Şimdi Ara

iPhone 11 almak için heyecanlananlara önemli tavsiyeler (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
210
Cevap
6
Favori
44.311
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
268 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ben alacaksam bir sene öncesinin ürününü almaya başladım zaten. onu da geberene kadar 3-4 sene kullanıyorum. pili gebermese 10 sene kullanırım mereti.
  • Bir telefona 7-8 bin lira para verenler var yahu ciddi ciddi memleketimde Ne diyeyim hayırlı olsun beyler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fenomenon

Döviz kuru yüksek
    Devlet hayvan gibi vergi alıyor
    Apple son dönemde fiyatları 1000$'a çekti
    Baz modellerin 64gb hafızası var
    Apple Türkiye dolar kurunu çok daha yüksekmiş gibi fiyat çekiyor

Gibi nedenlerden dolayı Türkye'de iphone alınmaz. Ben 7300'e laptop bile alacak olsam 100 defa düşünürüm. 64gb kırpılmış iphone'a o kadar para verilir mi cidden anlamıyorum. O paraya alacağım laptop beni uzun süre idare edebilir ama 1 sene sonra iphone 11 eski teknoloji olmuş olacak. Apple satışları bu yüzden çok düştü. Ki dünya genelinde de bu böyle. Apple'ın en çok satan cihazı 6 ve 6s serisi oldu.
    Laptop derken macbook'ların fiyatı 9.000'den başlıyor.... o da başlangıç fiyatı.... prolar ise 10.500...

• Valla şu an elimde 7Plus var 4S den beri Iphone kullanırım ama son 3 model de hiç ilgimi çekmedi.

Fiyat desen zaten aldı başını gitti. Şu an bakıyorum almak isteyeceğim model 11 Pro 256gb 13.000TL. Öeeehhhh yani. Çüş arkadaş. Kusura bakmayın ama zengin de olsam şu parayı vermem. Kendimi keriz yerine konulmuş hissederim.

Android telefonlara göz kırpıyorum şu an.
  • Herkes bir kenara iPhone bir kenara. iPhone alan çoğu kitle için boşuna yorulmuşsunuz. Sonuçta iPhone alan ne diyor:

- O bir iPhone

Böyle insanlara ne yaparsanız yapın yine de en mantıksız şekilde alacaktır. Daha yeni 3.500 liraya iPhone 7S alanlar var
  • KARTALIZMA kullanıcısına yanıt
    Hocam laptop derken macbooktan bahsetmemiştim ama macbooklar da iphone'lara göre çok ucuz kalıyor bence.
    kırpılmış iphone almak istemiyorum > iphone 11 pro almam lazım.
    64gb hafıza bana yetmez > 256 gb olanı almam lazım.
    12300 lira ödemem gerekiyor.
    Bu bence eli yüzü düzgün olan iphone modeli.
    O fiyata iyi bir macbook pro alırsın bence.

normal laptopların fiyatları iphone'u baz alırsak gayet uygun. (ben donanımdan fazla anlamam ve fiyatları takip etmiyorum)
    Lenovo legion > i7 8750h, gtx 1050ti, 16gb ram, 2tb+256gb ssd > 7500 TL
    msi > i7 8750h, gtx 1660ti, 16gb ram, 256gb ssd > 9000 TL
    monster > i7 9750h, gtx 1050, 8gb ram, 240gb ssd > 5400 TL
  • @Huysuz İhtiyar

Ne kadar da güzel ve açıklayıcı bir yazı

Keşke tek derdimiz iphone 11 alabilmek olsa :)
  • 15.000 liralık iphone için geceden sıraya giren kitleler olduğu sürece bize bu fahiş rakamlar müstehak
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fenomenon

Hocam laptop derken macbooktan bahsetmemiştim ama macbooklar da iphone'lara göre çok ucuz kalıyor bence.
    kırpılmış iphone almak istemiyorum > iphone 11 pro almam lazım.
    64gb hafıza bana yetmez > 256 gb olanı almam lazım.
    12300 lira ödemem gerekiyor.
    Bu bence eli yüzü düzgün olan iphone modeli.
    O fiyata iyi bir macbook pro alırsın bence.

normal laptopların fiyatları iphone'u baz alırsak gayet uygun. (ben donanımdan fazla anlamam ve fiyatları takip etmiyorum)
    Lenovo legion > i7 8750h, gtx 1050ti, 16gb ram, 2tb+256gb ssd > 7500 TL
    msi > i7 8750h, gtx 1660ti, 16gb ram, 256gb ssd > 9000 TL
    monster > i7 9750h, gtx 1050, 8gb ram, 240gb ssd > 5400 TL
    Hocam ikisi çok farklı kulvarlar :) o zaman 4k tv'lere görede pahalı kalıyor. elma-armut misali oldu sanki :)

• Arkadaşlar bu ülkedeki herkes fakir ve öğrenci değil forum da yaş kitlesi biraz genç olduğu için bu tarz konular çok rağbet görüyor

Not:ip7 kullanıyorum yıllardır

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Vay be milletin ne dertleri varmış.
  • Antikaruh kullanıcısına yanıt
    Son yirmi yılda 40’tan fazla ülkede bulundum. İş seyahati, gezi, kalıcı olarak çalışma vs. Örneğin Gana, Nijerya, Türkmenistan, Moldova, İran, Mısır, Nepal, Fas, Endonezya, Kırgızistan’da da manzara aynı böyle. Aylık 100-150 dolar gelirle adeta kölelik koşullarında yaşıyorlar ama hepsinin ellerinde 700-1000 dolarlık iPhone’lar var. O ülkeler de zengin o zaman?

Orta halli devlet üniversitesinden çıkıp biraz dünyayı görmeli, toplumları gözlemlemelisin bence. Bir yere gitmene de gerek yok, evrensel dil İngilizce ile dünyayı okuman, takip etmen yeterli. İnsanların kullandığı telefon, tablet veya araba, refah düzeyi hakkında, sosyo-kültürel durum hakkında bir gösterge değildir. Hatta genellikle tam tersi, sosyo-kültürel seviye ne kadar düşükse teknolojik oyuncaklara ilgi o kadar yüksek oluyor.

Bu insanlar zaten medeni ülkelere kıyasla, genel refah düzeyi anlamında çok kötü koşullarda yaşıyorlar. Kişi başı gelir, haftalık calışma saatleri, yıllık izin günleri, iş yasası, sosyal haklar, emeklilik sistemi, dolaylı vergiler, hukuk, demokrasi, insan hakları, kadın hakları, hayvan hakları, basın-ifade özgürlüğü, yeşil alan sayısı, şehir planlama, empati, hoşgörü, ticaret ahlakı, şeffaf yönetim, hesap verme vb. her alanda. Dolayısıyla medeni ülkelerdeki yaşıtlarıyla fırsat eşitliği, denklik yakalayabildikleri tek alan iPhone almak. Istakoz yese, helikopter kiralasa, gece kulübü kapatsa absürt olur. Ama gelirinin 5 katı da olsa iPhone aldığında absürt olmuyor. Çünkü bu cihazlar tüm dünyada günlük hayatın bir parçası zaten. Mutlu olabildiği, kendini tatmin edebildiği tek alan bu zaten. Eğlenemiyor, yiyip içemiyor, dünyayı gezemiyor, macera yaşayamıyor, hobi edinemiyor, yeni keşifler yapamıyor, ufkunu genişletemiyor. Bir tek iPhone alıyor işte, bırak alsın? Sen de al?

Ortalama medeni ülke vatandaşı: Yurtdışını gezer görür, yamaç paraşütü yapar, gurme seviyesinde lezzetleri tadar, drone uçurur, spor yapar, tiyatroya gider, kamp yapar, fotoğraf çeker, kulüplere üye olur, yardım amaçlı fon toplar, hobilerine vakit ve para ayırır, partilere gider, yer içer, düşünür sorgular, verdiği verginin hesabını sorar, hayatı doya doya yaşar ve 1000 dolara iPhone alır.

Üçüncü dünya vatandaşı: Çekirdek çitler, kara çay içer, TV’de zeka seviyesine uygun diziler izler ve 1000 dolara iPhone alır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Huysuz İhtiyar -- 21 Ekim 2019; 14:8:3 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Huysuz İhtiyar

Son yirmi yılda 40’tan fazla ülkede bulundum. İş seyahati, gezi, kalıcı olarak çalışma vs. Örneğin Gana, Nijerya, Türkmenistan, Moldova, İran, Mısır, Nepal, Fas, Endonezya, Kırgızistan’da da manzara aynı böyle. Aylık 100-150 dolar gelirle adeta kölelik koşullarında yaşıyorlar ama hepsinin ellerinde 700-1000 dolarlık iPhone’lar var. O ülkeler de zengin o zaman?

Orta halli devlet üniversitesinden çıkıp biraz dünyayı görmeli, toplumları gözlemlemelisin bence. Bir yere gitmene de gerek yok, evrensel dil İngilizce ile dünyayı okuman, takip etmen yeterli. İnsanların kullandığı telefon, tablet veya araba, refah düzeyi hakkında, sosyo-kültürel durum hakkında bir gösterge değildir. Hatta genellikle tam tersi, sosyo-kültürel seviye ne kadar düşükse teknolojik oyuncaklara ilgi o kadar yüksek oluyor.

Bu insanlar zaten medeni ülkelere kıyasla, genel refah düzeyi anlamında çok kötü koşullarda yaşıyorlar. Kişi başı gelir, haftalık calışma saatleri, yıllık izin günleri, iş yasası, sosyal haklar, emeklilik sistemi, dolaylı vergiler, hukuk, demokrasi, insan hakları, kadın hakları, hayvan hakları, basın-ifade özgürlüğü, yeşil alan sayısı, şehir planlama, empati, hoşgörü, ticaret ahlakı, şeffaf yönetim, hesap verme vb. her alanda. Dolayısıyla medeni ülkelerdeki yaşıtlarıyla fırsat eşitliği, denklik yakalayabildikleri tek alan iPhone almak. Istakoz yese, helikopter kiralasa, gece kulübü kapatsa absürt olur. Ama gelirinin 5 katı da olsa iPhone aldığında absürt olmuyor. Çünkü bu cihazlar tüm dünyada günlük hayatın bir parçası zaten. Mutlu olabildiği, kendini tatmin edebildiği tek alan bu zaten. Eğlenemiyor, yiyip içemiyor, dünyayı gezemiyor, macera yaşayamıyor, hobi edinemiyor, yeni keşifler yapamıyor, ufkunu genişletemiyor. Bir tek iPhone alıyor işte, bırak alsın? Sen de al?

Ortalama medeni ülke vatandaşı: Yurtdışını gezer görür, yamaç paraşütü yapar, gurme seviyesinde lezzetleri tadar, drone uçurur, spor yapar, tiyatroya gider, kamp yapar, fotoğraf çeker, kulüplere üye olur, yardım amaçlı fon toplar, hobilerine vakit ve para ayırır, partilere gider, yer içer, düşünür sorgular, verdiği verginin hesabını sorar, hayatı doya doya yaşar ve 1000 dolara iPhone alır.

Üçüncü dünya vatandaşı: Çekirdek çitler, kara çay içer, TV’de zeka seviyesine uygun diziler izler ve 1000 dolara iPhone alır.
    Çok güzel bir yazı, elinize sağlık.

• konu iyi güzel de xs konusunda in cin top oynuyor kısmı saçma olmuş. Cihaz ilk çıktığında hype her zaman fazladır zaten. 6s konusu bile hala ölü değil.
  • Almayın, bir yeriniz eksilmez.
  • Kastettiğimiz şey hype kısmı zaten. Xs başlığında hype'a dair çıt çıkmıyor artık, normal bir kullanıcı başlığı olarak devam ediyor. Gerçi hala normal denemez. Xs'in ilk günlerinde ortalığı birbirine katan aynı kitle bugün de o ana konuda cihazlarının ederini öğrenmeye, satmaya çalışıyor veya birbirlerini cihazlarının aslında yeni modelden daha iyi olduğuna inandırmaya çalışıyorlar.

Genel olarak eleştirdiğimiz şey de insanların kendilerini o abartılmış heyecana, PR çalışmaları ve "yandaş" YouTuber'lar ile yaratılan hype'a kaptırmaları, stokların aşırı talepten bitebileceğine, hemen almaları gerektiğine inanmaları, şişirilmiş bir balonun peşinden koşmaları. Apple, ürünlerini övmeyen YouTuber'ları bir daha basın toplantılarına asla davet etmiyor. Sadece bunu sorgulamak bile yeterli aslında.

• quote:

Orijinalden alıntı: Lucky Luciano

800 tl fark var xr ile 11 arasinda

Alıntıları Göster
    N11’de 6 bin liraya satılıyor XR. Fark 1300 lira.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sorrento

N11’de 6 bin liraya satılıyor XR. Fark 1300 lira.

Alıntıları Göster
    hocam kamera farkı baya fazla. Gece çekimi başlı başına bir olay.
  • Huysuz İhtiyar H kullanıcısına yanıt
    Tespitler cok iyi 👍🏾👏

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • elindeki tertemiz cihazları verip üzerine binlerce lira ekleyerek iphone almaya çalışan ama ayakkabısı patlak gezen vatandaşlar tanıyorum...

cep telefonuna taksit olayı kalkınca yavaşlamışlardı biraz ama şimdi yine başladılar...

insan gerçekten hayret ediyor.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.