Şimdi Ara

İphone 4 ü satıp Galaxsy S 2 almak mantıklımı? (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
382
Cevap
3
Favori
12.604
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • her 2 telefonuda alıp ekranı kaydırın ve karar verin. Daha sonra satış oranlarına bakın, dunyadaki arıza gerı donus oranlarına bakın. Hangi telefonun diğerini taklit ettiğine bakın, hangi telefona ozel olarak bırcok banka, web sitesinin uygulama cıkardıgını dusunun, hangi telefonda daha cok navigasyon programı oldugunu ve toplamda ne kadar program yazıldıgına bakın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sahibitanıdık -- 26 Temmuz 2011; 3:06:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: iphonella

Yorumumu editledim ve düzenledim dikkat edersen.Detay ekledim ve kesinlikle içerik politika ile bağdaştırılmamalı..

Dikkat edersen politika ile bagdastirmadim oradan benzer bir örnekle konuya cevap yazdım neyse fazla takma gereksiz bir mesaj idi. Anlatmak istediğim böyle klise yorumlar yerine teknik bilgilerle ya da hangi cihaz alınabilir hangisi iyi ya da dersin beklentilerini hangisi karşılıyorsa onu al diyebilirsin? Konu başlığını cevapla, tartışılabilir ve bu gayet doğal ama gelip buraya vatan millet Sakarya tarzı yorumlar yapmayın, sadece 2 ürün hangisi iyi hangisi kötü tartışılıyor büyütmeyin olayı
  • Yazdiklarimi daha dikkatli oku bence ve bak bakalim aslinda bütünde ne anlatmak istiyorum arkadasim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BoDuR -- 26 Temmuz 2011; 3:37:09 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilgisayars

her 2 telefonuda alıp ekranı kaydırın ve karar verin. Daha sonra satış oranlarına bakın, dunyadaki arıza gerı donus oranlarına bakın. Hangi telefonun diğerini taklit ettiğine bakın, hangi telefona ozel olarak bırcok banka, web sitesinin uygulama cıkardıgını dusunun, hangi telefonda daha cok navigasyon programı oldugunu ve toplamda ne kadar program yazıldıgına bakın

http: //www .youtube .com /watch? v=SCf 0-
    MQswCo

O kadar ugrasiya gerek yok..Bu videoyu izlesinler yeter..

Tabi ip4 un testi bitirmesini bekleyebilirmisiniz bilemem :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: iphonella

Yazdiklarimi daha dikkatli oku bence ve bak bakalim aslinda bütünde ne anlatmak istiyorum arkadasim?

Ben ne demek istiyorum sen ne demek istiyorsun neyse.
  • Yaa bu konular insanlar birbirine girsin diye açılıyor ilk sayfadan sona kadar hep kavga zaten bu ortamda konuyu açan arkadas fikir sahibide olamaz
    Oysaki hersey elinde gir internette araştır Youtube de iki telefonunda videoları var karşılaştırmaları var gir seyret herseyide devletten beklememek lazim
  • ilk nesil iphone den beri iphone kullanıyordum. ancak bir ay önce iphone4 ümü satıp galaxy s2 aldım bir aydır kullanıyorum, evet iphone dan üstün yanları var ama iphone başka birşeymiş. bunu anladım. isteyen varsa galaxy s2 satabilirim, ama bir süre sonra sizde aynı duruma düşebilirsiniz.
  • fanboylar genel yazıları:
    1-flasha ihtiyacım yok ne işe yararki (steve amcan banane banane yapmıcam işte deyince seninde sığınabildiğin cümlecik)
    2- bilgisayara kablolu veya kablaosuz bağlayıpta ne yapacam (sen iphonecuğun la sadece ileri geri sayfa cevir)
    3- andraoidde bi şeymi appstore da bi dunya app var.(duyanda adamda 450.000 uygulama birden yuklu sanacak.android çıkalı bi sene appstore neredeyse beş sene. uygulama bi senede 280.000 appstore 450.000. )
    4-dkunmatik ekranı tam algılayamıyor iphone gibi değil hiç. (samsung yapınca sok gecirenlerin biraz kendine gelince ağzından dökülen bi kaç cümle.. fazla önemsemeyin)
    5- 8mp hd cameraya ne ihtiyac var filmmi cekecez. (vah canım nasılda cırpınıyor. bu arada iphone5 8 mp hd ile cıkacak piyasya)
    6- sgs2 nin kasası çok kalitesiz ve banal.(kırılmaz cizilmez gorilla cam arka kapakta öyle. youtube dan yanınıza mısır alarak keyifle izleyin nasıl olduğnu)
    7- sgs2 de 3-5 mb lik oyun var iphone hd oyun var hem de coook (üzülmemek elde değil demi ama ne yapalım bilgilendirmek boynumuzun borcu. androidde bırak hd oyunları psp tabanlı oyun bile oyna. yok ben platformda oynarım ne gerek var dersen sana otobüste oyunları oynarken sana twit atarım)

• 8- bluetoot a ihtiyacım yok radyoda ihtiyacım yok ana sayfalara ihityacım yok widget lara ihticaım yok. (sen sadece telefonu ac kapa emi canım benim.)
  • Arkadaslar ben iki telefonuda kullandım hemden baya bi süre ancak kesinlikle değiştirme iPhone kesinlikle daha mantıklı
  • Benim suan hem bir iphone 4 32gb im var hem de htc sensation im var....

Her iki sistemin veya telefon adini ne koyarsaniz koyun kendine gore + lari ve - leri var ...... App ve oyunlarda yurt disi bazli olarak nerdeyse cok az fark var ama local fark var mesela ntv spor un app i iphone da super ama bunun sorumlusu android degil tamamen programi yazan firma... Eger android te kullanicilarinin sayisi belli bir seviyeye gelirse ona da cikar...

Iphone teknik ozellik olarak cok geride olsa da suan ki highend androidlere gore bence kendine gore baya iyi is basariyor.. Ama Android te kucumsenmeyecek bir suru ozellik var arayuzunu istediginiz gibi customize edebiliyorsunuz...

Bu arada samsung u bilmem ama benim sensation im flash ta hic takilma yapmiyor ... Flash dizi izliyordum bir ara 45 dakikalik bolumler olarak...

Cihazlarin kendilerine gore - yanlari da var bence itunes cok ama cok kısıtlayici .... Android in de mesela cok cihaz oldugu icin yazilimlar cok fark ediyor ozellikle oyunlarda mesela sg s2 de calisan tegrada calismiyor tegrada calisan arm6 da calismiyor surekli uyumlulari bulmak lazim

Bence android e alisirsaniz o kadar bir fark yok aslinda..

O yuzden bana kalirsa su iyi bu iyi demek pek dogru olmaz insana ve kullanacagi seye gore degisir...

Ben face e baglanacagim arada muzik dinleyecegim mesaj atip telefon konusucam diyorsaniz iphone size fazlasiyla yeter...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mad_Wolf -- 26 Temmuz 2011; 14:34:12 >

• 3 aydır ipad2 kullanıyorum, iphone4 defalarca kullandım dokunmatiğini çok iyi biliyorum, aylarca merakla beklediğim Galaxy S2 yi test etmeye teknosaya gittim kim ne derse desin iphone4 gibi dokunmatiği yok tepkileri çok farklı sayfa kaydırmada bile bunu anlıyorsunuz, şu var S2 yi 1000 lira ya verse alırdım, ama 1700 liraya kampanyasız S2 alacağıma 2 ay beklerim 100x24 takside kampanyalı 4 gb internetli iphone5 alırım, satarken en azından para eder, elinize alınca zaten S2'de basitlik hat safhada iphone4 öyle değil işte her tarafı kalite, program sayısı çok olması önemli değil android zaten bence yolun başında belki 5 yıl sonra ios gibi oturaklı bişey olabilir, 15 senedir macintosh kullanıyorum ama asla apple fanı olmadım hatta fiyatları uçuk diye birileri çıksın karşısına diye içten içten kin duydum, S2 ile çok ümitlenmiştim ama malesef apple'a kalite ve sistemde rakip olacak kimse yok, iphone5 çıkınca eminim S2 ve türevi son nesil telefonların hepsi bi kaç basamak geri kayacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: maths_men

fanboylar genel yazıları:
    1-flasha ihtiyacım yok ne işe yararki (steve amcan banane banane yapmıcam işte deyince seninde sığınabildiğin cümlecik)
    2- bilgisayara kablolu veya kablaosuz bağlayıpta ne yapacam (sen iphonecuğun la sadece ileri geri sayfa cevir)
    3- andraoidde bi şeymi appstore da bi dunya app var.(duyanda adamda 450.000 uygulama birden yuklu sanacak.android çıkalı bi sene appstore neredeyse beş sene. uygulama bi senede 280.000 appstore 450.000. )
    4-dkunmatik ekranı tam algılayamıyor iphone gibi değil hiç. (samsung yapınca sok gecirenlerin biraz kendine gelince ağzından dökülen bi kaç cümle.. fazla önemsemeyin)
    5- 8mp hd cameraya ne ihtiyac var filmmi cekecez. (vah canım nasılda cırpınıyor. bu arada iphone5 8 mp hd ile cıkacak piyasya)
    6- sgs2 nin kasası çok kalitesiz ve banal.(kırılmaz cizilmez gorilla cam arka kapakta öyle. youtube dan yanınıza mısır alarak keyifle izleyin nasıl olduğnu)
    7- sgs2 de 3-5 mb lik oyun var iphone hd oyun var hem de coook (üzülmemek elde değil demi ama ne yapalım bilgilendirmek boynumuzun borcu. androidde bırak hd oyunları psp tabanlı oyun bile oyna. yok ben platformda oynarım ne gerek var dersen sana otobüste oyunları oynarken sana twit atarım)

sanane millet yazmışsa? derlemek sanamı düştü? sonrada millete fanboy dersin. Gelmişsin burda çırpınıyosun birsürü madde yazmışsın onlar fanboysa sen ne oluyosun?Hastayım bu tiplere ya her forumda bu derleyicilerden olacak illaki. Sen androidini kullan keyfine bak. Biz ezik applecılarıda düşünme biz mutluyuz sen takıl.

• Galaxy s2 nin 8 mp kamerasiyla ovunenler ekranin ortasinda beliren pembe bolgeye ne diyecekler acaba ya da 1.2 ghz islemcisinin elde tutamayacak kadar fazla isinmasina.
    Sunu bir turlu anlamiyorsunuz. Donanim koymak hersey demek degil. Onemli olan o donanimi kaliteli sunmak. Ankamall electro world de galaxy s in teshir urununu bir inceleyin derim. Cok kullanilmaktan dokunmatik hassasiyeti ne hale gelmis gorun. Aynisi galaxy s2 ye olcak diye bir kural yok ama samsung gecmisiyle iphone kadar guven vermiyor bana.
    Bence akilli telefon alacaklar eylulu beklesin ip5 ciktiginda kararlarini versinler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: vugur

iphone 4 u sattim galaxy s2 aldim, herseyden cok memnunum inanilmaz guzel bir telefon tek sorunu ahizeden gelen ses ve karsi tarafa giden ses duzeyi bence dusuk kaliyor, gurultulu ortamlarda duyulmuyor ve ses boguk geliyor. ama yine de iphone 4 den iyi bir telefon diyebilirim. bu arada sesin ahizeden az gelmesiyle ilgili olarak bir cozumunuz var mi???

hem herşeyden çok memnun olup hem de nasıl tek bir sorunun olabilir? herşeyden memnunsan tek bir sorunun olmaması lazım tek bir sorunun varsa herşeyden memnun olamazsın.
  • Hakaretlere cevap vermeyeceğim ne de olsa gerekli kişiler cevap verir. Ancak kulaklığın pazarlama nedeniyle beyaz yapılması diğer şeylerden kısıldığını göstermez ve kulaklığın pazarlama için beyaz yapıldığının benim hangi tezime karşılık olduğu belli değil. Çok acayip. Anlamıyormuşum kulaklığın niye beyaz yapıldığını :)

5 sene önceki testlerde ipod un bass ı zayıf çıkmış.. Allahallah... Bass sesi sadece kulaklıkla ilgili tak bose kulaklığı bak bakalım nasıl oluyor ses. Standart kulaklıklar her zaman zayıf olur Sony de en dandik kulaklıklarını standart olarak verir Creative de öyle. Standart kulaklıkların zayıf olmasının bir nedeni de regulasyonlardır Amerika ve Avrupada sesin belli seviyenin üzerinde olmaması ve müzik dinleyen kişinin dışarıdan gelen sesleri duyabilmesi için yapılmış regülasyonlar vardır...
    Bunları elbette laftan anlamayan hakaret eden kişiye anlatmıyorum okuduğunu anlayanlara anlatıyorum.
  • @yaman06

Kameradaki pembelik yakında yeni bir versiyonla düzeltilir ki nadir olan bir sorun bu..iphone 4 ün ekran sararmasindan, anten probleminden, home tuşunun tutukluk yapmasından çok daha basit bir problem..

Ayrıca teşhir ürünüyle yola çıkacaksak gel bizim oradaki turkcell bayisinde ben sana jb yapılmamış bir iphone 4 göstereyim..alet kasılmaktan yerlerde sürünüyor..Hergun bu cihazlara yüzlerce insan parmak atıyor ve bir dünya oyun app arka planda çalışır vaziyette kalıyor ve cihazlar kasılıyor..gayet normal bir durum..Bunun dokunmatikle filan alakası yok..

Ayrıca ısınma problemini sen apple a sor..ip5 neden rutin zamanında çıkmadı zannediyorsun..ısınmadan dolayı kaç tane sgs2 yanmış :)) Apple in çift çekirdegi sağlam yanmış ki eylüle ertelediler :))

Edit: alinti yaptığım isim yazıldı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi engurlu -- 27 Temmuz 2011; 1:00:00 >
  • @farukakgun

Sayfayı yanlış yere mi kaydırdı sgs2 :))

bırakın artık bu ucuz avuntuları..benim is yerimde mac g5 var..evimde 3gs iphone4 ve galaxy s var..Adamlar bomba gibi telefon yapmış işte daha ne olsun..Işletim sistemi sadece sayfa kaydirmaktan ibaret olsaydı sgs 15 milyon satmazdı..

Edit: alinti yaptığım isim yazıldı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi engurlu -- 27 Temmuz 2011; 1:01:39 >
  • Isırılmış Elma Logosu yeter :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: maths_men

fanboylar genel yazıları:

+1

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.