefonunuzun Nike ayakkabınızla bluetooth bağlantı kurup kalorinizi mesafenizi ölçüp performansınıza göre gaz parçalar çalan Nike uygulamasını kullanma özgürlüğü var. Gittiğinz her yerde en yakınızdaki taksi durağından tut ATM ye kadar bulan uygulamalar kullanma özgürlüğü var.

Yazılım çalma özgürlüğünüz yok. Pilinizi iki saatte bitirme cep telefonuna virüs sokma takılmasını sağlamak çökertmek özgürlüğünüz yok.

4x4 kamyonetinizle dağa taşa gitme yük taşıma özgürlüğünüz vardır. Spor BMW nizle yok. Spor BMW almak zorunda değilsin. Bir dayatma yok yani.

• centauri kabul et sen bir apple fan boy sun ben hiçbir firma için kalkıpta şu kadar yazı yazmam valla ayrıca sonlarda yazdığın özelliklerden hiçbiri bir apple özelliği değil. Sadece yazılımsal özellikler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blackrider -- 23 Temmuz 2011; 20:29:43 >
  • Ikisi de super telefonlar.

Ama Galaxy S II bariz daha hizli.

iPhone 4 kullanirken 100 adet uygulama yuklersiniz, telefon safariyi bile 3-4 saniyede acar.
    Simdi SGSII aldim, isterseniz 1200 uygulama olsun, bir gidim kasma gormedim.
    Hayatimda gordugum en seri arayuz&telefon.

Bazi arkadaslar Samsunga laf atmis.

O telefonu bu kadar hizli hale getiren samsungdur.
    Android su anda 2 cekirdegi aktif kullanamiyor, ama TouchWiz nedense super hizli calisiyor.
    HTC SENSE 3 ile Touchwizi karsilastirin, ya da LG Optimus 2Xi. Hepsinin ozellikleri ayni sayilir.

Tamam iPhone 4 de cok guzel bir telefon,

Ama unutmayin, insan kendine ne yoksa ona ozenir.
    I4 varken SGS2 ye ozeniyordum, simdi SGS2 var elime i4 aldigimda degistirmesemiydim diyorum. Bu kesinlikle telefonun kotulugunden vs degil, bu insanin acgozlulugunden.

Icinizden ne geliyorsa oyle yapin.
    Istiyorsaniz alin, istemiyorsaniz almayin.
    Birsey kazanmazsiniz ya da kaybetmezsiniz. Para disinda tabii :P

Saygilar.

• Bu arada ben Apple fanboyuydum. :)

Ama SGSII altust etti bunyemi :P
  • samsung galaky 2 , boşver elmayı
  • quote:

quote:

Arkadaşlar madde madde yazdık,
    aslında uzatmanın alemi yok,
    tartışma gereksiz yere uzuyor,

Bu konuda bilimsel makaleler var, onlara yönlendirmekte fayda var

Apple'ın başarı öyküsü hakkında onlarca tez, makale yapılmış, netten bunlara ulaşabilirsiniz,
    Muhteşem bir pazarlama başarısı onlarca makale konusu olmuş,

Apple öyle bir sadakat oluşturmuş ki, hatalar, buglar firmaya asla yapışmıyor,
    Microsoft'un hataları dilden dile konuşulurken, Apple'ın hataları, hata olarak görülmüyor bile,
    Bu konuda aşkın gözü kördür vb adlarda onlarca makale, tez var. İlgililer bunları okusun,
    bu sebep ile bura boş yere kimse ağzını yormasın,
    Apple'ın pazarlama başarısı, markayı putlaştırmış durumda, kimse boş yere ağzını yormasın
    iPhone'a yazılım yazma için MAC almak zorundasınız, ne alaka nasıl bir dayatma, Microsoft çok ufak dayatmalar için dünyanın tazminatları verdi APPLE'dan pazarlama dersi,
    Ayrıca MAC sanallaştırmayı desteklemiyor, illegal yollarda sanallaştırsanız bile, bu sanal üzerin den de iPhone a yazılım üretemiyorsunuz, adamlar özel olarak bunun için kasmışlar,
    O kadar küfür edilen microft yıllardır sanallaştırmayı destekliyor, bu sektörün gelişmesi için OS'inde değişiklikler yapıyor,
    Küfür edilem Microsoft, Tapılan Apple,
    ama halen kimse tüm dayatmalarına rağmen APPLE'a laf demez,
    diğer dayatmaları listelesem bilmiyorum kaç satır olur,
    apple'ın dediği pantolonunuzu indirin ben geliyorum,
    kusura bakmasın ben bunu kabullenemem,
    ben özürlükten, bağımsızlıktan, yanayım,per çok farklı platform, dili destekliyen platformları destekliyorum
    Bir holding'in kölesi olmaya karşıyım,

Bir makaleden aldığım bir kaç örnek,
    iPhone satışa çıktıktan sadece birkaç ay sonra, fiyatı 200$ birden düştü. Ürünü alan öncü müşteriler bu duruma çok kızdı ancak bu duyguyu atlatmaları uzun sürmemiş gibi gözüküyor.
    Leopard işletim sistemi söz verildiği tarihten neredeyse bir yıl kadar geç satışa sunuldu. Ayrıca, gönderildiğinde birçok bug’ı vardı ve bir çok Mac’in bozulmasına neden oldu. Bu hikayelerin Apple’ın üzerine, Microsoft’un Vista’yı ilk satışa sunduğunda yaşadığı problemler kadar yapışmadığını gördünüz mü?
    Apple tartışmaların yerini, seçeneklere geçmiş tarih vererek değiştiriyor.
    iTunes Store’dan Universal Müzik’i ayrılıyorlar.
    NBC showları iTunes’dan birden çekildi.
    Bir seri ipod'lar 3 sene içinde arızalandı, ama insanlar gidip yenisini almakta çekince görmedi
    Özellikle anten sorunu sırasında destek forumlarından konuların silinmesi, tarihleri ile oynanması tam trajediydi.

Apple makale konusu oluyor, nasıl,
    beyaz kulaklığı ile
    Bu kulaklık bir mühendislik dehası değil,
    iPad, rakip ürünlere göre yapılan testlerde çok altta bir ses kalitesine sahip bir ürün
    bu başarının sırrı ne
    Beyaz kulaklık,
    hiçte iyi ses vermeyen bu kulaklık neden başarılı

Çünkü beyaz, insanlar yolda yürürken, metroda, otobüste, ipod larını ellerine almalarına gerek yok
    direk beyaz kulaklıkları ile bende iPod var diye bağırıyorlar zaten,

Yazdığın herşey yanlış diyecektim ama yanlış değil. Bazıları yalan bazıları yanlış.
    Salladığınız şeyleri gerçek gibi yazınca saf vatandaşlar buna inanabiliyor. Düzeltelim.

Yanlış:

Pazarlama dedigin sey reklam degildir, urunun uretimi, icine koyulan ozellikler, kalitesi de pazarlamadir. Bu yuzden onlarca makaleye konu olmusutur.

YALAN

iPhone a yazilim yazmak icin Mac e ihtiyacınız yok. Sadece Apple'ın yazılım geliştirme kiti doğal olarak Mac'te çalışıyor. Ancak diğer yazılım geliştirme kitleriyle de (Adobe gibi) iOS e yazılım hazırlayabilirsiniz.

Yanlış

Yanlış

Yalan

Microsoft tazminatları tekelleşme davası yüzünden verdi. Tekelleşmek demek piyasayı ele geçirmek için hamleler yapmak demek. Apple 1000 dolar altı laptop bile yapmıyor cep telefonu desen sadece tek model smartphone yapıyor. Dolayısıyla Apple tarihinde hiç tekelleşmeyle suçlanmadı bile. iPad ile tekelleşme ile suçlanabilirdi pazar payı yüzünden ancak suçlanamaz çünkü sadece bir ürünü piyasada satan bir firma tekelleşmeye çalışıyor diyemezsiniz

Yalan

iPhone un fiyatı çıktıktan bir süre sonra 200 dolar indi. Ancak bilgisizliğin cahilliğin ve tek yinden bakman yüzünden bu ürünü 499 dolara alan müşterilere Apple'ın 200 dolarlık çek verdiğini bilmiyorsun. 6 ay önce çıkan 700 dolara satılan Samsung Galaxy Tab şu an 499 dolara alınabiliyor. Nerede çek?

Yalan

Leopard ın Mac'leri bozan bir bug ı filan yoktu. Her işletim sisteminin hatta her yazılımın bazı bugları vardır zamanla düzeltilir güncelleme denen şey ondandır. Ancak Mac OS X in bug larıyla Windows un bug ları kıyaslanamaz bile.
    15 yıl Windows kullandım 4 yıldır Mac kullanıyorum Windows workstation ım da hala var Windows 7 kurulu üzerine. Her kullanıcının yaşadığı ve problem olarak bile düşünmediği (çok program kurunca yavaşlamak, defragmantasyon gerektirmesi, yoğun kullanırsan arada bir format istemek vs vs ) Windows problemleri varken Mac in milyonda bir çıkan problemleri elbette hiçbirşeye konu olmaz.
    4 yıl önce aldığım Macbook Pro hala format yemedi hala bir tane bug a virüse bug a rastlamadım hala ve yavaşlamadı bile. Bilmediğin konularda konuşma.

YALAN

KAYNAK VER yalan söyleme. İyi bir kulaklık kullanırsan ipod un ses kalitesi mükemmeldir.

EN BÜYÜK YALAN

Dayatma (????)

Özgürlük palavrası
    Apple cihazlarının mükemmel çalışması için bazı tercihlerde bulunuyor. Bunlar dayatma değil çünkü Apple ürünü almak zorunda değil kimse.
    Ayrıca Android cihazım da var iOS kağıt üzerinde olmasa da kullanımda çok daha özgür Android den. Android tableti eline aldığında bug lı bir şekilde flash siteleri gezme veya skin değiştirme özgürlüğü (!!!) var. Virüs alma özgürlüğü de var.

iOS aldığında dokunmatik ekran için özel olarak tasarlanmış mükemmel ofis (iWork) mükemmel müzik (Garageband) mükemmel video edit (iMovie) uygulamaları çalıştırma özgürlüğü var. Cep telefonundan uçuşu ayarlayıp yine cep telefonunu bilet olarak kullanm özgürlüğü var. Mükemmel TV izleme ve haber uygulamalarıyla herşeyi izleme özgürlüğü var. Dünyanın en büyük HD film koleksiyonuna ulaşma özgürlüğü var. Hem Amazon hem Barnes Noble hem Apple ın kitaplarını okuma özgürlüğü var. Dokunmatik ekran için özel olarak hazırlanmış onlarca dergiyi alma okuma özgürlüğü var (Senin herhangi birşey okuduğunu sanmıyorum bilgisizliğine bakılırsa. Skin değiştir ancak) Koşarken cep telefonunuzun Nike ayakkabınızla bluetooth bağlantı kurup kalorinizi mesafenizi ölçüp performansınıza göre gaz parçalar çalan Nike uygulamasını kullanma özgürlüğü var. Gittiğinz her yerde en yakınızdaki taksi durağından tut ATM ye kadar bulan uygulamalar kullanma özgürlüğü var.

Yazılım çalma özgürlüğünüz yok. Pilinizi iki saatte bitirme cep telefonuna virüs sokma takılmasını sağlamak çökertmek özgürlüğünüz yok.

4x4 kamyonetinizle dağa taşa gitme yük taşıma özgürlüğünüz vardır. Spor BMW nizle yok. Spor BMW almak zorunda değilsin. Bir dayatma yok yani.

quote:

Yanlış:

http://www.clickz.com/clickz/column/1706206/marketing-lessons-from-apple
    http://journals.cluteonline.com/index.php/JBCS/article/view/4924
    http://www.slideshare.net/misteroo/apple-study-8-easy-steps-to-beat-microsoft-and-google
    http://www.besttechie.net/2008/03/01/the-ipod-success-thank-the-marketing-department/
    http://www.switzer.com.au/small-business/business-management/marketing/feature/product-management-six-lessons-from-apple/
    http://www.vertygoteam.com/apple_marketing_strategy.php
    http://technmarketing.com/iphone/apples-in-ear-headphones-a-winner/
    http://www.taberconsulting.com/download/dtr-35.htm

quote:

YALAN

Nasıl bir taraftarlık. Apple Adobe Flash üzerinden geliştirilen uygulamaların markete konmasına izin vermedi! Bu ciddi tepki çekti, ve buna bu yıl içerisinde yeni izin verdi. Ancak kendi politikası izin vermemek, sizin gibi fanlara rağmen, gelen tepkiler sebebi ile izin verdi. Önemli olan politi ve dayatması.

quote:

Yanlış

Lion 3 sene evvel çıktı değilmi? Peki sanal MAC'lerden yazılım yüklemeye neden izin vermiyordu, insanlar 40 takla attılar be

quote:

Yalan

At gözlüğünü çıkar yahu. İnternet Explorer yüzünden dünyanın cezası yedi, Apple hatırlarsan alternatif tarayıcılara başta izin vermedi, gelen çok ciddi tepkilerden sonra izin verdi. Quictime, kendi kodek, video format dayatmaları nedir? Bu dayatma ve tekel değilmi? Bilgisayarına quicktime kurmazsan olmuyor, ne alaka, neden her türlü kodec e izin vermiyor? Ayrıca en performanslısı deme değil!

quote:

Yalan

Bu benim maddem değil, linklerde bulunan makaleleri oku

quote:

YALAN

Valla 5 sene evvelin testlerini arıyamam. Ancak o zaman creative falan cihazlar ile yapılan testlerde oldukça başarısızdı, özellikle BAS seslerde.

Valla, fanatiklik sınır tanımıyor
    Gereksiz tartışmalar,
    Apple kötü hiçbir zaman demedim, ama siz diğer markalara öyle bir saldırıyorsunuz ki bu sefer savunurken kendimi bir anda taraf olmuş görüyorum
    keşke olayın bilimsel yönlerini adamın başarılarını tartışsak,
    iyi yönleri avantaj ve dezavantajlarını tartışşak
    diğer platformlar ile karşılaştırsak

ama fanatiklik
    benimkinin herşeyi mükemmel seninki poktan
    sanki babanızın oğlu

• Bu soruyu sorman bile mantiksizligin krali
  • Hepiniz de ne zenginmişsiniz birinde 2g 3g 4g yatıyor yanda bırınde sg sg2 yatıyor yanında + iphone 3g sı 3gs i i4 ü , kralsınız valla...
  • Bu nasıl bi sidik yarışıdır ya, kime neyi kanıtlıyorsunuz, hala farkında değilmisinizki herkes ihtiyacı doğrultusunda ürün kullanıyor, komiksiniz...

• Sorun bazılarının at gözlüğü,

Apple en iyi bileşimi yaptı, iPod en iyi ses çıkartan cihaz kesinlikle değildi, ama en iyi MP3 çalar oldu, çünkü dizayn, paketleme, kullanışlı olması, marka sunumu hepsi tüketici için kriter, sadece ses çıkarması değil.

Adamlara bunu diyoruz hayır diyor, en iyi sesi Apple çıkartır diyor,
    nasıl fanatikliktir :D

Adamlar beyaz kulaklığı, statü sembolü olarak çıkardık diyor,
    örneğin Creative kullananlar, kulaklığı iyi olmasına rağmen farklı iyi marka kulaklık alıyordu,
    ama Apple kullanıcıları asla, çünkü onlar statü sembolü olan beyaz kulaklıları takıyordu,

adam buna yalan diyor,
    yahu benim görüşüm değil, pazarlama derslerinde anlatılıyor,
    bunu o zaman ki Apple Pazarlama Başkan Yardımcısı Steve Chazin demiş,

While Apple uses traditional means and media to promote itself, it also markets itself in unexpected places and ways. Steve Chazin, former marketing exec at Apple, reveals that those little white earbuds are not white by accident. In "MarketingApple," Chazin writes, "Those white iPod headphones were not designed by engineers -- they are a pure Apple marketing trick designed to make the visible part of their product a status symbol. Wear white headphones and you are a member of the club."

yani sorun bazı devekuşları,
    Apple en iyi toplam kaliteyi yapabilir,
    ama her konuda iyi o manasına gelmez.

• Centauri gene basmış konuyu,

Enayi diyor ama kendi enayi durumuna düşüyor . Gerçekten çok enteresan.

Kırmızı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Andulin266 -- 26 Temmuz 2011; 0:31:30 >
  • Iphone a Alışan Biri Bence Başka Bir Telefona Bundan Sonra Zor Geçer Bence. İlk Telefon Alırken Düşünmek Bir Derece Ama Iphonedan Geçmek Cok Mantıksız.
  • kulak konusu icin, apple nin kulakligini kullanmiyorum beyaz olmasi da hosuma gitmiyor, kulaklikta kaliti bisey deil zaten ve iphone de sennheiser kulaklik kullaniyorum. marka taraftarligi iyi bisey degil.
  • quote:

quote:

Yanlış:

http://www.clickz.com/clickz/column/1706206/marketing-lessons-from-apple
    http://journals.cluteonline.com/index.php/JBCS/article/view/4924
    http://www.slideshare.net/misteroo/apple-study-8-easy-steps-to-beat-microsoft-and-google
    http://www.besttechie.net/2008/03/01/the-ipod-success-thank-the-marketing-department/
    http://www.switzer.com.au/small-business/business-management/marketing/feature/product-management-six-lessons-from-apple/
    http://www.vertygoteam.com/apple_marketing_strategy.php
    http://technmarketing.com/iphone/apples-in-ear-headphones-a-winner/
    http://www.taberconsulting.com/download/dtr-35.htm

quote:

YALAN

Nasıl bir taraftarlık. Apple Adobe Flash üzerinden geliştirilen uygulamaların markete konmasına izin vermedi! Bu ciddi tepki çekti, ve buna bu yıl içerisinde yeni izin verdi. Ancak kendi politikası izin vermemek, sizin gibi fanlara rağmen, gelen tepkiler sebebi ile izin verdi. Önemli olan politi ve dayatması.

quote:

Yanlış

Lion 3 sene evvel çıktı değilmi? Peki sanal MAC'lerden yazılım yüklemeye neden izin vermiyordu, insanlar 40 takla attılar be

quote:

Yalan

At gözlüğünü çıkar yahu. İnternet Explorer yüzünden dünyanın cezası yedi, Apple hatırlarsan alternatif tarayıcılara başta izin vermedi, gelen çok ciddi tepkilerden sonra izin verdi. Quictime, kendi kodek, video format dayatmaları nedir? Bu dayatma ve tekel değilmi? Bilgisayarına quicktime kurmazsan olmuyor, ne alaka, neden her türlü kodec e izin vermiyor? Ayrıca en performanslısı deme değil!

quote:

Yalan

Bu benim maddem değil, linklerde bulunan makaleleri oku

quote:

YALAN

Valla 5 sene evvelin testlerini arıyamam. Ancak o zaman creative falan cihazlar ile yapılan testlerde oldukça başarısızdı, özellikle BAS seslerde.

Valla, fanatiklik sınır tanımıyor
    Gereksiz tartışmalar,
    Apple kötü hiçbir zaman demedim, ama siz diğer markalara öyle bir saldırıyorsunuz ki bu sefer savunurken kendimi bir anda taraf olmuş görüyorum
    keşke olayın bilimsel yönlerini adamın başarılarını tartışsak,
    iyi yönleri avantaj ve dezavantajlarını tartışşak
    diğer platformlar ile karşılaştırsak

ama fanatiklik
    benimkinin herşeyi mükemmel seninki poktan
    sanki babanızın oğlu

Ya şaka mısın sen?

1- Yolladığın linklerde Apple ürünlerinin nasıl mükemmel bir deneyim sunduğundan kullanımının kolaylığından tasarımının şıklığından vs vs bahsediyor ve bunların da pazarlamanın parçası olduğunu söylüyor. Burada benim dediğimin tersi birşey yok ki...

TAMAMLANMIŞ MÜKEMMEL DENEYİM VE SATIN ALIMDAN İTİBAREN HER ADIMDA MÜKEMMEL KULLANICI DENEYİMİ.

SENİN LİNKLERİNDE YAZIYOR BUNLAR.

2-

Bakalım ne demişsin:

Peki daha önce ne dedin:

Apple Mac OS dışında platformda iPhone için yazılıma izin vermiyor.

İlk dediğin yarım yamalak, sadece 2-3 ay bir süre izin vermedi, sonra vazgeçti. Sen vazgeçtiğini biliyorsun.
    Yine de VERMİYOR yazıyorsun.
    Bu yanlış manlış değil.
    DÜPEDÜZ KOMPLEKS SONUCU YALAN SÖYLEMEK MESAJLARINI OKUYANLARI KANDIRMAK

3- Linklerdeki makaleleri niye okuyayım yahu?
    Diyorsun ki iPhone 499 dolar olarak çıktı sonra fiyatı 299 dolara indi. Yani dünyadaki tüm elektronik cihazlar gibi.
    Ben de diyorum ki Apple 200 dolar çek verdi 499 dolara iphone alanlara.
    Sen de diyorsun ki fanatik.
    Yahu FANATİK OLMAYANLARIN YALAN MI SÖYLEMESİ GEREKİYOR?
    DOĞRU SÖYLEYİNCE FANATİK Mİ OLUYORSUN?

4- 5 Sene öncesinin testlerinde böyledi diyorsan vereceksin linkini. Öyle kaynak göstermeden YALAN SÖYLEMEKLE olmuyor bu işler.
    iPod cihazları dünyanın en iyi DJ leri bile kullanıyor. Sen Bass ları zayıfmış diye zırvalıyorsun.
    iPod un ses kalitesi Creative ile Sony ile hiçkimse ile kıyaslanamaz. Düzgün bir kulaklık takarsan veya düzgün bir sisteme bağlarsan bass tan camları çatlatırsın.
    ,YALAN SÖYLEME

• Hocam kavgayi biraksak :D

iPod dunyanin en iyi ses veren cihazi degildir ama cogu cihaza gore iyi ses verir.
    Ama bir Cowon D2 ile karsilastirilamaz. Hele ki AMP siz.

200 dolarlik cek olayini bilmiyorum.

Applein kendi kulakliklari bana gore dunyanin en kotu kulakliklaridir. Alin bir Fischer FA003 ses duyun ses :P Ama o linkteki muhendisler tasarlamadiya da inanmiyorum, kim yapti o zaman? Isciler mi kulaklik dizayn etti?

Apple iyidir, guzeldir. Sizi yillarca goturur. Firma sacma sapan seyleri insanlara benimsetebiliyor. Yetenekliler.

Ama teknoloji diyorsaniz, herzaman bir samsung, bir htc appledan ondedir.

Kullanis diyorsaniz, S2 ye kadar Apple ondeydi. Simdi S2 :)
  • quote:

Su an onumde Samsung Galaxy Tab 10.1 ve Samsung Galaxy S2 var. Ayrica benim Samasung Galaxy Tab'im var, ebay de 245 dolara gordugum icin aldim, Turkiyede enayi bi Apple hater bulup satacagim. Hatta gittigidiyor ilanima 'IPad den cok daha iyi flash var' filan yazacagim.
    Yakin bir arkadasim bir web sitesinde calisiyor ve incelemesi icin Samsung gonderdi ikisini de.

Neyse, lafi fazla uzatmadan soyleyeyim, Iphone 3GS, Samsung Galaxy S2 'den cok daha iyi.

Yazacak cok sey var ama simdilik 4 sey yazacagim:

1- Tum Apple hater larin Android ureticileri gibi bu kadar zamandir 'Full web deneyimi flash bidi bidi' diye yalan soylemelerini de anlayabilmis degilim. Samsung Galaxy de bi flash oyun filan acmaya calisirsaniz 2 saniye sonra 'Allahtan iPhone da flash yokmus' diyorsunuz, cunku takiliyor kasiyor cokuyor. Ornegin Hurriyet'in web sitesine girip bi video oynatirsaniz da 'Bu video mobil icin optimize degildir' yaziyor ve berbat bir sekilde takila takila oynatiyor. iOS ile girerseniz videolar direk MP4 olarak aciliyor ve catir catir cam gibi calisiyor. Ayrica Android'de de fjava yok, Androidde de silverlight yok.
    Bu kadar abarttiklari tek sey flash yani, ve o da acayip kotu calisiyor.
    iPhone daki web deneyimi cok daha iyi, cunku galaxy gibi abuk subuk mobil silteler yerine iOS icin yapilmis ozel web sitelerini aciyor ve bu web siteleri dokunmatik kullanima gore optimize edilmis siteler. App coplugu diyen arkadas maalesef iOS dunyasinin yanindan bile gecmemis. Kimse web sitesini acamadigi icin app yuklemiyor.
    iOS teki web deneyimi ve internet deneyimi Android den COK daha iyi.

2- Store'lar: Android de bir iTunes destegi olmadigi icin senkronizasyon diye birsey yok. Amele hesabi dosya surukluyorsunuz flash diske yukler gibi. Iphone da ise takiyorsunuiz, senkronize ediyorsunuz. Video ve muzik oynaticilari da rezalet programlar. Bunun disinda takvim, adres defteri, android market uygulamalarinin tasarimlari ve arayuzleri o kadar rezil ki, Windows 95 kesinlikle daha iyiydi.

3- Bunun disinda burada cogu arkadas iPhone un ekran tepkisinin daha iyi oldugunu yazmis. Dogru, ama bunun sebebi ekran degil. iPhone'a Android kursaniz, o da Samsung gibi kotu calismaya baslar. Yani mesele iOS yaziminin Android'den cok daha iyi olmasi. Ayrica Android gelistiricileri iPhone daki metaforlari filan da anlayamamislar, tam iyi taklit edememisler. Ornegin sayfalari scroll ederken iPhone de yavas scroll ederseniz sayfa yavas suruklenir, hizli scroll ederseniz hizli gider, . Dokunursaniz durur. Mukemmel bir sekilde elinize uyum saglar. Android de ise bir cekiyorsunuz en dibine gidiyor sayfaninin, giderken de tam akarak gitmiyor garip bi sekilde frame frame gidiyor, iOS 4 kurulu iPhone 3G den beter bir sekilde.

4- Android de bunlar bunlar var otekinde yok diyenler elektronik dunyasinin veya bir urunun nasil olmasi gerektiginin mantigini anlayamamis kisiler. Urun yonetimi diye birsey vardir (Product management) ve urununde neler olacagina karar verirsin. Buna karar verirken, amac en cok insana hitap etmesi ve koydugun ozelliklerin cok iyi olmasidir. Android orneginde urun yonetimi filan yok, ne var ne yok koyuyorsunz sisteme, ve koydugunuz ozelliklerin nasil calistigi da onemli degil. Sadece 'VAR' ama NASIL VAR? Bundan kimse bahsetmiyor, cunku islerine gelmiyor. Flash var evet, ama Android de de REZALET calisiyor. Muzik player var, iOS deki iPod uygulamasinin 5 sene gerisinde kullanim olarak. Takvim, rezalet. Android MArket, rezalet. Adress book, rezalet. iOS te olan uygulamalarin bazilarinin aynilari Android de var onlar bile cok kotu calisiyor. Ornegin Pulse, iOS te kat kat daha akici calisiyor.
    Bir ozelligin mobil cep telefonunda nasil calisacagini, nasil kullanicagini hesaplamadan o da olsun bu da olsun demek marifet degil. Android de var Apple da yok dediginiz HERSEY Apple in bir gun icinde kolayca koyabilecegi seyler, ama koymamayi tercih ediyor cunku kullanim kolayligi, stabilite, hiz, ise yarar mu degil mi gibi bir suru faktor var.

Neyse daha sonra bu konuda uzun bir yazi yazarim.
    Android, 300 TL ye cin mali bi telefon aliyorsaniz iyi bir isletim sistemi. 1500 TL verip bunu kullanan birini anlamak imkansiz.

Apple dan nefret ediyorsaniz kendinize iskence etmek zorunda degilsiniz bunu kullanip. Kullanmayin smartphone olsun bitsin. :)

E yuh yani bende iphone 4 kullanıyorum ve senin şu yazdıklarına yuh diyorum. Bu kadarda olmaz. Herkes kabul etmeli ki şuan piyasada S2'den üstün telefon yok.

• Centauri, dostum boşuna elini yorma ben artık yazmaya üşeniyorum. hep aynı yorumlar aynı saldırılar. bilinçsiz ve cahilce. klavyemde bulunan tuşlar eskimesin boşuna bunlara cevap vererek.
  • Bir kitle tutmuş SAMSUNG GALAXY S2'nin bir ucundan,diğer kitle tutmuş İPHONE 4'ün bir ucundan çekiştiriyor da çekiştiriyor.

Hiç bu şirketlerdeki misyon sahibi insanlara nasıl göründüğünüzü,bu ve buna benzer konu içeriklerinde gerçekleştirdiğiniz fikir paylaşımlarının nasıl yorumlandığını hiç merak ettiniz mi?

Şimdiye kadar etmediyseniz bence biraz silkelenin ve merak edin.O kadar large O kadar kör döğüşü kıvamında başlıyor ve sürüyor ki diyaloglar,artık alışılagelmiş ve bazı kesimlerin beslenebileceği beslenmekten zevk aldığı istişarelerde bulunarak,çok kolay kontrolünüzü yitirip aynı hızla cephe alabiliyorsunuz.İşin en trajik tarafı konu içeriğini oluşturanlar arasında istisnalar varsa bile bu bayağalıktan onlarda nasiplerini alıyorlar akışa göre...

Biliyorum bu ifade şeklimden dolayı içinden dışından köpürenler,sayıp sövenler olacaktır mutlaka,fakat en üzücü olan ne olursa olsun tahmin bile edemediğim bir süre boyunca bu şekilde devam edeceğiz.Onlar üretecekler,onlar sunacak ve satacaklar,onlar ileriye dönük planlariyla bütünleşik hareket etmeye devam edecekler.Bizler de genis genis yayıla yayıla bir elimizde samsung,iphone ve benzeri cihazimiz,diger elimizde kahve fincanimizla trajikomik filmlerin oyuncuları olmaya devam edeceğiz(Silkelenmediğimiz,farkındalığımızı geliştirmediğimiz,damağımızdaki tadı muhafaza edemedigimiz ve üretmedigimiz sürece;çünkü hepsi birbirine bağlı calısmaktadır.)

Daha anlaşılır olmak gerekirse eğer sormak istiyorum sizlere;Neyin muhakemesi neyin mücadelesi ve neyin davası bu zaman ayırdığınız dağarcığnızı helak ettiğniiz...?

1 kişide bu handikaptan sıyrılıp 'Her iki cihaz sahibi de cihazlarını güle güle kullansınlar,tercih yapmak durumunda olanlar araştırarak ve doğru kaynaklarla istişare de bulunarak hareket etmeliler' fikriyle iki kitleyi de daha objektif bir noktada birleştirmeye çalışıp satın alma noktasında olan kişi veya kişileri en sağlıklı ve olması gereken cevaba ulaştırmamış.

1. kişide çıkıp ''Adamlar çalışıp didinip birşeyler ortaya çıkartıyorlar,bizlerde bir istisna durum yaratıp en azından cihaz olmasa bile bir program yazma girişiminde ortaklığında bulunamaz mıyız'' fikriyle konuyu yine daha objektif ve olabilitesi yüksek kıvama getirememiş.

SAMDUNG GALAXY S2 VE İPHONE 4 KULLANAN ARKADAŞLARIN CİHAZLARINI GÜLE GÜLE KULLANMALARINI DİLİYOR,AKLI SELİM İNSANLARLA TADINDA VE ELBETTEKİ KIVAMINDA BİR HAYAT DİLİYORUM. :))

VE ŞUNU ASLA UNUTMAYIN HERKES TEMELİNİ NASIL BİR ZEMİNE ATTIYSA O ZEMİNİN KIVAMINA GÖRE YAŞAR,O KIVAMIN GETİRİLERİNİ GÖRÜR.
    ONLAR TEMELLERİNİ ÖYLE ATMIŞLAR VE BU HALDELER,BİZDE TEMELLERİMİZİ BÖYLE ATMIŞIZ Kİ SAMSUNG GALAXY S2 VE İPHONE4 PİYASADA FİNK ATIYOR VE BİZLERDE BAHİS ÜZERİNE BAHİS OYNUYOR TELAŞE MEMURU GİBİ FİKİR ÜZERİNE FİKİR ÜRETİYORUZ.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BoDuR -- 26 Temmuz 2011; 3:18:17 >

• beklediğim yorum geldi, bu şuna benziyor mesela youtube da bir video nun altında yorumlarda türk-kürt tartışması çıkar kavga olur biri çıkar biz kardeşiz bunlar amerika nın oyunları, bizi bölmeye çalışıyorlar, ÜLKE VE MİLLET OLARAK diye klişe bir yorum araya sokar. iphonella nın yorumu aynen böyle olmuş. alıntı yapacak olursam,

'' Hiç bu şirketlerdeki misyon sahibi insanlara nasıl göründüğünüzü,bu ve buna benzer konu içeriklerinde gerçekleştirdiğiniz fikir paylaşımlarının nasıl yorumlandığını hiç merak ettiniz mi? ''

'' Biliyorum bu ifade şeklimden dolayı içinden dışından köpürenler,sayıp sövenler olacaktır mutlaka,fakat en üzücü olan ne olursa olsun tahmin bile edemediğim bir süre boyunca bu şekilde devam edeceğiz ülke ve millet olarak. :( '' özellikle son kelimelere :) ve devamında ,

'' 1 kişide bu handikaptan sıyrılıp 'Her iki cihaz sahibi de cihazlarını güle güle kullansınlar' fikriyle iki kitleyi de daha objektif bir noktada birleştirmeye çalışmamış. ''

son bombayı patlatmış gitmeden,

'' SAMDUNG GALAXY S2 VE İPHONE 4 KULLANAN ARKADAŞLARIN CİHAZLARINI GÜLE GÜLE KULLANMALARINI DİLİYOR,AKLI SELİM İNSANLARLA TADINDA VE ELBETTEKİ KIVAMINDA BİR HAYAT DİLİYORUM. :)) ''

herkes mutlu sen, o, biz ... :)

• Yorumumu editledim ve düzenledim dikkat edersen.Detay ekledim ve kesinlikle içerik politika ile bağdaştırılmamalı..
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.