Şimdi Ara

iPad Pro + Pencil ile not tutulur mu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
2
Favori
10.799
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Defter olarak kullanmak ve PDF'ler üzerinde işlem yapmak için iPad Pro almayı planlıyorum. iPad Pro + Apple Pencil kullanıp not tutan var mı aktif olarak?

Deneyim olarak memnun musunuz?

Edit: Arkadaşlar, kullanan bayağı arkadaş varmış, kullanma amacımı ve çekincelerimi de yazayım o halde, yardımcı olacağınızı umuyorum.

Kullanım amacım genel olarak şu; Bu sene üniversiteye tekrar hazırlanmak istiyorum, elimdeki pdfleri tablete atmak ve soruları ordan çözmek istiyorum. Onun harici not tutmak için kullanacağım. Şöyle düşünebiliriz; YGS-LYS'ye hazırlanan biri için bu alet uygun mudur?

Onun haricinde kafama takılan noktalar ve çekincelerim şunlar;
    1)Mezun grubu içerisinde hazırlanacağım, derste çıkarıp tabletle not almak çok göze batar mı? Göze batmaktan kastım, "görgüsüze bak, tabletle gelmiş" derler mi?

2)Tabletin şarjı sabah 9 akşam 5 temposuna dayanabilir mi? (Not almak ve test çözmek amaçlı)

3)9.7" ve 32gb yeter mi?

4)Eğer alıp, memnun kalmazsam ya da bu seneyi atlattıktan sonra, Tıp fakültesinde okuyan kuzenime versem işini görür mü? Ben mühendislik istiyorum, haliyle mecburen bilgisayar almam gerekecek. ("Niye kuzenine veriyorsun, satsana" diyen arkadaşlar illa olacaktır, fakat kuzenimin durumu biraz farklı ve gocunmam hediye etsem bile) Ya da bir makine mühendisi, elektrik-elektronik mezunu öğrenci iPad Pro ile bölümü bitirebilir mi? Laptop almasına gerek var mıdır?

Dördüncü soru biraz saçma ve spesifik oldu fakat merak ettiğim bir husus, belki üniversitede olup tıpta ya da mühendislikte, mimarlıkta kullanan arkadaşlarımız vardır. Muhtemelen bilgisayar mühendisliğinde falan işe yaramaz diye düşünüyorum. Belki mimarlıkta yarayabilir.

Saygılar,
    İyi forumlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Silent Guardian -- 23 Temmuz 2016; 22:08:51 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• O kadar gelişmiş versiyonlarda denemedimde. Note 3 telefonumda aylarca not tuttuktan sonra tecrübeli bir şekilde normal ipadde denemiştim. Ekran çok büyük olduğu için elini ekrandan başka koycak yer bulamıyosun haliyle yazmak çok çok zor oluyo. Telefonda daha başarılı oluyo ekran küçük olunca elini kolunu masaya koyup rahatça yazabiliyosun. İpad pro ve kalemi çok gelişmiş cihazlar kullanışlı olurmu bilemiyorum ama bence olmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: cedric...

O kadar gelişmiş versiyonlarda denemedimde. Note 3 telefonumda aylarca not tuttuktan sonra tecrübeli bir şekilde normal ipadde denemiştim. Ekran çok büyük olduğu için elini ekrandan başka koycak yer bulamıyosun haliyle yazmak çok çok zor oluyo. Telefonda daha başarılı oluyo ekran küçük olunca elini kolunu masaya koyup rahatça yazabiliyosun. İpad pro ve kalemi çok gelişmiş cihazlar kullanışlı olurmu bilemiyorum ama bence olmaz.

Hocam ekrana elinizi koyunca algılamıyor kalemden mütevellit. Yazmak vs. zor mu ben bunu merak etmekteyim.

• Ben tutuyorum. Gayet kullanışlı oluyor. Onlarca not programi var, microsoft one note iyi ve ücretsiz olanlardan biri.

• Hocam ipad pro eşşek kadar.Onun yerine bir notebook alsanız ya.Hem bilgisayarda yazmak elle yazmaktan daha hızlı.
  • suuyurbendeuyurum kullanıcısına yanıt
    9.7si var, ayrıca notebookta düz yazı hızlı olabilir ama not tutmak için şekil vb şeyleri yapamazsınız.

El koyunca filan algılamıyor merak etmeyin kalemin marifeti orda zaten

• Hocam eşşek kadar diyorsunuz da 9.7" olanın tamamı A4'ten küçük, ekranı A5 kağıdı kadar. 12.9" tahminen A4'e yakın boyutlardadır. 3300 lirayı profesyonel bir kullanıcı olmadığım halde gidip iOS'lu cihaza verirsem üzülürüm muhtemelen. (Profesyonel olarak tasarım ve grafikle uğraşan arkadaşları tenzih ediyorum, Wacom tabletlerine kafa tuttuğu söyleniyor)

• Hocam ygs lys ye hazırlanacaksan kağıt kalem gibisi yok. Heves etmişsin belli ki. Bir süre sonra sıkılacaksın. Yine de tercih senin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DelReyLana

Hocam ygs lys ye hazırlanacaksan kağıt kalem gibisi yok. Heves etmişsin belli ki. Bir süre sonra sıkılacaksın. Yine de tercih senin.

Hocam o yüzden konu açtım zaten, eğer kağıt kaleme yakın bir deneyim veriyorsa neden sıkılayım ki? O kadar kitap o kadar defter taşıyacağıma tablette olur herşeyim

• Bunun icin yapabileceğiniz en güzel şey Apple Online mağazadan ürünü satın alıp 10 gün deneyimledikten sonra kararı kendiniz vermeniz olacaktır. Tabletten memnun kalırsanız devam edersiniz memnun kalmazsanız iade edip paranızı geri alırsınız. 14 gün boyunca iade etme hakkınız var.

Ek olarak dershane de kullanılması sizi kısıtlayacaktır. Cihaza bir şey olmaması için sürekli yanınızda taşıyacaksınız kantine , tuvalete vb. her yere cihaz ile gideceksiniz. Sınıf ortamında da hoş karşılanacağını sanmıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Silent Guardian

quote:

Orijinalden alıntı: DelReyLana

Hocam ygs lys ye hazırlanacaksan kağıt kalem gibisi yok. Heves etmişsin belli ki. Bir süre sonra sıkılacaksın. Yine de tercih senin.

Hocam o yüzden konu açtım zaten, eğer kağıt kaleme yakın bir deneyim veriyorsa neden sıkılayım ki? O kadar kitap o kadar defter taşıyacağıma tablette olur herşeyim

Hocam o zaman soruna cevap vereyim. Kalemi deneme fırsatım olmuştu. Not tutabilirsin. Kağıt kaleme yakın his veriyor.

• hocam şarj konusunda sıkıntı yaşatacağını sanmıyorum eğer gün içinde sadece not tutmak pdf okumak tarzı işlemler yapılırsa. diğer sorulardaki fikrim ise şöyle
    sınıf ortamında ipadle not tutmak bencede göze batar. ama sınıftayken pdften dersi takip etmek gayet kullanışlı oluyor. (makine mühendisliği okuyorum,telefondan pdfleri takip ettiğim oluyor derste.sırf bunun için tablet almayı bile düşündüm)
    apple pencili denedim. gerçekten güzel. fakat yinede ygs-lys döneminde klasik kağıt kalemin yerini tutacağını hiç sanmıyorum. lakin pdf üzerinde soru çözmek, altını çizmek, şekil çizmek gayet mantıklı ve yapılabilir şeyler.
    eğer mühendislik istiyorsanız tabii ki bir bilgisayara ihtiyacınız olacak. sadece tablet işinizi asla ve asla görmez. mühendislik programları için konuşuyorum. ama dediğin gibi pdfleri tabletine indirip üniversite zamanında hepsini orada bulundurmak gerçekten güzel ve kullanışlı olur. mühendislik için tavsiye ederim.çünkü çoğu kitabın pdf versiyonları internette zaten mevcut. bide mühendislik kitaplarının kilolarca olduğunu varsayarsak tablet bu konuda büyük nimet.
    kısaca özetlemek gerekirse, ygs-lys dönemi için, dersane içinde bence abartıya kaçar. ama evde kullanımda mantıklı olabilir.
    üniversite döneminde ise, hele ki mühendislik düşünüyorsan, kesinlikle ama kesinlikle tablet tavsiye ederim

• -Kagit kalem akiciligini yakalayamazsin
    -Dikkat dagitir, illaki bi sosyale bakiyim bi video izliyim diye takilirsin
    -ozellikle hizli yazmaya calisirken kalemin ekrana temas sesi diger insanlarin dikkatini dagitir rahatsiz eder.

Genel olarak egitim alaninda tablet kullaniminin gercek tek fonksiyonu birseyler okumak+izlemek.

Yazi/cizim olaylarinda hala kalem-kagit cok daha fonksiyonel.

• bence gayet güzel olur 32 yerine biraz yüksek kapasiteli alsan daha iyi olur 32 bile az gelebilir.
  • kalem onerisi olan?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bence dersanede kullanmak için almayın. Her türlü insan çıkabilir, her yere yanınızda götürmeniz gerekir. Sadece tavsiye veriyorum, tanımadığınız insanlar olacak çünkü mezun olarak çalışırken. Ayrıca ekran çok kaygan, ben çizim yaparken alıştım fakat not tutma ile ilgili herhangi bir fikrim yok.

• Sinifta garip karsilanirsiniz ve dikkat dagitir bence de lakin kagit kaleme yakin bir hissiyati oldugu soyleniyor. Takmam derseniz milleti alinabilir (bide ortamin nezihlik derecesi ne bilmiyorum masaya birakip rahat rahat siniftan cikip bi cay alamayacaksan hic alma derim)

• ben okulda ipad pro ile not tutuyorum ve cok memnunum
    kullandıgım model 12.9 inch ve apple pencil
    örnek olması icin bi kac notu asagıya bırakıyorum :)

• Felix Felicis kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle harika, aynı şeyler normal kağıtta bu kadar temiz durmazdı ve kaybolma riski çok daha fazla

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam ben de heves ediyorum ara sıra ama bence boşverin. Sizi bilmem ama bana göre değil bu. Ben de bu sene YGS LYS ye hazırlanıyorum.

Böyle şeyleri çok istiyorsan bence Note serisi telefon al yanında taşırsın. Tableti yanında taşımak riskli. Düşünsene tableti biri düşerse ne olacak?

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.