Şimdi Ara

İPHONE 11 UAG KILIF İNCELEMESİ VE TECRÜBELERİM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
2.500
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İphone 11 için kılıf arayışı içerisindeydim derinlemesine araştırmaya başladım x-doria spigen caselogy gibi birçok markanın kılıflarını inceledim düşme testlerine baktım 200 tl üstüne satılan spigen kılıfın bile düşünce telefonu koruyamadığını gördüm ve UAG markasına bakmaya karar verdim çünkü forumlarda herkes hep bir ağızdan birleşmiş gibi UAG tavsiye ediyordu bende merak ettim modelleri inceledim fakat gözüme çok kaba geliyordu ben daha sade ve tek renk bir model istiyordum uag civilian serisi fena değildi arkası düz olduğu için hoşuma gitti fakat çok kalın olmasının dışında ekran çerçevesindeki o fosforlu turuncu renk dikkat dağıtıcı ve eğreti geldi gözüme o yüzden UAG PATHFİNDER BLACK modelini almaya karar verdim ilk başta telefonu kabalaştırmasından korktum fakat ürün geldi telefonuma taktım göründüğü gibi kaba olmadığını anladım ince bir kılıf tutuşu çok rahat elden düşmüyor tek elle kullanımı kolay tuş basma hissiyatı kılıfsız halinden bile daha güzel ve malzeme kalitesi inanılmaz iyi gerçekten premium bir his veriyor neden herkesin UAG dediğini daha iyi anlıyorsunuz,

gelelim korumasına, test videolarında 50 metreden sert zemine düşme testinde 15-20 tane premium kılıf içinden çiziksiz çıkmayı başaran tek kılıf UAG PATHFİNDER idi o yüzden tercihim netleşti önceden telefonu elimde taşırken korkuyordum fakat bu kılıfı taktıktan sonra inanılmaz bir özgüven geldi telefon elimdeyken daha rahat geziyorum hatta telefon elimde koşuyorum bir kaç kez betona ve asfalta düşürdüm telefonun yere düşmesiyle zıplaması bir oldu darbeyi çok iyi sönümlüyor telefon yerde bir kaç takla atmasına rağmen ne kılıfta en ufak bir çizik vardı nede cihazda, kılıfta çizik dahi olmamasıda önemli bir detay çünkü apple ın orjinal kılıfı bile 1 ayda soyulmaya başlamıştı düşürmediğim halde, daha önce apple ın orjinal lansman kılıfını kullanmıştım (300tl) cihazım düşünce paramparça olmuştu o gün anladım ki apple ın lansman kılıfları ne kadar kaliteli olursa olsun koruma olarak başarılı değil, tüm bu geçmiş kılıf tecrübelerine dayanarak verdiğim kılıf paraları ve parçalanan telefonumdan sonra kesinlikle UAG PATHFİNDER BLACK alarak doğru bir seçim yaptığımı düşünüyorum ve sizlerede tavsiyem 8bin tl lik premium bir cihazı UAG gibi mükemmel koruyan premium bir kılıfla taçlandırmanızı tavsiye ederim malum bir ekran ve arka cam değişimi neredeyse telefon fiyatı en ufak bir sakarlığınıza bakar tamda parasız olduğunuz bir dönemde ekran değiştirmek zorunda kalırsınız ki bunu daha önce yaşadım 4bin tl tamir parası çıktı cebimden fakat telefon tamir olduktan sonra eskisi gibi dikiş tutmadı ,kılıfın fiyatı şuan 279tl fakat nasıl denk geldi bilmiyorum ama şansıma malum siteden 2.el daha uygun fiyata siyah rengini bulunca kaçırmadım.

İPHONE 11 UAG KILIF İNCELEMESİ VE TECRÜBELERİMİPHONE 11 UAG KILIF İNCELEMESİ VE TECRÜBELERİM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dost..:) -- 30 Nisan 2020; 21:10:28 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Estetik olduğunu idda etmiyorum zaten telefonun kılıfsız halide çok güzel değil zaten cep telefonu genel olarak güzel değil ama şu var ki Cep telefonlarını güzellikleri için kullanmıyoruz bize sunduğu teknoloji için kullanıyoruz, tüm hayatımız artık cep telefonunda alışveriş online ödeme internet bankacılığı video kamera hatta ulaşım kartı yerine bile kullanılıyor aklınıza gelecek herşey tek cihazda ve bu cihazlar değerli ve korunmayı hak ediyor mesela bana sorsanız o içi sulu simli pembe kılıflar da çok çok kötü ama hepsinin bir alıcısı var önemli olan işlevsellik adı üstünde “kılıf” yani koruma için varlar THE NORTH FACE montlarda çok çirkin fakat yağmur yağdığında yada soğuk çıktığında kimse peluş montların güzelliğini konuşmuyor bu da öyle birşey yada STANLEY termoslar evet çok büyük ve çirkinler 0,5ml termos 1,5 litrelik şişe büyüklüğünde ama 24 saat sonra bile kahveniz sıcak kısaca işini iyi yapıyor bende işini yaptığı için tercih ettim hepsi bu
  • Boyle cirkin telefona boyle cirkin kilif yakisirdi, hayatimda gordugum en cirkin kilif olabilir. tebrikler

• ege.d E kullanıcısına yanıt
    Estetik olduğunu idda etmiyorum zaten telefonun kılıfsız halide çok güzel değil zaten cep telefonu genel olarak güzel değil ama şu var ki Cep telefonlarını güzellikleri için kullanmıyoruz bize sunduğu teknoloji için kullanıyoruz, tüm hayatımız artık cep telefonunda alışveriş online ödeme internet bankacılığı video kamera hatta ulaşım kartı yerine bile kullanılıyor aklınıza gelecek herşey tek cihazda ve bu cihazlar değerli ve korunmayı hak ediyor mesela bana sorsanız o içi sulu simli pembe kılıflar da çok çok kötü ama hepsinin bir alıcısı var önemli olan işlevsellik adı üstünde “kılıf” yani koruma için varlar THE NORTH FACE montlarda çok çirkin fakat yağmur yağdığında yada soğuk çıktığında kimse peluş montların güzelliğini konuşmuyor bu da öyle birşey yada STANLEY termoslar evet çok büyük ve çirkinler 0,5ml termos 1,5 litrelik şişe büyüklüğünde ama 24 saat sonra bile kahveniz sıcak kısaca işini iyi yapıyor bende işini yaptığı için tercih ettim hepsi bu

• Bu tarz kiliflarin gorunusunu sevmesem de dediginiz gibi telefonu en iyi koruyan kiliflar da bunlar. Gunumuzde neredeyse araba parasi olan telefonunun basina bir sey gelmesin isteyenler icin de iyi tercihlerden biri anladigim kadariyla. Gule gule kullanin

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • İstediği kadar iyi korusu o tasarımla satın almam imkansız.
  • hakangündüz H kullanıcısına yanıt
    Apple pro max’in bu halini gorse piyasadan cekilirdi. Boyle cirkin bi kilif gormedim

• estetik kaygılar güderek bir kılıfı değerlendirmeye kalksak duygusal ve yanlı bir değerlendirme yapmış olurduk şahsen telefonu karşıma koyup seyreden biri değilim beni ilgilendiren ekranında gördüklerim ayrıca işlevselliği ve sağlamlığı iphone için üretilmiş binlerce çeşit kılıf var demekki estetik zevkler kişiden kişiye değişiyor ki binlerce çeşit kılıf var bu kılıflar duygusal kararlar neticesinde alınıyor kimi fenarbehçe logolu kılıf alıyor kimi bebeğinin fotoğrafını bastırıyor kimi içi simli kılıf alıyor kimi de pokemon kılıfı alıyor bunları ayrı ayrı değerlendirme şansımız yok biz bilimsel verilerle ilgileniyoruz dayanıklılık testleri yoruma açık değildir çünkü ortada nitel veriler vardır kılıfın X + şeklinde olması darbe sırasındaki basıncı sönümlemesi için kılıfın içine koyulmuş sert konstrüksiyon dur şekil olsun diye koyulmuş bir malzeme değil bu yüzden bunu şekil açısından değerlendirmek mantıksızdır bu araba lastiğini desenlerine göre seçmek kadar mantıksızdır, fakat nitel değerlendirildiğinde koruma anlamında en iyisi olduğu açık ve net bir şekilde anlaşılıyor adamlar ciddi anlamda ar-ge yapmışlar binlerce test sonucu askeri sertifika verilen ürünler ha derseniz ki ben beyaz yakalıyım ofiste masa başı çalışıyorum veya evden çıkmıyorum o zaman bu kılıf gereksiz olur fakat benim gibi mimarlık yapıyorsanız yeri geldiğinde araziye çıkıyorsanız sert koşullarda çalışıyorsanız mecburen cihazın güvenliği önem taşıyor bir toplantıda müşteriye telefon ekranından bir proje gösterirken kimse kılıfınız ne kadar çirkin hanımefendi demez emin olun kimsenin umurunda değildir bu tarz şeyler.

• aklıma elon musk ın tasarladığı ve dünyanın en işlevsel ve sağlam aracı dediği Tesla cybertruck geldi ilk başta herkesin çirkin bulduğu daha sonra özellikleri açıklanınca yüzbinlerce ön sipariş almıştı

• aklıma şu geldi bir zamanlar klasik volvo merakım vardı 1984 model bir volvo 740 gle sahibiydim arabayı ilk aldığımda çevremdekilerin tepkileri çok komikti ben böyle çirkin araba görmedim oğlum çizse daha iyi tasarlardı vs. gibi bir çok tepki aldım 2-3 yıl bu aracı kullandım bir gün 2003 honda civic ile kazaya karışmıştık honda civic motora kadar girdi içindekiler ağır yaralanmıştı fakat bizim çirkin kral kazadan sapasağlam kurtardı bizi burnumuz bile kanamamıştı ama yinede honda civic volvo 740 dan daha tipli bir arabaydı yalan değil

• 270 TL ?

Neyse bir şey demiyorum...
  • koruması çok önemli elbet ama ben tasarıma çok önem veririm asla kullanmam o kılıfı bedava verseler herkesin fikrine saygım var bu arada bu benim düşüncem
  • şahsen bende çok beğenmiyorum ama tüketimi seven biri değilim bir telefonu en az 5 yıl kullanırım ki 8 yıl kullandığım telefon var, bana uzun yıllar sorunsuz hizmet etmesi çok önemli 270tl ile 330 tl arası değişiyor fiyatları pahallımı evet pahallı fakat bir iphone un ön arka cam onarım maliyetlerini apple ın sitesinden inceleyebilirsiniz pro max için 5799tl servis ücreti var tabi dışarıdaki telefonculara yan sanayi parça da taktırabilirsiniz daha uyguna fakat bu sefer telefon garanti dışı kalıyor bu tarz sorunları daha önce yaşadığım için bu fiyatlar normal aslında uag nin sitesinde 40$ bizim dolar kuruyla 280tl yapıyor sorun bizim kurda, abd ve almanyada birçok insan bu kılıfları kullanıyor zaten metrolarda insanların elinde çokça görebilirsiniz.
  • Kişiden kişiye değişen bir durum bu Ben de ekranda gördüklerime para vermek istesemde tasarımı hoşuma giderse ona para vermeyi tercih ederim kişisel dediğim gibi

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Uag beğenmeyenler ya telefon sahibi değiller ya da kullanan olmadığı için hoşlarına gitmiyor telefona 11,000 tl veren kılıfa ne vermez düşük bütçeli düşünenler kontur almaya parası yoktur
    Bakınız herkesin tercihleri farklı olabilir bu uag firmasının ürettiği kılıflar bir sürü testlerden geçmiş ve başarılı olmuş firmadır telefon düşebilir ön camı kırılabilir lakin hangi kılıfı alırsanız alın şuna dikkat ediniz darbe alınca yere düşerken absorbe edebiliyor mu darbeyi emebiliyor mu hasar var mı ve arka kamera koruma cıkıntısı var mı bunlara dikkat ediniz uag kalitesine yaklaşabilen spigen bile o kalitede değil maalesef baseus bile youtubede drop testlerine baktım geçememiş hasar ve darbe alan kasa ve ön camı korumazsanız servislik olma ihtimaliniz yüksektir paranıza kıyıp kaliteden ödün vermeyiniz basit kılıflara verdiğiniz paradan ziyade servislik problemlerinizle çok yolunuz düşer emin olun

Benim kullandığım telefon iphone 11 pro inanın o kadar piyasada kılıf kullandım uag dışında güven hissiyatı vermedi kullandığım kılıf urban armor gear civilian slate siyahtır ön ekran koruyucu da uag tercih ettim kaliteyi kullananlar bilir
    uag kulananlar fikirlerini burada belirtir olumlu olumsuz yanları tartışarak öne çıkabilir

• dephyr kullanıcısına yanıt
    evet söylemek istediğim aslında budur kullanmayanın yorum yapabileceği tek şey google dan kılıfın görsellerine bakmaktır ve değerlendirme ne yazıkki sadece görsel olacaktır ama insanımız aldığı herşeyi gösteriş olsun diye aldığı için telefonunu da gösterme peşinde uag kılıf telefonun heryerini kapattığı için telefona verilen 13bin tl de boşa gidecektir akıllarınca bir telefon masaya koyulduğunda elma logosu görünecek (elma logosu gözüksün diye arkası delik kılıflar görüyorum gülünç) eğer iphone 11 ise pro gibi göstermek için 3 kameralı aparat taktıranlar mı dersin bunun gibi binlercesi fakat telefonun özelliklerinden kaç kişi tam anlamıyla yararlanıyor belli değil, bir ortama gittiğimde dikkat ediyorum telefonların ön veya arka camları hep çatlak ne oldu diye sorduğumda masadan parkeye düştü arabadan inerken düşürdüm vs. kılıfı yokmuydu diye sorduğumda tabiki vardı ama korumadı diyorlar peki bu kılıf korumuyorsa neden var ? korumayacaksa kılıfsız kullanmak daha mantıklı değil mi ? 11 pro max e 13bin tl verip de 30tl lik dandik kılıfla gezmek de ayrı bir fantazi olsa gerek. neden kırılan camı değiştirmiyorsunuz diye sorduğumda ise aldığım cevap genellikle "çok pahallı yaaa o kadar para veremem böyle idare edeyim nasılsa yenisi çıkacak" aferin size diyorum içimden. çok umurumda değil o kişiye üzülmüyorum sonuçta onun parası ama üzüldüğüm ülke ekonomisi dışarıya çıkan para zayi olan emek. benim şahsen kazancım iyi istesem her ay yeni bir telefon alırım durumum var çok şükür ama bunu tercih etmiyorum çünkü kendime hedef koyuyorum 5 yıl dolmadan telefonu değiştirmeyeceğim diye, bizim okulda bir boğaziçi üniv. den bir hocamın telefonu hala iphone 3gs neden değiştirmiyorsunuz diye sorduğumda hala çalışıyor neden değiştireyim ki demişti ki bunu diyenin geliri en az 30-40 bin tl cep telefonu ve araba genellikle toplumun en alt sınıfının ilgisini çeker demişti çok doğru okuldaki güvenlik görevlisi iphone 11 sahibiyken hocanın 13 yıllık telefonu kullanması buna en iyi örnek.

• dephyr kullanıcısına yanıt
    aslında şu video son noktayı koyuyor 50 metreden betona düşürme testini piyasaki kılıflar üzerine deniyorlar bir sürü iphone 11 parçalıyorlar ama sağ çıkan yine uag kılıf faydalı bir video

https://www.youtube.com/watch?v=Hvlwas8N7xQ&t=171s
  • UAG gerçekten işinin ehlidir. Note 8'imde uzun zamandır plyo kullanıyorum. Pathfinder kılıfın özelliği, ekstrem spor yapanlar için geliştirilmiş olmasıdır. Mesela dağ bisikleti sporu yapıyorsunuz, gps ve bisiklet için gerekli bilgileri almak için gidona bağladınız. İşte gidondan kurtulursa düştüğünde sorun olmasın diye bu tip kılıflar tasarlanıyor. Diğer üreticilerin ekstrem sporlar için ürettiği kılıflara bakın, benzer tasarımları göreceksiniz. Mesela otterbox defender oldukça etli bir kılıftır ve tasarım anlamında en çirkin kılıfların başında yer alır. ama koruyuculuğu mükemmeldir. zaten bu sınıfta üretilen kılıfı tercih eden kişiler, tasarımdan çok, sert düşüşlerde kılıfın cihazı sağ çıkartıp, çıkartamadığına bakarlar.

bir örnek daha varhttps://www.lifeproof.com/en-us/fre-for-iphone-xr/lpfr-apl-iphl18.html bu kılıfın fiyatı mesela 90 dolar seviyelerinde gezer. 2 metre suya dayanıklılık, düşme çarpmaya dayanıklılık , su, toz, kar için özel geliştirilmiş olan bu kılıf, mikrofonu ve ahize için özel geliştirilmiş koruyucu kalkan da içerir. Tasarımına bakarsanız, telefonu iyice kalınlaştıran,ağırlaştıran bir yapıda olduğunu görürsünüz.

UAg tarafında yukarıda yazdığım ihtiyaçlar için çözümler olmakla beraber, Günlük kullanıcıların tercih edebileceği ve telefonun tasarımını bozmayan çözümler de var mesela plyo ve plasma örnek olarak verilebilir.

Plyo ve plazma arasındaki farklar ise şunlar:
    Plyo silikon bir yapıda iken plazma, arkası sert, yanlar silikondan daha sert ve yan çeperlerde ince bir sert şerit olan katman katman halinde bir yapıya sahip bir kılıftır. Ancak kılıfın kenarındaki bu ince şerit 4-5 yıl gibi uzun süreli kullanımlarda atabiliyor. Japon yapıştırıcısı yardımı ile ince bir işçilikle şeridi yeniden yerine yapıştırabilirsiniz. Ama ömürlük satılan bir kılıfta bunun olması hoş değil. Plyoda bu şekilde iç içe geçmiş bir tasarım yoktur. Oldukça kaliteli bir silikon malzemeden üretilmiştir ve arka plaka ile mükemmel şekilde birleştirilmiştir. başka herhangi bir yapıştırma vs olmadığı için, bu tip bir atma sorunuyla karşılaşılmaz diye düşünüyorum. en azından şimdiye kadar ben gayet memnunum.

Bir diğer fark ise, plyo, bir miktar zorladığınızda telefondan daha rahat çıkarken ( yanlış anlaşılmasın, düşme esnasında asla kendisini bırakmaz ) plasma çok çok daha zor çıkar. ve telefona kalıp gibi oturur.

son olarak plyo kılıfın arkası daha düz olduğu için çubuk şeklinde telefon tutacaklarından sabitleyebilirsiniz, ama plasmada bunu yapamazsınız. Ben plasmanın arkasında kocaman yazan UAG yazısını sevemediğim için note 8 de plyo kullanıyorum. Ama babam plasma kullanıyor kendi telefonunda. o da çok memnun. sadece, yukarıda bahsettiğim ince sert şerit kendisini bıraktı. ona 5s'i aldığımda yanında UAG'ı da sipariş etmiştim, telefon ilk günkü gibi. Bir de spigenden ekran koruyucu sipariş etmiştim, ekran koruyucu bir kez çatladı. Hemen yeniledik tabi. kılıf o kadar düşmelere rağmen şerit atması dışında herhangi bir hasar almadı.

Telefonları her geçen gün daha zor edindğimiz şu günlerde kılıf seçiminin de önemli hale geldiğini üzülerek görüyoruz. Spigen tough armor da kullanırım, bir gün masanın kenarına telefonu düşürdüğümde, kılıfın darbeyi sönümleyemediğini, kalem yuvasının oradan telefonda ezik meydana geldiğini farkettiğimde anlamıştım. UAG'da , kalem yuvasının olduğu bölgede kılıf ufak bir çıkıntı yapıyor. Bu çıkıntı sert değil, sert olsa kalemi yuvasından çıkarmakta zorlanırsınız. ama bu ufak çıkıntı, kaç kez kalemin darbe almasını engelledi, hatırlamıyorum bile.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0173FC748 -- 7 Mayıs 2020; 18:6:43 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.