Şimdi Ara

iPhone 11 yılın en çok satan modeli oldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
2
Favori
1.906
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Apple genelde yüksek fiyat etiketleri ile akıllı telefonlarını pazarlasa da her yıl bir tane modelini en iyiler listesine sokmayı başarıyor. Geçen yılın en çok satan modeli iPhone Xr bu yıl halefine koltuğunu bıraktı.

iPhone 11 zirvede

Geçen yıl sonbahar ayında tanıtılan iPhone 11 serisinde giriş seviyesi olarak hazırlanan iPhone 11 modeli tüketicilerden büyük ilgi gördü. Pek çok fiyat-performans ürünü Android telefonu da geride bırakan modeli yılın ilk çeyreğinde en çok satan telefon olmayı başardı.

Ayrıca Bkz.Clash of Clans tarzındaki Rumble Hockey indirmeye sunuldu

Omdia Research tarafından yapılan araştırmaya göre yılın ilk çeyreğinde iPhone 11 modeli 19.5 milyon civarında satış yaptı. Böylece bir çeyrekte ulaşılabilecek en yüksek rakama erişmiş oldu.

Listede ikinci sırada 6.8 milyon satış ile Galaxy A51 modeli yer alıyor. Redmi Note 8 serisi ise ise 12.7 milyon satış ile geçen çeyreği üçüncü ve dördüncü olarak kapatmış. Uygun fiyatlı bu 3 modelin toplamı iPhone 11’i ancak yakalıyor.

iPhone 11 muhtemelen yeni nesil çıkana kadar başarılı satışlara devam edecek ancak en önemli rakibi tarafından bir miktar baltalanabilir. Geçtiğimiz haftalarda tanıtılan iPhone SE 2020 modelinin yılı 20-25 milyon arasında bir satışla tamamlaması bekleniyor. Yani bu iki model toplamda 80 milyon gibi bir rakama ulaşarak Apple’a önemli katkı sağlayacak.

• Alıp iade ettiğim bir telefon oldu iPhone 11 , uzun yıllardır amoled kullanan birisi için ekran gerçekten leş. Benim iade sebebim aslında iosa alisamamdan kaynaklı ama ekran cidden çok kötü geldi.

Bunun haricinde arka kamera oldukça iyi, bataryada kapasiteye rağmen güzel sonuçlar verdi. İşlemci zaten en iyilerden.

Android amiral cihazlar 8-9k olmuşken iPhone 11 çok mantıklı bir tercih.
  • Samsung'un s10-s20 serileri arasındaki fark inanılmaz. Asıl haber bence bu. İlk onda yüzde 10 orandan yüzde 3'e düşmüş.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Fiyat performans canavari.6 aydir kullaniyorum verdigim her kurus helal olsun.Telefon aslinda ucuz bizim ulkede problem var bu konuda

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sahsen ilk lansman gununde de demistim :) . Aklin yolu birdir ...

• Apple a yıllardır (telefonu tutmayı bilmiyorsunuz terbiyesizliği/fiyat politikası) sempati duymam ama Samsung ve Huawei özellikle fiyat politikası konusunda "verdiklerine" karşılık çok daha fazlasını isteyecek kadar öz güven patlaması yaşayıp tüketiciyi salak yerine koymaya başlayalı beri bana göre apple az da olsa onlardan daha masum duruyor.

• khaos kullanıcısına yanıt
    Ya özünde hepsi kapitalist işte tüketici düşünme filan yalan adamlar satabilse 5000 dolara da satar ama isim yapmak pazar payı elde etmek için vs ucuza çıkarıyor millet de tüketici dostu diyor... Ancak param olsa net iphone alırım çünkü ben standart bir telefon kullanıcısıyım (tıpkı pek çok insna gibi) bana sağlam ve uzun süre destek verilecek telefon lazım. iphone se piyasayı daha da sallayacak diye tahmin ediyorum. İş tamamen destek bitiyor bence. Tabi başkaları telefonda diğer özelliklere dikkat edebilir ben tamamen kendi adıma konuşuyorum

• Alıp iade ettiğim bir telefon oldu iPhone 11 , uzun yıllardır amoled kullanan birisi için ekran gerçekten leş. Benim iade sebebim aslında iosa alisamamdan kaynaklı ama ekran cidden çok kötü geldi.

Bunun haricinde arka kamera oldukça iyi, bataryada kapasiteye rağmen güzel sonuçlar verdi. İşlemci zaten en iyilerden.

Android amiral cihazlar 8-9k olmuşken iPhone 11 çok mantıklı bir tercih.

• Apple pahalı değil paramız değersiz .
    Türkiye'de o kadar çok vergi ekleniyor ki fiyatı yüksek oluyor.

• 3.000 TL vergisi var.
    https://i.hizliresim.com/hPKn3e.png

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-D50B08F8B -- 28 Mayıs 2020; 1:10:43 >
  • Yıllarca Android kullandım en son telefon almaya karar verince yeni model Android telefonların iphone 11'den pahalıya satıldığını görünce düşünmeden iphone 11 aldım, iyi ki aldım 1 2 bug dışında güzel cihaz
    Not: S7 Edge'den geçen biri olarak ekran konusunda bir rahatsızlık duymadım

• Fiyat performans canavarı dediği telefon 7 bin lira. komediye gel.

• Kasım ayı gibi aldım ve çıktığı günden beri kullanıyorum
    700 dolarlık bi ürün dolar 6 kabul etsek 4200 tl %100 hakediyor bu haliyle..

hadi ebu bekir sıddık bebeğin ilk cuma namazı kılma masraflarının yapılmadığı bi ülkede doların 3 tl olduğunu hayal etsek 2100 tl bu telefon parasını %10000 hak ediyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi galaxyg -- 28 Mayıs 2020; 1:17:29 >
  • Cok basarili. Hak etmis. Kullandigim en iyi telefon kesinlikle. Kamera ozellikle anlatilmaz yasanir. Herkese gonul rahatligi ile tavsiye ediyorum. Ne oldugu belli olmayan Cinli ya da Koreli telefonlar yerine boyle kendini kanitlamis markalari tercih etmek her zaman daha iyidir.
  • Fenomenon kullanıcısına yanıt
    valla Huawei 8 bin, Xiaomi 7 bin istiyorsa bu memlekette Apple 7 bin TL bedava

• Xiaomi Mi 10 8300 TL
    İphone 11 7300 TL.

Bİr de 1000 tl pahalı Yılların android kullanıcısıyım ama eğer telefona o seviyede bir para verecek olsam düşünmez iphone 11 alırdım. Bu Çinli markaların kendine gelmesi lazım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • hakkını yemeyelim güzel telefon

• quote:

Orijinalden alıntı: japon karınca

Xiaomi Mi 10 8300 TL
    İphone 11 7300 TL.

Bİr de 1000 tl pahalı Yılların android kullanıcısıyım ama eğer telefona o seviyede bir para verecek olsam düşünmez iphone 11 alırdım. Bu Çinli markaların kendine gelmesi lazım.
    kafana silah tutup zorla mi 10 al demiyorlar.
    3 bin liraya mi 9t var (ki 2-3 ay önce 2600'dü, ek vergiler vs yüzünden arttı). kalan 4 bin lirayla altın al. 3 sene sonra o paranın yarısıyla yine orta-üst seviye bir telefon alırsın. ardından 3 sene sonra kalan parayla yine orta-üst seviye telefon alırsın. eldeki telefonları yeğenlerine ver.
    böylece 10 senelik telefon ihtiyacını karşılamış oldun. ayrıca 2 yeğenini de sevindirdin.

• Fiyatı(kızmayın ama ülkemiz şartlarında diğer modellerde pahalı) ,performansı ve uzun ömürlü olması bence bu telefonu almak için en iyi sebep.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.