Şimdi Ara

İphone 4 ü satıp Galaxsy S 2 almak mantıklımı? (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
382
Cevap
3
Favori
12.604
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: engurlu

Biraz gözünüz gönlünüz açılsın

İphone 4 ü satıp Galaxsy S 2 almak mantıklımı?

Yakışır

Bir kaçtane de benden, özellikle 1.5 mb oyun diyen arkadaşa gelsin

Masa Üstü

Bilgisayardan farkı olmayan süper hızlı tarayıcım

N.O.V.A. Oyundan bir kare

• iPhone4'un kasa kalitesine önem verdiği gibi Samsung ürettiği telefon kasalarına önem verdiği zaman, işletim sisteminin kusursuz olduğunu kullanıcılardan duyana kadar ne satın alırım nede arkadaşlarıma tavsiye ederim (nokta dünyanın en ince olması yada en hızlı olması ile konmaz)...
  • @dangerousx uslubuna dikkat et lutfen,asil
    Fanatikligi sen yapiyorsun ustelik bilgi sahibi olarak degil.karsindaki insana bos bos konusma diycek kadar seviyeni dusurme ve alçalma!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coupe96 -- 22 Temmuz 2011; 21:17:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: coupe96

@dangerousx uslubuna dikkat et lutfen,asil
    Fanatikligi sen yapiyorsun ustelik bilgi sahibi olarak degil.karsindaki insana bos bos konusma diycek kadar seviyeni dusurme ve alçalma!

aslını inkar etmeyin sizde. Olan şeyi kabul edin üstünü örtmeyin. yazdıklarım yalan deil
  • Buda iphone

• Bi de NOVA oyunundan bir kare koymuş. iPhone da 2 yıl önce filan vardı o oyun.
    Artık NOVA 2 var :)

Ayrıca Boston dan Burasaya uçmama gerek yok görmek için S2 yi. Şu an çekmecemde zaten. :)
    Bazı işe yarar fikirler var (Widget lar güzel mesela) ama execution o kadar kötü ki kullanmak istemiyor insan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Centauri -- 22 Temmuz 2011; 22:38:14 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Centauri

Bi de NOVA oyunundan bir kare koymuş. iPhone da 2 yıl önce filan vardı o oyun.
    Artık NOVA 2 var :)

Ayrıca Boston dan Burasaya uçmama gerek yok görmek için S2 yi. Şu an çekmecemde zaten. :)
    Bazı işe yarar fikirler var (Widget lar güzel mesela) ama execution o kadar kötü ki kullanmak istemiyor insan.

Sen o resimden bunumu çıkardın bide iphone fanı deilm dersiniz

arkadasın biri oyunlar dandik hepsi 1.5 mb 3 mb demiş, onun için nova dan bir ss attm. Yoksa nova 2 android hd sürümü zaten nette mevcut. Benm tlfonmda yuklu deil, elimdeki oyundan bir ss aldım hepsi bu

• Benim iPhone 4 hasat olmus durumda. Eger duzelmezse SG2 almayi dusunuyorum ama yorumlar kafami karistiriyor. Kimileri cok iyi derken kimileri cok kotu diyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Y!g!T -- 23 Temmuz 2011; 0:17:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: pocemonmutlu

iPhone4'un kasa kalitesine önem verdiği gibi Samsung ürettiği telefon kasalarına önem verdiği zaman, işletim sisteminin kusursuz olduğunu kullanıcılardan duyana kadar ne satın alırım nede arkadaşlarıma tavsiye ederim (nokta dünyanın en ince olması yada en hızlı olması ile konmaz)...

Valla su ana kadar hic kimse çalışma masamda duran galaxy s ime " kasaya bak ne kadar da basit kalitesiz " demedi..Çoğunluk " oha o nasil canlı bi ekran ya " diye tepki verdiler..ip4 kullananlar da dahil..Hatta bi kaç sanatçı arkadaşım da benim teli gördükten sonra sgs yada sgs2 aldılar..

işletim sistemi dersen de tıkır tıkır çalışıyor maaşallah :) ne donma ne kasma var..(sgs2 yi düşünemiyorum bile)

Is kusur aramaksa eğer;

ios4 le baş gösteren ve jb li olsada olmasada bi dunya kilitlenme ve kasma sorunları olan , ufak bi darbede kaliteli kasası tuz buz olan , ortada ki tuşu kisa bi müddet sonra tutukluk yapan yada çalışmaz hale gelen iphone 4 ve 3gs lerden konuşalım biraz..

• engurlu'nun Samsung yetkili bayisi olduğuna inanmaya başladım .
    Tebrik ediyorum fanatikliğin üst sınırlarını çiziyorsunuz , vesselam .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ControlYourDream -- 23 Temmuz 2011; 2:49:40 >
  • Böyle bir soruyu burda sormak forumu birbirine düşürmekten başka bir işe yaramaz. Bence anket yap halkın nabzını yokla
  • İkisinide kullandim uygulama yonunden iphone diyorum android market cok kotu
  • quote:

Orijinalden alıntı: ControlYourDream

engurlu'nun Samsung yetkili bayisi olduğuna inanmaya başladım .
    Tebrik ediyorum fanatikliğin üst sınırlarını çiziyorsunuz , vesselam .

Sevgili dostum

Samsung bayisi değilim..galaxy s serisinin projesi bana ait :)

Doğruları duymak neden bu kadar gücünüze gidiyor anlaşmış değilim..Zamanında 3gs aldığım da onda da aynı hislere sahiptim.. su an daha iyisi varken ve apple yerinde sayıyorken neden teknolojinin nimetlerinden faydalanmayalım..Ben samsung değil en iyi teknolojinin fanatiğiyim..su anda en iyisi sgs2 ve en iyi işletim sistemi android..hem donanım hem yazılım iphone dan fazlasi var eksiği yok..app store unda bi albenisi kalmadı..android market te de iostaki bütün hd oyunlar ise yarar app ler dolup tasiyo..olmayanın da muadili var..cihazıma 450.000 tane app yükleyecek te değilim..

Daha iyi bi cihaz alternatifin varsa söyle onun fanatiği olalım..

• Ya hata aramak bişi deil zorlasan mutlaka bulursun ama sgs2 ile iphone 4 yan yana koyun ve bakın
    1. Sgs2 görüntü daha canlı
    2.Android ve İos ikiside güzel ancak ufakda olsa iki yazılımında hataları çok hele ki ıos
    3.app store yalan jail break yapmadan kullanın bakıyım , android market türkiyeye geleli fazla zaman olmadı geldiği tarihten beri kendini geliştirdi ve hep güncel oldu.
    4. Telefonun dış görüşünden çok performansına ve teknolojisine bakmalıyız

konu açmışsın ama bu kararı kendin vermelisin ne de olsa kullanacak olan sensin
  • Uzunca bir sure iphone 3gs kullandim ...alir almaz jb yaptim bu arada. ve ilk kullanmaya basladigimda ne yalan soyliyim gercekten bir devrim hissi yasadim.. yani artik iphone dan baska cihaz kullanamam dedim.. ama bir sure sonra apple in kisitlamalari itunes filan sıkmaya basladi.. en basit bir mp3 u zil sesi yapmak icin bile app e gerek duymak tuhaf geliyordu.. bluetooth olmayisini ve flash eksikligini soylemiyorum bile.. ve htc desire ciktiginda iphone dan htc ye gecmekte tereddut etmedim. hala kullaniyorum ve iste budur dedim.. inanilmaz bir ozgurluk hissi var bir kere.. ama bu insandan insana degisir.. iphone dan benim hissettigim rahatsizli hic hissetmeden kullanan bir suru arkadasim var.
    iphone pazarlama alaninda muthis bir firma.. keza tasarimdada.. yani bazen ben bile evdeki pc yerine bir imac yanina bir ipad cebimede iphone 5 cikinca ondanmi alsam diyorum:P urunler cok cok estetik cunku..

kisacasi bu insandan insana degisir..

bu arada onumuzdeki hafta desire yi satip sensation alacagim kendime:)

• Tamam sgs2 cok hizli ama hersey hiz donanim degil her turlu iphone4
  • Iphone 4'ün sorunlarını hiçbiriniz yazmuyosunuz varya, az değilsiniz

Buyrun;

Merhaba arkadaşlar.
    İphone 4 ümde bir sorunla karşılaştım. Bazı aramalar geldiğinde cevaplamak için "cevapla" butonunu kaydırıyorum ama işlemiyor. sanki tam kaydıramamışım gibi geri gidiyor ve aramayı cevaplayamıyorum. google amcaya da soruyorum ama hala bulamadım bu sorunu yaşayan. Cihaz jb lidir.
    Birde aramayı yanıtlamak için "cevapla" butonu yerine farklı alternatifler varmıdır acaba? Paylaş:

aynı problemle zaman zaman ben de karsılasıyorum..ama santiyeden cıkıp garantiye verip ilgilenemiyorum bir turlu..cok rahatsız edici degil..telefonu sık kullanıyorum gunde %1-%2 ihtimalle bununla karsılasıyorum..inşAllah ciddi bir problem teşkil etmez..

bende az karşılaşıyorum ama çoğunluk patrone denk geliyor :)
    adam arıyor telefonu açamıyorum. hiç iyi olmuyor öylede.

bende bazen karşılaşıyorum ama co sinir bozucu değil ayda bir belki.

Boyle bir sorunla karsilastiginizda, ilk once soldaki ses artirma tusuna bir kez basip sonra cagriyi cevaplayiniz.

deniycem..inşAllah denememe gerek kalmaz :)
    bu gibi bir durum için garantiye cihazını veren var mı acaba...

Ben de bu durumda power tusuna bir kez basiyorum, hem sesini kisiyor hem de kendine geliyor

bazen takılıyor sanırım ekran, diğer tuşlardan birine basınca kendine geliyor bende tecrübe ettim bir kere bu durumu, umarım yazılım kaynaklı bir problemdir ve ios5 ile düzelir.

Ben o telefon çaldığında cevaplayamıyorsam, daha ne işime yararki

mp3 ü bile zil sesi yapamadığınız bu denli bir telefonu hala s2 ile kıyaslıonuz aferim size

Adam demiş başka bi çözümü varmı cevaplama için? app kur cevaplamak için ios'tan izin almadan gelen aramayı cevaplayamazsın

• quote:

Orijinalden alıntı: abdusss

quote:

Orijinalden alıntı: Centauri

Su an onumde Samsung Galaxy Tab 10.1 ve Samsung Galaxy S2 var. Ayrica benim Samasung Galaxy Tab'im var, ebay de 245 dolara gordugum icin aldim, Turkiyede enayi bi Apple hater bulup satacagim. Hatta gittigidiyor ilanima 'IPad den cok daha iyi flash var' filan yazacagim.
    Yakin bir arkadasim bir web sitesinde calisiyor ve incelemesi icin Samsung gonderdi ikisini de.

Neyse, lafi fazla uzatmadan soyleyeyim, Iphone 3GS, Samsung Galaxy S2 'den cok daha iyi.

Yazacak cok sey var ama simdilik 4 sey yazacagim:

1- Tum Apple hater larin Android ureticileri gibi bu kadar zamandir 'Full web deneyimi flash bidi bidi' diye yalan soylemelerini de anlayabilmis degilim. Samsung Galaxy de bi flash oyun filan acmaya calisirsaniz 2 saniye sonra 'Allahtan iPhone da flash yokmus' diyorsunuz, cunku takiliyor kasiyor cokuyor. Ornegin Hurriyet'in web sitesine girip bi video oynatirsaniz da 'Bu video mobil icin optimize degildir' yaziyor ve berbat bir sekilde takila takila oynatiyor. iOS ile girerseniz videolar direk MP4 olarak aciliyor ve catir catir cam gibi calisiyor. Ayrica Android'de de fjava yok, Androidde de silverlight yok.
    Bu kadar abarttiklari tek sey flash yani, ve o da acayip kotu calisiyor.
    iPhone daki web deneyimi cok daha iyi, cunku galaxy gibi abuk subuk mobil silteler yerine iOS icin yapilmis ozel web sitelerini aciyor ve bu web siteleri dokunmatik kullanima gore optimize edilmis siteler. App coplugu diyen arkadas maalesef iOS dunyasinin yanindan bile gecmemis. Kimse web sitesini acamadigi icin app yuklemiyor.
    iOS teki web deneyimi ve internet deneyimi Android den COK daha iyi.

2- Store'lar: Android de bir iTunes destegi olmadigi icin senkronizasyon diye birsey yok. Amele hesabi dosya surukluyorsunuz flash diske yukler gibi. Iphone da ise takiyorsunuiz, senkronize ediyorsunuz. Video ve muzik oynaticilari da rezalet programlar. Bunun disinda takvim, adres defteri, android market uygulamalarinin tasarimlari ve arayuzleri o kadar rezil ki, Windows 95 kesinlikle daha iyiydi.

3- Bunun disinda burada cogu arkadas iPhone un ekran tepkisinin daha iyi oldugunu yazmis. Dogru, ama bunun sebebi ekran degil. iPhone'a Android kursaniz, o da Samsung gibi kotu calismaya baslar. Yani mesele iOS yaziminin Android'den cok daha iyi olmasi. Ayrica Android gelistiricileri iPhone daki metaforlari filan da anlayamamislar, tam iyi taklit edememisler. Ornegin sayfalari scroll ederken iPhone de yavas scroll ederseniz sayfa yavas suruklenir, hizli scroll ederseniz hizli gider, . Dokunursaniz durur. Mukemmel bir sekilde elinize uyum saglar. Android de ise bir cekiyorsunuz en dibine gidiyor sayfaninin, giderken de tam akarak gitmiyor garip bi sekilde frame frame gidiyor, iOS 4 kurulu iPhone 3G den beter bir sekilde.

4- Android de bunlar bunlar var otekinde yok diyenler elektronik dunyasinin veya bir urunun nasil olmasi gerektiginin mantigini anlayamamis kisiler. Urun yonetimi diye birsey vardir (Product management) ve urununde neler olacagina karar verirsin. Buna karar verirken, amac en cok insana hitap etmesi ve koydugun ozelliklerin cok iyi olmasidir. Android orneginde urun yonetimi filan yok, ne var ne yok koyuyorsunz sisteme, ve koydugunuz ozelliklerin nasil calistigi da onemli degil. Sadece 'VAR' ama NASIL VAR? Bundan kimse bahsetmiyor, cunku islerine gelmiyor. Flash var evet, ama Android de de REZALET calisiyor. Muzik player var, iOS deki iPod uygulamasinin 5 sene gerisinde kullanim olarak. Takvim, rezalet. Android MArket, rezalet. Adress book, rezalet. iOS te olan uygulamalarin bazilarinin aynilari Android de var onlar bile cok kotu calisiyor. Ornegin Pulse, iOS te kat kat daha akici calisiyor.
    Bir ozelligin mobil cep telefonunda nasil calisacagini, nasil kullanicagini hesaplamadan o da olsun bu da olsun demek marifet degil. Android de var Apple da yok dediginiz HERSEY Apple in bir gun icinde kolayca koyabilecegi seyler, ama koymamayi tercih ediyor cunku kullanim kolayligi, stabilite, hiz, ise yarar mu degil mi gibi bir suru faktor var.

Neyse daha sonra bu konuda uzun bir yazi yazarim.
    Android, 300 TL ye cin mali bi telefon aliyorsaniz iyi bir isletim sistemi. 1500 TL verip bunu kullanan birini anlamak imkansiz.

Apple dan nefret ediyorsaniz kendinize iskence etmek zorunda degilsiniz bunu kullanip. Kullanmayin smartphone olsun bitsin. :)

1- Web deneyimin sadece facebook, twitter vb.. iPhone'a özel web sayfaları yapan web sitelerinden ibaret ise, elbette iPhone daha iyi deneyim sunar, çünkü telefona özel sürüm yapılmıştır. Ancak ince biz çizgi var "özel", bu çok önemli bir kısım, iphone'da sorunsuz bir deneyim için ya özel uygulama yapılmak yada özel bir sürüm yapılmak zorunda.

bu benim için yetersiz bir web deneyimi. Ben 3 sene iPhone kullanırken her akşam eve geldiğimde notebook'umu açardım. Artık iş yapmayacak isem açmıyorum. Çünkü araştırmam gereken, not aldığım tüm konuları Galaxy S cihazım ile araştırıyorum. PC ile girip cepten bakamadığım site hatırlamıyorum belki 1-2 sitede kontrol sorunu olmuştur. Ama kesinlikle "bu işlemi gerçekleştiremedim" dediğim bir işlem olmadı. İşbankası adam gibi Android uygulaması çıkarmadı. Ama ben bilgisayarınıdan baktığını İşbankası internet bankacılığına zaten Android cihazdan 1-1 girebiliyorum.

"Flash acayip kötü çalışıyor", nerden böyle bir izlenime kapıldınız? Hangi sitelerde sorun yaşadınız, bilgi verirseniz bizde aydınlanalım. Netbok'un açarken zorlandığı siteleri Android cihazım ile açabiliyorum. Benim için Web 1-2 siteden ibaret değil, ben işim gereği araştırmalar yapıyorum, bu ihtiyacımı ancak android karşılıyor. Flash çok çok önemli bir teknoloji, siz geri adım atmasanızda, Apple geri adım attı, artık Flash üzerinde İOS uygulaması olarak derlenen uygulamaların markete konmasına izin veriyor.

Şimdi bu ne demek, biz Flash üzerinde bir uygulama yapın, web'e koyun, android'e koyun, iPhone'a koyun, Flash lite ile telefonların %80'nine koyun. Apple ilk iPhone'a izin vermedi ama geliştiricilere bu derece dayatma, Apple şuursuzca kendine tapan ne dese alkışlıyan fanboylarına rağmen geri adım attı.

Ayrıca ben bir geliştiriciyim, bu ne dayatmadır, tüm telefonların gösterdiği video formatı var, gayet performanslı, tüm testlerde en performanslı format, Apple diyorki, hayır benim cihazlarım sadece benim ürünlerinin videolarını gösterir. Quicktime kullanacaksın. Bu nasıl bir dayatmadır. Daha performanslı diye kandırıyor. testlere bakın, tamamen yalan, yalan. Bu testi yapmak zor değil HD video'Yu farklı formatlarda izle işlemci kullanımına bak.

Sizler bu dayatmaların kuklası olmaya devam edin.

2- itunes'un Allah bin .... versin. iPhone'u bırakma sebebim itunes'dur. Öyle desteğin içine ediyim o yazılımı savunan kişinin mantığından şüphe ederim. iPhone size son ürünü sunar. Ama android hamurdur. taksim programı güzel değil. değiştir kardeşim. Binlerce var, değiştiremediğin birşey yok.

3- Yok öyle birşey,

4- evet iphone kullanın ve bu tip ufak haberler ile mutlu olun

http://www.ntvmsnbc.com/id/25220979/
    quote:

quote:

Twitter'dan Apple kullanıcılarına müjde
    Twitter'ın Apple'la yaptığı yeni ortaklık sayesinde iPod, iPhone ve iPod touch'la her yerden anında tweetlemek mümkün olacak.
    Ali Ergül
    ntvmsnbc
    Güncelleme: 18:15 TSİ 07 Haziran. 2011 Salı
    İSTANBUL - Paylaşmak istediklerinizi, etrafınızda olanları duyurmamızı sağlayan Twitter, Apple kullanıcıları için bu paylaşımları daha rahat yapacakları bir uygulama geliştirdi.

Twitter'ın blogundaki duyuruya göre; iPhone, iPad ve iPod touch gibi Apple cihazlarında yerini alacak IOS 5 sayesinde Twitter'a bir kez girdikten sonra tek tıkla Twitter destekli kamera, fotoğraf, iletişim listesi, harita, SAfari ve YouTube uygulamalardan tweet atmak mümkün olacak.

Örneğin bir fotoğraf çekip 'tweet' butonuna tıklayacak ve fotoğrafı paylaşmak sadece saniyeler alacak. Ek uygulamalar kullanmaya da gerek kalmayacak.

Ne büyük bir olay inanabiliyormusunuz,
    düşünün iphone da bu olay,
    Android de ise her uygulama bunu yapabiliyor,
    elbette iphone da performans daha iyi olması beklenir
    bilinçsiz kullancı android i çöpe dönüştürebilir,
    iphone herkes için ancak daha fazlasını istiyenler android

sizin istek, ihtiyaçlarınız neyse, ona cevap veren ürünü tercih edersiniz,
    kimisi için dizayn, kimisi için imaj, kimisi için boyut, kimisi için desteklediği yazılımlar, kimisi için pil ömrü, vb.. uzayıp giden bir listeye karar verirsiniz,
    senin kararındır bu,
    seninle herkesin kriterleri bir olmak zorunda değildir,

Benim için eposta, döküman desteği, çok çok önemlidir,
    telefon masada dururken, bir eposta gelmişse, ekranında bunu göstermeli, bir sembol yanmalı, ayarları olması 20dk da bir ekran ışığını açıp kapamalı, ses çıkarmalı,
    sms gelmişse farklı bir sembol daha olmalı ekranda,
    bu benim için çok önemli, çünkü işim eposta, telefonum hep sessizde,
    benim için 5000 arazi noktasını barındıran GIS harita katmanını açmam, editlemem, paylaşmam, vb. çok çok önemlidir,
    e ben bunları sadece Android ile yapıyorsam, benim için iyi telefon odur,
    Bu iphone'nun kötü olduğu manasınamı gelir,
    elbette hayır,
    iPhone daha sert duvarları olan, çizgisi belli bir telefondur, buda ona stabiliteyi sağlar, bozulmaz, kitlenmez takılmaz,
    ama o duvarlar benim işlerimi etkiliyorsa, daha serbestliğe izin veren telefon alırım,
    android telefonunun today ekranını max iş performansına göre düzenlemek bile bir sanat, yıldır kullanıyorum halen araştırıyorum, yeni şeyler bulup ekliyorum ve hayatımı inanılmaz kolaylaştırıyor,
    kişi kısayolları, ajandamın hep göz önünde olması, epostaların hep açık göz önünde olması, devamlı takvimi görmem, todo listemi görmem, haberleri görmem ben,m için çok önemli
    evet telefonu elime aldım, sadece 2 defa parmağımı kaydırarak, anasayfalar arasında gezerek gelen epostaları, takvimim, ajandamı, haberleri, twitlerimi görebiliyorum araç kullanırken ne kolaylık, hele kişi kısayolları, iphone da kaç defa kaza yapıyordum, 1 sayfada sırf iş listem, birinde arkadaşlar, birinde sevgilim 4 misli büyük boyutta, daha az arananlar daha ufak,
    ve daha sayamadığım pek çok şey

İphone da bunları yapamadığım için iPhone3g den sonra Androide geçtim ve çok mutluyum,
    ama androidi eline alıp böyle saçma yorumlar yapan ne trajik,

android i kaç defa yazık,
    iphone hazır la kullan
    android hamur, yukarıda saydıklarım için araştırmanız gerekiyor, ben nette gezinip today ekranlara bakıyorum aa muhteşem fikir çok işime yarar diyorum,

Arkadaşlar madde madde yazdık,
    aslında uzatmanın alemi yok,
    tartışma gereksiz yere uzuyor,

Bu konuda bilimsel makaleler var, onlara yönlendirmekte fayda var

Apple'ın başarı öyküsü hakkında onlarca tez, makale yapılmış, netten bunlara ulaşabilirsiniz,
    Muhteşem bir pazarlama başarısı onlarca makale konusu olmuş,

Apple öyle bir sadakat oluşturmuş ki, hatalar, buglar firmaya asla yapışmıyor,
    Microsoft'un hataları dilden dile konuşulurken, Apple'ın hataları, hata olarak görülmüyor bile,
    Bu konuda aşkın gözü kördür vb adlarda onlarca makale, tez var. İlgililer bunları okusun,
    bu sebep ile bura boş yere kimse ağzını yormasın,
    Apple'ın pazarlama başarısı, markayı putlaştırmış durumda, kimse boş yere ağzını yormasın
    iPhone'a yazılım yazma için MAC almak zorundasınız, ne alaka nasıl bir dayatma, Microsoft çok ufak dayatmalar için dünyanın tazminatları verdi APPLE'dan pazarlama dersi,
    Ayrıca MAC sanallaştırmayı desteklemiyor, illegal yollarda sanallaştırsanız bile, bu sanal üzerin den de iPhone a yazılım üretemiyorsunuz, adamlar özel olarak bunun için kasmışlar,
    O kadar küfür edilen microft yıllardır sanallaştırmayı destekliyor, bu sektörün gelişmesi için OS'inde değişiklikler yapıyor,
    Küfür edilem Microsoft, Tapılan Apple,
    ama halen kimse tüm dayatmalarına rağmen APPLE'a laf demez,
    diğer dayatmaları listelesem bilmiyorum kaç satır olur,
    apple'ın dediği pantolonunuzu indirin ben geliyorum,
    kusura bakmasın ben bunu kabullenemem,
    ben özürlükten, bağımsızlıktan, yanayım,per çok farklı platform, dili destekliyen platformları destekliyorum
    Bir holding'in kölesi olmaya karşıyım,

Bir makaleden aldığım bir kaç örnek,
    iPhone satışa çıktıktan sadece birkaç ay sonra, fiyatı 200$ birden düştü. Ürünü alan öncü müşteriler bu duruma çok kızdı ancak bu duyguyu atlatmaları uzun sürmemiş gibi gözüküyor.
    Leopard işletim sistemi söz verildiği tarihten neredeyse bir yıl kadar geç satışa sunuldu. Ayrıca, gönderildiğinde birçok bug’ı vardı ve bir çok Mac’in bozulmasına neden oldu. Bu hikayelerin Apple’ın üzerine, Microsoft’un Vista’yı ilk satışa sunduğunda yaşadığı problemler kadar yapışmadığını gördünüz mü?
    Apple tartışmaların yerini, seçeneklere geçmiş tarih vererek değiştiriyor.
    iTunes Store’dan Universal Müzik’i ayrılıyorlar.
    NBC showları iTunes’dan birden çekildi.
    Bir seri ipod'lar 3 sene içinde arızalandı, ama insanlar gidip yenisini almakta çekince görmedi
    Özellikle anten sorunu sırasında destek forumlarından konuların silinmesi, tarihleri ile oynanması tam trajediydi.

Apple makale konusu oluyor, nasıl,
    beyaz kulaklığı ile
    Bu kulaklık bir mühendislik dehası değil,
    iPad, rakip ürünlere göre yapılan testlerde çok altta bir ses kalitesine sahip bir ürün
    bu başarının sırrı ne
    Beyaz kulaklık,
    hiçte iyi ses vermeyen bu kulaklık neden başarılı

Çünkü beyaz, insanlar yolda yürürken, metroda, otobüste, ipod larını ellerine almalarına gerek yok
    direk beyaz kulaklıkları ile bende iPod var diye bağırıyorlar zaten,

• Dün S2 yi kullandım kurcaladım .

Hoşuma gitmedi degil.

Gözüme carpan ,

iPhone 4 ekran konusunda çok iyi ve canlı.

S2 de hosuma giden ekran boyutu ve tarayıcı.
    Keske ekran boyutu i4 tede büyuk olsa umarm ilerde yaparlar .
  • quote:

Orijinalden alıntı: abdusss

Arkadaşlar madde madde yazdık,
    aslında uzatmanın alemi yok,
    tartışma gereksiz yere uzuyor,

Bu konuda bilimsel makaleler var, onlara yönlendirmekte fayda var

Apple'ın başarı öyküsü hakkında onlarca tez, makale yapılmış, netten bunlara ulaşabilirsiniz,
    Muhteşem bir pazarlama başarısı onlarca makale konusu olmuş,

Apple öyle bir sadakat oluşturmuş ki, hatalar, buglar firmaya asla yapışmıyor,
    Microsoft'un hataları dilden dile konuşulurken, Apple'ın hataları, hata olarak görülmüyor bile,
    Bu konuda aşkın gözü kördür vb adlarda onlarca makale, tez var. İlgililer bunları okusun,
    bu sebep ile bura boş yere kimse ağzını yormasın,
    Apple'ın pazarlama başarısı, markayı putlaştırmış durumda, kimse boş yere ağzını yormasın
    iPhone'a yazılım yazma için MAC almak zorundasınız, ne alaka nasıl bir dayatma, Microsoft çok ufak dayatmalar için dünyanın tazminatları verdi APPLE'dan pazarlama dersi,
    Ayrıca MAC sanallaştırmayı desteklemiyor, illegal yollarda sanallaştırsanız bile, bu sanal üzerin den de iPhone a yazılım üretemiyorsunuz, adamlar özel olarak bunun için kasmışlar,
    O kadar küfür edilen microft yıllardır sanallaştırmayı destekliyor, bu sektörün gelişmesi için OS'inde değişiklikler yapıyor,
    Küfür edilem Microsoft, Tapılan Apple,
    ama halen kimse tüm dayatmalarına rağmen APPLE'a laf demez,
    diğer dayatmaları listelesem bilmiyorum kaç satır olur,
    apple'ın dediği pantolonunuzu indirin ben geliyorum,
    kusura bakmasın ben bunu kabullenemem,
    ben özürlükten, bağımsızlıktan, yanayım,per çok farklı platform, dili destekliyen platformları destekliyorum
    Bir holding'in kölesi olmaya karşıyım,

Bir makaleden aldığım bir kaç örnek,
    iPhone satışa çıktıktan sadece birkaç ay sonra, fiyatı 200$ birden düştü. Ürünü alan öncü müşteriler bu duruma çok kızdı ancak bu duyguyu atlatmaları uzun sürmemiş gibi gözüküyor.
    Leopard işletim sistemi söz verildiği tarihten neredeyse bir yıl kadar geç satışa sunuldu. Ayrıca, gönderildiğinde birçok bug’ı vardı ve bir çok Mac’in bozulmasına neden oldu. Bu hikayelerin Apple’ın üzerine, Microsoft’un Vista’yı ilk satışa sunduğunda yaşadığı problemler kadar yapışmadığını gördünüz mü?
    Apple tartışmaların yerini, seçeneklere geçmiş tarih vererek değiştiriyor.
    iTunes Store’dan Universal Müzik’i ayrılıyorlar.
    NBC showları iTunes’dan birden çekildi.
    Bir seri ipod'lar 3 sene içinde arızalandı, ama insanlar gidip yenisini almakta çekince görmedi
    Özellikle anten sorunu sırasında destek forumlarından konuların silinmesi, tarihleri ile oynanması tam trajediydi.

Apple makale konusu oluyor, nasıl,
    beyaz kulaklığı ile
    Bu kulaklık bir mühendislik dehası değil,
    iPad, rakip ürünlere göre yapılan testlerde çok altta bir ses kalitesine sahip bir ürün
    bu başarının sırrı ne
    Beyaz kulaklık,
    hiçte iyi ses vermeyen bu kulaklık neden başarılı

Çünkü beyaz, insanlar yolda yürürken, metroda, otobüste, ipod larını ellerine almalarına gerek yok
    direk beyaz kulaklıkları ile bende iPod var diye bağırıyorlar zaten,

Yazdığın herşey yanlış diyecektim ama yanlış değil. Bazıları yalan bazıları yanlış.
    Salladığınız şeyleri gerçek gibi yazınca saf vatandaşlar buna inanabiliyor. Düzeltelim.

Yanlış:

Bilimsel makaleler var diyorsun. Nerede? link?

Pazarlama dedigin sey reklam degildir, urunun uretimi, icine koyulan ozellikler, kalitesi de pazarlamadir. Bu yuzden onlarca makaleye konu olmusutur.

YALAN

iPhone a yazilim yazmak icin Mac e ihtiyacınız yok. Sadece Apple'ın yazılım geliştirme kiti doğal olarak Mac'te çalışıyor. Ancak diğer yazılım geliştirme kitleriyle de (Adobe gibi) iOS e yazılım hazırlayabilirsiniz.

Yanlış

Mac sanallaştırmayı destekliyor. Mac OS X Lion ile desteklemeye başladı.

Yanlış

Yalan

Microsoft tazminatları tekelleşme davası yüzünden verdi. Tekelleşmek demek piyasayı ele geçirmek için hamleler yapmak demek. Apple 1000 dolar altı laptop bile yapmıyor cep telefonu desen sadece tek model smartphone yapıyor. Dolayısıyla Apple tarihinde hiç tekelleşmeyle suçlanmadı bile. iPad ile tekelleşme ile suçlanabilirdi pazar payı yüzünden ancak suçlanamaz çünkü sadece bir ürünü piyasada satan bir firma tekelleşmeye çalışıyor diyemezsiniz

Yalan

iPhone un fiyatı çıktıktan bir süre sonra 200 dolar indi. Ancak bilgisizliğin cahilliğin ve tek yinden bakman yüzünden bu ürünü 499 dolara alan müşterilere Apple'ın 200 dolarlık çek verdiğini bilmiyorsun. 6 ay önce çıkan 700 dolara satılan Samsung Galaxy Tab şu an 499 dolara alınabiliyor. Nerede çek?

Yalan

Leopard ın Mac'leri bozan bir bug ı filan yoktu. Her işletim sisteminin hatta her yazılımın bazı bugları vardır zamanla düzeltilir güncelleme denen şey ondandır. Ancak Mac OS X in bug larıyla Windows un bug ları kıyaslanamaz bile.
    15 yıl Windows kullandım 4 yıldır Mac kullanıyorum Windows workstation ım da hala var Windows 7 kurulu üzerine. Her kullanıcının yaşadığı ve problem olarak bile düşünmediği (çok program kurunca yavaşlamak, defragmantasyon gerektirmesi, yoğun kullanırsan arada bir format istemek vs vs ) Windows problemleri varken Mac in milyonda bir çıkan problemleri elbette hiçbirşeye konu olmaz.
    4 yıl önce aldığım Macbook Pro hala format yemedi hala bir tane bug a virüse bug a rastlamadım hala ve yavaşlamadı bile. Bilmediğin konularda konuşma.

YALAN

iPod yapılan testlerde çok altta kalite demişsin
    KAYNAK VER yalan söyleme. İyi bir kulaklık kullanırsan ipod un ses kalitesi mükemmeldir.

Tek doğru beyaz kulaklık çok iyi değil ortalama bir kulaklık.

EN BÜYÜK YALAN

Dayatma (????)

Özgürlük palavrası
    Apple cihazlarının mükemmel çalışması için bazı tercihlerde bulunuyor. Bunlar dayatma değil çünkü Apple ürünü almak zorunda değil kimse.
    Ayrıca Android cihazım da var iOS kağıt üzerinde olmasa da kullanımda çok daha özgür Android den. Android tableti eline aldığında bug lı bir şekilde flash siteleri gezme veya skin değiştirme özgürlüğü (!!!) var. Virüs alma özgürlüğü de var.

iOS aldığında dokunmatik ekran için özel olarak tasarlanmış mükemmel ofis (iWork) mükemmel müzik (Garageband) mükemmel video edit (iMovie) uygulamaları çalıştırma özgürlüğü var. Cep telefonundan uçuşu ayarlayıp yine cep telefonunu bilet olarak kullanm özgürlüğü var. Mükemmel TV izleme ve haber uygulamalarıyla herşeyi izleme özgürlüğü var. Dünyanın en büyük HD film koleksiyonuna ulaşma özgürlüğü var. Hem Amazon hem Barnes Noble hem Apple ın kitaplarını okuma özgürlüğü var. Dokunmatik ekran için özel olarak hazırlanmış onlarca dergiyi alma okuma özgürlüğü var (Senin herhangi birşey okuduğunu sanmıyorum bilgisizliğine bakılırsa. Skin değiştir ancak) Koşarken cep telefonunuzun Nike ayakkabınızla bluetooth bağlantı kurup kalorinizi mesafenizi ölçüp performansınıza göre gaz parçalar çalan Nike uygulamasını kullanma özgürlüğü var. Gittiğinz her yerde en yakınızdaki taksi durağından tut ATM ye kadar bulan uygulamalar kullanma özgürlüğü var.

Yazılım çalma özgürlüğünüz yok. Pilinizi iki saatte bitirme cep telefonuna virüs sokma takılmasını sağlamak çökertmek özgürlüğünüz yok.

4x4 kamyonetinizle dağa taşa gitme yük taşıma özgürlüğünüz vardır. Spor BMW nizle yok. Spor BMW almak zorunda değilsin. Bir dayatma yok yani.

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.