Şimdi Ara

iPad Pro + Pencil ile not tutulur mu? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
2
Favori
10.805
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    2 yıl boyunca ipad air ve adonit jot touch pixelpoint ile not tuttum üniversitede. Binlerce sayfa notum ve pdf üzerine yazılmış yazılar vb. Şimdi 12.9 pro ve apple pencil alacağım. Eylülü bekliyorum tabi, gen 2 çıkabilir.
    Not: good notes en iyi not alma uygulaması. Boşuna diğerlerine para verme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-69F3BB092 -- 6 Ağustos 2016; 20:16:42 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Peki nasıl hocam iş görüyor galiba

Benim de aklımı çaldınız

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Centaurus A

Peki nasıl hocam iş görüyor galiba

Benim de aklımı çaldınız

Benim işimi gördü. Fakat apple pencil daha güzel gibime geliyor. Aşağıdakileri adonit jot touch pixelpoint ile yazdim. Eylül ekim gibi de, dediğim gibi ipad pro ve pencil alacağim. Yeni nesili bekliyorum.
    Bu mesaja eklenen görseller:

iPad Pro + Pencil ile not tutulur mu? iPad Pro + Pencil ile not tutulur mu? iPad Pro + Pencil ile not tutulur mu?

• Hocam iPad Air 2 acayip pahalı ya.

2 sene geçti çıkalı.

Bütçe dostu ürün yok galiba Apple da. hepsi kazık gibi fiyat.

• Yeni nesil pro çıkacağı kesin mi hocam? Şuankinin üstüne ne koyacaklar?

• Ben ipad air 64gb kullaniyorum şuan. İkinci elini 1000-1200 arasi bulabilirsin

@Centaurus A

Yenisi çıkacağı kesin değil, 2017 ye de ertelenebilir A10x çipi için. almakta kararsızım şuan. Çıkarsa sadece 12.9 çıkar( eylülde iphone ile tanıtılır ya da kasımda macbook ile tanıtılı). Çıkmazsa 2017'de 9.7, 12.9 birlikte satışa çıkarılır) Eylülü ekimi bekleyip de 600tl lik bedava kulaklığı kaçırmak istemiyorum açıkçası( öğrencilere özel yaz teklifi ) kalem ile yazı yazma işini geliştirmedikleri sürece bana hiç farketmez.

@ASAP Rocky

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-69F3BB092 -- 7 Ağustos 2016; 13:46:59 >
  • Bence ertelenir 9.7 zaten yeni 12.9 olanı alıcaksanız belki ona çıkarırlar ama onunda tek eksiği flash ve truetone sırf 2si içinde cihaz çıkarmazlar heralde

• Silent Guardian kullanıcısına yanıt
    Ben lisedeyken müsvette bir defter tutardım. Sonra eve geldiğimde müsvette deftere yazdıklarımı o dersin defterine geçerdim. Bu sayede o dersi çalışmış olurdum.

Bu arada ben 1987-1990 arasında liseyi okudum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: serdarski

Ben lisedeyken müsvette bir defter tutardım. Sonra eve geldiğimde müsvette deftere yazdıklarımı o dersin defterine geçerdim. Bu sayede o dersi çalışmış olurdum.

Bu arada ben 1987-1990 arasında liseyi okudum.

Samimi olarak soruyorum başarılı oldunuz mu hocam?

O dönemde başarılı oldum. Bahsettiğim yöntemde ders çalışma yöntemidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Felix Felicis

ben okulda ipad pro ile not tutuyorum ve cok memnunum
    kullandıgım model 12.9 inch ve apple pencil
    örnek olması icin bi kac notu asagıya bırakıyorum :)

iPad Pro + Pencil ile not tutulur mu?

iPad Pro + Pencil ile not tutulur mu?

Merhabalar, Bir sorum var konuyla ilgili. İyi bir IOS kullancısı değilim, o yüzden bu cihazda zorlanıyorum. Not tutmak için IOS taki note u kullanıyorum. Fakat eski aldığım notlarda düzeltme yapamıyorum. Ekstra bir program vs. kullanıyorsanız, tavsiyeniz varmıdır?

IPAD Pro 12,9 ve Apple Pencil kullanıyorum.

Teşekkürler,

• heredotpasa H kullanıcısına yanıt
    Ben GoodNotes4 kullanıyorum. Baya kullanışlı bir uygulama, 20 lira civarı. El yazısında arama özelliği olduğu için bu uygulamayı tercih ettim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • iPad pro 9.7" kullanıyorum ve tutulmaz diyorum.

Dijital ekran iyi hissettirmiyor ve kalemin ucu cok kalin olduhu icin cok az sey yazilabiliyor. Hic rahat da degil bence. Elinin tersi soguk cama degiyor falan.

Macbook air 11" bakabilirsin not tutmak icin. Hem daha hesapli olur hem bilgisayar olur hem emin ol daha tasinabilir. Kalem kaybetme derdi yok. Pil omru de cabasi.

• Götterfunken kullanıcısına yanıt
    Elle yazmakla aynı şey değil ki. Ayrıca belki arkadaş alışacak kaygan ekranda yazmaya. Ben alışığım mesela.

• ipad pro biraz büyük kalıyor bence öğrenciler için tabi ama tercih meselesi

kalem olarak da apple pencil yerine farklı çözümler arıyorum ben. apple pencil anlamsız pahalı
  • Bu işin çözümü iPad mini+kalem ama düzgün bir kalem bulamadım

• quote:

Orijinalden alıntı: LttleHedgehog

Ben GoodNotes4 kullanıyorum. Baya kullanışlı bir uygulama, 20 lira civarı. El yazısında arama özelliği olduğu için bu uygulamayı tercih ettim.

Note 4ten s plusa gectim. Buyuk ekranda kalem inanilmaz bir rahatlikti. Toplantilara girerken hic kagit kalem arama derdim olmazdi. Biri bir sey soylediginde direk olarak kalemle note alirdim. S note aldigim notlari senkronize ederdi, tarihe gore dizebilirdim veya hepsini bir arada tutabilirdim.

İphone gectikten sonra kalem ozelliginden de feragat etmis oldum. Ve zamanla 5.5"lik bir kutle ile gezmeye basladigimi hissediyorum. Gerci ipadvari kullanimi da isime gelmiyor degil ama kalemi halen ariyorum.

Snotedaki gibi olmasa da ona yakin bir deneyim sunabilecek kalem oneriniz var mi? Amazondan siparis edeyim diyorum zira ulkemizde kalemlerin fiyatlari pahali.

Bir de note alma uygulamasi. Sizin bahsettiginizi istek listeme ekledim. Baska onereceginiz varsa acigim onlara da .

Öncelikle merhabalar.
    Ben şahsen üniversite sınavına tabletten hazırlanmanın zor olcağını düşünmekteyim. Çünkü kullanırken sürekli ana menüye dönüp bi facebook bi twitter açabilme potansileyin çok yüksek oluyor. Dikkat dağıtan çok fazla şey oluyor.Sonuçta en son teknolojilerle dayalı döşeli bir alet insanın istemeden de olsa aklı kayıyor. Genel olarak test kitaplarından çalışmanı tavsiye ederim çünkü soru çözerken o kağıda bir şeyler karalamakla aynı hissiyatı ve aynı konsantrasyonu sağlayamıyor ne yazıkki ipad pro. He illaki diyorsan yok ben ipad pro istiyorum alıcam. O zaman sorularını cevaplamaya çalışayım.
    1)Mezun grubu içerisinde hazırlanacağım, derste çıkarıp tabletle not almak çok göze batar mı? Göze batmaktan kastım, "görgüsüze bak, tabletle gelmiş" derler mi?
    C1)Bu sorun genel olarak yaşadığın ortamla alakalı. Ama çoğunlukla derler kardeşim. Görmemişin tableti olmuş vs vs gibi sözler duyabilirsin.

2)Tabletin şarjı sabah 9 akşam 5 temposuna dayanabilir mi? (Not almak ve test çözmek amaçlı)
    c2)extra çok bir şey yapmazsan (video izleme vs ) bi de çok yüksek parlaklıkta kullanmazsan götürür rahatlıkla 8 saat seni.

3)9.7" ve 32gb yeter mi?
    c3)Valla ben bu yazdığın sistemi kullanıyorum.Çünkü 12.9 çok büyük dışarda taşınması veya kullanılmasının zor olacağını düşündüğümden 9.7 aldım.Ancak not tutma açısından çok daha iyi olur diye düşünüyorum. 32gb ise çok rahatlıkla yeterli olur bence.

• iPad mini ile ekrana elimizi koyarak yazı yazabilir miyiz? iPad pro hala uçuk fiyatlı bence

• modifci kullanıcısına yanıt
    malesef apple pencil sadece pro ile uyumlu

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.